Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1302 / 1672
(#) BI-AMP válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
És mennyi idő alatt pumpája fel?
(#) Mircsof válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Hát egy motorral elég sokáig tart így kettővel talán olyan 5 perc alatt nyomja fel 8bárig.
Ezek kompresszorok nem sok levegőt fújnak, ha festőpisztolyt akarnék rá csatlakoztatni akkor biztos hogy nem tudnák vele folyamatosan dolgozni. Viszont nekem nem is arra kell.
(#) yankoo válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
A légszállítás nagyon kicsi, elvileg nyomás alatt el sem indul, de saját magát és képes szétdurrantani. Tanácsként: soha ne hagyd felügyelet nélkül, és ha teheted párhuzamosan két nyomáskapcsolót köss be.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) papus51 válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 7, 2015 / 2
 
A nyomástartó edények használata elég veszélyes üzem, nem véletlenül tartoznak szigorú felügyelet és ellenőrzés alá.
Ha nyugodtan akarsz aludni, akkor javaslom, hogy töltsd meg vízzel a tartályt, és úgy próbáld megnyomatni a max. terhelhetőségig. Így, ha nem is bírja a nyomást nem fog felrobbanni, mert a víz összenyomhatatlan lévén nem tud energiát tárolni, legfeljebb szétreped a tartály és elfolyik a víz.
Hogy mennyi ez a max. nyomás azt nem tudom megmondani. Ki kellene keresni valahol a gyártói információk között.
(#) Mircsof válasza papus51 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szia!
Idézet:
„Ha nyugodtan akarsz aludni, akkor javaslom, hogy töltsd meg vízzel a tartályt, és úgy próbáld megnyomatni a max. terhelhetőségig.”

Nyugodtan alszok jelenleg is mivel ez a tartály az autóm csomagtartójába volt szerelve és folyékony állapotban gáz volt benne (autó gáz), ha azt kibírta röhögve kibírja a 8bárt is.
Idézet:
„Ki kellene keresni valahol a gyártói információk között.”

Nem kell keresni rajta írja a tartályon 30bárig kellene hogy bírja, de ennyi már sose lesz benne.
De ez itt off szóval ne is itt folytassuk, van saját topikja.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) Gránátalma hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Nem kell annyira túlparázni a kompresszorépítés témát. Nálunk otthon 10+ éve megy az épített cucc, soha semmi baja nem volt. Mondjuk ennél jóval nagyobb....azzal lehet festéket fújni.
(#) Szammer válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szia!
Végigolvastam a hozzászólásokat és egy-két tapasztalati dolgot hozzátennék:
Én kb. 20 éve csináltam ilyen hűtőkompresszoros megoldást. Mielőtt megépítettem egy "viszonylag nagy" méréshatárú nyomásmérővel (ha jól emlékszem 25 bar) megmértem. Az én kompresszorom max. 18 bar-t tudott. A puffertartály egy tűzoltó készülék tartálya volt, a végnyomás kapcsoló 6 bar-ra volt állítva. Baromi lassan nyomta fel, viszont retus pisztollyal tökéletesnek bizonyult. Megpróbáltam rendes nagy festékszóró pisztollyal, használhatatlan volt, viszont tartály nélkül autókerék pumpálására, vagy tartállyal és kis házilag épített fújókával portalanításra tökéletes volt.
(#) Mircsof válasza Szammer hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szia!
Pont ahogy mondod pumpálásra tökéletes! Nem kell többet keresgélni a pumpát és a különböző csatlakozókat, ráadásul párom, és az anyós is könnyedén fel tudja fújatni vele bicajt, és ez a lényeg.
(#) furko válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szia!

Javaslok beépíteni egy biztonsági lefúvató szelepet. Ha a nyomáskapcsolód meghibásodik és nem kapcsol le, ezen a szelepen el tud távozni a nyomás, és nem durran szét a tartályod. Értelemszerüen az értékét az üzemi nyomás fölé kell beállítani és időnként kipróbálni hogy működik-e.
(#) Helios hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Tudom hogy nem építmény, de saját alkotás. Egy éjszaka alatt készítettem a kábeleket. Egy kábelben 9 érpár van összefonva, majd ezeket szétválasztottam szín szerint. ("Tele" szín és "csíkos" szín szerint.) Remélem jobb lesz majd mint a "házimozik" cérna vezetékei...
(#) pjg válasza Helios hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Mi az előnye, hogy fonott?
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Ott van mindjárt elsőként az alkotás öröme
Egyébként összetartja a párhuzamosan futó ágakat. Talán annyi hátrányt látok benne, hogy a felhasznált drót vagy másfélszer hosszabb a kész vezetéknél.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Legény koromban a lányok haját szerettem fonni. Olyan hálásak voltak...
(#) Gránátalma válasza Helios hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Jól látom, hogy UTP?
Szerintem nemhogy jobb nem lesz, de egyenesen rosszabb lesz.
Miért nem volt jó az eredeti sodrott érpár?
Én rövid távolságokra 2x0.75 MTL meg 2x1.5 MTL t használok általában.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) yulo5310 válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Hát ha utp, azt nem is szabadna fonni,mert nem véletlenül vannak sodrott érpárok! Azon belül is az érpárok különböző módon,nem egyformán vannak sodorva,hogy ne zavarják egymást!
(#) Helios válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Igen UTP, CAT5e jelű kábelből készült. Nem tudom hogy jobb lesz-e vagy rosszabb, ki kell próbálnom. Az Guglit turkászolva találtam, hogy hogyan kell készíteni. Több fórumon is volt róla szó, hogy jobb mint a gyári kábel... a keresztmetszett itt is meg van, az összesodrott érpároknak köszönhetően. Ráadásul mivel volt itthon kb. 30 méter és rossz az alvókám, így kipróbálom.
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Az egyikben előre, a másikban visszafelé folyik az áram. A keltett mágneses terek lerontják egymást, így nagyon kicsi lesz az egész induktivitása.
(#) Gránátalma válasza Helios hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
én inkább koax kábelt tennék a végfok meg a hangszóró közé ha már annyira kísérletezni akarnék.
(#) pjg válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Én meg inkább 2x4mm2 tömör rézvezetékkel kötöm be a hangszórót.
(#) Schnitt válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
A kompresszorokban cseréld le az olajat, ha eddig nem tetted. A hűtőknél zárt rendszer van, az oda használt olaj levegővel érintkezve idővel elsavasodik, és megmarja a szelepeket, tekercseket.
(#) pont hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
A mai termés: Egy, a rádiótechnikában megjelent, a korróziót elkerülendő, az érzékelőket váltakozó feszültséggel tápláló, víz-érzékelő áramkör, Dual-OPA-ra átszerkesztett példánya.
(#) pont válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Köszönöm, igyekszem olyat építeni amit használni is lehet...Sajnos a panelok fényképezése meghaladja a tudásomat. Nagyon nem látszik, de sokat kínlódok eredménytelenül a rendes képért. A probléma az, hogy vakuval becsillog, nélküle meg nem lesz elég a fény a rendes felbontáshoz, a tömörítés pedig még tovább ront a helyzeten.
(#) Tarhos hozzászólása Jún 10, 2015 / 3
 
Egy kis fény-játék, így este felé!
(#) Chipmunk1960 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Én is azt használom, cseréhez is, nagyon jó!
(#) Chipmunk1960 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Mennyi a hullámellenállása? Kiszámolta valaki Laplace-val? Én már elfelejtettem sajna
(#) (Felhasználó 46585) válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Z = négyzetgyök (L/C) ( gondolom... ) de minek ide a Laplace?
(#) Ktulu válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Idézet:
„Működik már az oda-vissza kommunikáció, a titkosítások, hibakeresés és hibajavítás, minden.”


Milyen titkosítást használsz? AES?
(#) konyak6 hozzászólása Jún 13, 2015 / 3
 
Na végre össze állt. Fender Bassman 5f6a Ecl86 véggel. Az elöfok 6n2p. A doboz HB-20G. Már csak egy jó hangszóró kell bele. Van RFT L3402-es hangszóróm, csak nem fér bele. Pedig azzal nagyot szólna.
(#) Szammer válasza konyak6 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Szia! Szépen adoptáltad a kis combót, de ebbe én inkább beletennék egy EL84 PP-t . Megfelelő hangszóróval és a PP-ből kivehető 12-18W teljesítménnyel lehengerlő lenne a méreteihez képest.
(#) konyak6 válasza Szammer hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Szia!
Csak Videoton hálozati trafóm volt, az meg nem bírja el csak az ECL86-ot. De ez a hangerő bőven elég a lakásban.
Következő: »»   1302 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem