Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó rádió és erősítő összekötése
Lapozás: OK   3 / 6
(#) csimasz5 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Isten vagy!
Honnan a pi**ából szerzed ezeket.
Én mazdához alig találtam valami leírást,nemhogy ilyeneket!
Köszi mindenesetre.

Nagyon lelkes,nagyon amatőr vagyok.
Ha valami kis egyszerű áramkört kell készíteni megtudom oldani (rajzról)de magamtól fogalmam sincs mihez kezdjek vele.

A segítséget pedig mindenkinek köszönöm.
(#) oregtamas0202 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Üdvözlöm.Egyetértek. Ezen információk hiányában voltam. Köszönöm én is.Csak a subra ajánlottam mint legegyszerübb megoldást, nem a Bose kiválltására.Tisztelettel Öreg T.
(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Hello.
Azt hiszem szavadon foglak,ami a segítséget illeti.
Tudsz valami megoldást a gondomra?
Amire te gondoltál az is hasonló megoldás lehet csak nem kell a jel erősséggel szórakozni.
Asszem!
(#) oregtamas0202 válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Üdv. Csak ismételnin tudom, hogy az hangszóró jel.Nem kisérleteznék , mert a készüléked bánja.Amit ajánlottam az föld független, mint egy biztonsági trafó ugy működik,tehát a kimenet és bemenet hermetikus.De örömmel veném he más és jobb ötlet mond valaki.No és mit is ront az átalakító, főleg a subon?
(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Igen,a gond az hogy nem tudok olyat szerezni,nem magyarországon lakom.

Gondoltam 1-2 ezer forintos kütyü,valami hasonlót házilag is össze hoznék ha lenne valaki aki segít,rajzal vagy ilyesmi.
(#) oregtamas0202 válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ha nem titok hol laksz? Ha titok ird privát, hátha mégis tudok segíteni.Nem egy ördöngősség de ,mire megcsinálod és az anyagot megszerzed lehet hogy többe kerül mint a gyári.
(#) oregtamas0202 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Üdv. Megköszönném ha tudna valami JÓ megoldást a problémára.Öreg Tom.
(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Olaszországban lakom.Láttam a somogyi-s cuccot jó is lenne de...
Ha azt mondod körülményes akkor nem erősködöm,mint mondtam nem nagyon vágom a dolgot.
Majd kicsit átbogarászom a netet,vannak itt kint olyan cégek mint az audiola,stb akik minden vackot csinálnak.
Bár ha van rajz az sosem árt!
(#) aflmor válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Próbáltam logikusan gondolkodni, (mert ugye nem csak ez az 1 mazda 6-os van, hátha másnak is kevés a gyári szerkó, stb) és ellátogattam a MAZDA-fórumra

Nem jelöltem be az oldalt (sajna), de részletesen, képekkel illusztrálva megmutatják, mit-hogy-miért..
(amúgy, simán, párhuzamba kötik. (megcsapolják a jelvezetéket) és kész)

Ennyire "típus-specifikus" problémával, szerintem jobb célirányosabban kérdezősködni.... :yes:
(#) aflmor válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ember! Olaszból, somogyit nézed???
Bár ott laknék... Jobbnál-jobb cuccok vannak ott!
(még az autó-hifi újságotok is sokkal tutibb, mindíg hoztam ha arra jártam párszor már "csorgattam ott a nyálam" .
(#) oregtamas0202 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Üdv . A logikus gondolkozás az rendben.A probléma csak az hogy , mit raksz mivel párhuzamosan? Csak találgatok.Ha a rajzot átnézed a subról beszélek. Az hangszóró jel, azért van 1 (+) ÉS EGY (-)jel. Mivel ez erősitett de kis teljesítményű a subnak igy tovább erősitik a sub erősitőjével.Tehát ha BOSE, vagy nem BOSE a rádió része (sub kimenete ) egy darabig birja majd vége.,Hasonló a BMW-OPEL OMEGA -AUDI egyes tipusa csak más gyártók.
(#) oregtamas0202 válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ha olasz vagy ,keresd az ACR olasz képviselőit és keresd a ZEALUM :ZUS-L1 kisjel-nagyjel átalakítót. Az egyik fele is elég mert a sub már mono jel.Mint irtam a hangszóró jel akár + vagy - ágát kötöd testre ZÁRLAT. De az átalakító amit ajánlottam az nem a somogyi. A zálat miatt jelez a rendszered mig jelezni tud.Az átalakítá földfüggetlené teszi a hangszóró jeledet,mert 1x1 trafó van benne.Öreg Tom.
(#) aflmor válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Megvan a megfelelő fórum
Raknak ott még 18"-os subot is bele... :yes:
A részletekbe nem bonyolodtam, (sem időm, sem okom...) inkább gyors. megosztottam veletek a rajzokat. De ezen az oldalakon van a teljes leírása...
Kép: Hivatkozás

Mazda Forums
(#) csimasz5 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Köszi.
Egyébként nem tudok angoloul.
A forumokat átnyálaztam igaz még az mp3 lejátsásának megoldása miatt.
A somogyi meg pont egy forumon jött föl,gondoltam ilyen vackokat más nem is nagyon csinál.
Azóta jobban utánna néztem és mostmár képben vagyok,találtam néhány cuccot.

(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Köszi.
Ha lehetne még kérdésem,tegnap találtam egy rca szűrőt kocsihoz,amit még a generátor sípolás miatt vettem a régi kocsimhoz.
Rákötöttem az erölködő elé de semmi sem változott,a védelem akkor is jelzett.
Szétszedtem és két kis trafót találtam benne,semmi mést.
Ezek szerint nem maradt galvanikus kapcsolatban a két egység.
Most akkor lehet mégsem lesz jó a jelszint átalakító?
Persze azt sem sikerült kiderítenem mit is jelent a hiba üzenet pontosan.
Azt irja: rca ground floated!
Sejtem mit jelent de a floated szót semmijen szótárban nem találtam meg.
(#) oregtamas0202 válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Üdv. Az RCA szűrő és a jel átalakítő az két külőn dolog. A szűrő az ebben az esetben ugyan olyan rövidzár mint eddig volt.A jel átalakító lessz a jó, és megoldódik a problémád.
(#) oregtamas0202 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Üdv.Amit feltettél az jó és mégegyszer köszönöm, de ez egy bekötési vázlat a rendszerről, nem a probléma megoldása.Azt soha nem közölné egy cég sem. Miért is tenné? Hogy tudassa velünk hogy a 1/2 mill.Ft-ért minimum amiért ő eladta mégsem a leg tökéletesebb?Ezért az összegért nagyság rendekkel jobbat lehet épiteni, elhiszed?
(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Köszi!

Akkor megyek vásárolni.
Remélem találok itt a közelben valamit!
(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Hát!?!
Nem nyert hangszórót!
Sikerült vennem 20€ volt.Bővebben: Link
Beraktam az erősítő pöpec volt de a jelet úgy levágta hogy semmit nem lehetett hallani.
Szétkaptam és az egyik ellenállást rövidzárra cseréltem,most jól szól.
Ilyet én is tudtam volna csinálni itthon,2 kis trafó 4 ellenállás meg 2 potméter.
Sejtettem hogy valami egyszerű lesz a megoldás.

Szóval ezt kaptam a huszasomért.(A képen)

Fotó0032.jpg
    
(#) oregtamas0202 válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
hát ez bizony nem az amiről beszéltem.Valószínű még nem olvastad az üzenetemet, de ezzel ismét rövidzárt csináltál,Nézd a G pontot. Test!!.Tehát ISMÉT födre /testre zártad a hangszóró kimenetet.Csak segíteni szerettem volna és segítek is továbbiakban is,de igy, úgy néz ki mintha rossz tanácsot adnék ,holott,nem azt csinálod amit mondok.Gyere el és 10perc, vagy azt vedd meg amit mondtam./ZEALUM ZUS-L1/.Öreg Tom. www.acr.ch és keresd az olasz kereskedőit.
(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Pedig az! hangszóró jel be rca ki!
Csak a jel nem hangszórójel egy előerősített de nem hangszóró!

Szerintem jónak kell lennie.
Ma egész nap nyomattam maxon,megy rendesen,az erősítő sem jelez hibát!
Valamiért a rajz szar lett.

Graphic2.gif
    
(#) csimasz5 hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Szóval mégegyszer!

Graphic3.gif
    
(#) aflmor válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Jó az (eredetileg nagyon "beterhelt", nagy volt a bemeneti ellenállása)

Ja! Brutálisan néz ki az az Alpine-od belűlről... nem semmi alkatrészeket hordtak benne össze
(#) oregtamas0202 válasza csimasz5 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Örülök neki hogy jó lett, de mint említettem több fajtája van és azért ajánlottam amit ajánlotta. A (G) pont az gondolom ,tudod ,hogy föld.Végül az átalakítót bekötötted és ugy működik ,és valamit átkötöttél benne? A rajzról tényleg semmi nemlátszik.Csak azért foglalkoztam ennyit mert, a berendezésed nem olcsó és egy hiba az költséges is lehet. További jó zenélést.Öreg.
(#) aflmor válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Tom! Ha javítasz is, és kellene v.milyen doksi, szólj. Hátha...
(#) csimasz5 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Majd az idő megmondja hogy jó lett,e!
Ma is próbáltam nappal,útközben a special car show-ra menet.
Nagyon durva dolgokat láttam!! Kár hogy össze van törve a fényképezőm.
Volt egy 9000w-os erősítő embernagyságú és ujnyi vastag kábelek voltak benne.
Bővebben: Link
(#) csimasz5 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szuper gazdaságos tesco alpine power amplifier!
(#) gabiii hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
hasonló az én problémám is, haverom kocsijába kötöttünk a rádióra 2 ovál hangszórót (nem erősítőre), és ha jár a motor az zavarja. mit lehet ez ellen tenni? THX
(#) csimasz5 válasza gabiii hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Ugyan én is segítségért jöttem,de annyit tudok mondani hogy első körben ellenőrizd a rádió negatívját hogy jó e.
Meg ha gyári hangszóró vezetékeket használtátok azt is lehetne ellenőrizni.

Persze,igazán nem tudom hogy a hangszórót cserélted,vagy a rádiót is most szerelted be vagy hogy?

Egyébként létezik zavarszűrő amit a rádió elé kell kötni,de jobban jársz ha előtte átvizsgálod a rendszert,lehet valami el lett kötve,stb.
(#) oregtamas0202 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Üdv. Köszönöm az ajánlatodat élni fogok vele .Az újabbakal van néha rajz problémám.A régebbi készűlékekhez , csak-csak van kb. egy tonnányi van.
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem