Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1398 / 1672
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 29, 2016 / 1
 
Szerintem az tök normális, ha egy elektronikával foglalkozó ember átesik a tűzkeresztségen, azaz filctollal/körömlakkal rajzolt nyák elkészítése, de valljuk be őszintén ez nem szép. Ettől nem retro, ha az lenne, mér megjelentek volna az áramkör tervező programok, amik ilyen tervet nyomtatnak ki
(#) papus51 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 29, 2016 / 2
 
Szerintem meg attól retro, hogy akkoriban ilyenek készültek, mert erre volt egy hobbistának lehetősége.
Ne felejtsük el, hogy 1970-75 környékén szocializmust írtunk, amire a hiánygazdálkodás volt a jellemző. Még jó, hogy körömlakkot lehetett kapni. Számítógép meg lyukszalagos volt. Az alumínium lemezbe kisbicskával fúrtam a lyukakat, mert más nem volt.
De ettől még jó idők voltak ezek.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2016
(#) Buvarruha válasza papus51 hozzászólására (») Szept 29, 2016 1 / 1
 
A körömlakk nekem kimaradt, viszont filccel elég sok nyákot rajzoltam és a rondaság egy dolog, viszont az utólagos átkötéseket, tákolásokat még nem indokolja rajzolt nyák. Persze én is csináltam ilyeneket, de az nem is volt sem jó, sem retro hanem tákolás és kész. A mai napig vannak elkötések a PC-vel tervezett csillivilli SMD nyákjaimon is és nem ünnepelem, hanem kijavítom a hibát és újat csinálok. És ez még mindíg ugyanúgy csak hobbi, semmi több.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 30, 2016 / 7
 
Sziasztok!

Engedjétek meg hogy ismét untassalak titeket, SD2IEC floppy emulátorral, ez annyiban más hogy smd. Nézzétek el hogy nem tökéletes, amellett hogy most terveztem először az eagle-val, most forrasztottam smd-t is elsőre. A lényeg hogy elsőre működik ami nagy öröm
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2016
(#) Ge Lee válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 30, 2016 / 1
 
Elnézzük, örülünk is, annak ellenére hogy nekem pl. fogalmam sincs mire jó egy ilyen. De ne is írd le, akinek szüksége van rá úgyis érti, akinek meg nincs (mint nekem) annak meg nem kell érteni.
(#) szikorapéter válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Kérlek,egymás fölé két nyák,egyik pozitív,másik negatív,közép pedig brutális mennyiségű átláthatatlan alkatrész.(Javításról soha egy szó sem,mert lehetetlen volt szétszedni. ) Régen ez ment nálam is, bár én filctollal rajzoltam nyákot elég jók lettek ,utána dremel és kézileg marás. Na ha valami RONDA akkor a kézzel készült nyákjaim tuti azok. (Persze géppel meg programmal nem nehéz csodát tenni....)
(#) don_peter válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 1, 2016 /
 
Nagyon igéretes a srác projektje..
Visszább lapozva olvashatod mire is való..
Jelen esetben C64 gépekhez készíti, az eszköz a régi 5.25-ős floppy emulálja..
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2016
(#) Moderátor hozzászólása trickentrack hozzászólására (») Okt 2, 2016
 
Téma kitakarítva! Ez nem biztos hogy megérte.
(#) pont hozzászólása Okt 3, 2016 / 10
 
Sziasztok!

Egy 868Mhz-es BiQuad adó antenna készült, az a körömnyi modul hajtja meg 100mW-tal, 19200 B/s sebesség mellett, tökéletes vétele volt egy 13mm-es csavart antennával Bővebben: Link 1200 méteres távolságban.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) don_peter válasza pont hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Király kis cucc. Mire használod?
(#) pont válasza don_peter hozzászólására (») Okt 3, 2016 / 1
 
Nem tudom mennyire vagy kíváncsi a részletekre, ez egy több modulból álló Real Time Korrekciós (RTK) GPS (és (Glonass) Bázis állomásának a jeleit küldi, a terepen mérést végző hasonló modulokkal rendelkező Rover egységnek, ami egy Androidos készülék. amin futhat akár térképész program, akár mezőgazdasági párhuzamvezető stb... Na ez így lehet kicsit bonyolultnak tűnik, (végül is csak egy éve dolgozom/zunk rajt...a mentorom Bővebben: Link) de minden alkotóeleme kínából (is) beszerezhető hobbikategóriás modul, (kivéve ez az antenna, ez a "biztos jó lesz ez még valamire" készletből van, egy fillérembe sem került. Például a távtartók, a régi fadobozos videoton tévék nyáktartói, a kábelátvezetés meg egy biciklibelső szelepháza, stb.. A rendszer pontossága vetekszik a földmérők által használt több milliós kütyükével...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) KBal76 válasza don_peter hozzászólására (») Okt 4, 2016 / 7
 
Az antenna-hajtogatás elég sokszor jön jól, sajnos a gyári kütyük antennái tömeggyártásra vannak kihegyezve, nem a minôségre. (Néhány kivétel persze van, azok viszont nem "zsebbarát" árképzésûek...)
Ha már antenna, kollektív (sok-sok terepi) kísérletezésünk (mármint "pont" fórumtárssal) eredménye lett pl. ez a GPS-antenna is.
(A több szem többet lát erejével, ugyanis más országrészen lakunk, amit csomagküldéssel, levelezéssel, chateléssel hidaltunk át )
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2016

QH_bend.jpg
    
(#) don_peter válasza pont hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ez igen szép.. Ilyen adat gyűjtő antenna, vagy adatközvetítő antennát én is készítek egyeszer..
Kicsit irigykedem, mert nekem még mindig nincs meg az SD kártya kezelése..
Lassan tényleg rá kellene vennem magam
(#) nagym6 válasza pont hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ez igen. Az egész gps vevő egütt.
(#) pont válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Mindenkinek köszönöm/jük, de még nagyon "under construction". Az egész még nincs (ha egyáltalán valaha is lesz) bemutatható állapotban Bővebben: Link, csak azt gondoltam, hogy biquad antenna talán más alkalmazásban mást is érdekelhet...
(#) tsab válasza pont hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Tetszik a festőhenger nyél újrafelhasználása Teleszkópos láb ...
(#) killbill válasza pont hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Idézet:
„csak azt gondoltam, hogy biquad antenna talán más alkalmazásban mást is érdekelhet...”
Engem speciel erdekel nagynyeresegu 868-as antenna. Korsugarzo is meg iranyitott is. A hatso reflektortol milyen tavolsagra van maga a biquad? Nem kellene annak negyed- vagy felhullam tavolsagra lennie? Vagy pont annyi a TV-bol kinyert paneltarto?
(#) pont válasza killbill hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A tv paneltartót méretre vágtam, ahogy ez az oldal (és más kalkulátorok is) írja :

Bővebben: Link

De ha jól tudom éppen azt kell elkerülni, hogy negyed vagy félhullám legyen, elvileg 0,1-0,36λ de utánanézek a Rothammel könyvben a magyarázatnak és megírom.
(#) killbill válasza pont hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Köszi!
(#) sooty válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 5, 2016 / 11
 
Már csak be kéne ültetni...
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Hajrá.. Szép feladat lesz, lehet egy mikroszkóp kelleni fog.
(#) Sanyesz5 válasza sooty hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Simán, szabad szemmel Mekkora méretű alkatrészek?
(#) Kovabe válasza sooty hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Szép feladat de ha nem BGA akkor simán kivitelezhető a jó szeműeknek. Ha sok van belőle akkor szívesen besegítek.
Esetleg tudnál adni egy linket hogy mi alapján működnek ezek a TIL kijelzők mert nem teljesen tiszta.
(#) Gafly válasza sooty hozzászólására (») Okt 6, 2016 / 1
 
Másodjára megnézve esett le, hogy mit látok.
Cikk ugye lesz belőle?
(#) Szárnyas válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Gondolom erről van szó: Bővebben: Link

sooty: A nyákot gyártattad, vagy rendelted készen?
(#) sooty válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Igen az az, megrendeltem az osh park-tól. Pár dolcsi volt, inkább a beültetés lesz a gond, meg az alkatrészek. Nagyon kicsi... 0402-es.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) Elektro.on válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Most ,hogy másodjára megnéted én is ujra jól megnéztem. Elsőre nekem sem esett le mi lesz.
(#) Szárnyas válasza sooty hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Nekem a QFN tokos PIC ráforrasztása is feladná a leckét, főleg a hasán levő hűtőfelület.
(#) Elektro.on válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Konzultálni kell egy agy sebésszel. Neki elég biztos keze van.
(#) Szárnyas válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Azért annyira nem reménytelen a dolog.
Következő: »»   1398 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem