Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nokia 3210 MBUS-FBUS PIC kommunikáció
Lapozás: OK   7 / 7
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
A láth. időkkel mit akartál rövidíteni? Lehet kiférne egészben is. Láthatósági idők?
(#) Kovidivi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Kettévált a beszélgetés. A technikai háttér a linkelt topicban, a nyelvészeti töprengés itt
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
"VÁLT" vagy "Váltás"
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Köszi, feljegyeztem!
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Nem lenne egyszerűbb több kijelzőegységet használni? Egyszerre mutatná az adatokat, éppen az általad vázolt kivárási időket áthidalva.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Ennek az órának pont az lenne a lényege, kicsi. Nagy kijelzős, nagy felbontású órám már van 3.
(#) phr3ak hozzászólása Hé, 19:49 /
 
Sosem volt teljesen világos az MBUS lényege, hogy miért volt szüksége a Nokiának egy működő soros kapcsolat mellett még plusz erre? Halvány emlékeim és tippeim lennének, de kiváncsi lennék ti, hogyan emlékeztek rá?
(#) pucuka válasza phr3ak hozzászólására (») Hé, 20:04 /
 
MBUS egy belső buszrendszer csatlakozó felülete, ezzel lehet különböző külső egységeket szervesen kapcsolni a telefonhoz. Pl. kihangosító egységet, hogy a távoli kézibeszélővel el lehessen érni a telefon minden szolgáltatását, vagy pl. egy kártyás távbeszélő készülék rádiós interfésze legyen, vagy számítógéppel való összekötésre, így lehet egy Nokia PC szoftver segítségével elérhetők a mobil telefon szolgáltatásai, telefonkönyv, SMS, fax modem, távjelző, távvezérlő interfész csatlakoztatása, üzenetrögzítő, stb.
Ezáltal lehetővé vált csoportos SMS küldése, telefonkönyv szerkesztése stb.
A hozzászólás módosítva: Hé, 20:09
(#) bbatka válasza phr3ak hozzászólására (») Kedd, 6:15 /
 
Szerintem ezzel igazolták a fejlesztő mérnökeik hogy szükség van a munkájukra. Minden telefonhoz külön töltőt , kommunikációs kábelt stb kellett megvenni. Egy környezeti katasztrófa volt a Nokia üzleti stratégiája.
(#) phr3ak válasza pucuka hozzászólására (») Kedd, 9:35 /
 
Én úgy emlékszem az SMS és AT parancsok sima FBUS kábellel is ment.
(#) pucuka válasza phr3ak hozzászólására (») Kedd, 11:10 /
 
Abban a "sima" FBUS kábelben azért volt mikrovezérlő.
(#) pucuka válasza bbatka hozzászólására (») Kedd, 11:22 /
 
Nem hiszem, hogy ez lett volna akkoriban a főcsapás iránya. A '80 -as évek vége, '90 -es évek eleje, még bőven a gyors fejlódéd ideje volt, és így a telefont sok célra lehetett használni.
Hasonló módon készültek pl. a C64 -esekhez készült bővítő áramkörök.
Könnyű így most 30 - 40 -év távlatából kritizálni az akkori lehetőségeket, fejlesztési irányokat. Először voltak hatalmas méretek, aztán az volt a menő, ha minél kisebb, ma meg ismét nőttek a méretek, bár ezekbe már irdatlan méretű tudást zsúfoltak.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Kedd, 11:33 /
 
3210 volt az első saját telefonom.
Nagy királyság volt, kiütöttük belőle a lockot, tettünk bele bizerge motort, és amit azóta is nagyon hiányolok: Felélesztettük a Netmontort. Az mekkora csuda volt annó.
(#) bbatka válasza pucuka hozzászólására (») Kedd, 11:40 /
 
A cégeket a haszon érdekli egyedül, hisz ezért hozták őket létre. Folyamatosan keresik a trükköket, hogyan lehetne nagyobb haszonhoz jutni. A mobiltelefonoknál most ez, hogy nem cserélhető az akkumulátoruk csak szervizben, biztosítja számukra hogy kétévente mobilt kelljen vennünk.
(#) phr3ak válasza pucuka hozzászólására (») Kedd, 11:51 / 1
 
Nekem is halványak az emlékeim, de csak azt írom le amit biztosan tudok, ne tévesszük meg az olvasókat és egymást. Az FBUS egy TTL UART és egy MAX232 -vel lehet kapcsolást csináni a PC-hez amivel akár a Gnokii is működik és küldi az SMS-t.
(#) pucuka válasza bbatka hozzászólására (») Kedd, 11:51 /
 
Nem a mundér védelmében, de van némi ellentmondás az érvelésedben. Ha kétévenként az akkumlátor hibája miatt kell (?) telefont cserélni, az nem a mobiltelefon hibája, és ha cserélhető (mégha csak szervizben is), akkor újból két évet használhatod. Az is más kérdés, ha közben elavul, és azért válik korlátozottan használhatóvá.
(#) még1MbR válasza Gafly hozzászólására (») Kedd, 18:39 / 2
 
A netmonitor most is működik az 5110-esemen, itt figyel az asztalon
(#) burgdavid válasza phr3ak hozzászólására (») Pé, 10:48 /
 
Én pedig csináltam anno MBUS kábelt is, az LPT portra csatlakozott és valamilyen 74HCTx IC volt még benne. Azzal lehetett flashelni a telefont, és néhány dolog működött vele ami FBUS-al is, de lassabb volt annál.
(#) Travolta válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 15:04 /
 
És ha jól emlékszem kapott plusz játékot is.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem