Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   80 / 2208
(#) CHZ hozzászólása Márc 20, 2008
Készülget a PP , még csak kopasz vázon , behuzalozva,
már a csövek is láthatóak ....
(#) Mate78 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Szépen dolgozol.
Milyen típusú hiperszil vasra készültek a kimenők?

üdv

Máté
(#) sturbi válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 20, 2008
Szerintem nyugodtan nekibátorodhatsz az általad kiválasztott kapcsolásnak is, némi egyszerűsítéssel, egyáltalán nem problémás a kapcsolás (automatikus rácselőfesz, kondenzátoros csatolás).

1. 280 V-os vagy 2*280 V-os trafót keríts hozzá, kétutas vagy graetz egyenirányítással csináld a tápot félvezető diódákkal.
Úgy jók lesznek 400 V-os pufferek és nem kell az a "bika" előterhelés sem.
2. A 10 mV-os bemenetek, és a hangszínszabályozó nem kell, a mai vonalszintű jelekhez, azt nem kell megépíteni, azok helyett kell egy 220-470 K ellenállás a testre onnan ahova a 2V bemenőjel van rajzolva a végfok számára. Ehhez kell kötni egy 100 K hangerőszabályozó potit is, amelyiknek a közepe megy a rácsra, egyik fele a testre (ha a tengely magad felé néz, akkor a jobb oldala), másik fele lesz a bemenet, vagy bemenetválsztó kapcsoló, ha több bemenetet csinálsz.

Összeségében, ha van forrásod a csövek beszerzésére, meg tudod oldani a trafókat (SE-nél is kimenőt kell tekercselni vagy tekercseltetni, ha igazán jót akarsz), akkor érdemes megépíteni a kapcsolást.

Mindazonáltal én is azt javaslom, hogy miközben erre rákészülsz (eljutsz odáig, hogy pontosan ismered minden alkatrész szerepét), építsd meg a BEAG 233-asát, mert sokkal kisebb szívás egy egyszerűbb kapcsolástechnikájú erősítőn szert tenni gyakorlati tapasztalatokra. Azt is egy végleges formába érdemes önteni, mert ha jól sikerül (követelmény), semmivel nem lesz rosszabb hangja, mint a PP-nek, csak kisebb lesz a teljesítménye. Így a két hangkép összehasonlítására is lehetőseged nyílik majd (mert az SE más mint a PP, sokak szerint emberibb (szerintem is))
(#) sturbi hozzászólása Márc 20, 2008
CHZ
Tedd be légyszíves ide azt a linket, amin egy csomó erősítőd van, mert véletlenül kitöröltem, had gyönyörködjünk kicsit.
(#) CHZ válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 20, 2008
Köszönöm ...

SM85A kimenő Ra= 9K , SM85B a táp trafója , szekunderek külön L/R
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 20, 2008
Erre gondolsz ?

http://kep.tar.hu/hajduz
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2008
Biztos , hogy lesz !
Hogy állsz a progival ?
(#) CHZ válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 20, 2008
Kimenőn generátorral 8Ohm terhelésen ezeket mértem .
1KHz
10KHz
22KHz
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2008
Képek sem adtak segítséget , ha ez megoldódna minden simán menne , ráéreznél a lényegére .
Alkatrészt bal egér g. nyomvatartásával áthúzhatod a tervezendő nyák felületére .
Vagy az alkatrészeket sem találod ?
(#) kocos válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 20, 2008
Van két bemenet, egyikre menne az egyik mirofon ( gitár), másikra meg a másik, és lehet a jeleiket keverni, a végfok meg mono, tehát egy darab, és egy nagy böhöm ládát (vagy többet) lehet rákötni, és akkor szól a rakkenroll! Ez egy hangszererősítő, de a végfoka minden további nélkül használható Hifihez, csak kettő darabot kell megépíteni ( elejével meg nem kell foglalkozni )
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Igen erre gondoltam, le vagyok nyűgözve.
Megadja az irányt, lehet belőle meríteni.

Nagyon jók az oszcillogrammjaid
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Márc 20, 2008
Egyetértek Sturbival, én kezdésnek az EAG AE 233-mast pítettem meg, rendesen dobozban, és most azt hallgatom már lassan két hónapja, szépen szól, csak a teljesítmény nem valami eget verő
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Szia, be lesznek dobozolva a trafók? Ha igen hogy oldod meg?
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 20, 2008
Trafókra egyszerüen keményfából lesz borítás , csak azt nem tudom még , hogy darabonként , vagy a három kap 1 dobozt ... egyet könnyebb , gyorsabb csinálni , talán ez fog dönteni .
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Az én hypersilem erősen sufnituning a tiedhez képest, de én így oldotam meg. A másodikon látszik a távtartója is.
Házi gyártmány, ki hitte volna?
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 20, 2008
Köszönöm .
Én is szívesen nézegetem mások munkáit és sokat tanúltam és merítettem belőle ...
Ezért raktam össze képtárba évek alatt összejött próbálkozásokat , hogy ezzel a hobbival foglalkozó ismerőseimnek és ismeretleneknek hátha lehet valami ötlettel segíteni .
Mivel az ország minden részén (szerencsére ) egyre többen foglalkoznak ezzel , így a képtárból levelezések során megnézhetik , segíthetik ötleteikkel is az aktuális munkát ....
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 20, 2008
Szerintem nagyo jó !!
Milyen anyaggal tekerted be ?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2008
Most jutott eszembe RT. 2007 számaiban teljes ismertető van erről a programról .
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Köszi az elismerést. 1mm körüli sárgaréz lemezt vettem a Bronzkerben, majd méretrevágás, tisztítás és gravírozás után egy keskeny kerítéslécen U alakúra hajlítottam és rátoltam a szigetelt tekercstestre fölülről mindenféle ragasztás nélkül, gondolva a jövőbeni tisztításra. A távtartók pedíg egyformára vágott sárgaréz csövek 5-ös átmenő imbuszfejű csavarral.
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 20, 2008
Az ábrát milyen technikával készítetted rá ?
Én a lemezekre +20 -al feliratozom nyákos módszerrel .
Gondolkodtam azon is , hogy + 20 segítségével minta rá , majd savval belemaratni a feliratot vagy akár ábrát is , de még nem próbáltam .
Látod ezért jó , hogy megmutatjuk munkáink és ezzel jönnek az ötletek is ...
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Őszinte leszek, photoshopban megterveztem majd jpeg formátumban elvittem egy szentendrei gravírozóhoz aki mind a 6 ábrát (2db kimenő lemez, 2db táp lemez, 2db GU50 foglalat "kuka" fedő)megcsinálta néhány ezresért. Tudom szentségtörés valamit nem sajátkezűleg csinálni, de hozzáértés és kézügyesség hiányában iszonyat ronda lett volna ha én állok neki. Tervezésnél mindíg figyelembe veszem a lehetőségeimet és csak az ilyen viszonylag olcsó megoldások maradhatnak. Sosem gondolkozom CNC-ben vagy egyéb számomra elérhetetlen (nem csak anyagi értelemben) dolgokban. Ezért is szeretem leírni a forrásaimat, mert a legnagyobb szívás mindíg megtalálni mit és hol...
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 20, 2008
Szerintem nem szentségtörés , sajnos vannak korlátaink amit kis leleményességgel áthidalunk .

Jut eszembe nem láttál valahol sárgaréz metrikus 3-4mm imbuszfejű csavart vagy sárgaréz 3mm zárt anyát ?
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Igen,csak az én esetemben ez gyakran azt jelenti, hogy fizetek mint a katonatiszt.
(#) tuxpingu hozzászólása Márc 20, 2008
Sziasztok! Köszönöm az építő 5leteket a kapcsoláshoz. Tényleg. Na aztán kiderült, hogy mégis mást kellene megépíteni, mert ezekhez tudnék szerezni csővet. A kérdésem az voolna, hogy az 1v-os bemeneten kívül a többit el lehetne, hagyni, mivel az nekem nemigazán kellene? A következő pedig, hogy a cd lejátszóra, vagy szám.gépre (ne nézzetek hülyének ) szeretném rákötni, akkor csak a végerősítő kell nekem belőle, vagy az egész? VAlaki tud adni hozzá 5letet? Meg, hogy a trafóról valamit tudnátok mondani hozzá? Valami hasonlót mint. pl. strubi mondott az elöző oldalon? ja meg még az, hogy ha ebből szeretnék 2 db-ot, (szterreó), akkor azt meglehet csinálni, hogy egy hálózati trafóról menne a kettő, pl párhuzamosan kiszedni a másikba ua. a fesz., szinteket? VAgy ez így ebben a formában oltári baromság? bocs a sok hülyeségért.
(#) CHZ válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 20, 2008
Elég ha csak a 2 végfokot építed meg (főleg ha egy picit lazítasz a visszacsatolás mértékén ) +1 közös táp.
Megfelelően méretezett trafókkal nagyon jól fog működni .
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2008
Úgy nincs , csak eredetiben , de szkennelni kellene , ami nincs .

Küldtem 3 képet levélben , nézd meg !
(#) burgdavid válasza tuxpingu hozzászólására (») Márc 20, 2008
Nekem tetszik eza PL500 as végfok. Mondjuk az első két fokozatot kivenném belőle mert szerintem fölösleges, az ECF80at meg kiváltanám egy ECC83-mal
(#) CHZ válasza burgdavid hozzászólására (») Márc 20, 2008
Én hangszin és az előtte lévő fokozatot is felejteném , csak a kopasz végfok , lazább visszacsatolással
(#) burgdavid válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2008
Ugyanerre gondotam az első két fokozattal A katodin fázisfordító mindenképp kell Hameg előtte még van egy trióda az nemsokat tesz Bár sztereó kivitelnél az ikercső másik fele a másik oldalt vihetné.
(#) kocos válasza burgdavid hozzászólására (») Márc 20, 2008
Az is a végfokhoz tartozik
Következő: »»   80 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem