Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 146
(#) szilva válasza steffen22 hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Nagyon köszönöm, ez volt az!

A rajz megvan, panelt majd csinálunk neki...
(#) steffen22 válasza szilva hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Szívesen, és jó építést!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) velegiistvan hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Tönkrement a régi lemezjátszó előerősítőm, valahol valószínűleg a panelon feljött a fólia. Látás hiányában nem tudom javítani, így újat vásárolnék. Eddig 2-t néztem ki:
https://www.conrad.hu/hu/lemezjatszo-phono-eloerosito-riaa-korrekto...2.html
https://www.conrad.hu/hu/lemezjatszo-phono-eloerosito-riaa-korrekto...etails

Esetleg még ez:
https://www.conrad.hu/hu/lemezjatszo-phono-eloerosito-riaa-korrekto...7.html

Van ezek közt különbség? Melyik a hihető? A 30 Hz-es alsó sávhatár a mély hangoknak, vagy a 20 Hz-es?

Egy Ortofon om10 super típusú hangszedőt csatlakoztatnék hozzá, melynél 47 kOhm ajánlott terhelési ellenállást írnak. Ezek függvényében melyiket ajánlanátok? Én csak a dinavoxnál látok feltüntetett bemeneti ellenállást, a többinél nem.

Előre is köszönöm!
(#) zenebolond hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok ennek RIAA tudja e valaki a kapcsolási rajzát, esetleg egy panelrajzot?!
(#) Moszkvai válasza velegiistvan hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Általános célra mindegyik megfelel.
Az ár aránya valószínűleg tartalmazza a benne felhasználható alkatrészek számát és minőségét.
(#) elektrikszerviz hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Sziasztok! Tanácsotokra lenne szükségem. Építgetem a RIAA korrektoromat, de nem tudom, hogy a feteket jó pozícióban építettem- be, és a potikkal mit lehet beállítani. Bízom benne, hogy könnyen el tudom indítani. Csatolók róla képeket. elektrik
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
(#) Moszkvai válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
A FET-ek jól vannak beültetve. Viszont ha jól látom akkor egy hibás nyáktervet választottál.
Ha nem szólna az egyik oldal, akkor két alkatrészt kell majd felcserélni.
(#) Moszkvai válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
A potik a kimeneti DC szintet állítják 0-ra. Műszerrel tudod beállítani.
(#) Fantasy válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Üdv. Ha innen vetted le a nyáktervet, figyelj oda, mert egy hiba van rajta, nem két alkatrészt kell megcserélni, hanem a rajzolatban szakadás van, azt kell átkötni. E nélkül nem fog szólni az egyik csatorna, a másikban jól van. A mellékletben mutatom a képen a pirossal bekarikázott részen.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
(#) Moszkvai válasza Fantasy hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Jobban megnézve, nem az a nyák amire Én gondoltam, de ezen is el van cserélve két alkatrész.
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Pedig anno szóltam a moderátoroknak, hogy cseréljék ki a munkafájlt, ha már ilyen sokan építik meg.
(#) Moszkvai válasza Fantasy hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
A Te nyákodon nem kellett anno felcserélni C7-R5-öt?
(#) elektrikszerviz válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat és a gyors segítségeket! Az általam készített pcb-n az átkötés meg van oldva mert olvastam a fórumon a hibát. Jövőhéten meg lesz a kis toroid trafó és a tápegység is. Egy dobozba szeretném építeni őket, majd küldök képet, hogy szeretném megoldani, és az úgy jó megoldás lesz-e? Kérném majd a szakvéleményeiteket! elektrik
(#) zenebolond válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Erre a paneltervre kíváncsi lennék!
(#) Fantasy válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Üdv. Nem kellett, bár a nyákon az egyik csatornában valóban fordítva van, de mivel egy soros R-C tag és nincs a közös ponton leágazás sehová, az áramkör szempontjából teljesen mindegy, hogy fel van-e cserélve vagy sem, nem változik semmi.
Ez egy tényleg nagyon jó hangú korrektor, bár alkatrész igényes, de mindenképpen megéri a fáradozást.

actidamp.jpg
    
(#) Fantasy válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Üdv. Én egy dobozba építettem, annak idején amikor megépítettem raktam fel róla képeket, néhány oldalt vissza kell lapozni és ott látszik. Nálam nem okozott zavart a működésben a trafó és az áramkör egy dobozban való elhelyezése.
(#) CHZ válasza Fantasy hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
Megoldható egy dobozban is, csak nehezebb. Nekem is sikerült, több fokozat és a táp egybeépítésével is.
(#) zenebolond válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
A paneltervet elkérhetném? Most más projekttel (Link)küzdök így nincs időm tervezni.
(#) elektrikszerviz válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
lehet hogy elcsesztem ! De azért nézd meg!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Én is úgy gondolom, ha a trafót megfelelő pozícióba, kellő távolságra helyezed a korrektortól, és lehetőség szerint a RIAA bemenő oldalát teszed minél távolabb a trafótól, akkor kisebb az esélye, hogy megszórja. Ha megnézed az eredeti készülék belsejét, ott is a trafó a doboz elejébe van, oldalára borítva. Nálam mondjuk toroid került a dobozba. Le akarom árnyékolni, de ahhoz előbb el kell fogyasztani a barackkonzervet.
(#) AzIgaziCsaby hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Mivel a Jézuska egy új erősítőt tett a fa alá, de elfelejtett rá "Phono" bemenetet varázsolni, lett egy feladatom. Ráadásul audio vonalon teljesen tapasztalatlan vagyok.
Megcsináltam az ACTIDAMP Mk-IV saját paneltervét. Szeretném, ha ránéznétek és véleményeznétek.
Ha bólintotok, akkor készíttetem a panelt.
(#) zenebolond válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Hát ez meg milyen formátum?
(#) Lacika válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Eagle
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) elektrorudi válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Szia!
Ha tényleg nincs sok tapasztalatod a kérdésben, akkor nem biztos, hogy ezzel kellene indítani.
Csak a tápot néztem meg jobban:
- negatív tápban a dióda fordítva
- kondenzátorok fordítva
- stab. táp IC milyen típus?
Egyáltalán mi értelme van a 2x tápnak? Áthallás? Zaj? Egy végerősítő esetében még (talán) indokolt lehet, de egy RIAA-nál 10 más fontosabb szempont, megoldás van ezen problémák csökkentésére.
A kapcsolás elvileg nagyon kidolgozott, sok paraméterét tekintve non plus ultra, de Douglas Self: Small Signal Audio Desing könyve alapján mégsem éri meg elkészíteni. A kapcsolást eredetileg a zaj minimalizálása és a fázistolás csökkentése érdekében találták ki. Ezt teljesíti is a maga módján, de sok vájtfülű szerint, ez a precizitás nem egyértelműen hallható rajta. Másrészt, a kapcsolás nagyon elavult. Abban az időben találták ki, amikor a zajos TL071 helyett egy csendesebb IC-t kerestek, csak éppen az BJT bemenetű volt. Ezért meg akarták támogatni még 1-2 FET-tel, ami ráadásul még csendesebbé teszi. Viszont ott, ahol a korrekcióba beleszólhat az NE2234 kis bemenő ellenállása, nem alkalmaztak FET-et. Pedig az alkatrészek 80%-a csak ennek érdekében, e miatt van benne.
Talán egyszerűbb lenne összedobni valamit egy LT 1028-al. A kevés, néha több a soknál.
(#) AzIgaziCsaby válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Először is köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.
A tápkondikat valóban benéztem, a CTRL-C CTRL-V megtette a hatását. A dióda már a publikáló Pavel Dudek féle cikkben is így szerepel, én meg átvettem hibásan.
Ugyanígy a kettős táp is, mint írtam nem vagyok otthon az audiotechnikában és ez volt az eredeti javaslat.
Végigolvastam a fórumot, de nem lettem okosabb, hogy melyik változatot is akarom. Az LT1028-ról pl. scooby fórumtárs még 2012-ben írta, hogy az adatlap szerinti kapcsolás tönkretette a hangszedőjét.
Mindent összevetve, tudsz ajánlani egy bevált változatot?
(#) scooby_ válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Az ActidAmp MK-IV működik, semmi baj nincs vele. Többen megépítették. Félvezetős kapcsolások közül az egyik legjobbnak mondható. A kettős táp sem hülyeség, az IC szimmetrikus táplálást igényel, és főként mivel DC csatolt az egész korrektor, itt különösen van jelentősége a stabil, szimmetrikus tápnak, a kimeneti offset miatt (is). Szerintem ne mondj le róla, ha sikerül összerakni, és életre kelteni, akkor egy nagyon jó korrektort kapsz cserbe. Javaslom: Olvass vissza, figyeld Moszkvai hozzászólásait, Ő speciel 2x, de lehet, hogy azóta többször is megépítette, Neki vannak tapasztalatai abban, hogy a gyári nyák hol hibáddzik.
Az LT1028-ról annyit: Ugyan ez a metódus. Ha begerjed az IC, vagy rossz a táp, akkor a bemeneten megjelenik a DC feszültség. Oda illik tenni egy becsatoló kondenzátort is, ami megvédi ettől a hangszedőt. Nyilván, mielőtt ráakasztod a lemezjátszót, bármelyiket is építed meg, mérni kell. Ha a kimeneten, és/vagy bemeneten DC feszültséget mérsz, mondjuk nem ilyen 100-200mV-os nagyságrendben, az már nem jelent jót.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) AzIgaziCsaby válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Köszönöm a bátorítást.
Akkor elkezdem összeszedni az alkatrészeket és ha minden ráfér az általam tervezett nyákra, akkor nekilátok.
(#) scooby_ válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Rendben, de mint mondtam, nézd át ActidAmp témában a fórumot, mert voltak hibák, nem is kevés az általam közölt NYÁK terven is, meg az eredetin is. Csak azután kezdj el nyákot gyártani.
(#) elektrorudi válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Idézet:
„A kettős táp sem hülyeség, az IC szimmetrikus táplálást igényel, és főként mivel DC csatolt az egész korrektor, itt különösen van jelentősége a stabil, szimmetrikus tápnak, a kimeneti offset miatt (is).”
Bocs, én nem a szimmetrikus táp szükségességét kérdőjeleztem meg, hanem a jobb-bal csatornára a külön tápot.
(#) Moszkvai válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ezen ki vannak javítva a hibák.
"A PDF file-ban a kapcsolási rajzon a D303 fordítva szerepel. A nyákterven helyesen van"
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
Következő: »»   108 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem