Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   188 / 269
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Látom, még mindig offolunk, és flamme-elünk.
Olyan irányú mérés történt, amelyben a megfelelő dióda használatával, és anélkül lett megmérve a tekercs csúcsfeszültsége?
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Szerintem nem azért vannak a DD mellett, Hanem mert sokan kedvelik az érzékelési zónája miatt. Azt sem mondhatnám, hogy mindegyik mellette van. Vannak gyártók, akik szinte csak koncentrikus fejeket készítenek, meg olyanok is melyek ilyet is meg olyat is.
Koncentrikus fejek pedig azért olyanok, amilyenek, mert kisebb az érzékelési zónájuk, így pontosabban meghatározható a tárgy helye és a súlya is kisebb.
A te elképzelésednek is van létjogosultsága. Ami a tekercsen belülre kerül azt fogja érzékelni. Tehát, ha 20cm-es a fej, akkor 20cm-nél sokkal pontosabban nem tudod behatárolni, hogy hol kell ásni. Ilyenkor sok bosszúsától megkímél egy kézi pinpointer.
A PIC-et fel tudom programozni.
Áramkörszerkesztő file-t sajna nem csatoltak hozzá, de nem nehéz elkészíteni.
Akár körbe is lehet csupasz huzallal tekerni elméletileg, gyakorlatilag meg a súlyán fog dobni jócskán.
Tesoro, Fisher rajzokat találsz itt a fórumon.
(#) Bender hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Vajon a Garrett Euro ACE vagy AT PRO 11"-os DD fejében van beépítve kondi?
(#) Bender válasza Bender hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
"Az új "DD" keresőszonda-technika a Garrett ACE 150, ACE 250 és Euro Ace (350) fémdetektorokhoz lett tervezve."

Akkor gondolom nincs benne kondi, mert a 3 gép nem ugyanazon a frekin járatja a tekercset.
(#) mateatek válasza Bender hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Sok esetben tartalmaznak beépített alkatrészt. Főként azok a fejek, amik nem az alapgéphez vannak, hanem külön lehet vásárolni őket.
A GM4-es fejében még trimmerpoti is van beöntve.
(#) Bender válasza mateatek hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
A tekercseken 4 és 30 ohmot mérek, tehát soros kondi nem lehet benne. Ha építek köré egy oszcillátort külső kondi nélkül, akkor 50-60 kHz-en rezeg, valami ocsmány tüskés jelalakkal.

Röntgenezni kéne, de nemhiszem, hogy kiengednék a melóhelyemről
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Az itt néhány hsz.-el visszább lévő Delta keresőnél, a kapcsoló fet, és a tekercs közötti diódára gondolsz? Megpróbáltam, semmi hatása, ugyanúgy +520V csúcsfeszültség van a fet drain-en, mint nélküle. Fordítva bekötve a dióda természetesen nem működik, nem folyhat a tekercsbe áram. Nem értem mi a szerepe. Az önindukciós feszültség pozitív irányú, diódát nyitja.
Megmértem a dióda nyitófeszültséget is, amiről visszább beszéltünk. 1N4006 diódával próbáltam, közben mértem a feszültségesést a diódán, fet nyitása alatt. 0.97V esett a diódán, áram nem tudom mennyi, de amper nagyságrendű. Ugyanez a dióda multiméterrel mérve dióda állásban 0.6V. Itt csak néhány mA folyik a diódán.
(#) nagym6 hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Így változik a nyitófeszültség az átfolyó áram függvényében, 1N4001-4007 diódáknál.

1N4006.png
    
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Én olyan géppel próbáltam, ahol rendes FET meghajtó volt. A FET egy IXFX44N80P, a tekercs pedig 1.5x1.5-ös keret, 1-es hangszórókábelből.
Dióda nélkül 800 volt körül vágta a feszt a FET diódája. Ha beraktam egy ultragyors nagyfesz diódát, akkor valamivel 1000 volt fölé ment.
A feszültséget úgy mértem, hogy egy diódával egyenirányítottam a tekercs feszültségét, és egy kondit töltöttem vele, amit pedig a DVM-mel mértem.

Azt megjegyezném halkan, és apró betűkkel, hogy nem igazán éreztem a javulást a gépen. De ettől lehet róla tárgyalni.
(#) mateatek válasza Bender hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
De párhuzamos kondi még lehet.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Ez érdekes. Mert elvileg a dióda nem zár le a nagyfeszültség alatt sem, nem választja el a fetet a tekercstől. De nyilván valami hatása van, ha ezt mérted.
Nálam még a jelalak is pontosan azonos maradt diódával, mint nélküle. Szkópon néztem.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Nem merem a szkópot ekkora feszültséggel gyilkolni.
(#) Bu13 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Nem vitatom, hogy egy 12 voltnál nincs nagy változás. Az itt tárgyalt kereső viszont 5v megy. Ha az 5 voltot lecsökkentitek 3.75 voltra, akkor már a tekercsen csak 50% teljesítmény lesz.
Úgy tudom, hogy azért használunk fetet, hogy a tekercs meleg pontját megközelítőleg GND-re
kapcsoljuk (04 Ohm) Ha egy diódát sorba kötünk a tekerccsel, akkor hogyan kerül GND-re a
tekercs meleg pontja? Már 3A csúcsnal is 1.2v veszteség van a 04 Ohmos feten, ha ehhez hozzáadom a diódán eső feszt, milyen eredmény lesz ebből? Az 5v táp egy PI keresőnél, már
határeset, de még jó.
(#) vandorbot hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Na, szép lassan kipofozzátok a feltett PI-PIC-es kapcsolásom.
(#) nagym6 válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Igen, ez 12V-nál volt amit néztem. 5V megoldással nem is foglalkoztam, mert szerintem is sokat ront a dióda. Viszont gyakorlatban is beigazolódott a pld. 1N4006 dióda katalógus szerinti kb. 1-2A áramra 0.97V feszültségesése, nem pedig a multin mért 0.6V.
Itt inkább azt néztem, az volt egy felvetés visszább, hogy a dióda lezár önindukciós feszültségre, és elválasztja a fet-et a tekercstől. Hogy a fet belső védődióda ne nyisson, ne határolja az önindukciós feszültséget. De ez elvileg sem jó, a dióda nyitva marad nyagyfeszültségnél is, a polaritása miatt. Meg mérve is.
Lehet, nem egyre gondolunk, én a -visszább- "Delta XR71" -re gondolok, abban van a dióda.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) Bu13 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Félre ne értsd, pont én vagyok aki kiállok mellette. Csak két dolgot tennék hozzá. A 7805 tápot LDO ra cserélném, és a C26-ot egy kicsit nagyobbra. De ezek nélkül is egy tökéletes konstrukció.
(#) entorio hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Nem az áramkörszerkesztő programot szerettem volna, hanem a szerkesztett keresőt, hogy ne csak képfájlba tegyék fel, hanem be lehessen olvasni szerkesztőbe.
(#) entorio hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
differenciáltranszformátor fej bekötése, amely induktivitásváltozáson alapszik.
Én nem sok mindent veszek ki.
Ha jól feltételezem,akkor nem csak a vevőtekercsen, hanem az adó és a segéadó tekercs különbségi változásairól is lehetne információt leolvasni.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Feb 2, 2015 / 1
 
??? Ez egy lineáris elmozdulásmérő.
Értem én lay vagy hasonló file-re van szükséged.
A PI erre való: Keretes keresés
erre pedig nem (szegény srác) csóri
(#) bokonyi001 hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Helló! Ez menyire jó egy kezdő számára hobbi gépnek? Nem kell mélyre látnia,nagyobb fémtárgyakra kell. link : eti561
és az anyag listában az a "green cap 100n " az egy fólia kondenzátor?És ha szeretnék egy nagyobb tekercset csinálni hozzá pl egy 25cm átmérőjűt akkor hány menet kell?
(#) Attilawap hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Szerintetek mennyire előnyös ilyen csatlakozót beleönteni a fejbe? IGSL-hez kellene. A fém külső nem fogja bezavarni a gépet? Vagy maradjak annál a verziónál, hogy öntsem a kábelt a fejbe?

fejes.JPG
    
(#) mateatek válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Ha a fejet csatlakozóval együtt egyenlíted ki, akkor nem probléma. De a csatlakozót vízmentesíteni kell. A képen látható fejnél egy esztergályos passzított be a csatlakozóba egy O gyűrűt a vízzárás érdekében. De létezik gyárilag vízzáró, műanyag csatlakozó is.
Ha nem akarsz a nyakadba venni egy hibalehetőséget, akkor a fejkábelt beöntöd a fejbe, hagyományos módon. Ha van lehetőséged a képen látható dolog problémáit megoldani, akkor ez is járható út lehet.
(#) vandorbot válasza bokonyi001 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Ez egy egyszerű BFO. Előnyeivel, hátrányaival. A folyamatosan búgó fajta.
Ha 16cm 70me helyett 25cm az átmérő, akkor 46 menet kell.
Ződ kapac gondolom fólia, zöld színű és babzsák formájú.
(#) vandorbot válasza bokonyi001 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Gondolom ez a fajta, ami ebben a fejben van Nuggetcoil
(#) deexteer válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Vannak jó műanyag csatlakozók, én csináltam már hasonlóval fejet, a legjelentősebb előnye hogy a fej örök életű lesz, ha megtörik a kábel, csak le kell cserélni és kész.
Pl.
(#) deexteer hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Ha akar valaki csinálni omega fejet, van egy műanyag mart kikönnyített fejalapom, 22×0.8 cm-es, az omega forma viszonylag szűk, 3×3mm fix helye van, maximum másodjára sikerült pontos tekercset raknom bele, az rx tekercs tág határok közt mozgatható. Képet kérésre rakhatok fel, ingyen vihető egy darab van belőle.
(#) bokonyi001 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Bu13 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Ennek az anonim PI ( PIC16F877P ) keresőnek kellene a nyák rajza. Ha valakinek megvan, kérem tegye fel.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) vandorbot válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Hagyományos vagy SMD kivitelben ?
(#) Bu13 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Az SMD jobb lenne. Kösz
Következő: »»   188 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem