Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1282 / 1672
(#) kormika válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Erre nagyon egyszerű válaszom van: ez van itthon bőven... Igazából a NYÁK lap ami pénzbe került, az összes alkatrész itthon volt hozzá. Gyakorlatilag ez a vezérlő nekem kb. 600Ft-ba került, ha a megépítéséhez szükséges időt nem számolom. BD241C végtranzisztorok vannak benne, a meghajtók pedig BD235-ösök, ilyenekből van itthon még kb. 50db
(#) pjg válasza kormika hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Ez jobb mint a KCAM4?
(#) kormika válasza pjg hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Sok különbség nincsen, elvileg a KCAM4 többet tud, mivel a 3 az elődje...
(#) zsoltee0001 válasza kormika hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Nagyon penge, régebben én is csináltam egy vezérlőt stk IC-vel, az is step-dir-be dolgozott, sokat nem kellett vele dolgozni, mert kész paneleket kötöttem össze.
Te, hogy oldod meg, hogy amíg egy motor áll, ne adjon neki teljes áramot?
A PIC-ek miért kellenek hozzá?
Üdv
(#) Buvarruha válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Idézet:
„Te, hogy oldod meg, hogy amíg egy motor áll, ne adjon neki teljes áramot?
A PIC-ek miért kellenek hozzá?”

Csak tippelek, de talán meg is válaszoltad a kérdésedet.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) kormika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
A PIC kettős feladatot lát el, egyrészt a PC től érkező impulzusok alapján vezérli a 4 végfoktranzisztort, a másik pont az, amit kérdeztél, tartó üzemben lévő motor esetén visszavesz az áramból. Ez a második rész még egyelőre nem igazán működik, gondok vannak a terhelés alatti elindulással, az első 1-2 lépés kimarad tartó üzem után. A vezérlő 1.0-ás verziója még folyamatosan rajta tartotta az àramot a motorokon, és azt még assemblerben programoztam. A mostani verziót már C-ben programozom, de szerintem vissza fogok térni az assemblerhez, mert a C túl lassú programot generál, ha beteszem az 1.0-ás verzió PIC-jeit ebbe a panelbe, akkor a jelenlegi motorjaimmal a 600mm/perc sem gond, viszont ha az 1.1-es verzió C-ben programozott PIC-jei vannak bent, akkor már 80-90mm/perc körül elkezd lépéseket kihagyni, pedig a C-ben programozott PIC 8MHz-el megy, szemben a régi assemblerben programozott PIC 500kHz-ével szemben... Az tény, hogy C-ben könnyebb programozni, de ahol a gyors futás a lényeg, aott az assembler verhetetlennek bizonyul.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Feb 20, 2015 / 3
 
Sziasztok!
Igazából ez a jelenlegi állapotában egy össze "tyúkbelezett" csoda
Régóta szemeztem egy raspberry-vel, és az általa kínált sok sok lehetőséggel, nem rég szert tettem egy 2-es modellre. Vettem hozzá egy szervó vezérlőt vezérlő, illetve egy szervót. Nekem mint teljesen kezdőnek 3 nap alatt sikerült odáig eljutnom hogy linuxban feljön egy ablak, 3 gombbal, 0-90-180 fokban el tudom forgatni.
A cél, egy távolról vezérelhető webkamera, no meg persze a tanulás.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2015
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Üdv, összedobtam egy teleppótló adaptert, remélem jó lesz éles próba még nem volt, részletek plusz képek itt találhatók.

IMG_4524.JPG
    
(#) zolika60 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Miért ne lenne jó? Nem egy atomreaktor.
(#) elektrorudi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Nekem nem működik a linked: valami facbók oldal jön be.
(#) killbill válasza kormika hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Idézet:
„Az tény, hogy C-ben könnyebb programozni, de ahol a gyors futás a lényeg, aott az assembler verhetetlennek bizonyul.”
Nem a C a lassu, hanem a valasztott mikrokontroller...
(#) Buvarruha válasza killbill hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Meg a programozás módja sem mindegy, háromféleképpen írtam meg ugyanazt a programot, az első mellettt alig volt képes hajtani a PIC a kijelzőt, az utolsó mellett észre sem venni, hogy mást is csinál a PIC.
(#) Csupasz hozzászólása Feb 22, 2015 / 1
 
Sziasztok
Elkészült az 1"-es kék ledóra párja, a hőmérő. DS18b20 hőszenzorral, a tizedeket is tudja mérni, szintén 1" kijelzővel, szinte azonos méretben. A doboza még hiányzik (eltűnnek a csavarfejek ), de ugyanaz a design lesz, mint az órának. Mindkét doboz NYÁK lemezből készül.
(#) sooty válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Jól néznek ki.
(#) vicsys válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Jól néz ki, gratula!
(#) kormika válasza killbill hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ha a kontroller lassú, akkor assemblerben hogyhogy elég gyors 10-ed órajellel?
(#) Topi válasza kormika hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Feladat... Ne akarjunk már 500KHz-es órajelű ős PIC-kel gigabites ethernet MII-t hajtani.

Minden attól függ, milyen feladatra mit választasz, egy 500kHz-es proci is lehet tökéletesen elég és hajthat villámgyorsan végre feladatokat a maga környezetében, sőt még előny is az alacsony órajel (alacsonyabb fogyasztás)
C-ben is meg kell tanulni mikrovezérlőt programozni, sőt azzal tanulod meg igazán csak a C-t.

Egy szó mint száz, ez tény ezért nem kéretik róla tovább vitázni (főleg nem ebben a topikban). Ha a C és az ASM kód között a teljes kód futáskor 10-szeres sebesség különbség van, akkor az a C-kód írás bizony nagyon nem sikerült.


Az OFF-ot kéretik a továbbiakban hanyagolni, vagy a kérdéssel áttelepülni egy mikrovezérlős topikba. Köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) csatti2 hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Építettem ma egy kis teszt nyákot (pici diagnosztikai program már kapcsolgatja a kimeneteit, működik). Az USB-t, illetve egy kis wifi modul programozását akarom rajta megtanulni (Bővebben: Link). A lötstop réteg olyan lett, amilyen. Még csak most kísérletezem ki a technikáját.
(#) gerry hozzászólása Feb 22, 2015 / 2
 
Üdv!
Elkészült végre a nyáklap levilágító és fotólakk sütő kombóm.
Az alanya egy grillezős mikrosütő. Alkatrészek még hozzá: HGLI izzó, fojtó, bojler termosztát, ventilátor, cirkó hőmérő. Illetve kisflex, és egy jó nagy adag elszántság csipet akarattal fűszerezve.
A grillező aparátot kivágtam és a sütőtér hátlapjához csavaroztam, a helyére ment a HGLI. Venti a sarokban, hogy keverje a levegőt. A mikró ajtajában beépítve a cirkó hőmérő, hogy be lehessen állítani a hőfokot. Ja a bojler termosztát a mikró hátulján van felfogatva. Az eredeti fokozatkapcsolóval lehet kapcsolni a fűtést+ventit vagy a hgli-t. A ventilátor állandóan pörög a fűtési programon, a levilágításkor nem kell. A fotólakk "beégetése" 70°C-on 30perc. Levilágítás 20perc bemelegedéssel együtt. Mellékletben a masina és az első nyák, ami vagy tizedjére sikerült. hagy még kívánni valót maga után, de jó lesz ez!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) tkovacs válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Üdv.
Gratula a nyákhoz, az esp8266 WiFi modulhoz pedig sok türelmet kívánok!
Én most fejeztem be ezzel a modullal egy stabil terminal servert. Ez a modul elég kiszámíthatatlanul viselkedik, van amikor egy parancsot csak harmadjára hajt végre, és bármikor képes WD resettel újraindulni. A legnagyobb feladat az, hogy erre bármilyen szituációban jól reagáljin a program. Sajnos a dokumentációja sem teljes, mert sok olyan válaszüzenetet is képs küldeni, amelyeket meg sem említenek.
Sok sikert hozzá!
(#) ptesza hozzászólása Feb 22, 2015 / 2
 
Ezt nem én építettem ,csak úgy találtam a neten.

Bővebben: Link
(#) enree válasza ptesza hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ez zseniális!
(#) Mircsof válasza ptesza hozzászólására (») Feb 22, 2015 1 /
 
Bosszantó kis "dög"...
(#) janimester hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Készülődik valami
(#) don_peter válasza janimester hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ez biztosan nem óra lesz.. Akkor ....talán....erősítő?
(#) lajos1969 válasza janimester hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szép a panel!!
PA-300?? Nekem már üzemel egy pár éve, jó kis erősítő!!
(#) janimester válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 22, 2015 1 /
 
Órának furcsa is lenne Köszönöm, igen az. ha esetleg időd engedi kérlek írj privátban pár hasznos tippet a beüzemeléshez nagyon örülnék neki . Meguntam a tda7294-es kis játékszereket és gondoltam építek egy komolyabbat
(#) nagysasy hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Ördögit szól a Pa 300 szinte elnyűhetetlen nekem is volt de már nincs meg. Kell hozzá jó kis trafó meg jó kis kondenzátor puffermező. Nekem oldalanként 40.000 uf-volt rajta kW-os toroiddal.
(#) Stadi hozzászólása Feb 24, 2015 / 3
 
USBtin - USB - CAN busz illesztő, Bővebben: Link

NYÁK: saját tervezésű, illeszkedik a dobozba (kicsit "ki lett centizve", de szerencsére pont bepattintható lett a kész eredmény). Még mindig csak ismerkedem a fotózásos módszerrel és a kémiai ónozóval, ezért nem sikerült jól az eredmény (négyszeres átfedésű fólia...).

A doboz alsó felének belső részén az alátámasztásoknál picit marni kellett, mert túl vastag hozzá ez a bakelites NYÁK.

CAN buszra még nem lett rákötve, csak a bootloader-t égettem be és azzal a firmware-t.
(#) csongore hozzászólása Feb 25, 2015 / 6
 
Megepitettem en is a Felixls fele akumulator toltot nagyon jo kis szerkezet mindenfele akkumulatort tolt, megeri a belefektett munkat

Bővebben: Link

DSCF0040.jpg
    
Következő: »»   1282 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem