Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   258 / 374
(#) kapu48 válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Pasz!

Nekem DRW8825 vannak. Azok viszik gond nélkül, a régi A3-as nyomtatókból bontott motorokat.
Én 3D nyomtatóba használom, itt aránylag kicsi tömegeket kel mozgatniuk.
(#) Bearni74 válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Azért nekem, még ha áttétellel is, de minimum 3m hosszú zárszelvény hidat aluból, meg a fejegységeket mozgatnia kell. Y irányban, meg az X is minimum 2 méteres. Golyósorsós mozgatással.
(#) csatti2 válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Egy ilyen méretű és súlyú gépet nem fogsz holmi A4988-al meghajtani. Azt 3D nyomtatókhoz találták ki. Igazság szerint a bontott motorjaid is kétségesek. Még ha meg is tudják mozdítani a hidat, akkor is csak nagyon lassan járathatod majd ha nem akarsz lépésvesztést.
(#) kapu48 válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Álljunk már meg és gondolkozzunk!
Eddig szó sem volt ekkora méretekről!
Ezek az alkatrészek nem erre valók!

Milyen gépet akarsz te építeni?

Ez magában a 3m-es golyos orsót sem fogja birni rendesen mozgatni!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) Bearni74 válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Én tudom, hogy az A4988 nem alkalmas erre. Nem is mondtam, hogy nekem ilyen vezérlőm van.

Nekem 24 Voltos 30Watt teljesítményű motorjaim vannak egyenlőre. De sokkal nagyobbakat akarok.
És a vezérlők is minimum !a-t fognak bírni.

Én nem asztali gépet készitek. A gép lesz maga az asztal is.
(#) kaqkk válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
3X2m es gépet építenél ? Mit szeretnél vele megmunkálni ?
(#) Bearni74 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Mindent, amit a szakmám enged a vállalkozásban. Fémet, fát, mindent.
(#) kaqkk válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Azt felejtsd el hogy 3x2m es gépen fémet marsz , csak fára lesz jó .
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) Bearni74 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2017 1 /
 
Neked mi a szakmád? Mert nekem van mind a kettő, fémipari is meg faipari is. Hagy tudjam már mit hogy tudok és főleg mivel megmunkálni. Meg hogy egyáltalán mekkora méretben. Elektronikai végzettségem nincs csak amit a mérnök informatikai szak adott. De amit nem tudok annak uzánna olvasok, meg kérdezek.

Azt amugy is szeretem, mikor az akarja megmagyarázni hogy mit hogy csináljak és mivel aki még csak véletlenűl se piszkitotta be termelő üzemben a kezét fémporral, olajjal, vag akár fémgőzzel is pl plazmavágás során.

De ki tudja talán Te egy vas és faipari mérnök vagy aki jól megtanulta az elméletet, csak épp soha nem alkalmazta a gyakorlatban. De lehet tévedek, és egy sima fémipari melós vagy. És esetleg még tudod is mit mivel hogyan. Csak akkor meg nem értem miért irsz inkompetens dolgot.

Dolgoztam cnc gépeken is. Marón is, igaz csak fémesen, meg plazma és ipari lézer vágón is. Épitettem is cnc gépet, igaz még nem magamnak. De azóta sincs panasz rá. Pedig volt meghibásodása a használatból adódóan. Sőt volt hogy én is hibáztam, és máshogy kellett megcsinálni.

De ha hobby, akkor készüljön minden otthon és ne a egy gyári profi géphez hasonlítsuk az otthoni hobby gépet. Nem kell nekem hogy pl plazmával egy nagy tábla 5 ös lemezt 15 perc alatt dolgozzon fel. Vagy lézerrel 2mperc alatt egy méter x méteres táblára 15 nyákot marjon, és még körbe is vágja. Élég ha egy óra alatt megcsinál egy 10 x 15 centis panelt. Vagy egy ajtót táblásitott fából másfél óra alatt kimar, üveg nyilással mintával együtt. Vagy ha bonyolultabb akkor hosszabb idő alatt pl mig alszom éjjel.

És mindenkitől bocsánatot kérek ha a kirohanásom miatt bérkit is megsértettem volna.
(#) csatti2 válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
Tehát egy min. 2x3m-es gépet fogsz készíteni alumíniumból, amivel többek között fémet fogsz megmunkálni. És nagyon értesz hozzá, kaqkk pedig nem. Kíváncsi vagyok milyen vastag alumínium tömbből lesz az a min. 2m-es híd, ami nem fog deformálódni fém megmunkálás közben... Ugye elég csak egy tizedet vagy kettőt és már nem is lesz jó a végeredmény, bár alunál a milliméteren se lepődnék meg.

Bearni74, a kézbekoszolásról annyit, hogy ezen a fórumon kétféle ember fordul meg, akinek kérdései vannak CNC építéssel kapcsolatban és akik válaszolnak mert már van saját CNC-jük és tapasztaltuk a használatában és építésében. Az eddigi hozzászólásaidból nekem nem az jött le, hogy te olyan nagyon értenél hozzá, viszont akik figyelmeztetni akarnak a buktatókra azokat nagyon ügyesen hurrogod le.

Viszont itt a lehetőséged rá, hogy meghazudtoljál minket. Így sok sikert kívánok a géped építéséhez de azt hiszem többet már nem szólok hozzád.
(#) Moderátor hozzászólása Bearni74 hozzászólására (») Jan 31, 2017
 
XXVII. Kritizálás nem, kritika igen, szakmai vita igen! Javasoljuk minden fórumozónak, hogy találja meg a megfelelő egyensúlyt ezen eltérő álláspontotokat kifejező módok között.
A szabályzat ezen pontját kérem a továbbiakban betartani!
(#) kaqkk válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
Az én szakmám gyógyszergyártó és semmi gépipari képzést nem végeztem , az olajat utálom ezért kerülöm is hogy összekenjem vele a kezem ! De , már a második gépemet építem (az elsővel csempét és üveget is martam ami azért mutat valamit) A most épülö gépem 1x1m es lesz de csak faipari gépnek készül 8mm es vasból van a hídláb és 60x60x4mm zártszelvény a gépváz , de erre sem mernék alu vagy vas anyagot rátenni megmunkálásra ! Találsz képeket az oldalamon ha érdekel . De csatlakokozom a előttem szólóhoz , Üdv És hajrá

Idézet:
„De amit nem tudok annak uzánna olvasok, meg kérdezek.”
Csak a választ nem fogadod el ha neked nem tetszik
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) Bearni74 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Pedig rátehetnéd! 90x90 es zártszelvényből készült gépen dolgoztam, én is raktam össze a főnökömnek. 3 as anyagvastagságú zártszelvény volt. A híd is!
10 mm-es anyagvastagságú kis, közép és nagy méretű táblákkal (a gyengébbek kedvéért 1000x2000, 1250x2500 és 2000x3000 mm-es táblaméret ) dolgoztunk főként, simán feltettük rá! Meg se kottyant neki! pedig ott még a tábláknak is kemény súlya van! Főleg ha megmozdulna a szerszám alatt, és tehetetlenségi lendület is keletkezik.

De alkalmanként 30 és 40 mm-es anyagvastagságú lemezek is felkerültek rá, igaz azok csak vágásra. És a vágó szerszám súlya szinte elhanyagolható volt.
(#) Bearni74 hozzászólása Jan 31, 2017 1 /
 
Szerintem én nem kritizáltam senkit kedves moderátor! Csak kérdeztem valamit, meg leírtam a véleményem. De ezek után csak olvasok, meg majd jelentkezem - ha még nem leszek addigra törölve -a kész gépemről képekkel videókkal.

Aztán majd utána látjuk, ki mihez mennyire konyít.
(#) guliver83 válasza Bearni74 hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 1
 
Megosztanád velünk a szakmai tapasztalataidat és hogy milyen gépeket építettél.
Ha töltenél fel pár fotót az nagyon jó volna, egy ekkor gép merevségét hogy lehet jól megoldani.
Köszi előre is !
(#) remiasa hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Üdv mindenkinek

Segitségre kérnék Arduino cnc vezérlő beállitásában,adott egy, arduino nano hozzá drv8825motor vezérlők és 1,8-os léptetőmotorok, és a képen látható paramétereken kellene állitani hogy elinduljon a motor , mert most csak áll egyhelybe és remegnek.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) Medve válasza remiasa hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Szia, próbáltad már felcserélni a motor kivezetéseit?
(#) remiasa hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Hali

Nem, de műszerrel kimértem a motor tekercs párjait és úgy kötöttem be ahogy a képen van.
(#) juhasz10 válasza remiasa hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Az áramot beállítottad a motorvezérlőn?
(#) remiasa válasza juhasz10 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ahoz nem nyultam, állitgatam a programba egy kicsit már mennek a motorok de még mindig nem tökéletes, olyan mintha a motor nem tudná mit csináljon,nem indul időbe és elég szaggatva megy/indul el a 0 pntrol.
(#) Medve válasza remiasa hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Talán túl gyors a step? Legyen neki felfutása
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) csatti2 válasza remiasa hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Az áttételeket írd meg légy szíves és hogy milyen mikrolépést állítottál be a motorvezérlőn. A fenti képen látható paraméterlistát is beilleszthetnéd szövegesen, úgy könnyebb átnézni.
Érdekes lenne még a gép kialakítása is (pl. menetes szár, golyósorsó, egyéb).
(#) remiasa válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
A motorok még nincsennek beszerelve, de bordásszij hajtása lessz a gépnek, ful lépés van állitva a vezérlőn.
(#) sunraw válasza Bearni74 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Sínt tudok hozzá adni, van 4 szál 20-as Star, 3075mm hosszú.
(#) juhasz10 válasza remiasa hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Állítsd be az áramot. Ez legyen az első. A poti csuszkáján mért fesz kétszerese a motor áram.
(#) remiasa válasza juhasz10 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Már beállitotta, már szépem megy a default feed és default seek-et kellet lejebb venni.
Már csak kalibrálni kell a léptetést és kész.
(#) remiasa válasza sunraw hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Sin van nekem is , de ehez a géphez túl nagy még a 20-as is, max 12-es volna jó hozzá de volt ithon elfekvőbe 4db 1m 12-es köszörüttengely csapágyal együtt úgy hogy ebböl épitette a gépet, nyáklap gravirozáshoz tökéletes X tengely 300mm Y 250mm Z 50mm.
,
(#) juhasz10 válasza remiasa hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Nem is tudom. Az az 500mm/min is elég lassú. Véleményem szerint 2000 fölött kell tudnia bármilyen motornak. A lézeremen a Nema 17 motorok tudnak 35 000-et. 2500 gyorsulással. Természetesen nem ezen az értéken használom, de ez az amit tudnak. Nem elírás. Fel kellene rakni egy 0,9-es grbl-t.
(#) remiasa válasza juhasz10 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Felraktam a v09a verziót felakadt a szemem gyönyörű szépen indultak és mennek a motorok
35 000-et. 2500 gyorsulással.

Köszönöm a segitséget.

mostmár tényleg csak kalibrálni kell hogy pontosan lépjen.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) remiasa hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Mégsem jó, hibajelenség pl: beállitom az X tengelyt motorját 35000 / 2500-ra tökéletesen megy minden, de mikor beállitom az Y tengelyt motorját is ugyan erre az értékre az X tengelyé megbolondul és inditáskor olyan sebességre pörög fel hogy blokkolodik.
Következő: »»   258 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem