Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1801 / 2208
(#) Orbán József válasza kokimy hozzászólására (») Aug 29, 2015
Ha van ilyen adatbázis, CHZ tud róla. Kérdezd őt.
(#) kokimy válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 29, 2015
Remélem olvassa a fórumot, és segít. Azt hiszem talán tényleg nála láttam olyat. Meg CIROKL albumában.
(#) Orbán József válasza kokimy hozzászólására (») Aug 29, 2015
Mindkettőnek sokat köszönhetünk, szerencsénk, hogy vannak...
(#) V1rusH válasza kokimy hozzászólására (») Aug 29, 2015
Én meg megtámogatnálak akkor a Magyari Béla zsebkönyvvel! Itt.
Igaz még én is csak futólag néztem bele, de oly dolgok vannak benne, amire egy mai nagy könyvesboltban sem találnál rá!
Nem is tudom mihez hasonlítani! Forgasd úgy mint a Bibliát! Mert ez a könyv majd hogy nem a csövezés bibliája! Ha nagyon elszánt vagy, még rádiót is építhetsz...
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) szili83 hozzászólása Aug 30, 2015
Készül a 6Sz19P PP.

A doboz mofesa ügyes keze munkáját dicséri, és nagyon sok dologban az Ő keze munkája van!!!
(#) V1rusH válasza szili83 hozzászólására (») Aug 30, 2015
Egy olyan kép is jó lenne, amiről rá lehet látni a tetejére. Nem nagytotálban, hanem szögben állítva, az előlappal. Amúgy klassz masina lesz!
(#) szili83 válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 30, 2015
Majd ha készen lesz, még festeni, pácolni is kellene.
(#) ngyzoli hozzászólása Aug 30, 2015
Félig készen...EAR 859,
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) szucsistvan123 válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 30, 2015
Ez nem semmi! Gratulálok!
(#) V1rusH válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 30, 2015
Na ez egy igazi egyedi kialakítás! Klassz!
Én meg azon nyavajgok hogy nincs két egyforma geometriájú hiperszilem, miközben keresztmetszetre 1cm2 difi van.
Jó látni mikor valaki áttöri a megrögzűltségeket!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) mofesa válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 30, 2015
Megy a gőzös... Megy a gőzös? Formára egy piros pont(y).
(#) q765 válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 30, 2015
Jó a kapcsoló!
Bár a parketta nútfédereit leszedhetted volna. A bramaclécet is kicsikét fényesítsd még. Jó a forma! Csak 'í tovább! : )
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) ngyzoli válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 31, 2015
Köszi! igyekszem...
(#) ngyzoli válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 31, 2015
Tudat alatt engem is zavar,ha nem teljesen egyforma alkatelemek vannak a két csatornában.még ha elektromosan nem is befolyásol sokat.
Ehhez a végfokhoz az ihletet a számítógép adta...a dimenziói egy átlagos asztali PC befoglaló méretei,viszont a magasságból le kell venni 5-6 centit,mert túl sok lesz az "üres" térfogat.Az ötlet viszont kissé kényszer-szülte;szaporodnak a csöves holmik,és ilyen kivitelben jóval kisebb alapterületet foglal egy-egy darab,viszont megoldható a műszakilag optimális elhelyezés.Még sok munka lesz rajta,kb.alig vagyok túl a felén.
(#) ngyzoli válasza q765 hozzászólására (») Aug 31, 2015
Tudatos választás,nem véletlen...kissé retró-s külsőt kölcsönöz. A nút-ok jórészt el lesznek takarva,s kap egy teljes lakkozást a végén.Csak legyen rá időm...a végső állapotról lesz még kép.
(#) V1rusH válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 31, 2015
Tetszik ez a rendbontó kivitel! Oly bizarr, hogy már attól nem tudom levenni róla a szemem. Maga az anódsapka megoldás valami rendkívül bizarr. Mint egy tojáshéj. De már várom a végkifejletet!
(#) joco63 hozzászólása Aug 31, 2015
Sziasztok! Ismeri valaki ennek a fázisfordítónak a működési elvét. Ezt építettem meg egy EL 84 PP. Több más módszert is kipróbáltam de ez vált be. Ha igen megköszönném a magyarázatát.
(#) Imi65 válasza joco63 hozzászólására (») Aug 31, 2015
Parafázisú fázisfordító, mondhatni, klasszikus.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 1, 2015
Majd ha lesz időm végig olvasom a topikot. Készülőfélben van egy pár wattos gitár erősítő, csak a végfok trafónál lenne egy egyszerű kérdésem. A huzal azonos nagyságú legyen mindkét oldalon, vagy ennél bonyolultabb a dolog?
(#) Imi65 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 1, 2015
Nem ennyire egyszerű . A primer elég nagy menetszámot igényel, a szekunder meg nagyobb huzalvastagságot. A primer töredéke sem férne fel, ha a szekunder szükséges vastagságával akarnád megtekerni.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 1, 2015
A kimenőtrafó méretezése témában, de itt is a képek közt (kb. 100-120. oldal) ott van a kiszámítás, méretezés. Nem ördöngösség, de nem is 'jer cipó, bekaplak'. Milyen (kimenőnek szánt) vasad van, mekkora teljesítmény, milyen végcsövek, milyen rendszer; aztán segítünk. Előzetesen: kb. 6-8cm2 vaskeresztmetszet, 0.15-0.2mm-es primer (3-4000 menet),- 0.6-0.8mm-es szekunder (100-300 menet) huzal.
(#) ngyzoli válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 1, 2015
Valóban formabontó kivitel...nekem is szokatlan kissé.Viszont helytakarékos! A végcsöveken is lesz még egy burkolat,vagyis az egész egy téglatest formát fog ölteni.Az anódsapka "szabvány"...a csöves tv-kben a PY 88-aséi voltak,ámbátor ide ez sem igazán jó,nem bírja ezt a hőterhelést sokáig.Amint az látható is...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) mark.budai válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 1, 2015
Levágtad ezeket az anódsapkákat? Ha jól emlékszem, ennél hosszabb volt, a (PY88-nál) nagyobb átmérőjű csövekre nem ment rá.
(#) V1rusH válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 1, 2015
Én ezen koncepció alapján akarok elindúlni.
Majd még a rajz készségeimet lattba vetve készítek vázlatot.
Ebbe a dobozba aztán akár_mi akár_hogy elfér! A lemezjátszó helyére kerülnének a csövek, alúlra a táptrafó és esetleg a kimenők. Máris kattog az agyam!
A koncepció ugyan úgy tartalmazna beépített hangszórót, nem rég vettem 2db 13cm szélessávút.
Ötleteket, tanácsokat szívesen fogadok. Cső készlet ECL86, üzemmód PP.
Kimenő valamilyen egy karikás hiperszil. Teljesítményileg 14W csúcs 20Hz alsó. Ehhez vannak 9, 10cm2 magjaim.
De ez még kicsit odébb van. Előbb össze kéne rakni az SE-t!

*mod*
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015

gramafon.jpg
    
(#) mark.budai válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 1, 2015
ECL86-ból (egy pár végcsővel), normális hangminőség mellett 8-9W maximum, amire érdemes számítani. Persze ez a 14W-hoz képest nem sok eltérést jelent hangerőben, de ne legyünk itt is wattmániások, még ha csak pár wattot hazudunk magunknak, akkor se.
(#) V1rusH válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 1, 2015
8, 12, 14W PP kapcsolásom van, de majd ha aktuális lesz, úgy is felteszem a képeket.
Akkor 8W-ra javaslod? Vas szempontjából még kedvezőbb is!
Egyáltalán nem bömböltetésre szánom, még az is lehet, hogy normál trafóvasra megy a kimenője. Ismerkedés, valami komolyabb az SE után, és a PL500 PP előtt.
(#) ngyzoli válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 1, 2015
Igen.kb.8mm-t le kell vágni belőle.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) ngyzoli válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 1, 2015
És itt az eredeti,gyári készülék,csak úgy,étvágygerjesztőnek...
(#) bakos13gab válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 1, 2015
Láttam már szebbet is... De a hangja lehet jó.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 2, 2015
Következő: »»   1801 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem