Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405 - teljes tuning
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 7, 2005
Lapozás: OK   24 / 26
(#) silenthill2 hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni,nem mint hozzáértő,hanem mint egy átlag ember,aki éppenhogy ért az elektronikához...
Minap hozzám került egy "állítólag" Urbán féle (2 x 200w-os) Quad épített végfok.
Elősször is azonosítani szeretném,hogy valóban az-e,mert az az igazság,hogy nézegettem én képeket a panelről a neten,hogy hogyan is néz ki az urbán féle,de ami maga a gép belselyében van,egyikhez sem hasonlít,ráadásul a két panel sem egyezik,és a tranzisztorok sem...
Sajnos az "1"-es oldal hibás,a relé sem kapcsol föl,csak a "2"-es oldali.
Vélhetően túlvezérelték,vagy túlterhelték,mert annyit látok a hibás oldalon,hogy valami ellenállás,közvetlen a trafóról érkező csatlakozás mellett gyakorlatilag eltűnt,annyira szétégett.
A még működő oldalon a Tranzisztor MJ15003
A HIBÁSON: 2N3442
A kérdésem,hogy mekkora költség megjavíttatni,és mi ment benne tönkre?
Gondolom a 4db tranzisztor is kuka lesz...
(#) soos csaba hozzászólása Dec 10, 2016 / 1
 
Szia silenthill2!
A helyedben az első dolog az lenne hogy ki mérd a végfok tranzisztorait, esetedben (2N3442)-esek, hogy jók e vagy sem, és a meghajtó tranzisztorokat is (BD242C)-et.
Az ellenállásokat könnyen be tudod azonosítani úgy, hogy meg nézed a másik oldalban ezeket az ellenállásokat, és be ülteted a megfelelő érteket, ami a működő panelban szerepel!.
Ha ez mind meg történt, és le cserélted a hibás alkatrészeket, akkor helyes döntés lenne az hogy a + és a - ágba élesztéskor tegyél be egy egy 10ohmos ellenállást 5W-ra, hogy nehogy megint tönkre menjen megint valami!
A másik dolog meg az hogy ez a panel nem hasonlít sem az Urban fele Quad-ra, sem a 200W-os változatra!, igazából ez egyik típusra sem hasonlít!
Mondjuk a 3 tekercset azt látom hogy benne van, de mit keres az a 3 IC az áramkörben, és a 4 darab BD242C!?, nem tudom ki tervezte ezt de durván fel van tuningolva ez a típus, és ez mar szerintem nem is QUAD!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) soos csaba hozzászólása Dec 10, 2016 / 1
 
Ahogy jobban meg néztem a panelt rá jöttem a turpisságra!
Ez csak QUAD változat lenne, mert egy panelon szerepel két darab QUAD panel, egy fázis fordító áramkörrel meg spékelve ami el tolja a fázist 180 fokkal, hogy dupla teljesítményt érhess el.
A lényeg az hogy mérd meg a tranyókat amit mondtam.
(#) silenthill2 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Szia Csaba!
A gond csak az,hogy a két panel nagyon nem egyezik meg felépítésileg!
A kérdésem az lenne,hogy a sorba kötött kondikat hogyan süssem ki?
Elég ha csak így ahogy van sorbakötve,összeérintem a két pólust,pl egy csavarhúzóval,vagy van előtte más teendőm?
A kondik 63 V és 10.000 uf/ db
Aztán teszek fel róla képet a másik panelról is,ami jelenleg működik is...
De előtte ki kéne sütnöm a kondikat,mert meg kell bontanom a végfokházat,hogy le tudjam fényképezni.
Előre is köszönöm a válaszod!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) Ge Lee válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 10, 2016 / 1
 
A panel 2 oldala közel tükör szimmetrikus egymáshoz képest, tehát 2db végfok van a panelon. Hogy a harmadik OPA minek van ott azt a kép alapján meg nem mondom, vagy valóban fázist fordít hogy hidalható legyen a 2 végfok, vagy valami kiegészítő funkciója van. Nem lenne rossz kivitel ha a tervező a TO3-as tokok helyett TO247-est használt volna, és akkor nem kellene egy tranyót sem kivezetékezni, meg az egész a tranyók csavarjaival felfogatható lett volna a bordára.
A kondikat véletlenül se süsd ki csavarhúzóval mert a belső szerkezetük nem fog neki örülni. Keresel egy izzót vagy egy 2k/2w-os ellenállást és azzal ki tudod sütni. A 2N3442-t messzire elhajítanám, és a helyébe is MJ15003-at tennék.
(#) silenthill2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Az izzó hány voltos legyen,hogy ki bírjam vele sütni,hagyományos 220v?
Én is szeretném majd MJ15003-ra cserélni a régieket,de előtte jó lenne kitalálni mi volt az ami a panelon úgy szétégett,hogy csak a két láb maradt meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) silenthill2 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Él a végfok mindkét oldala!
Kontakt hiba volt,ezért nem kapcsolt fel az 1-es oldali relé is.
De viszont a bemenő jel hangerejét (RCA-nál) ahogy emelem neki,elkezd torzítani,de erő nemsok van a végfokban,jó ha lead 10w-ot...
Nos van a panelon egy szétégett és egy eltűnt elvileg azonos 22ohm-os ellenállás,(a képen mutatom melyik),ha azokat kicserélem,megoldja ezt a hibát?
Javítsatok ki ha tévedek!
Egyébként ezekszerint még jók a 2N3442 tranzisztorok???
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) janika002 válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Szia!
A csatolt kapcsolási rajz alapján be kéne határolni ,hogy melyik 22ohm égett el!
Így felülnézetből saját tervezésű nyákon lehetetlen megmondani!
(#) silenthill2 válasza janika002 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Kimértem a BD242C meghajtó tranzikat,azok mind jók még,
a 2N3442 tranzisztorokat is kimértem,nos a 4-ből 3 halott,az utolsóban van még egy kis szufla,de az is kuka lesz...

Szeretném majd kicserélni a 4db BD242C-t BD244C-re és a 4db 2N442 helyett MJ15003-at tennék bele,bármilyen módosítás nélkül megtehetem ugye?
tehát régiek kukába,és 244C és MJ1500 a helyükre mehet is?
Hú,a kapcsirajzzal az a baj,hogy én nagyon nem értek hozzá.
De van már képem a panel hátuljáról is,sajna mikor kifordítottam a panelt,nem néztem meg hova esnek az elkók,amik kiégtek,de besaccoltam a képre.
Így esetleg tudna segíteni valaki,hogy megtudjam pontosan milyen ellenállást is kell beforrasztanom a helyükre?
Előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) janika002 válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szia!
A rajz alapján mindkét végfokon az R35 égett el!
Tehát a végtranyóknak vége!
Tranzisztor csere elött ellenőrizd a rajz alapján az ellenállásokat!D5-D6-ot cseréld 1n4007-re!
Végtranyóknak mivel hídba van 4 ohmon fog menni szigorúan az ONS eredeti! Mj15003,
Meghajtónak ONS Mje15031,
T2-mpsa06,
T3-4-mpsa56,
T1-5-6-bc560,
Élesztés végtranyók nélkül, áramkorláttal!
Próbáld meg a bemeneteknél leválasztani a végfokokat a fázisforditóról és külön éleszteni őket és ha minden rendben akkor visszakötni!
(#) janika002 válasza janika002 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Vigyázz az mpsa tranyónak más a lábkiosztása mint a bc-nek! Fordítva kell beültetni!
(#) silenthill2 válasza janika002 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Köszönöm a segítséged.
Majd megírom mire jutottam!
(#) silenthill2 válasza janika002 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Szia!
Amint említettem pár hsz.-el lentebb,hogy két különböző felépítésű panel van a gépben,ez a másik oldali panel,ami még kifogástalanul működik.
A kettőben a hasonlóságokat karikáztam,azaz,hogy a másik panelon is BD244C-vel hajtja meg az MJ15003 végtranyókat,és szintén műveleti TL071CN chipekkel van ellátva a panel.
Ezért is gondoltam arra,hogy akkor fogom,és teszek a jelenleg hibás oldalba is MJ15003-at,és kap új BD244C meghajtókat (mert ugye a hibás oldali panelnél,egyébként is szedetvetett BD244 BD242 is beépítésre került...
Ezek után már a kérdésem az,hogy ez így kivitelezhető,ahogyan én elterveztem,vagy mindenképp cseréljem a maghajtókat MJ15031-re?
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2016
(#) silenthill2 hozzászólása Dec 14, 2016 /
 
Vagyis közel azonos a két panel,rosszul fogalmaztam.
Csak mintha újabb építés lenne...
Nekem úgy tűnik,egy régebbi panelú hidalt Quad és egy újabb felépítésű hidalt Quad panel van a tulajdonomban.
És akkor a T1-T6-ig tranzisztorok és a D5,D6 egyenirányítók is csere?
Meg a meghajtók Mj15031?
Ezután mehet az élesztés?
(#) janika002 válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Berakhatod a bd244c-t is, én ONS Mje15031-et használok azért írtam!A d5-d6 kettő darab sorbakötött dióda nem egyenirányító!
(#) Ge Lee válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Miért akarnád a D5-D6-ot lassú diódákra cserélni ott ahol hangfreki van, ráadásul áram is alig folyik, száz voltok meg pláne nincsenek? A BD-ket is benne hagyhatod.
(#) silenthill2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Szia!
Elnézésed kérem,ismétlem magam,hogy nem vagyok szakértő!
Annyit tudok tenni,hogy ha valaki megmondja,mit hol kell kicserélni,azt megcsinálom,de hogy önállóan nem menne az is biztos,ugyan is soha nem tanultam,és sajnos nem is volt kitől megtanulni ezeket.

Szóval: te ezeket az ONS meghajtótranzisztorokat említetted ugye? Bővebben: Link
Ha ezek strapabíróbbak mint a BD-k,akkor ezeket veszem bele,sőtt,akkor a másik oldali BD-ket is kicsrélem MJE-kre!

Ezeket meg nem találtam magyar webshopban,pedig a hestore-ről szerettem volna megrendelni mindet,de máshol sem találom,kivétel a BC560 C,mert az még kapható a HESTORE oldalán...
------ T2-mpsa06,
------ T3-4-mpsa56,
------ T1-5-6-bc560
Honnan tudnám ezeket beszerezni,melyik webshopból?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) Alkotó válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Az MPSA06-56 helyett az MPSA42-92 párost használhatod, ami szinte mindenhol kapható általában.
(#) Ge Lee válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
A 15031-ről sehol nem tettem említést. Mindössze annyit írtam hogy a 2N3442-t kidobnám mert nem való komolyabb igénybevételre, és mondjuk a 15003-at tenném a helyére. Meg hogy nem piszkálnám sem a 4148-akat, sem a BD-ket. Ha meg mégis vennék 15031-et (nem tudom minek) akkor azt kizárólag a lomex-ből rendelném, ahogy a többi félvezetőt is.
Többet kell olvasgatni a témában (nem csak országos szinten) és akkor nem fognak félrevezetni. A hangoztatottal ellentétben nincs az oldalon szakmai moderáció, így ha hülyeséget ír le valaki az is itt marad, és mint a példád is mutatja, követői is lesznek...
(#) janika002 válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Ime az Angol oldal!Sok sikert a javitashoz!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2016
(#) silenthill2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szia Ge Lee!
Amint említettem,sajnos egyeltalán nem vagyok jártas az elektronikában,ezért is követem mások segítségét,ajánlatát!

Tehát a 2N3442-ket mindenképp cserélnem kell mert halottak,ez tisztasor.
Akkor már úgy voltam vele,hogy normális meghajtó tranzisztorokat is kap,mert jelenleg nem azonos BD-k vannak benne,és ugye ajánlották az MJE-t helyettük.
Én meg strapabíróra akarnám megcsinálni a végfokot.
Gondoltam,ha a BD-k helyett MJE-ket teszek meghajtóknak biztosan jobb lesz velük az Mj15003......

Akkor tőled az a kérdésem,hogy az alábbi teendők elegek-e?

1.Kap új MJ15003-kat.
2.Kap új BD244C-ket.
3.Kicserélem a 2db kiégett 22 OHM-os ellenállásokat.
4. Élesztéshez - és + ágba beteszek 1-1db 10 ohmos 5W os ellenállást.
5.Bekapcs és kiderül jó lett-e,és ha igen,akkor ellenállások le,és kész...
Javíts ki légyszíves,ha valamit kihagytam,vagy nem jól csinálnék.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) levaitamas válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 18, 2016 / 1
 
(#) silenthill2 válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Köszi
(#) Ge Lee válasza silenthill2 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Nekem elég.
(#) silenthill2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Neked is köszi
Majd ha megrendeltem a cuccokat bele,és összedobtam,majd megírom mire jutottam.
Üdv nektek!
(#) silenthill2 hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Megtudná mondani valaki,hogy a 2N3055 végfoktranzisztort be lehet-e tenni 2N3442-ők helyett?
BD244C-kkel hajtva!
Egyébként melyik bírja jobban a "nyúzást"?
Előre is köszönöm!
(#) Alkotó válasza silenthill2 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Eltérő a feszültségük. A 2N3055-é a kevesebb.
(#) silenthill2 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Köszönöm a válaszod.
Akkor nem ajánlatos,marad a MJ15003-ak beszerzése!
(#) silenthill2 hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Egyébként árt neki,ha 4ohm-os mélynyomóval használom?
Jelenleg pc-ről sub kimenetről üzemel...
(#) Tiggey válasza silenthill2 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Tisztességesen megépítve még 2-őn is elmegy.
Következő: »»   24 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem