Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   83 / 126
(#) rolandgw válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Nekem volt ez a típus, nem kedveltem. Lassú, mint ahogy írják is. A szakadásvizsgálat különösen. Szerintem ennyi pénzért egy Brymen jobb vétel.
(#) attika válasza rolandgw hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
És szerinted esetleg egy Uni T UT-61E
használtad szabad,érdemes ilyeneket venni?
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Mit jelent amit a 2. sorban írtál?
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Bocsi-
Azt jelentené, hogy szabad e használtan multimétert venni, vagyis tudom, hogy szabadni szabad, de ugye akkor nincs garancia rá.
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Nekem a Kínából rendelt UT61E-hez is járt valami garancia papír féleség egy tavaly novemberi dátummal (biztosra nem állítom, mert kínaiul van), szóval lehet még arra is van garancia. A gyártót kellene megkérdezni.
Amúgy itthon hány év garancia van rá?
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
12 hónapot írnak az oldalakon ahol nézegettem az Uni-t műszerekre, de találtam valahol újat is garancia nélkül mert ajándékba kapta a hirdető és azért árulja.
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A linkeden a 4 digites verziója van, inkább az 5 digites verzióját venném Kínából olcsóbban..
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Az nem sok. Megmerném kockáztatni, hogy a kínaiak is adtak az enyémre 180 napot, de majd megkérdezem tőlük.
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A linken a képen 4 digites de a leírásban már 5 digites a műszer.
Sok kérdés felmerült itt a fórumon is erről de azt hiszem 4 digites nincs is ut61-e- be.
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Én innen rendeltem és 5 digiteset küldtek. Elég megbízható bolt. ELEC kóddal 10% lejön az árból. Ha kell, megtudom rendelni a címedre.
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ha a hited ezt mondatja veled...
Az eBay es a net tele van mindkét fajtájával.. Aztán ha 4digitest rendelsz akkor hiába reklamálsz hogy volt egy elírás a leírásában...
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Valóban sokkal olcsóbb mint itthon, sőt még annál is olcsóbb, csak hogy nem a fele.
Köszönöm az ajánlást, lehet élek vele de még egy helyről várok visszajelzést, hogy mennyiért tudják beszerezni.
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Az uni-t.hu árához (31k) képest a fele. De ha 20k-ért be tudod szerezni, akkor vedd inkább itthonról. De az ut139c is hasonló tudású ha jól emlékszem, csak nincs pc kapcsolata.
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
20-ért van új de garancia nélkül, szerinted érdemes "használtat" venni?
Ez úgy új, hogy ajándékba kapott de neki nincs rá szüksége mert vett egy másikat, és ezért nincs garancia rá.
Tehát csak kibontva volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Akkor már inkább Kínából rendelném ~15k-ért ha nincs rá garancia sem. Mondjuk áfa jöhet rá, bár röntgen alatt nem látszik az árkategória így nem nagyon szokták ellenőrizni ezeket.
(#) Orbán József hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Aztán a mérőzsinóros árammérés megkerülésére ajánlott egy UNI-T-UT210E ACvillámDC lakatfogó.
Nekem is itt ajánlották, remek darab. Egy tizes fussa a selyem hazájából.
(#) game4812 hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Eddig egy Mastech MAS830H-t használtam, valószínűleg feszültség alatti ellenállásra mérhettem rá, azóta dióda állásban sípol folyamatosan, 200 Ohm méréshatárnál rövidre zárt mérővezetékekkel 40 Ohmot mér, Feszültségeket jól méri. Jól gondolom, hogy ez már kuka?
Egy Mastech MS8269-et néztem ki külföldről, ti ilyen árkategóriában mit javasolnátok? Hasznos lenne az LC mérés funkciója.
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Az uni t UT61E az tényleg 220MHz-ig mér frekvenciát vagy az valami elírás lehet megint a doksijába?
(#) szapcsika válasza game4812 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nem feltétlenül. Ez egy elég egyszerű szerkezet, persze kb. nulla bemenet védelemmel. De ha feszt jól mér, akkor a fő része működik. Amennyire tudom a többi funkció, mint pl. az ellenállás mérés diszkrét alkatrészekkel van megoldva benne. Szóval bele kéne nézni először is nincs-e valami láthatóan megégve, leolvadva. Aztán kibogarászni, hogy a neten található rajzok közül melyiknek felel meg és szépen végigkövetni. Nagy esély van a javításra, bár kérdés megéri-e a munkát.

A pótlásáról. Én mindenkinek azt ajánlom, hogy inkább vegyen egy robusztus műszert, ami nem tudja a világ össze funkcióját, de amit tud azt jól tudja.
Ami nem bírja ki, hogy bedugod a konnektorba ellenállás mérés állásban, azzal nem érdemes foglalkozni, mert előbb utóbb ez meg fog történni. Hogy ez kibírja-e, fogalmam sincs, de nagy összeget azért nem tennék meg rá. Amúgy meg én nem vennék olyat, aminek nincs automata méréshatár módja.

LC mérésre meg inkább a mindenhol előforduló filléres avr-es transitor/componenet tester való, annál egy multiméter sem nagyon mér jobban, sőt. Ha meg jobb mérés kell, akkor úgyis szükség van egy korrekt RLC mérőre, ami tud többféle mérőfrekit, négyvezetékes módot, ésmindenmásfinomságot.
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
A chip adatlapja szerint igen. Viszont ekkora frekvenciára szerintem már komolyabb mérővezeték kellene, azaz nem lesz pontos a mérés. Tesztelni nem tudom.
(#) dokidoki válasza game4812 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Abban is mint a többi multiméterben van egy diódának kötött tranzisztor, az meg el zárlatba ilyen esetben. Sima npn tranyó, megkeresed és csere, működni fog ismét jól.
(#) game4812 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Igen, azt megtaláltam, cserélem akkor, csak másik multi hiányában kimérni nem tudtam, köszi!
(#) attika hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy frekimérős műszerrel ami 220MHz-ig mér, hogy tudok megmérni pl egy táp kimenetét, hogy mekkora a frekvencia?
(#) szapcsika válasza attika hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Milyen táp és milyen frekvencia? Brummot akarsz mérni, vagy kapcstáp frekijét vagy mit?
Mindenesetre az ilyen egyik feszültségen ül valami másik, nem biztos, hogy könnyen mérhető egy sima multiméterrel. Azokon nem feltétlenül állítható pl., hogy hol triggereljen a frekiméréshez.
(#) attika válasza szapcsika hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Igen egy kapcstáp kimenetét szerettem volna, hogy mekkora rajta a frekvencia.
Akkor ezt csak egy szkóppal lehetne mérni.
(#) szapcsika válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 1
 
Mivel a táp kimenetén szerencsés esetben egyenfesz van, ott nem fogsz frekit mérni. Bár, ha van rajta kellő amplitúdóju ripli, akkor akár lehetséges, de ehhez sok szerencsés dolognak kell öszejönnie, hogy egy multiméter frekiméröje megmérje.
Viszont a táp müködési frekijét megmérheted benne máshol, a kimenetén is ugyanaz lesz (egyenirányítástól függöen). De ismétlem, a multiméterek frekimérője elég egyszerű jószág, zajos jel nagyon elviheti az erdőbe a mérést. Egy rendes frekimérővel, ahol pontos szintre, felfutásra tudsz triggerelni, megmérhető. Vagy, ahogy mondod, szkóppal, hiszen valószínűleg az a pontosság is bővent megfelel, ráadásul a jelalakból sokminden érdekesre lehet következtetni.
(#) attika válasza szapcsika hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Köszönöm a segítségedet. Most van először olyan multim ami képes frekit mérni és azért lettem volna rá kíváncsi igazából, hogy meg tudom e mérni.
Próbáltam de a kimeneten ahogy írtad is semmit nem tudtam mérni.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) attika hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Sziasztok.
Honnan tudok beszerezni műszerbe 1000V/600mA-s biztosítékot?
Szabad ezt más típusúra cserélni vagy csak olyan jó bele ami benne van gyors biztosíték?
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Bármely sarki elektronikai boltban marékszámra van ilyesmi...
Nem érdemes emiatt fizikailag átalakítanod a műszert hogy a fiókban meglevőt tehess bele..
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2017
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
De ez valami speciális kerámia gyors biztosíték, bármilyet nem ildomos beletenni, nem?

bizti.jpg
    
Következő: »»   83 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem