Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   37 / 82
(#) sebokr válasza kssthomas hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Idézet:
„Helló
Segítség kellene.
Nekem is van egy Westen 240Fi Turbós kazánom. Ez most kb. 2 éves. ...”

Tudnánk segíteni ha elárulnád milyen típusú kazánod van.

Ez kb annyi mintaha van egy Mercedes 2000-es autóm.
(#) kssthomas válasza sebokr hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
WESTEN STAR MASTER 240Fi kombi turbós kondenzáló kazán
(#) sebokr válasza kssthomas hozzászólására (») Márc 10, 2016 / 1
 
Vezérlőpanel tápkondenzátorokat kell kicserélni X2-es kondik.
Ha küld fényképet róla megmutatom melyikek.
Pillanatnyilag nincs itthon így nem tudom megmutatni.

Roland
(#) kssthomas válasza sebokr hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Most egyenlőre működik. Nem tudom, nem-e lesz nagyobb baja, ha így használom.
Ha sűrűsödik a probléma, akkor mindenféleképp neki kell kezdeni.
Még tart a fűtési szezon, 1-2 hónapig nem akarnám szétszedni, ha nem muszáj.
Szerinted lehet nagyobb baj, ha így használom még egy ideig?
Segítséged előre is köszönöm.
(#) sebokr válasza kssthomas hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Szia

Nagyobb baj nem lessz, csak egyszer majd semmit nem fog csinálni. Akkor muszály majd javítani.

Roland
(#) Gabba63 hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Westen Energy 240i kombi kazánom nagyon lassan reagál a melegvízcsap kinyitására, végigböngészve a fórumot arra jutottam, hogy a hidraulikus differenciál presszosztát környékén lehet valami.
Megnézve a szerkezetet, elöl a kapcsolót működtető vízszintes tüske nagyon lassan mozdul kifele, egy kicsi nedvesség és vízkő is van tövénél.
Gondolom egy membrán van belül, de a víz itt nem azt jelenti, hogy a membrán átereszt?
Hol találok hozzá cseremembránt, tömszelencét, meg ami még kell?

Kösz előre is...
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) zoszka válasza Gabba63 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Pl. itt
(#) Gabba63 válasza zoszka hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Kösz a tippet, megtaláltam, itt a probléma, ez kell nekem.
A linkelt áruház árához képest töredékért is van gyári eredeti...

Itt egy alkatrészkatalógus is rajzokkal, hátha másnak is kell...
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) merlingerin válasza Gabba63 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Szia!

Hol találtál olcsóbban, ahol ki is szolgálnak, mint végfelhasználó, és nem szervizes?

Szia!
(#) zshegedus67 hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Nekem Westen quasar 24 FI gázcirkó kazánom van. A következő probléma adódott. Ha beindítom a fűtést az simán beindul ilyenkor a víznyomás 2 Bárról leesik 1,5 Bárra. A szellőzés után és egy kis zümmögés után a mikrokapcsoló kattanása után a víznyomás ismét 2 Bárra áll. A probléma az hogy a melegvíz megengedésekor a kazán nem kapcsol be akkor sem ha megy a fűtés és akkor sem ha nem megy. Mi lehet a probléma. Akinek van tippje kérem segítsen. Előre is köszönöm.
(#) Gabba63 válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 31, 2016 / 1
 
www.inone.hu
(#) zshegedus67 hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Nekem Westen quasar 24 FI gázcirkó kazánom van. A következő probléma adódott. Ha beindítom a fűtést az simán beindul ilyenkor a víznyomás 2 Bárról leesik 1,5 Bárra. A szellőzés után és egy kis zümmögés után a mikrokapcsoló kattanása után a víznyomás ismét 2 Bárra áll. A probléma az hogy a melegvíz megengedésekor a kazán nem kapcsol be akkor sem ha megy a fűtés és akkor sem ha nem megy. Mi lehet a probléma. Akinek van tippje kérem segítsen. Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza zshegedus67 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Attól, hogy ezt tíz percenként beírod, nem jön előbb válasz. Várj türelemmel, míg valaki olyan jár erre, aki tudja a megoldást.
(#) zshegedus67 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Nem én írtam be még egyszer hanem a rendszergazda ide helyezte, mert egy fórumot hoztam létre mások tanácsára.
(#) sebokr válasza zshegedus67 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Idézet:
„Nekem Westen quasar 24 FI gázcirkó kazánom van. A következő probléma adódott. Ha beindítom a fűtést az simán beindul ilyenkor a víznyomás 2 Bárról leesik ....”

Szia hiba jelző villog rajta? Azaz valamelyik vízhőfok. Teljesen csendben marad a kazán amikor kinyitod a víz csapot? Ha teljes csend és nincs villogó lámpa akkor a víz áramlás érzékelő a ludas. 3 fajtával szerelték a készüléket. Ahol a kazánra csatlakozik a hálózati hideg ivóvíz a kazánon belül a legelső alkatrész a hibás. Kosztól felakadt, eldugult..... Esetleg csinálj fényképet róla többet tudunk segíteni akkor.
(#) sebokr válasza Gabba63 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 / 1
 
Szia
Ha lassan jön ki a tüske kb 10% arra hogy a membrán a rossz. Inkább a rudazat szorul a tömszelencében, esetleg az "alső" lemezes hőcserélő van elvízkövesedve.
Szétszedés után a benne lévő tengelyt kell szépen letisztítani a kosztól és vízkőtől.
Csiszolni TILOS. Ugyanis a tömszelencét elkoptatja.
Igény esetén én is tudok adni alkatrészt nem arany áron.
Roland
(#) merlingerin válasza sebokr hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Szia!

Mindkét tömszelence javítható. A peremezést lé lehet beszélni, alatta van a teflon távtartó. Facsavart beletekerve ki lehet húzni. Alatta sima O gyűrű van. Sealringnél 6 Ft... Csere után vastagon vazelint bele, majd mehet vissza a teflon...

Nem baj, ha a teflon picit sérült, mert a gyűrű tömít... Csak megveheti a ruházatot...
(#) sebokr válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Idézet:
„Mindkét tömszelence javítható. A peremezést lé lehet beszélni,”

Ezt még nem próbáltam, de szerintem a teflon vezeti meg, hogy ne szoruljon be.
Jobb lenne valami finomabb menetű csavarral kiszedni a teflont. Vazelin helyett lágy szilikon zsír. A vazelint lassan elhordja a víz és az o gyűrűt bántja. Szilikon zsír meg a kávé gépekben is elfogadott azt adják mellé.
(#) szamóca hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
A ventilátor égéstermék-elvezetőcsövén van egy gumikivezetés, ami elporladt. Kérdésem, hogy ezt hol lehet beszerezni, és egyáltalán mi a neve ennek az alkatrésznek?
231 szám a rajzon.
(#) sebokr válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Idézet:
„A ventilátor égéstermék-elvezetőcsövén”
Szegeden, József attila sgt/Szentmiklós utca sarka. Hivatalos márkaszervíz westen vagy baxi. kb 8 féle kazánban van ez.
a 10-es jelölésű közepe nincs elporladva. az is elszokott.
Privátban tőlem is személyesen vagy postai költség megfizetésével postán.
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
szisztok!_westen energi kombi cirko._nem ad melegvizet mert a fütési körbe is nyomja a fütési vizet,_de ha elzárom a fütés csapot akkor jó melegvizet ad._már szét szedtem és minden kisavaztam benne és akkor se jó._válaszokat köszi(.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) sebokr válasza lucsi1 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Idézet:
„szisztok!westen energi kombi cirko.....”
Szia ez a váltószelep hibálya. Kosz került alá vagy a tömítés elporladt vagy esetleg rugó tört benne. lehet még a lemezes hőcserélő dugult nagyon. Mit savaztál ki és milyen savval. Roland
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
szia!_rugó jó benne._darabokra szedtem és mindent kisavaztam ipari savval és a váltó szelep elsö és hátsó részt is kicseréltem vadonat ujra.sszes csövet armaturát mindent kisavaztam(.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) sebokr válasza lucsi1 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Idézet:
„szia!rugó jó benne.darabokra szedtem....”
Szia lehet, hogy valami rosszul áll benne. Sósavat használtál a hőcserélőhöz?
Robbantott ábra váltószelephez
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2016
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
igen iparit._de ha elzárom elöre menö csapot van melegviz tüz forró tehát annak a dugulása kizárt(.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) sebokr válasza lucsi1 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Idézet:
„igen iparit.de ha elzárom elöre menö...”
Nincs a fűtési rendszeren még egy szivattyú ami szívja a kazánból a vizet?
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
csak cirkó van semmi más.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
készülék hiba lesz csak nem tudom mi!!!!!!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 9, 2016 1 / 1
 
az ábrán amit küldtél a 115 ös rész olyan mint (1) egy vissza csapo szelep az egyi irányban enged a másikban nem._mert nekem mind két irányban át tudom fujni._lehet az a gond?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) Moderátor hozzászólása lucsi1 hozzászólására (») Ápr 10, 2016
 
Reggelésedkor elfogadtad a szabályzatot, kérem be is tartani!
Minden felhasználónkat arra kérünk fogadja el, hogy a Hobbielektronika.hu fórumán - más fórum oldalaktól eltérő módon - a magyar nyelvünkkel szembeni tisztelet jegyében magyarul, helyes mondatokkal és az interneten terjedő "MSN és facebook szleng" nélkül kommunikálunk, és ezt minden esetben elvárjuk és megköveteljük. Moderátornak joga van és az oldal fenntartói egyben kérik is a moderátorokat, hogy jelezzék a hibát és követeljék meg magyar anyanyelvünk helyes használatát.
Használd a válasz gombot, hogy tudjuk kinek válaszolsz.
II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
X. Mint minden új helyen ahova kerülünk, a Hobbielektronika.hu-n is kötelező megismerni a helyi szokásokat. Olvasd el a használati útmutatót, a szabályzatokat és ismerd meg a közösség saját szokásait mielőtt megnyilvánulsz.
XXII. Beragadt a billentyű?! Ne használjunk túlzott írásjeleket. A gondolatunk után nem kell ezer pont........... és nem kell a kérdés után ezer kérdőjel sem. Ugye??!?????!???????!??!??
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
Következő: »»   37 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem