Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2945 / 3945
(#) tbarath válasza Stewe hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Jó ötlet
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
50Hz, Link a fotókat tartalmazó hsz-ről. A szkóp két csatornája azonos V/div beosztásban volt.
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok
Ebben az áramkörben miért 3 "bemenő vezeték" van? Nem csak egy pozitív és egy negatív szál kellene?
(Egy foglalatba tekerhető színváltós-távirányítós-színes lámpáról van szó)
(#) trickentrack hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Üdv!

Van egy álltalam épített stroboszkóp, ami 12V ot szaggat. Viszont én power ledeket szaretnék villogtatni. Ehhez ez a kapcsolás nem jó, sem a feszültség, sem az áramerősség miatt. Az lenne a kérdésem, hogy meg lehetne-e szaggatni egy tranzisztorral, vagy valamivel egy power led tápop kimenetét? Ha igen akkor hogyan? Gondolkodtam relével is, viszont az azért nem jó, mert akkor a fényerőt nem tudom szabályozni.

Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Lehet, hogy két különböző feszültség kell neki az "egyszerűség" kedvéért. Egy a kontrollernek és környezetének, egy pedig a LED-hez. Alaposabban bele kell nézni.
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A Power LED tápegységek jó esetben áramgenerátoros kimenetűek, az ezeken lévő terhelést nem illik csak úgy kapcsolgatni. Vannak olyan tápegységek, amelyeknek eleve van ilyen vezérlő bemenetük is.
(#) Pafi válasza Kraven hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Egy ilyen tápot tudok felajánlani, illetve egy tuningolt tesóját, 2,4 kW a max. teljesítménye. Stabilizált, zárlat és túlmelegedés ellen védett, de erőteljes hűtést igényel max. teljesítményen (különben leszabályoz).

Többféle feszültségre is készült, jelenleg 80 V-os trafó van benne, de ha jól emlékszem épp van 24 V-os trafóm is még hozzá, meg két tekercset, az elkókat, és a visszacsatolást kell kicserélni (ezt természetesen én csinálnám, és utána tesztelném is).

Ha kéred, a hétvégén megcsinálom az átalakítást. 35000 Ft az ára.
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
És, ha tegyük fel nem power ledet rakok, csak több méter ledszalagot, azt már nem bírja el a vezérlés. Ezt hogy tudom megoldani?
(#) Pafi válasza tbarath hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Márpedig akkor csak földelt, I-es érintésvédelmi osztályba tartozó tápegység jöhet szóba, máskülönben lesz 100 V.
(#) BEMcorp válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ha jól tudom, a hálózat meglétét figyeli, mert minden bekapcsoláskor más funkcióval fog működni.
Legalábbis ebben a videóban valami ilyesmiről van szó.
(És nagyon hasonlít a tiedre a kütyü...)
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Leginkább úgy, hogy másik tápegységet késztesz/veszel, ami a szalaghoz illeszkedik.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) fsub hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az X2 jelzésű fólia kondenzátorokon feltüntetett fesz. tűrés jelzés az effektív vagy csúcsfeszültséget jelent? Magyarul, egy 275V jelzésűt használhatok-e 230V hálózati feszültséghez.
Köszönöm!
(#) Stewe válasza fsub hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Mivel egyenfeszültségű terhelés is érheti, mindig a csúcsfeszültséget tüntetik fel.
Szükséges a 400V-os darabok használata.
(#) fsub válasza Stewe hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ez így van az X2 jelzésűeknél is? Mert az ATX tápegységek hálózati csatlakozójánál található ilyen kondenzátoroknál eddig mindenhol 275V-osat láttam.
(#) Stewe válasza fsub hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Elkerülte a figyelmemet... ezek kimondottan hálózati váltakozófeszültségre készülnek.
Itt utánaolvashatsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) fsub válasza Stewe hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Köszönöm! Ezt megtaláltam én is, de az írás nem tér ki a feszültség tűrésükre ilyen téren, ezért is kérdeztem meg, hogy biztos legyek benne. Ezek szerint egyértelmű szerinted is?
Viszont, ha azt szeretném, hogy meghibásodása esetén ne okozzon zárlatot, akkor ajánlott Y1 vagy Y2 kondenzátort helyette használni, abban az esetben, ha nem tudok elébe olvadó biztosítót helyezni?
(#) Stewe válasza fsub hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Tulajdonképpen célszerű az Y, de egy olvadóbiztosító alig foglal helyet, én nem spórolnám meg. Konkrétan mire szeretnéd használni?
(#) fsub válasza Stewe hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
A téma utolsó hozzászólásainál olvasható, hogy hol szeretném alkalmazni: Bővebben: Link. X2 fajtát tudtam bontani rossz PC tápból. A lámpa bekötésénél, már lehet, hogy nem férne el az olvadóbiztosító.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) madzagos hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Kaptam ma egy ledes szerelőlámpát csak sajnos megszabadították az összes vezetékétől.
Szeretném újra beüzemelni ehhez kérnék segítséget.Megpróbáltam visszarajzolni a kapcsolást,mellékelem.4.8 voltos NI_MH akku van hozzá.
(#) sany válasza madzagos hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia!
Egy tekercs esetleg nem hiányzik belőle?
(#) madzagos válasza sany hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nem a belseje hiánytalan. A kivágásba egy kapcsoló van ami a ledeket kapcsolja be.
(#) zamatőr válasza madzagos hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A rajz nem fedi a valóságot.A led-ek párhuzamos kapcsolásban vannak. A tranzisztorok lábkiosztása nem ismert, egy lehetséges bekötési részlet a képen. 2 kép kellene az alsó led-től a kapcsoló alatti panel végéig alkatrész és forrasztás oldalról. Így berajzolva az alkatrészeket közelebb lennél a megoldáshoz. A forrasztás oldalt tükröztem, hogy egyszerűbb legyen az alkatrészek azonosítása.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) madzagos válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Beszkenneltem az alját felteszem a képet. A tranzisztorokat kikerestem a gugli alapján és úgy van berajzolva.A ledek pedig párhuzamosan vannak kapcsolva,nem úgy ahogy én rajzoltam.

IMG.jpg
    
(#) david10 hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok,
Mi a külömbség a kvarcrezonátor és a kvarcgenerátor között?
A választ előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Stewe válasza david10 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A rezonátor egy olyan áramköri elem, ami egy határozott átviteli karakterisztikát mutat a frekvencia függválényében.
A kvarcgenerátor pedig kvvarccal vezérelt rezgéskeltő kapcsolás.
(#) BarnaPili válasza david10 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A kavrrezonátor egy passzív elem,ami meghatározott környeztben bizonyos frekvencián rezeg.A kavarcgenerátor meg tartalmazza az összes külső alkatrészt ami a kvarcot rezgésre bírja.Csak tápot kell neki adni.Kvarcgenerátor
Kvarcrezonátor
(#) david10 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A kvarcgenerátornak van-e szükse kondenzátorra?
(#) kadarist válasza david10 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Van, hogy kell, van, hogy nem kell.
(#) kenikl hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok,

megépítettem ezt az erősítőt 2x.
És ma beüzemeltem mind a 2 oldalt egy ilyen labortáp segítségével.

Mind a két oldal viszonylag szépen szól de amire felfigyeltem, hogy ha a tápegység kijelzőjét az áram mérésre állítom akkor egy egyik erősítőnél kb 0,500 mA-t mutat ha a másik erősítőt kötöm be a kapcsolásba akkor az csak 0,1mA-t vesz fel. Valamint amelyik több áramot vesz fel az egy csipetnyit melegszik is. A másik szinte semmit.

1, Jól gondolom, hogy ebben az esetben a leadott áramot tudom mérni a tápegység kijelzőjén?
2, Miért lehet ekkora áramfelvétel különbség a két erősítő között?

A nyákokat átnéztem szakadás zárlat nincs rajta. A megépítéshez ugyan olyan alkatrészeket használtam, nem bontottak mind újonnan vásároltak.

Képek

Köszi a segítséget.
(#) pjg hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
A lakás legkisebb helyiségébe szeretnék egy foglaltság jelzőt. Erre gondoltam. Ha bent ég a lámpa kint világít a piros LED. Lítium akkuról menne. Jól gondoltam?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017

wc jelzo.GIF
    
Következő: »»   2945 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem