Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógépes áramkörszimuláló programok
Lapozás: OK   12 / 16
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Egyébként meg zoomnak hívják a kicsinyítést, nagyítást is, de azt lehet sokféleképpen...
(#) vilmosd válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Alul a skalara kattintva lehet megadni a kezdo es vegso skalaerteket.
(#) Ge Lee válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
És tényleg. De menübe kell lépni, és kézzel beírni a kívánt értéket, úgy egyszerűen nem lehet zoomolni mint a multisimben. Van ugyan zoom ikon, de arra kattintva nulla idő lesz az x tengely, azaz nem lesz rajta semmi.
(#) 1984white hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sziasztok!
A tl494 ic-t lehet szimulálni a multisim 10 programban?
A problémám, hogy nincs benne a listába a kérdéses ic.
(#) (Felhasználó 46585) válasza 1984white hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
A modell Albinolynx kollégánktól van. Itt egy fájl vele, de nem esküszöm meg, hogy minden jó az ic-ben, tehát rendesen tesztelni kell.
(#) Axel hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Sziasztok!

OS X-re tudtok ajánlani valami jó, ingyenes schematic capture programot (mac)SPICE modellek előállításához?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Axel hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Ami ingyenes és jó, olyat nem hiszem, hogy találsz...

Nézz körül a National Instruments oldalain a szimulátorok között, hátha van OS X-re írt változat is. A többit ki lehet találni...
(#) Axel válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Most néztem, hogy itt azt írják, hogy már Eagle-ből is lehet spice makrót exportálni. Igaz, hogy LTspice-hoz de ez nem gond mert az van OS X-re is így tudom használni. Most úgy látom, hogy akkor ez így működhet nálam is, gondolom tudja az Eagle light is ezt, majd kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) devergo74 hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Sziasztok.
Szerintetek melyik a jobb szimulátoros program, egyszerű áramkörök tesztelésére, Tina&Proteus?
Vagy tudtok valami jobb, megbízhatóbb programot ajánlani?
(#) Ge Lee válasza devergo74 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Tedd fel a tinát meg a multisimet, elvagyok velük évek óta.
(#) kameleon2 válasza devergo74 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
A legegyszerűbb a circuit. Paul Falstad munkája. Kicsi, de nagyon hatékony. Mivel Java alapú, ezért multiplatformos. Én belekezdtem a fordításába is, így sok mindent magyarul el lehet érni hozzá a saját verziómban, bár megérne egy önálló magyarítási fórumot a korrekt fordításokhoz. A circuit elérhetősége és letöltése.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ha valaki komolyan gondolja a szimulátorok használatát, akkor kezdésnek jó. Egyszerűbb dolgok megoldhatók vele, de nem kerül sokkal több időbe pl. a Multisim megtanulása sem. És az már egy nagyon komoly program.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ebben nincs vita közöttünk. Engem a szoftver egyszerűsége és azonnali használhatósága fogott meg. Azért a Multisimm-el én megkínlódtam párszor, de a Tinával is, miközben pilótavizsgások, nem olyan kézzelfogható és prompt az eredmény. Nyilván többet tudnak, de én szívesen látnék egy bővített circuit-ot a mindennapi munkában, mert nagyon jók a filozófiai alapjai.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Pedig a Multisim is nagyon egyszerű. Egyszerű, windows program. Csak egyszer kell rájönni, hogy mi a "filozófiája". Kevés dolog van, amit 5 perc alatt ne tudnék megcsinálni rajta... És a kiértékelésekben verhetetlen. ( Bár ezen még javíthatnának... )
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 20, 2015 /
 
Akkor nekem nem sikerült eddig jó verziókat kifognom. A multisim nem fizetős?
(#) (Felhasználó 46585) válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 20, 2015 /
 
Dehogynem... semmi sincsen ingyébe... de ha a számgép rendszeróráját visszaállítod, akkor az evalúciós progi kiírja, hogy mondjuk még 1322 napod van a korábbi 30 helyett... ( 10.1 verzió )
(#) devergo74 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 20, 2015 /
 
Hali.
Köszönöm az ötleteket, a programokkal kapcsolatban. Ezidáig a Tina, és Proteus programmal kísérleteztem. A Proteus eléggé látványos program, de olyat is leszimulál sikeresen, ami a valóságban nem is működik, ellenben a Tina nem. Legalábbis eddig nekem ez a tapasztalatom a két programmal kapcsolatban.
(#) (Felhasználó 46585) válasza devergo74 hozzászólására (») Aug 20, 2015 /
 
Valamit meg kell érteni! A számítógépes szimuláció a modellkönyvtárakon alapul. Nagyjából az összes szimulátor ugyanazt használja. Maga az algoritmus nagyon régi és biztosan jó. Teljesen kizárt, hogy valamiről azt mutatja, hogy megy, amikor a valóságban egy zöldség. Ezek a progik annyira megbízhatóak, hogy ha valami ott rendesen megy, akkor nyugodtan tervezheted hozzá a nyákot, a valóságban is menni fog. Egy szimuláció eredménye lehet nagyon jó is, persze ehhez nagy pontosság kell, meg hozzáértés. Félig, vagy addig sem kidolgozott áramkörök, beállítások nem vezetnek sehova és ez többnyire azt eredményezi, hogy azt mondják, a szimulátorok által hozott eredmény nem fedi a valóságot, pedig csak a hozzá nemértést tükrözik. A szimulátorok nagyjából ugyanazt az eredményt fogják kihozni, csak kiértékelni kell őket helyesen. Ehhez nagyjából tudni kell a végeredményt és elég magas szintű áramköri ismeretekkel kell áramköri szinten rendelkezni. Akinél ez nincs meg, az maradjon meg a pákánál... ( Ott is kell ugyanez, de ugye senki nem fogja saját magát hibáztatni... ) ... megmaradhatnak annál az elméletnél, hogy a szimulátorok semmire sem jók ... Pedig, elképesztő dolgokra képesek, amit csak napok, hetek munkájával lehet "gyalog" megcsinálni.

A programokkal kapcsolatban, a tapasztalataiddal kapcsolatban csak annyit, hogy kezd előröl... Ha a szimulátorban nem működnek, akkor a valóságban sem...
(#) MCMLXXXII hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Tina ában hogy lehetne egy két áramkörű váltó relének 3D képet adni hogy a nyák tervet is meg tudjam csinálni vele és ne tök más alkatrész illesszen be?
(#) or70eg hozzászólása Nov 15, 2015 /
 
Szervusztok!
Ha létezik a TINA 8 nak magyar nyelvű kezelési utasítása, kérem áruljátok el honnan tölthetem le?
Üdv.
(#) Ge Lee válasza or70eg hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Ha jól tudom magyart csak a 7-eshez találni, de nem gondolom hogy a 8-as bármiben különbözne.
(#) or70eg hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
És azt hol tudnám letölteni?
(#) Ge Lee válasza or70eg hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Mondjuk innét.
(#) or70eg hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Letöltöttem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
Üdvözlet.
(#) bbatka hozzászólása Szept 22, 2016 / 1
 
MPlab Mindi analóg szimulátor.
Itt

Mindi.jpg
    
(#) sufni_elektro hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Sziasztok! Az Elektronic Workbenc-ben elkészítettem az alábbi, fizikailag általam megépített kapcsolást, és nem villognak a ledek. A valóságban kb. 1s -onként villognak. Mi lehet a probléma?

Multisim.JPG
    
(#) kaqkk válasza sufni_elektro hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
A szimulációban egyformák az alkatrészek és ezért teljesen szimmetrikus a kapcsolás , a való életben nincs két egyforma kondi - tranzisztor . Ha az egyik kondi vagy ellenállás értékét megváltoztatod valószínűleg a szimulációban is el fog indulni a villogás
(#) sufni_elektro válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Próbáltam az ellenállást, kondit változtatni, sőt még az egyik tranzisztort is, de így sem működik. Bekapcsoláskor villannak egy gyorsat a LED-ek egyszerre aztán ennyi. Folyamatosan világítanak.
(#) Ge Lee válasza sufni_elektro hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Ne a ledeket nézd hanem tegyél rá egy szkópot, és akkor kiderül hogy valóban nem megy vagy csak a megjelenítés szivat.
(#) sufni_elektro válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Rátettem egy szkópot, és ugyanazt mutatja, mint a LED-ek. Állandó feszültség van a LED-eken!
Következő: »»   12 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem