Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1154 / 1384
(#) pistikee901 hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Hát köszi mindenkinek ezt a vezetőezüstös dolgot megpróbálom, persze ha tudok valahonnan szerezni...
(#) kameleon2 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Szia! Egy Samsung ML1660-asom van. 12000-ért vettem újonnan. Vettem hozzá Holland gyártmányú tonerport. negyedszer töltöttem újra és van még 1kg por a tasakban. A por 5 éve volt 4000Ft. Van kérdésed?
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nekem a régi egy ML1610-es volt. Egyszer csak elkezdett csíkozni, vettem bele port, megtöltöttem. Ugyanúgy csíkozott tovább, szöveget lehetett vele nyomtatni de nyákot nem. Most egy ML2525 van, ez eddig még jó, nagy teli felületeket is szépen lefed.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nekem egy dolog miatt kezdett csíkozni. Figyelmetlen voltam a töltéskor és megsértettem kézzel a fényérzékeny hengert. Ez nem a nyomtató hibája. Hozzáteszem - sajnos nyákgyártásra az utántöltő port nem tudom használni - szemben az eredetivel. Viszont ettől a nyomtató még jó én szeretem, mert irgalmatlan mennyiségű doksit printeltem már ki vele. Jócskán visszahozta az árát. Ráadásul viszonylag gyors.
(#) gazz válasza matyivagyok hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Mivel még magával a réz szulfát oldattal is lehet maratni, ha sósavat adsz hozzá, én nem adnám le, hanem használnám tovább.
A vaskloridommal már kb egy négyzetmétert lemarattam, tele van rézzel, de még mindig teljesen jól működik. Tömény sósavban oldottam fel annó, így használom egy évtizede.
(#) gulasoft válasza gazz hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
A réz szulfát marja az ónt?
(#) usane válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Elvileg igen.
(#) micimacko válasza gazz hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nem. a Réz-(II)-kloriddal (CuCl2) lehet maratni: CuCl2+Cu-->2CuCl
CuCl+HCl+O2-->CuCl2+H2O (nincs rendezve az egyenlet!)
Sósavas-hidrogénperocidos, Vas-(III)-kloridos maratásnál nem keletkezik rézszulfát (CuSO4, csak Réz-(II)-klorid (CuCL2)...
(#) neoone válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Próbáld ki a réz-tetraammin - 25%-os ammónia oldat kombót. Ez nem marja az ónt.
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Vettem festék boltban aceton de alkoholt nem tudtam venni hozzá mit lehet még hozzá keverni?
(#) furko válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Én denaturált szesszel próbáltam, tökéletes lett.
(#) kissattila88 válasza furko hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Nem tudom hogy van e a festék boltban.
(#) vision61 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szia!

Mielőtt összekevered, próbáld ki, hogy az általad használt nyomtató tonert oldja-e az aceton.
Nekem Lexmark E120 van, eredeti tonert egyáltalán nem oldja az aceton. A munkahelyi Canon ADVC2220i-ben használtat viszont oldja.
A Lexmarkhoz H-300 aromás hígítót kell használnom.
(#) kissattila88 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Az alkohol helyett mit keverhetek hozzá?
(#) kaqkk válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Bármit ami gyorsan párolog és nem oldja a tonert ...
(#) usane válasza micimacko hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Persze, hogy nem keletkezik. Réz szulfát a perszulfátos maratásnál képződik. Magában nem is oldja a rezet. Írta, hogy sósavat önt hozzá, úgy kénsav meg réz-klorid lesz belőle. Igaz azt is írta, hogy vas-kloriddal marat, annál tényleg nem keletkezik szulfát.
(#) vision61 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Már írták mások is, denaturált szeszt.
(#) pampalini11 hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget kérek, vaskloridra lenne szükségem, holt tudom beszerezni,vagy esetleg tudna-e valaki adni?
Előre is köszönöm.H.J.
(#) gulasoft válasza neoone hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Miből csináljak 25%-os amónia kombót, azaz monjuk fél literbe mennyi kell miből?
(#) neoone válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Pontos receptem nincs, réz ( II )- szulfát oldat + 25% ammónia oldatot önteni kis mennyiségben - esetenként után adagolni - ebbe az oldatba a nyák. Én bubis marató hiányában mozgattam a nyákot, a galvánónozott vezetőmintázat megmaradt, a furatgalvánozott nyáknál a furatokban is. Mellékeltem egy pdf-t, ott a maratás résznél leírják, hogy hogy működik a folyamat.
Egyébként ha a tömény ammóniát öntöd a nyákra már akkor elkezdi lassan oldani a rezet, mert sötétlila lesz a folyadék színe.
(#) Ge Lee válasza pampalini11 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Két vagy 3 évvel ezelőtt hozattam talán a donauchem-ből, 90Ft volt literje. Viszont el kell menni érte mert vegyszert nem postáznak, és érdemes vinni vastag falú, vegyszer tárolására alkalmas kannát is, mert amit ott adnak az horror áron van, sokkal többe kerül mint amivel megtöltik.
(#) pampalini11 hozzászólása Jan 28, 2016 /
 
Köszönöm a választ mindenkinek.H.J.
(#) SALáta válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
bár lassú a módszer, de megy. 1.6 W 405 nm (kék) diódával dolgozok. Szóval a módszer (matt!) fekete festék, lakkbenzin és nitro meg persze kedvenc nyákmaró szerünk. Levegős fejjel égetjük le a festéket, lakkbenzinnel nagyon óvatosan lemossuk égetés után. Majd maratjuk, vizes semlegesítés után nitroval lemossuk. Bár lassú és a felbontása max 0.2 mm de eddigi legtökéletesebb nyákjaimat csinálom ezzel.
(#) kissattila88 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Vettem. 100ml akarok csinálni 20ml denaturált szesz 80ml aceton?
(#) kaqkk válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Fordítva !
(#) furko válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ne keverj be sokat. Csak ha már biztosan működik. Én egy 10 milis fecskendővel szívtam fel 2 ml acetont, 8 ml denszeszt. Ha nem sikerül akkor mehet a 3:7 arány, vagy akár a 4:6. Ki kell kisérletezni hogy adott tonerhez és papírhoz milyen arányú keverék a legjobb.
Legutóbb 4:6 aránnyal csináltam és jó lett a nyák.
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 29, 2016 / 2
 
Mi itt szenvedünk vegyszerekkel, közben meg ma hallottam, hogy a Rinofluimucil marja a nyák-ot !
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Nem úgy van, hogy csak feloldja?? Ha feloldja a nyákot, az nem igazán jó, nem marad meg a panel sem...
(#) gulasoft válasza neoone hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ha van rézporom akkor abból tudok réz II szulfátot csinálni?
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Tudsz?
Következő: »»   1154 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem