Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1086 / 1384
(#) ktamas66 hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Az első előre mart/fúrt nyákom , utólag laminálva a festék. Még nem lett tökéletes, de szerintem jó lesz. Megpróbáltam az alu lemezt is marni, de nekem a gyári festék nem védte meg a lemezt.

DSC02419.JPG
    
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ezt a kitörhető keretet hogyan marod ?
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Az Aspire-ban be lehetne állítani, de a SprintLayout nem tud olyan formátumban menteni, amit az elfogadna, ezért egyszerűen berajzoltam a kontúr rétegre és LazyCam-mal csináltam G kódot. Így legalább azonos 0 ponttól indul a marás és a fúrás.
Ez nem PK2.5, hanem a hozzá való LCD és zener teszter.
(#) melorin válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szia.
Tudnál valami linket adni erről a fajta nyákról és fóliáról, ha tudsz árral együtt?
(#) kaqkk válasza melorin hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
A fényérzékeny nyák lap a He store-ben is kapható
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Köszi kipróbálom
(#) Bakman válasza melorin hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Írásvetítő fóliát keress valamilyen írószer boltban. Két típus van: tintasugaras és lézernyomtatóhoz való, a neked megfelelőt vedd, a kettő nem cserélhető fel! A tintasugarashoz való fólia egyik fele finoman érdesített, neked arra a felére kell nyomtatnod. Figyelj arra, hogy megszáradjon rendesen a festék, mielőtt hazsnálni akarod. A lézeres fólia mindkét fele sima, instant lehet használni.
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Kipróbáltam nem is gondoltam hogy ilyen egyszerű.
(#) 1984white válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szia!
Ez milyen? Bővebben: Link
Jó ez is? Az a fura, hogy univerzális mert jó tintáshoz és lézerhez is.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
lehet hogy univerzális de 10 db 1600 ért ? 2-3000 ért 50db os dobozt kapsz itthon bármelyik írószerboltban...
(#) Bakman válasza 1984white hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Használtam minkét típusú fóliát, de nekem úgy rémlik, a tintasugarashoz való nem ennyire átlátszó, az kissé opálos az érdesített felület miatt. Az ennyire sima fóliára nem lehet tintasugarassal nyomtatni, szétfolyik rajta a tinta.
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Tudsz adni linket?
Az árgépen nem találtam olcsón. Átlag 10db kerül 5.000ft-ba.
Pl: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Vegyél paus-t vagy menj be egy írószerboltba
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) Bakman válasza 1984white hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Parancsolj: Bővebben: Link. Az oldalon van választék bőven.
(#) 1984white válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ez a fajta arc szolárium megfelel levilágításra? Ilyenem van itthon.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Tökéletes..
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
A HE store-os fényérzékeny nyákról van e tapasztalatod?
Az előbb linkelt arcszolárium hány centire legyen merőlegesen a panel és maszk felett?
Világítási idő 5 perc kb?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szó szerint ezt mondtam én is.
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
A hestore-s nyákkal nincs tapasztalatom de hasonlóval dolgoztam ,kb2-3 perc elég nekik a "napozásból" és a 20-30cm es távolság megfelelő ..
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
A mindenféle formájú paneleket ezzel szoktam körbe marni. A 3mm-nél nagyobb lukakat is.
(#) pont válasza melorin hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Maximálisan egyetértve az eddig kapott tanácsokkal, azt tegyük hozzá, hogy az előre laminált nyák az kb. háromszor olyan drága.Bővebben: Link. plusz még az írásvetítő fólia és nincs minden háztartásba UV forrás ( a napot kivéve), de ha valaki rászánja ezt az induló 10-15 ezres költségeket, talán ebben van a legkevesebb buktató. De a vasalással is lehet jó nyákokat készíteni, és az induló költség nulla, ha van lézernyomtató, mert a reklám újságok műnyomó papírja tudja ugyan azt az eredményt adni mint bármelyik vasaláshoz ajánlott hordozó. (speciel nálam a reklámújság hordozón semmi toner nem marad a vasalás után, a kínai transzferen meg azért marad, de azt meg biztos én csinálom rosszul.)
(#) 1984white válasza pont hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Nálam sajnos nincs lézernyomtató, így a vasalásos technika lenne a drágább. UV-t viszont már vettem.
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
És mennyire lehet ezeket és mivel méretre vágni? Vágáskor nem sérül a lap és a rajta található lakkréteg?
(#) pont válasza 1984white hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Mindenki maga döntse el neki melyik a legjobb megoldás, de ki is lehet nyomtattatni papírboltban, vagy ahol fénymásolást végeznek (az még jobb is), (A háromszoros nyák ár plusz írásvetítő fólia előbb-utóbb többe kerül mint egy nyomtató.)
(#) 1984white válasza pont hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Ez igaz, de ha kevés panelt kell készíteni, mondjuk évente maximum 10 kisebb darabot, akkor talán olcsóbb
(#) morgo válasza 1984white hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Vaterán én már nem egyszer vettem 5000 Ft körül nyomtatót. Most is azt használom.
(#) kaqkk válasza morgo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Viszont grafikai stúdióban, nyomdában lehet csináltatni offset filmet általában 600Ft egy A/4 ha tökéletes minőségre törekszünk akkor jobban megéri mint a házilag nyomtatott himihumi filmek (a lézernyomi nem fed rendesen-a tintás meg nagyon drága és a vékonyabb vonalak nem igazán jók a fólián)
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) morgo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Ez igaz. Csakhogy tedd hozzá a postaköltséget, meg az időt. Ha valakinek sürgős, akkor a nyomda felejtős, nem mindenkinek van a szomszédjában...
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) kaqkk válasza morgo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Én kb 30km re lakom a nyomdától , igaz hogy csak hétvégén nyákolok így hét közben ráér elkészülni a film ...
(#) Bakman válasza 1984white hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
A lakkréteg a vágás mentén szokott sérülni, de ez leginkább attól függ, milyen módszerrel vágsz. A NYÁK legszélén nem szokás vezetősávot vezetni (2-3 mm táv nem árt a szélétől), így apró sérülés nem számít.

Én előrelakkozott panelt eddig csak a HEStore-ban vettem, soha nem volt vele gond. Volt, hogy egy darab beesett az asztalom alá, ott pihent kb. másfél évet, tesztképpen levilágítottam, semmi baja nem volt. Azt azért ajánlom, hogy hűvös, sötét helyen tartsd.
Következő: »»   1086 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem