Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   82 / 126
(#) Gafly válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Lehet ki fogsz nevetni, de nálam a mérővezeték adta meg magát olyan 10 év után (egyszerűen nem volt hozzáforrasztva a hegyhez, csak rácsavarva). Majdnem én is vettem új műszert
Idézet:
„Az érintkezőket mivel érdemes tisztítani?”

Ha kibontottad és szemre jó, akkor semmivel.
Alkohol/benzin patikából (aranyárban mérik...)?.

Hirtelen három hibát vizionálok:
- Zümmer lehalkulás: Piszkáld ki a koszt
- Ellenállásmérés nulla elmászott: Kontakthiba, akár vezeték is lehet.
- Hiányzó tizedespont: Ezzel meg szerintem barátkozz meg...

De nem értek hozzá
(#) Csupasz válasza Gafly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Köszi! Mi lenne, ha értenél?
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nekem egyből a merülő elem jutott eszembe.
(#) Csupasz válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Azt pontosan jelzi,és akkor más, tipikus pontatlansági hibák jelentkeznek, nagyságrendi eltéréssel.
(#) zenetom válasza diablo hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Köszi!
Viszont több videón, készüléken látni, hogy feszültségállásban, mikor semmi sincs bedugva, 365mV, meg ilyesmi értékeket ír ki: Bővebben: Link
Ez nekem elég gáznak tűnik.
(#) diablo válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Rossz a kapcsolója, megáll két méréshatár között vagy nem érintkezik rendesen. Legalábbis az enyém akkor produkál ilyen anomáliákat. Ezért is vettem már automata műszert, azt talán kevesebbszer kell kapcsolgatni.
(#) diablo válasza zenetom hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Jó, de a videónak az is a címe, hogy hibás multiméter.
Az enyém minden állásban azt mutatja amit kell (0 vagy OL), kivéve mV méréshatárban mászkálnak néha az értékek de lehet, hogy ez megszokott jelenség a hasonló multimétereknél. Persze ha összezárom a két mérővezetéket, akkor már rendesen nullát mutat.
(#) Orbán József válasza diablo hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Idézet:
„Persze ha összezárom a két mérővezetéket, akkor már rendesen nullát mutat.”

Az egész ismert univerzumban ez így történik.
Hacsak nem olyan alacsony a műszer bemenő ellenállása, hogy a vezeték nem szed össze zavarokat.
Ilyen pl. a villás akkucella teszter.
(#) Csupasz válasza diablo hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Amit leírtál, az valóban a zavarok miatt van, nem hiba.
Kitisztítom a műszert, és kiderül, valóban a kapcsoló rossz, vagy csak koszos volt.
Mindenesetre elgondolkozom egy új vásárlásán. Mivel hobbysta vagyok, nem szeretnék sokat rákölteni. Az alapokon ( U,I,R ), kellene bele C és L mérés, és bargraph.
Tudtok valami bevállt automata méréshatárváltóst ajánlani?
(#) Massawa válasza diablo hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Azért gondolkodjatok el mi mit is jelent. Az egyik oldalon galaktikus pontosságot meg méréshatárt akarunk, legalább 4 helyes displayjel ( voltak bajnokok akiknek a 6 digites sem volt jo... ) a másik oldalon meg természetesen olcson ( ha lehet fillérekért) tudja ezt a müszer. Az ilyen igényekhez aligha lehet olcson müszert gyártani, mert tul sokat kellene költeni az árnyékolásra a bemeneti fokozat kialakitására, illetve zavarvédelemre.
Az ilyen tesztek, mint a videon is látni, sajnos arra vallanak, hogy a tesztelönek is csak mérsékelt fogalma van a dolgok mivoltjárol. Mérte valamivel a tér zavarszintjét? A müszer alaptartozéka a kábel, anélkül minösiteni szintén csak értelmetlen merészség. A bementen akkor van 0 volt, ha az rövidre van zárva. Minden más eset csak ámitás.
Az egyik ilyen bajnok (komoly cég laborfönöke) reklamált egy müszert, hogy még a laborban sem tud jobb, mint 40 dB zajszintet mérni - a müszer speckoja 50 dB irt, mi ettöl jobbakat mértünk. Egyszer azután elmentünk ama laborba, kiderült, hogy alatta a villamos trafoháza volt, a másik oldalon meg a zsaruk adoállomása. Beültünk az autoba és mintegy 1 km-re menve a müszer még a mezei méröponton is 45 dB jel/zaj szintet mutatott. És az a müszer nem tartozott a hobbi kategoriába.

Szoval ennyit az ilyen tesztekröl, és az abbol levont következtetésekröl.
(#) Orbán József válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Az a probléma, hogy az L mérés nagyon kevés kéziműszerbe található integrálva, én nem nagyon láttam ilyet. Attól még lehet...
A saját megoldásom egy elfogadható áru univerzális kéziműszer, aztán külön van a félvezetőteszter, induktivitás, kapacitásmérő olcsó és elfogadható amatőr panelműszer - ebay-ról pl.
4-5 ezerért megoldható.
Aztán vannak esetleges alkalmak, amikor komoly műszert használtan el lehet csípni, aki keres alapon és szerencsével...
(#) diablo válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Nekem ne mondd, számítottam rá mikor megvettem, hogy nem fog nullára beállni a nagy bemeneti ellenállása miatt. Bár a videón lévő lehet, hogy hibás, mert az enyém nem csipog állandóan ha a méréshatáron kívülre esik a mért érték. De a fene se tudja, lehet a C típusú ilyen.
(#) zenetom válasza diablo hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Idézet:
„mV méréshatárban mászkálnak néha az értékek”

Mennyire, milyen nagyságrendben?
(#) diablo válasza zenetom hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Vezeték nélkül 100-200mV, vezetékkel meg OL-t jelez, de ezeknek az adatoknak sok jelentősége nincs, mert amint mérsz vele, már jól mér.
(#) Csupasz válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Én anno ezért választottam a Mastech-et, mert mindegyiket tudja (kép). De valószínüleg ebben az élettartamban, és minőségben, ezért az árért. Azt fogom tenni, amit Te is csináltál.
Egyébként a multi, amit vettem tőled, még mindig kiváló!
(#) attika hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Sziasztok.
Valaki használ ILYEN műszert vagy valami tapasztalata van róla??
Érdemes e ennyit adni érte?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) zenetom hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Na végül ezt vettem meg: UT61E.
(#) Doky586 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
itt a magyar boltban..?
hány digites verziót kaptál..? 4 vagy 5 ?
Kép1 - Kép2
(#) zenetom válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia,
Igen, ott vettem, ahol a link is szerepel.
Az általd linkelt "Kép1" szerintem fake, a 22000 counts felirat szerint annak 5 digitnek kéne lennie..
Nálam így néz ki:
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) Orbán József válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Idézet:
„Nálam így néz ki:”

Nálam is, ugyanez van...
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
5 digites -valójában 4.5 digites- pontosságra nem kell számítani, csak van ott 5 számjegy. Nekem is van ilyen, meg nagy pontosságú is amivel tudom kontrollálni, szinte felesleges az ötödik számjegy, az már nagyon pontatlan. Beállítható a DC pontosság trimmerrel, de két hét múlva, vagy más hőmérsékleten megint téved.
(#) diablo válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Nem akarlak lelombozni, de fele ennyiért meglehetett volna rendelni Kínából. Az enyém 52$ volt, vámon sem akadt fent. Mondjuk nekem nem volt fontos a garancia.
Egyébként nem tudja valaki, honnan lehetne rendelni ehhez a műszerhez USB kábelt? Aliexpress-en 12$ körül van, azt már picit soknak érzem.
(#) zenetom válasza diablo hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ilyen téren nem szeretem a zsákbamacskát, várni heteket, aztán meg vadászni hozzá a tartozékokat, aztán ha gebasz van kínlódni a garanciával.. stb.
Abszolút nem szeretem az ilyet.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) diablo válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Garantáltan eredetit küldenek az összes tartozékával ahonnan rendeltem. Vagy te talán USB-s kábelt kaptál hozzá nem soros kábelt?
Nekem meg a garancia nem éri meg a dupla árat. Ha netán elromlik veszek még egyet és még mindig olcsóbban kijöttem. Bár nem hiszem, hogy nagyon tönkremenősek lennének ezek a műszerek (kopp-kopp).
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) szapcsika válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ha a hosszú távú pontossága nem jó, attól még rövid távon hasznos a nagyobb felbontás, amennyiben az valódi felbontás. Kevés olyan mérés van, hogy 5 digitre kell valamit pontos értékre megadni, de elég sok olyan lehet, ahol 5 digitnyi felbontás kell, függetlenül attól, mi a pontos érték. Pl. zárlatot keresek egy nyákon, akkor nagy felbontásban szépen tudom követni a feszültségesést. De, még egyszer hangsúlyozom, csak akkor ha ezt a felbontást tényleg tudja és nem random változik az utolsó számjegy. Ha pár nap múlva már mást mutat a drift miatt, az még nem feltétlenül baj.
(#) RoliNyh válasza diablo hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Itt meg lehet próbálni, de ezekhez még hozzájön a postaköltség, ami sajna nincs feltüntetve...

UT-D04 USB 01
UT-D04 USB 02
UT-D04 USB 03

UT-D04 USB 04
UT-D04 USB 05
UT-D04 USB 06
UT-D04 USB 07
(#) zenetom válasza diablo hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ja bocsi, félreértettem.
Ettől függetlenül tartom a szavam. Nem állítom, hogy ez jobb megoldás, csak a saját egyéni szubjektív véleményem.
(#) nagym6 válasza szapcsika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ezt a felbontást tényleg tudja, az AD chip ES51922 felbontása 22000. Relatív mérésre jó lehet.
(#) attika hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok.
Erről a műszerről tud valaki valami jót esetleg rosszat mondani?
Érdemes vele foglalkozni, vagy megéri az árát?
(#) Balázs válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 / 1
 
Itt elég jól összefoglalják az előnyöket-hátrányokat: Bővebben: Link

Egyébként ha jól emlékszem, nemrég valaki árult ilyet az apróhirdetés rovatban. Ha még megvan neki, biztos kedvezőbb áron adja, mint a Conrad.
Következő: »»   82 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem