Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   116 / 132
(#) Trivium93 válasza suhanc92 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Ezen az oldalon van a kalkulátor. : Hangváltó kalkulátor
(#) Trivium93 válasza tündér hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
A 10ohmost 20ohmra kilehet cserélni. Ez olyan feszültség osztó, hogy ne haljon meg hangosabb zenélnél a magas (bár ha torzul a hang akkor semmi se tudja megfogni, hogy ne károsodjon. Ismerősömnek a 300W-os közép magas 50W-tól meghalt mert magas hangokat kiemelte az erősítője és nagy mély mellett már a magas torzított). Ezért vigyázz majd a torzításra, az erősítőnek lehet nem lesz baja, de a hangszórók nagyon szeretik.
Nekem két piezó van meg két középmagas, egyiken sincs ellenállás, csak kondi sorba. Mindegyik minimum 150W-os. 2-2 hangfal van sorba kötve majd párhuzamosan 1-1 mélysugárzóval. 200W+200W (6ohmon 200W-ot tud az erősítő).
(#) tündér válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Köszi! Az alkatrészeket, majd a tippek alapján módosítom (és rendelem meg persze) .
(#) suhanc92 válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Köszönöm szépen!Kicsit "eljátszadoztam" vele.
Sima, hogy akkor lináris fázisú kell hozzá.
(#) P_Laszlo hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Persze, mert olyan, hogy lineáris fázisú nem létezik... Illetve, jaj. Mit csináltok ti itt most? Ez így egészen értelmetlen, vissza kellene menni az elejére...
Ha a rajzolt váltót piezo magassal zárod le, csak az erősítőd szenved..
(#) tündér válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
"(vagy maradhat 4µF is, csak akkor a magas hang alsó határfrekvenciája lejjebb kerül)."

Ez annyit jelent, hogy a hangszórók a közép tartomány felé csúsznak?
(#) Trivium93 válasza tündér hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Igen.
(#) Nagy Tamás válasza tündér hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Ha nincs kéznél más értékű kondi akkor párhuzamosra kötöd a hangszóróidat ahogy legelőször javasoltam. Akkor jó eséllyel maradhat a 4µF . Próbáld ki így -is meg úgy is!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2016
(#) tündér hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
A fent említett 4 hangszóróból 1 elhunyt ... -nem én vágtam haza-
Így az egyik dobozban megcsináltam a párhuzamos verziót, a 4µF-s - 10ohm/10W duóval.
A másik dobozban szólóban megy egyenlőre ugyanezzel a duóval. A fóliakondik később érkeznek...
Így már valamilyen szinten megérkeznek a hallgatósághoz a magasabb hangok is. Kertiparty-n, úgy 23 sörunikum páros után egész hallgatható.
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy építettem egy sima reflex rendszerű hangládát. Na már most:
Ebben a hangládában beépítésre került 2db 30cm -es 150W-os 8 ohm-os ellenállású hang(sugárzó)szóró + egy 8ohm -os magas (sugárzó)hangszóró. A két 30cm-es hang(sugárzó)szóró közé (az egyikre a közvetlen jel megy,a másik egy 16µF-os MKP-n keresztül kap jelet. Ez idáig jól is működött mert akkor a másik (sugárzó)hangszóró csak a közép tartományt adta le és nem volt gond.) egy kondenzátort,de mikor bekötöttem a magasat,szintén egy kondin keresztül (330nF) ,akkor kezdődtek a gondok. A közép (sugárzó)hangszóró elkezdte leadni a mély tartományt is. Hogyan tudnám úgy megalkotni a frekvenciaváltót egyszerűen,hogy ne vesszen rajta sok jel,és a közepem ne akarja lesugározni a mély tartományt? A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016

audax3.jpg
    
(#) Nagy Tamás válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 1
 
Üdv! Kezd el csökkenteni a 16µF-ot . valami elkötést is sejtek
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
A kondenzátor értékeket honnan vetted?
Mérésekre lenn szükség, de nagyságrendileg a magasra inkább egy 10 µF küröli érték illenék, a középre meg talán 3,3 uF.
Megjegyzem, a középsugárzóként használt mélysugárzó nem biztos, hogy ideális választás. Nálam két mélysugárzóhoz elegendő volt két egészen kicsi középsugárzó, és egyetlen magassugárzó (de a hangváltóm sokkal összetettebb, és nem véletlenszerűen készült. (ilyen)
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
De én úgy emlékszem, véletlenszerűen, mivel adatlapi mérés volt a kiindulópont. Az meg nem igazán ér többet.

A magashoz 10 középhez 3µF értelmetlen. Maximum fordítva működhet a dolog. Bár attól is függ, milyen magas. Ha nem elektrodinamikus, akkor elképzelhető, hogy impedancia kompenzálás nélkül a 330nF a jó érték.
(#) P_Laszlo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Elkötés simán lehet, mivel, a magashangszóró bekapcsolásától nem változhat meg a középhangszóróra jutó jel.
(#) feka0223 hozzászólása Júl 19, 2016 /
 
Üdv!
Kaptam 4 db 6 ohmos 150w hangszórót.
Es hangfalt szeretnek csinalni ezekből.
Valami front hangfalra gondoltam.
Az erősítő viszont 8 ohmos.
8Ohmon 45w-ot erossít (Technics su-v500)
Most ha csinálnek egy hangfalat akkor milyen hangvalto kellene?
Milyen ellenallast rakjak 45w erossitohoz 2 ohmos 10-os sok lenne ?
Kerem segitsenek Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2016
(#) uniman válasza feka0223 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Hello!
Úgy tűnik az erősítődet (sem) ismered eléggé...
Tanulmányozd át a paramétereit és utána fogalmazd újra meg a kérdéseidet.
Egy 2 x max.55W-os erősítőre kötni 4 db 150W-os "hangszórót" (típust persze nem írtál!!!) nem okozhat túl nagy problémát, csupán egyetlen esetlen: ha párhuzamosan kötöd az erősítő "A" "B" kapcsolójával a "hangszóróidat" (így 4 ohm helyett 3-mal terheled meg a kimenetét) Ez esetben legfeljebb a 3/4-ére tekered fel a hangerőt az erősítődön, de ha azt mégis tovább tekernéd, mint ami "ildomos" lenne, akkor az erősítőd védelme beavatkozik majd.
2-2 ohmos ellenállásokat sorba kötözgetni a hangszórókkal pedig jelentős hangerőcsökkenést okozhat...de megteheted, ha nem bírod megállni, hogy ne max.ra tekerd fel a hangerőt...
1-1 db azonos hangszóróhoz meg minek hangváltó?...persze, ha rosszul fogalmaztál ezzel kapcsolatban?!
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) P_Laszlo válasza feka0223 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Milyenek azok a hangszórók? Ha tényleg 6ohm, akkor nagy bajt nem okoz az erősítőnek a 6R||6R lezárás. Mondjuk, hogy még belefér. Ha van normális hűtése, akkor nem hiszem, hogy baj lesz belőle.
(#) feka0223 hozzászólása Júl 20, 2016 /
 
Hát Eastech hangszórók 150w mely 6 ohmos
Nem nagyon ertek ehez azert kerdezgetem hogy hogy kene
Koszonom az eddigi valaszokat sokat segitettetek
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) street hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Sziasztok. Adott egy hangszóró doboz , egy hangszóró. kérdésem az lenne hogy milyen hangváltót vegyek/csináljak hozzá illetve milyen drivert/magasat vehetnék hozzá ?
(#) bozsika003 hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
helló nekem van egy sony ss cmd373 milyen hangváltó illene neki ?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) cooler-mg válasza bozsika003 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Nincs a dobozban hangváltó?
(#) cooler-mg válasza street hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Mit szeretnél elérni? A hangszóróhoz vannak további paraméterek?
(#) trickentrack hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Üdv!

Lehetséges "ötvözni" ezt a két kapcsolást? Mindkettő egy aktív hangváltó, ez első kapcsolással a közép hangokat lehet leválasztani, a másodikkal pedig a magasakat. Viszont én azt szeretném, hogy a magasat és a közepet egybe le tudjam választani egy kapcsolással/potméterrel.
Ezt lehetséges megcsinálni. Itt a videó is amiből van a kapcsolás:Bővebben: Link

Előre is köszönöm!
(#) Puskaporos hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok . Meg tudná valaki mondani , hogy a képen látható olvadt kondit milyenre lehetne kicserélni , hogy birja is a gyűrődést ( nem szaki nyelven ). A hangfal 8 Ohm 180/250w 1 khz- en 65watt-os erősítővel van használva.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016

CAM00321.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza Puskaporos hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
(#) Alkotó válasza Puskaporos hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Ha a képeden lévő 6,8µF-os bipoláris kondira gondolsz, akkor a fotó alapján nem biztos, hogy "olvadt".
Azt nem tudom miért, de több esetben láttam már a képhez hasonló szándékos benyomásokat a kondi palástján. Ezek mindig szép szabályosan helyezkedtek el.
Csere előtt, egy mérés tisztázhatja a kérdést.
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Hát ez nem szándékos. Persze szinte biztos, hogy működik, nincs baja ettől még. De ki is cserélhető.
(#) Puskaporos válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Igen arra a kondira gondolok. És tuti az olvadás mert a teljes külső burkolata ( ami nem látszik a képen ) 2x nagyobb , vagyis lóg rajta mint tehénen ..... mérni max vonalzóval tudom
(#) Puskaporos válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Müködni működik. De ettől a konditol megy tovább minden hangszóróhoz a nafta. Viszont ez a hangfal hangosabban szól. De a másik hangváltó meg más kondit tartalmaz. Sajnos nem a legjobb a kép. 1 kép Olvadt - 2 , 3 másik váltó.
(#) P_Laszlo válasza Puskaporos hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Hát, ahogy én látom (nem látszik rendesen), ez a kondenzátor csak a középhangszórót működteti, semmi más nem kapcsolódik rá. A másik hangváltóban már kicserélték arra, amit linkeltem. Azok nem mennek tönkre.
Következő: »»   116 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem