Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   399 / 577
(#) Janó bácsi válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Ha a motor egyébként könnyen forog, valószínű a kondi hibás, 1.2 µF 500V bipoláris!
De elő szokott fordulni az is, hogy a csapágyak kopottak, és áram alá helyezve "félrehúz" és megszorul. Ilyenkor a csavarok felengedésével ha lehet középre kell állítani a forgórészt.Olyan is van, hogy a szinter csapágy zsírja már öreg, és rövid üzem után, melegedésre beszorítja a tengelyt. Macerás meló.
(#) kérdező válasza Janó bácsi hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
A csapággyal nincs gond, kézzel mozgatva könnyen mozog. Ha bekapcsolom, és úgy forgatom kézzel, akkor viszont nehezen megy. Mennyire hajlamosak menetzárlatra?
(#) Janó bácsi válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Mérjél áramfelvételt, abból kiderül ha zárlatos.
(#) joedancer hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Üdvözlök minden felújítót!
Nagy érdeklődéssel olvasom a hozzászólásokat és nézem az "előtte-utána" képeket. Fantasztikus.

Én magam nem vagyok hozzáértő, azonban hozzám került egy Videoton Szimfonia de luxe rádió. Nekem tetszik a bumfordisága, bár tudom nem egy értékes és nem muzeális darab. Szeretném egy borházban üzembe helyezni, a középhullámon a Dankó rádió fogható élvezhető minőségben. Néha elhalkul a vétel, de még megfelelő.

Vásároltam egy CCIR-OIRT adaptert, azonban nem tudom, hogy hová kell bekötni az adapter antenna csatlakozását (egyetlen vezeték, nem érpár). Ugyanis a rádión két antenna csatlakozó van. Az egyik egy fixen (?) rögzített és kéteres antenna kábellel van bekötve a készülékbe (a kép bal alsó sarkában a bal szélső), míg a másik egy külső antenna csatlakozó (képen jobbra a fixre kötött csatlakozótól jobbra). A másodikon kettő bemenet van, gondolom a felső részre kellene kötni az adapter antenna kimenetét, mert az alsó az földelésnek tűnik a rajz szerint.

Másik kérdésem, hogy hogyan lehetne az adaptert fixen megtáplálni ebből a típusú rádióból? Ha jól tudom 5-15 V lehet a tápellátása. Szóval mit és hová kellene kötni, hogy ne elemekről kelljen üzemeltetni. Így bármikor leköthető lenne, ha az eredeti állapotot szeretném visszaállítani.

Ha tudnátok ebben segíteni tegyétek meg. Szeretném megőrizni eredeti állapotában a készüléket, hátha egyszer ér még majd valamit és továbbadhatom a gyerekeimnek.

Utolsó kérdésem, hogy miért halkul el néha a rádió? Ilyenkor a varázsszem is "szétcsúszik, mintha romlana a vétel erőssége.

Legyetek szívesek szájbarágós választ adni, ha lehet, mert nem hülye vagyok, csak nincs gyakorlatom a rádiózásban.

(Egyik képet sem én készítettem, a netről származnak. Köszönöm az eredeti képtulajoknak, hogy felhasználhattam.)
(#) petermusica hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Egy regi ruszki csoves radio kabeles taviranyitoja,meg hullamkapcsolo is van rajta,tudje e valaki milyen tipusu radionak volt a taviranyitoja ?
(#) color válasza joedancer hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia!

Tegyél a konverter kimenetére egy banán dugót és dugd az fm antenna bemenet valamelyikébe (mindegy melyikbe) A bemenetre meg egy hüvelyt abba meg a belső antenna valamelyik ágát dugd vagy ha kevés a jel akkor egy hosszabb drótot.
Tápot tudsz csinálni a skálavilágításból egyenirányítás és szűrés után. De elemről is mehet ha bekapcsolod a rádiót egy relével kapcsoltatod a 9 voltos elemet így nem marad bekapcsolva ha a rádiót kikapcsolod én így csinálnám ennél egyszerűbbet nem tudok.
(#) joedancer válasza color hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod.

A konverter bemenete eleve egy hosszabb (kb.30 cm) drót, így azt nem bántanám. A gond a banándugóval szerintem az, hogy ezen a készüléken szerintem régi típusú antenna dugalj van. Nem tudom van-e ilyen kicsi banándugó, de utána nézek. Ha más nem lesz beforrasztom a csatlakozó lábára.

Buta kérdés, de az FM antenna bemenete alatt a képen üresen lévő, külső antenna bemeneted érted? Amennyiben igen, akkor is mindegy melyikbe dugom be?
(#) zolika60 válasza joedancer hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Az FM bemenet az amelyikben a belső 240 ohmos antenna kábel van dugva az első képen.
(#) joedancer válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Akkor jól gondoltam. Nem véletlenül kérdeztem meg. Köszönöm. Végül is így logikus.

Most már csak az a kérdésem, hogy próbáljam erőltetni a belső antenna csatlakozóját, vagy az valamilyen fix bekötés lehet. Én úgy gondolnám, hogy sima antenna csatlakozó, de próbáltam kihúzni és nem nagyon mozdul meg. Szétbarmolni nem szeretném.
(#) zolika60 válasza joedancer hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Ki kell annak jönni. A belső antenna csak egy hurokdipol ami a rádió dobozában van rögzítve. Azért van ez a megoldás, hogy külső antennát is tudj helyette használni.
(#) joedancer válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Most már értem. Jobban megnéztem a képet is és valóban látszik, hogy a dugalj fehér, míg a csatlakozó fekete. A második képen látszik is a belső antenna körbe a dobozon.

Köszönöm a segítséget!
(#) tiko77 hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Sziasztok!
A képen látható rész egy Videoton R4901-ről készült, szeretnék kérni egy gyári állapot fotót ha esetleg lenne valakinek.

Köszönöm!
R4901
(#) VJ72 válasza petermusica hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia!
Ez egy Fesztivál rádió távirányítója, lehet vele hangolni, hullámsávot váltani és a hangerőt szabályozni. Van a rádióban AFC ami a hangolást végző motorral működik minden hullámsávon.
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Üdv! Józsi
(#) petermusica válasza VJ72 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Egy ilyen radiot keresek megvetelre,ha lehet valahol kapni nem valami meregdragan mind az ebayon
(#) Janó bácsi válasza tiko77 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 / 1
 
Itt vannak a képek
(#) tiko77 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Köszönöm! Sokat segít majd.
(#) Lázár Péter hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Üdv. Egy "Megger earth resistance tester" földelés vizsgálót találtam kidobva pár hete. Gondolkodom erősen rajta érdemes e rendbe hoznom és megcsinálnom, vagy bölcsebb jelenlegi állapotában hagyni? Szerintetek?
(#) granpa válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szerintem megérdemel egy kis 'fényezést' (hogy ne rozsdásodjon tovább).
(#) Gobe54 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Én mindenképp megpróbálnám rendbe hozni.
(#) Gafly válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
A belseje szép, a dobozát kell egy kicsit kipofozni. Egy kis tisztítás is elég...
(#) joedancer válasza joedancer hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Sikerült kivennem! Valóban 4 mm-es banándugó jó bele. Azt hittem, hogy a régi fajta egész vékony, szinte tüske szerű a csatlakozása. Valahol láttam olyat. Szerencsére semmi extra. Mindenkinek köszönöm a segítséget. Holnap összeállítom a konvertert és beüzemelem a rádiót.
(#) popeye hozzászólása Ápr 21, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Orion 429 ut rádióhoz keresek 50b5 és 35w4 csöveket!
(#) petermusica válasza popeye hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Ilyesmi fillerekben kerul,vagyis 50 dollar + megannyi szallitasi koltsegek,nem eri meg az egesz radio enyit kolteni rea

http://www.oddmix.com/tube7/50b5.html
(#) cua válasza petermusica hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Viccelsz? Tucat csovek $5 alatti arral...
Peldaul:
ebay 50b5
ebay 35w4
(#) Gobe54 válasza popeye hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Én azért körülnéznék a Puskás (vagy bármelyik rádióamatőr) börzén. Tudtommal május 8. a Puskásban nosztalgia rádiós börze is lesz.
(#) popeye hozzászólása Ápr 22, 2016 / 1
 
Köszi az infókat! De azt hiszem marad a börze mivel tekerőgomb is kellene
(#) popeye hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kapcsoláshoz kérnék egy kis segítséget!
A csőbekötések alkatrész oldalról értendők ill a Dugó nevü csatlakozó felülnézetben van számozva?
(#) maci80 válasza popeye hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A csőbekötések alkatrészek felől, a dugót meg ki lehet mérni, de valószínű hogy azt is ugyan úgy kell nézni. (persze az aljzat felől)
(#) popeye hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Akkor valami nem stimmel mert az EBL1 cső üres lábbára van forrasztva a dugó 8. lába.
A csőfoglalat cső felőli oldalán a csúszóérintkező fele le van vágva s így nem is érintkezhetett a csővel.
Ahova a rajz szerint mennie kellene onnan valaki lecsípett egy vezetéket tehát a d1 láb üresen van.
A tápcsatlakozó Dugó ellendarabján a táp felől a 8. láb nincs is bekötve.


EBL1
(#) popeye hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
adatlap mégegyszer

ebl1.pdf
    
Következő: »»   399 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem