Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   205 / 269
(#) Bender válasza mateatek hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
És ha félbehajtod egyből kész a kisebb fej picit nagyobb induktivitással és dupla menetszámmal.
(#) Bender válasza mateatek hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
A gyorscsatlakozóban lévő apró körmös kis fém bigyó nem zavarja?
(#) mateatek válasza Bender hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Nem vettem észre, hogy zavarná. Pici is, vékony is.
(#) Bender válasza mateatek hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Ez sima 32mm-es lefolyócső? Nem túl nehéz? Nem baj ha a menetek összegubanolódnak benne? PUR habbal ki lehet nyomni?
(#) mateatek válasza Bender hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Ez nem lefolyócső, hanem 25-ös PVC nyomócső. Nem érzem nehéznek, mivel a vállamon van fele súly, a másik pedig a kezemben.
A menetgubanc sem probléma. De a púrhab szerintem nem tanácsos, mivel a keret szét és összerakásakor akadályozna. Az 1.5x1.5-ös keretben nem 6 méter kerületű drót van, hanem valamivel több, azért, hogy össze lehessen csukni. Ha össze van szerelve, akkor ez kissé hullámosan igazodik el a keretben.
(#) sirbedevir hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Próbálom megérteni a Delta Pulse működését, tudnátok kicsit segíteni?
Be tudná jelölni valaki hogy a Delta Pulse kapcsolásban melyik az integrátor fokozat bemeneti és melyik a kimeneti pontja?
Meg mi történik áramkör szinten amikor a reset gombot megnyomjuk?
Köszi
(#) Bu13 hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Először hívd le Sniffer XR-71 schematic oldalt. Ott az első (nálam) rajzot nyomtasd ki. Ez szerintem megegyezik? A fórumon lévő gyenge felbontású kesze-kusza kapcsolással. Ezen a rajzon már
könnyebben eligazodsz. A teljes működés egy kicsit bonyolultabb, arra az ad majd választ, aki ezt
a gépet megépítette.
(#) sirbedevir válasza Bu13 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Természetesen én is megépítettem, működik is. De ettől még nem tudom hogyan működik. Viszont szeretném.
Ezért kérem valaki hozzáértőbb segítségét, hogy az integrátor ki és bemenetét mutassa már meg, meg hogy magyarázza el milyen folyamat megy végbe az áramkörben amikor resetet nyomnak rajta.
(Ez a kérdés olyanoknak szólt, akik tudják rá a választ)
(#) dudi6 hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Érdemes fémkeresőt építeni? Kb. mennyiből jön ki egy normálisabb? Milyen mélyen keresnek?
Alap szinten értek az elektronikához, vannak olyan leírások ahol részletesen le van írva mit, hogy miből mennyit kell veni, stb. ?
Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) mateatek válasza dudi6 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Hogy érdemes-e? Ezt mindenki másként ítéli meg. Akik ebbe a topikba járnak, azok zöme szerint érdemes.
Az, hogy milyen mélyen keresnek? Az függ attól, hogy milyen rendszerű a keresőd, és hogy mit szeretnél keresni. Ilyen általánosságban erre a kérdésre nincsen jó válasz.
Leírások is vannak, amelyek kellően részletesek. De itt megint csak elágazunk sok felé, de nem tudjuk, hogy merre menjünk.
Javasolnám, hogy rágjad át magadat az RTÉK 1995, 2003, 2015 évfolyamainak a fémkeresős cikkein, illetve a HE füzetek fémkeresős részén. Ezek elolvasása után konkrét kérdéseket tudsz írni, amire ugyanolyan válaszokat kaphatsz.
Annyit megjegyeznék, hogy multiméter és oszcilloszkóp szükségeltetni fog az építéshez.
(#) Ge Lee válasza dudi6 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Érdemes lenne, ha nem tiltották volna meg törvényileg a használatát, meg ha az elmúlt 25-30 évben nem szedtek volna ki szinte minden elérhető értéket a földből.
(#) dudi6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Betiltották? Tehát akkor nem mehetek ki az erdőbe (ami nem az enyém) keresgélni hobbi szinten?
(#) dudi6 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Köszönöm az infókat. Multiméterem van, oszcilloszkópom az nincs, enélkül nem lehet?
Ez mennyire működőképes? detektor házilag
(#) pont válasza dudi6 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Tudomásom szerint, a terület tulajdonosának engedélyén felül, a régészek (vagy valami ilyesmi) engedélye is szükséges. Tehát még a saját erdődben sem keresgélhetsz, engedély nélkül, de nem betiltották, hanem engedélyhez kötötték. A valóságban azonban ennél fontosabb dolgokat sem tudnak ellenőrizni....
(#) Ge Lee válasza dudi6 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Elvileg a saját kertedben sem keresgélhetsz. Eddig csak azzal volt baj ha találtál valamit és azzal fogtak meg, most már elég ha csak lengetéskor, tehát a gép használata közben tetten érnek, vagy valaki egy videóval bizonyítja a dolgot. Legalábbis valami ilyesmit hámoztam ki az eléggé érdekesre sikeredett törvényből.
Engedéllyel kereshetsz, de azt úgysem fognak adni, pláne nem olyan területre ahol érdemes is. Ott működik továbbra is a dolog ahol már komplett helyi "szervezetek" álltak rá erre, mert ők nyilván nem fogják egymást feljelentgetni, csak azt aki nem közülük való.
(#) Ropcsika válasza dudi6 hozzászólására (») Jan 28, 2016 / 1
 
Én megépítettem kb. 3 éve de meg sem nyekkent. Igaz, túl sokat nem foglakoztam vele.
Kezdésnek talán egy Equinox....
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Üdv!

Még új vagyok ezen a fórumon, és szeretnék egy kis segítséget kérni ha lehet.
Építettem egy tgsl gépet, iszonyatosan gerjed , bekapcsoláskor nem hallgat egy pillanatra sem a csipogás akárhogy állítom a tekercseket, de viszont ha kiveszem a képen bejelölt 100 pikós kondit akkor működik ,csak éppen annyira érzéketlen , hogy egy 10 cm átmérőjű fémkorongot 5cm távolságból érzékel. Még annyit, hogy 2n2906 és 2n2221 van a panelbe szerelve, de gondolom ez nem probléma. Nem ma kezdtem az elektronikák építését, mégis egy ilyen kütyü fog ki rajtam! A nyáktervet is feltöltöttem , hátha valaki észre venne rajta valami rendellenes dolgot! Előre is köszi! https://www.youtube.com/watch?v=K_mXZCPOCh0 Teljesen ugyan ezt produkálja az én gépem is !
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Ha az említett kondit kiveszed, akkor a talajkiegyenlítés fázistolója megszűnik működni. Enélkül bármit produkál is a gép, az nem lehet jó.
Nézem a nyáktervet. Egy arasz hosszan van elvezetve a test vonal a hangszóróig, majd közben néhány leágazás van róla a műveleti erősítőkhöz. Ha a hangszóró megrántja azt a hosszú sávot, akkor az a "rántás" erősítésre kerül. A hangszóró negatív pontját ne oda kössed, ahol a nyákterv mutatja, hanem a stabkocka középső lábára.
A fejet alaposan egyenlítsed ki. Ebben a gépben van fáziszaj rendesen, amit a detektor egyenirányít is. Minél jobban kiegyenlíted a fejet, annál kevésbé fog előtérbe jönni ez.
Mérés nélkül ennyi.
(#) black1989 hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget!

Annyi azért még érdekelne ,hogy amit elküldtem linket , azon egy gyári paneles verzió van, mégis azt produkálja mint az enyém! Ez miért van?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 4, 2016 / 1
 
Talán, mert egy panelházban próbálja, ahol 2 méteres körzetében üzemel 3 kilowattnyi kapcsolótáp, kiegyenlítetlen a fej, és talán valami hiba is van a gépben.
(#) fater0827 hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Üdv
Kis segítdég !
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Mit használsz fejkábelnek?
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Sziasztok! Csak egy érdekes kérdés. Hátha itt valaki otthon van benne: Androidos telefonra letölthető fémkereső alkalmazás. Először kiröhögtem - de konkrétan érzékeli a fémet. Melyik szenzor képes erre? Azt hittem kamu, de annyira meggyőző és szignifikáns a különbség, hogy ledöbbentem. A falban lévő vezetékre minimálisan reagál de egy radiátorra szinte kiakad, olyan magas értékre kúszik fel. Úgy tűnik a mágneses vagy mágnesezhető tárgyak nagyon jól felderíthetőek vele. Mi lehet a jelenség mögött? konkrétan erre az alkalmazásra gondoltam. Hol van a telefonban mágneses érzékelő? Talán a "G" szenzort használná?
(#) Kera_Will válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Van benne iránytű mint mágneses tér érzékelő ... ennyi .
(#) kameleon2 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Köszönöm. Megint okosodtam.
(#) fuxman hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Sziasztok. Tudna valaki segíteni nekem mert csúnyán átvertek és nem müködik valamiért a gépem persze az előző gazdája mindent tagad. Nekem ez is óriási pénz volt 20000! C-Scope 660 - rol van szó a diagnozis pedig, hogy bekapcsolás után nem csinál semmit. Az áram 16volt eljut a kapcsoloig és a kapcsoló is müködik mert ezt egy müszerész megnézte és ellenőrizte de tovább nem ért hozzá. Szóval minden segítséget , tanácsot elfogadok.
Ha esetleg ti nem de tudtok valakit akkor kérlek segítsetek. Természetesen a postát oda vissza állom plusz a javítást. Várom válaszotokat. További szép napot Imi 06706074589 fuxman@freemail.hu
(#) csinga válasza fuxman hozzászólására (») Feb 6, 2016 / 1
 
Helló!
Fülhallgatóval próbáltad?
Mert lehet hogy ott nem érintkezik a hangszóró kapcsoló, már én is jártam úgy.
(#) fuxman hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Helló!
Még nem próbáltam! Köszönöm a tippet! Elszaladok és szerzek egyet és kipróbálom Hátha!
(#) fuxman hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Valami történt mert a vastag csatit bedugtam és mozgattam benne aztán egyszer csak megszólalt hangosan . Ilyenkor mivan? csatlakozo csere?
(#) csinga válasza fuxman hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Egy kicsit mozgasd át és ennyi ha szól a hangszóró.
Következő: »»   205 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem