Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1746 / 2208
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 12, 2015
Szerintem is jó lehet a GU50. Amúgy is nagyobb mértékben a kimenőn múlik a dolog. A cső az Tudja Dc-től MHz-ig amit kell.
(#) FordPrefect hozzászólása Jún 12, 2015
Az a baj, hogy az internet elterjedésével a hülyeség négyzetesen terjed. Természetesen sok különbség van a különböző gyártású csövek élettartama, minősége, hangja között. De legalább ennyi múlik a körítésen...Olyan hülyeséggel meg Én nem tudok mit kezdeni, hogy "ezt a csövet nagyfrekvenciára tervezték" Mondjuk a 211-et is, meg a hangfrekvenciára mostanság használt/sztárolt csövek elődeinek 90%-át is....
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) Robid válasza dys-cus hozzászólására (») Jún 12, 2015
Az építés költségére kíváncsi lennék,biztos nem az a nagyságrend amiből általában a GU-s erősítőket építik. Kínos is lenne annyi pénzből, középszerű hangot összerakni.
(#) pucuka válasza dys-cus hozzászólására (») Jún 12, 2015
Az amplitúdó modulációnál az adóteljesítmény fele a vivő, másik fele a moduláció teljesítménye. Praktikusan ugyanolyan csövet használnak(tak) a vivőfrekvenciára, és modulátornak is. Egy műsorszóró adónál azért elég magasak a minőségi követelmények.
(#) dys-cus hozzászólása Jún 13, 2015
Én csak aszt nem értem, hogy azt tudjátok, hogy ilyen, meg amolyan ellenállásnak, kondinak ilyen, meg amolyan hatása van az erősítőre, de azt nem akarjátok elhinni, hogy egy erősítő hangját leginkább a felhasznált cső adott feladatra való alkalmassága, illetve a kimenő minősége 80%-ban határozza meg. Ezért nem javaslom a GU-t Nem vagyok elvakult, de én még jóhangú GU50-el épült erősítőt tényleg nem hallottam, pedig nagyon sokat meghallgattam már. Ha valaki hoz egy ilyen erősítőt, s össze akarja hasonlítani az enyémmel, akkor állok rendelkezésre.
Off: Ez amit írtam, az erősítő készítés témába vág, mivel azt taglalja, hogy miből lehet erősítőt építeni! On.
(#) granpa hozzászólása Jún 13, 2015
Én meg aszt nem értem, mi értelme ezzel vitatkozni.
(#) szabi56789 hozzászólása Jún 13, 2015
sziasztok azt szeretnem kerdezni hogy van nekem egy EZ-80 csovem es amikor beizitom egy par masodpercre ra elkezd szikrazni a cso belulrol mitol lehet ez.
(#) szabi56789 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 13, 2015
szia eltudnad kuldeni akapcsolasi rajzot koszi elore is.
(#) daneg86 válasza szabi56789 hozzászólására (») Jún 13, 2015
Válik le a katód. A leváló darabok meg rövidre zárják a csövet
(#) szabi56789 hozzászólása Jún 13, 2015
koszi az infod meg csak azt szeretnem kerdezni hogy akor uj csovet kell szereznem.
(#) crapgame válasza szabi56789 hozzászólására (») Jún 13, 2015
Üdv.

Mekkora az utána következő kondi értéke? Mert maxi 50uf lehet.
(#) szili83 hozzászólása Jún 13, 2015
készülget...

SE.png
    
(#) TomaFeri hozzászólása Jún 13, 2015
Üdv mindenkinek!

Azért fordulok hozzátok, mert szeretnék egy csöves erősítőt építeni, gitárhoz. Nem vagyok ultimate kezdő az elektronikában, gitáreffektet sokat építettem már, most itt az ideje egy szinttel feljebb lépni. Az effektépítésnél 9v-s adapterről vagy elemről mennek a dolgok, trafót sosem használtam még, ezért tartok tőle egy kicsit. Kérdéseim:
-Egy régi csöves rádió alapjaira lehet építkezni? Járt nálam egyszer egy Orion 115, tetszett. Ugye az abban lévő trafó, csőfoglalat stb-re gondolok, azok felhasználásával is neki lehet állni?
-Külföldi és magyar fórumokon is olvastam hogy a legtöbben a kimenőtrafón vannak "kiakadva". Ha jól tudom, van olyan kapcsolás is amihez nem kell, ugye?
-Melyik a legegyszerűbb erősítő? 3-5 watt elég, minimális anyagköltséggel. Egy vérbeli kezdő projekt, ha stabilabb tudásom lesz a dolgokról, akkor majd jöhetnek a high end cuccok.
Tudom hogy ilyen feltételekkel a legtöbb hozzáértő csak kinevet, de szeretném ha figyelembe vennétek hogy sosem tanultam elektronikát, nem vagyok audiofil, csak egy srác aki szereti ha nem kell vagyonokat költenie arra hogy gitározzon.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) daneg86 válasza TomaFeri hozzászólására (») Jún 14, 2015
Hali.
Ebben a kategoriaban sem a kimenot, sem a nagyfesszel(2-300v) valo jatszadozast nem uszod meg, szoval csak ovatosan.
Regi radiok es tv-k jo alapok lehetnek, pcl/ecl86 csovekbol 2-3 watt konnyeden kihozhato, el84 bol akar 5 is. Leginkabb ezekkel lehet talalkozni regi radiokban es tv-kben.
A kimeno mentes kategoria az vagy az OTL vagy a hibrid. Otl draga, es pazarlo megoldas. Hibridekbol lehet jokat kihozni, de kicsit mas a hangja, mint egy full csoves megoldasnak.

bocsi az ekezetek hianyaert, de telefonon nincsenek ekezeteim...
(#) TomaFeri válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 14, 2015
Akkor mindenképp kell a kimenő trafó is... Amúgy az Epiphone Valve Jr. erősítőt nézegetem, 12AX7+ EL84, külföldi fórumokon ezt ajánlják kezdőknek, meg a Fender Champ-t.
(#) konyak6 válasza TomaFeri hozzászólására (») Jún 14, 2015
Üdv!
Nekem most készült el ez. Egy HB-20G belét dobtam ki, Fender Bassman 5f6a. Ecl86-al. Vidi rádióból bontott trafókkal. De már építettem így Marshall Jcm800+Plexi, Soldano Hotrod. Ez mind Vidi rádió alap. Az előfok a bonyolult, a vége (Ecl86/El84) csak 4-5 alkatrész. Ezeket akár a foglalatra is rá lehet forrasztani. Ilyen kapcsolásokat keress. A master potméter után jön a végfok. Ecl 86-nak nem kell bekötni az első csőfelét. Én mindegyiket 6N2P-vel építettem. Mert olcsó. A kapcsolásokon nem kell változtatni, csak a fűtésre kell figyelni! 6N2P 6,3V. De a Vidi rádió is 6,3V-os. Így ezzel nem kellett foglalkozni. A csőfoglalatok számozása alulról nézve az óramutatóval megegyező.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) konyak6 válasza konyak6 hozzászólására (») Jún 14, 2015
Többféle módon készítettem el a kapcsolásokat. Némelyik borzalmasan néz ki, de a tanulópénzt meg kell fizetni. Brummogtak is rendesen. Az utolsó Fendernél, már sehol nem alkalmaztam árnyékolt vezetéket, és még sincs alapzaja. Ez lett a legkulturáltabb.
(#) TomaFeri válasza konyak6 hozzászólására (») Jún 14, 2015
Hát ez azért elég komoly, szép munkák! Viszont nekem bonyolultnak tűnnek.. Tényleg elég lenne nekem egy 5 wattos 2-3 csöves kis apróság.. Trafóval nagyon meglőve érzem magam, van egy pár de fogalmam sincs hogy jók-e erre a célra. Gitárerősítőből halásztam ki őket, de sima tranyósból.
Mellékesen, milyen pedálok vannak az első képen? A baloldali egy valvecaster lenne?
(#) TomaFeri válasza TomaFeri hozzászólására (») Jún 14, 2015
Ezeket a turretboard-okat lehet itthon kapni valahol?
(#) granpa válasza TomaFeri hozzászólására (») Jún 14, 2015
Azért a 'nagyobbakat' fotózd be a Trafós témába, és megmondjuk, melyiket lehet használni esetleg (vagy némi átalakítással). Nem olyan forró a kása.
(#) TomaFeri válasza granpa hozzászólására (») Jún 14, 2015
Okés!
(#) szili83 hozzászólása Jún 14, 2015
Kész a 6P2P-6N1P. Megérte megcsinálni a nyári meleg napokra. A GU nagyon fűt.

2.jpg
    
(#) djhans válasza szili83 hozzászólására (») Jún 14, 2015
Szép! Nem 6P1P-6N2P akart lenni?
(#) szili83 válasza djhans hozzászólására (») Jún 14, 2015
De.
(#) djhans válasza szili83 hozzászólására (») Jún 14, 2015
Kimenők milyen vasak? Hátuljáról és a belsejéről is láthatunk képeket?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) mohinger hozzászólása Jún 14, 2015
Ha már szóba került a 6N2P, kérdezném tőletek, hogy mik a tapasztalatok a hangjával kapcsolatban? Milyen a hangja az ECC83-hoz képest?
Talán nem említettem a múltkor, hogy amikor először összeraktam a CHZ féle EL84PP-t, bekapcsolás után pár perccel izzani kezdtek mindkét oldalon a jobb oldali EL84-ek segédrácsai. Szólt az erősítő, de nem tetszett a hangja. Szkóppal rámérve kiderült, hogy nagyfrekisen gerjed. A megoldás az lett, hogy a visszacsatolásban eredetileg 1k volt, ezek helyett 11kohmos ellenállásokat tettem, így a bemeneti érzékenység most 450mV lett.
Délutáni "csendélet" :
(#) keszeg01 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 14, 2015
Jó estét.
A rajzát megosztanád ha lehet.
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 14, 2015
GU 50 PP-ről eléggé megoszlottak a véleményeitek (mini viták). Ám ezek ellenére úgy döntöttem megcsinálom.
A kapcsolásban 380v anódfesz van írva, de a cső kibír akár 1000v-ot is. Az lenne a kérdésem, ha nagyobb feszültségen hajtom az a minőség rovására megy-e?
Ha már a nagyobb feszültségnél járunk, úgy tudom, ha pufferkondikat sorosan kötöm, ellenállás kell a feszültség egyenlő eloszlatása miatt. Ez igaz, és ha igen mekkorák kellenek?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 14, 2015
Idézet:
„GU 50 PP-ről eléggé megoszlottak a véleményeitek (mini viták)”

Ezen csak olyan ember nyit vitát aki nem hallott még ilyen erősítőt szólni !
Idézet:
„A kapcsolásban 380v anódfesz van írva,”

Az anód feszültség mértéke az attól függ mekkora kimenő teljesítményt szeretnél ?
Idézet:
„Az lenne a kérdésem, ha nagyobb feszültségen hajtom az a minőség rovására megy-e?”

Nem pontosabban nem így müködik a dolog.
Idézet:
„ha pufferkondikat sorosan kötöm, ellenállás kell a feszültség egyenlő eloszlatása miatt”

Az ellenállás nem ezért kell oda , az ellenállások a kondenzátorok kisülését segítik .
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 14, 2015
Köszi, akkor lehet meg merem kockáztatni a feszültség növelését.
Ja, és mégegy kérdés:lehetnek-e a kimenők torroidból. Mivel pp, így nem kell légrés, de szerintem a rétegzés megoldása bajos lehet.
Következő: »»   1746 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem