Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ledet 1,5V-ról?
 
Témaindító: tizedeske, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) gronee hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Ez a joule thief elrendezés,ezt írd be a youtube-ba. Ez energia töbszöröző rendszer,egy ferrit korong,egy ellenállás,és egy tranzisztor kell hozzá.
(#) kadarist válasza gronee hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia!
Helyesen nem energiatöbbszöröző, hanem feszültségtöbbszöröző.
(#) gronee hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Ki is próbáltam a kapcsolást,de nem működik.Nem tudom miért nem? BC 547 tranyóval kötöttem de nem csinál semmit,tudom hogy 2N3904 tranyó kell hozzá,de az nincs a boltban. Kérdéseim:
-a tranyó nem jó?
- mi a alapján kell méretezni a toroidot?
-ferrit korong kell vagy mágneskorong?
(#) kadarist válasza gronee hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szia!
Cseréld meg az egyik tekercs kivezetéseit és úgy próbáld ki.
(#) gronee válasza kadarist hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
?????
(#) proli007 válasza gronee hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Hello!
Mert az áramkör, egy Blocking oszcillátor, ami csak pozitív visszacsatolással működik. Az pedig a tekercsek tekercselési irányától függ, vagy is az egymáshoz képesti bekötéstől..
üdv! proli007
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Pontosabban cseréld fel. Elnézést.
(#) szaky27 hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ez a kapcsolás elbírna egy kismotort (1,5V) is? Ha igen akkor a ferritgyűrűnek az átmérője mekkora és mennyi menet kell rá? A másik hogy egy olyan napelem ami 1,8V tud produkálni az elég ennek a kapcsolásnak?
(#) proli007 válasza szaky27 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Hello!
Megméreted Te, hogy mekkora áramfelvétele van a "kismotor"-nak a Led-hez képest?
üdv! proli007
(#) Inhouse válasza gronee hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Van itt olyan 2 tranzisztoros kapcsolás, amibe nem kell tekercs. Az is jól működik, próbáld meg inkább azt!

Üdv
Inhouse
(#) szaky27 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Igen AAA as elemről megy mikor elindítom felugrik 190mA de utána szinte egyszerre beáll 150mA-re. Simán a napelemre is rákötöttem, de az csak pár mA-t tud kipréselni magából. Attól tartok hogy még a kapcsolás se fog ezen segíteni
(#) proli007 válasza szaky27 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Hello!
Energiát kapcsolásokkal csak átalakítani lehet, "gyártani" aligha. Ahhoz áramforrás kell. Minden vacaknak, még hatásfoka is van, tehát még plusz veszteséget okoz..
üdv! proli007
(#) szaky27 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod.
Akkor erről leteszek. Egy off kérésem lenne ha nem gond:
a NYÁK-rajzban segítség, ellenőrzés kellene című topikba tettem fel még nyár közepén egy lézershow vezérlőt és ha lenne időd átnéznéd hogy jól csináltam-e?
Nagyon megköszönném!

üdv
szaky27
(#) proli007 válasza szaky27 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Hello!
Ha off, miért nem kapcsoltad be az OFF gombot? Amúgy meg egy link, meg egyszerűbb lett volna,mint megkeresni. esetleg privát..
üdv! proli007
(#) Barret hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Én egy ilyet csináltam ma. Kipróbáltan jó pár tranyót,a legtöbbel ment is! Elég erősre sikerült,mert telepakoltam leddel,és alig változik a fényereje. Hogy lehet a kimenetet változtatni? (feszültség) A vasmagon mindkét tekercs egyforma menetszámú. Ha ezen változtatok,akkor a kimeneti feszültség is változik? Elég szépen fütyül a vasmag,1 méterről hallani Nem mértem frekvenciát,de a terhelés függvényében változik. Most kb 14 Khz fülre Ki lehetne ebből hozni 100V körül?(Ennyi kell kb a töltőnek hogy beinduljon) Egy akksitöltőt kötnék rá... A bemenet lehet akár 20-30 V is.Napelem lenne.


Joule thief deszkamodell
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) Barret hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Rákötöttem egy kondit,42,1V-nál állt meg.Tovább nem tölti.
(#) PiperR hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Sziasztok, megépítettem ezt a "joule thief" nevű szerkentyűt, de nem akar működni. Csatoltam a képet amit megépítettem, meg ami alapján elkészítettem. A tranzisztor bc546, működik kimértem, jól kötöttem be. A fehér led szintén jó. Az ellenállás 1K az is jó. A tekercselés is jó 6 és 8 menet. Forrasztások is jók. A 1,5v-os elem is jó, de próbaképp 1,5v tápról indítottam, mutat áramfelvételt kb 70mA, de ennek ellenére nem világít a led! Mi lehet a gond? (A fotón úgy tünik mintha világítana a led, de az csak a telefon vakuja miatt van )
(#) Inhouse válasza PiperR hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Cseréld meg az egyik tekercs 2 lábát!
(#) PiperR válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Megcseréltem ami az ellenállásra megy, de még mindig nemjó.
(#) PiperR válasza PiperR hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Újratekercseltem az egyiket, fordítva, 2 kivezetést is megcseréltem, de semmi. Nem értem olyan egyszerű kis kapcsolás, talán kevés a menetszám?
(#) Inhouse válasza PiperR hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem