Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   7 / 8
(#) kaqkk válasza rewind hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Egy vagy 2 dióda (ha mindkét oldal lámpáinak kapcsolnia kell a relét) és egy kb 100 mikrós 25v os kondi megoldja a gondodat
(#) q765 válasza rewind hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Delonnal, vagy villardal told fel a feszt. Utána töltsd a kondit róla. És egy zeneren keresztül kapcsold a relét.
(#) bokor28 hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Sziasztok.

Motoron a kürt nyomógombja az irányjelző alatt van, igen sokszor megnyomja az ember véletlenül.
Nem késleltetőt szeretnék rá építeni, hanem egy olyan kapcsolást, ami csak két nyomás után üzemelteti a kürtöt, azaz az első nyomást figyelmen kívül hagyja, második gombnyomásra bekapcsolja. (Két kattintásos duda). Inkább analóg, vagy logikai IC, programozhatóban nem vagyok otthon.
Kérlek, irányítsatok át, ha volt már valahol!
(#) patexati hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok! Egy dologra keresem a legegyszerűbb megoldást.. Adott egy közös anódos bicolor led mely visszajelzéseket ad színekkel,villogással (kb 1 sec ha villog).Nos nekem azt kéne megoldanom legegyszerűbben ha a led zöld fele nem villog hanem folyamatosan világít akkor egy időzítést kéne elindítani melynek kb 20 percet kéne bekapcsolva lenni és akkor kéne újra bekapcsolnia ha a led megint folyamatosan világít.. Ami megnehezíti a dolgot ha a led villog akkor nem szabadna bekapcsolni ennek az időzítőnek csak akkor ha már stabilan folyamatosan világít..
(#) proli007 válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Hello! Remélem erre gondoltál. De a működés alapfeltétele, hogy a bicolor Led anódja a tápon legyen. Ha nem ez a helyzet (mert nem írtad) akkor a Q1 helyett inkább egy optocsatolót javasolnék. Annak diódája sorba a zöld Led-el, a tranyója pedig a Q1 helyett bekötve.
- Ha a zöld Led villog, a Q1 is be-ki kapcsolgat. Amikor kikapcsol, az R2 kisüti a D1 segítségével a C1 kondit.
- Ha a Led folyamatosan ég, akkor a kollektor magas szinten áll, a dióda lezár, és az R3 feltölti a C1 kondit. (Kb. 2sec). Ekkor az U1a kimenete alacsony szintre vált, és megszűnik U2 Reset jele. A számláló számlálni kezd és ez alatt a piros Led villog.
- Mivel U1a kimenete alacsony, U1b kimenete magas. A számláló Q14 kimenete ekkor még alacsony szintű, így az U1c kimenete magas szinten áll. Így U1d mind két bemenete magas szinten áll, Így kimenete alacsony, ami bekapcsolja a tranyót és az OUT kimenete magas szintű lesz.
- Ha a számláló "kiszámol", A Q14 magasra vált. A D2 leállítja az ütemadót. Az OUT kimenete alacsony szintre vált. Mind addig ez az állapot áll fenn, míg a zöld Led újra ki nem kapcsol.
(Ha a 20 perc késleltetés ideje alatt a zöld kialszik, vagy villog, a kimenet kikapcsol és megszűnik a késleltetés.) a 20 perc időzítés akkor indul újra, ha a zöld Led ismét villogásról fix jelzésre vált.
(#) patexati válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Szia! Köszönöm a fáradozásodat! Hétvégén megépítem a kapcsolást!
(#) g4b3n hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Segtíséget szeretnék kérni, az alábbi kapcsolásban:
A relét szeretném késleltetve meghúzni kb. 10 mp-cel a táp.fesz. megjelenését követően.
A gond az, hogy a mögötte levő elektronika, amit vezérel, az felfutó él érzékeny, így az nem megoldás, ha >10 mp-ig behúzva tartom a relét.
Ha van más ötlet azt is szívesen fogadom.
Köszönöm a segítséget.

rele.PNG
    
(#) proli007 válasza g4b3n hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Hello! Mondjuk sokat nem árultál el, hogy mekkora tápfesz, mekkora a tekercs ellenállása vagy típusa.. De ha "lefutóél vezérelt elektronika van mögötte", akkor minek a relé?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017

ON-DLY10s.png
    
(#) g4b3n válasza proli007 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
12 VDC a TÁP DC_IN
S a relé tekercse is 12V-os. (30.22.7.012.001)
FELfutóél vezérelt, éppen ez a gond.

Köszönöm a kapcsolást.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) proli007 válasza g4b3n hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Hopp! Elnéztem. De a kérdés arra vonatkozott, hogy szükséges-e a relé egyáltalán, ha elektronikát hajt.
De ezek szerint van egy 12V-os jel, és szükség van egy 10 másodperccel később jövő szintén 12V-os jelre. Vagy is a 12V megjelenését szeretnéd késleltetni?
(#) g4b3n válasza proli007 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Mondhatni igen, a kapcsolt feszültség szintje az alacsonyabb, csak 3 VDC.
A jól értelmezted, megjelenik a 12 VDC táp feszültésgem, amivel kb. 10 mp-cel később szeretnék egy kisebb (3 VDC ) feszültségszintű áramkört kapcsolni.

Szóval igen, ilyen szempontból szükséges a relé.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) proli007 válasza g4b3n hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Értem. De én csak akkor alkalmaznák relét, ha galvanikus elválasztás szükséges és teljesítmény igény is van a kapcsolt körnél. Minden esetre, ha ezek nem állnak fenn, akkor a zéneres megoldást preferálnám..
(#) Boxer hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Sziasztok!

A következőben szeretném a véleményeteket kérni:
Utólagosan épített autóhifi, közvetlen betáp az erősítőnek az aksitól, 1,2F-os kondival.
A remote szál a gyújtáskapcsolóról leszedve.
A probléma, hogy az autómban van "auto start/stop" funkció, azaz a motor pl. egy piros lámpánál állva féket nyomva leáll és autómatán újra indul a fék elengedésénél. Minden újra indítózásnál az erősítő kikapcsol kb 2mp-re. Próbáltam több biztosíték alá is bekötni a remote szálat ami a gyújtás elvételére feszmentes lesz. Sikertelen ötlet. A betápon nincs táp ingadozás a 1,2F-os kondinak köszönhetően,

Így maradt a remote szál feszültségingadozás, mint ok.

Kondizzam meg a remote szálat az erősítő tövében pl egy 250µF plusz 1kOhm kombóval, vagy inkább 555-el valami kikapcsolás késleltetést javasoltok?

A remote bemenet: 6-15VDC 1mA-t kér

Köszi!
üdv!
(#) proli007 válasza Boxer hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Hello! Először tegyél egy 1N4007 diódát, majd egy 470µF-ot. Mert dióda nélkül, semmit nem ér a kondi.
(#) Boxer válasza proli007 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Köszönöm!
Tegnap stoppereltem egyet és 4,5mp-ig kellene tartania, ám az adatlap alapján ahogy fent írtam, 6V-ig eshet, ha minden igaz.

Így javaslod?

IMG_5190.JPG
    
(#) Sebi válasza Boxer hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Nem kell az elkóval soros 1k, vagy cseréld 47ohm-ra - ha már védeni akarod a diódát...
(#) proli007 válasza Boxer hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Hello! Legalább 750µF-os kondi kell, ha az 1mA áramot 4,5sec ideig szeretnéd tartani. Így eközben a feszültség 12V-ról 6V-ra esik le. Feltéve, hogy a feszültségesés alatt végig 1mA áram folyik.
(#) Boxer válasza proli007 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Köszi, tegnap beépítettem!
1000µF és 70Ohm védelem és 1n40007.
Gyújtás elvétel után 20mp-ig tartja a remote szála, tehát a feladat ezen része megoldva! Köszönöm!
Csakhogy.....
a lekapcsolási probléma nem múlt el, így a telefonomat videorögzítésre beragasztottam az erősítő státuszledjeire és....
Power output overload hibával kapcsol ki 3mp-re.
Így a problémát nem sikerült megoldanom és a téma offtopicá vált.
Köszi a befektetett energiát.
(#) Ventos hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki? Kellene 1 egyszerű kapcsolási rajz, Autóban, gyújtás ráadásakor 1 relé meg kellene húzzon, kb 5 mp-ig. A gyújtás marad továbbra is, a relé viszont el kellene ejtsen. Köszi előre is.
(#) kaqkk válasza Ventos hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
(#) proli007 válasza Ventos hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Hello! Itt megtalálod.
(#) janika0927 hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Sziasztok! 12V-os késleltetőt szeretnék autóba, arra kellene, hogy egy világítás bekapcsolását késleltesse. Megkapja a 12V-ot, de csak 10-15 vagy állítható másodperc(ek) után adja ki.
Ehhez szeretnék egy kapcsolási rajzot, ha lehetséges.
(#) proli007 válasza janika0927 hozzászólására (») Aug 23, 2019 / 1
 
Hello! Szerintem számtalan ilyen "bekapcsolás késleltető" áramkört raktam, már fel, de.. Az R1*C2 adja az időzítést. Most ez kb. 2 perc, de lehet jóval kevesebb is..
(#) janika0927 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Szia! Köszi a rajzot, ezt az időt hogyan lehetne levinni kb fél perc körülre?
(#) proli007 válasza janika0927 hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Hello! Pl. úgy, hogy a C2-őt 100µF-ra cseréled, az R1-et pedig 270kohm-ra.
(#) proli007 válasza janika0927 hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Hogy legyen egy relé nélküli kapcsolás is. Persze ez 10W-ig jó így, de mehet róla relé is, ha van védődiódája..
(#) janika0927 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) Antal Miklós hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy 12V jelfogó, mely 40mA hatására tud meghúzni, és egy 12V-os logika.
A jelfogó egyik kivezetése +12V kap, a nyomógombról föld impulzus érkezik.
Feladat: a jelfogónak a föld impulzus hatására meg kell húznia, de a föld impulzus megszünése után még 3-4sec-ig meghúzva kell lennie. Tudtok segíteni?
A beérkező föld impulzus kb 0,3-0,4sec hosszú. Sajnos a jelfogón nincsen szabad érintkező egy esetleges késleltető kondenzátor bekapcsolásához.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) proli007 válasza Antal Miklós hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Hello! Ez nem egy abszolút korrekt időzítő, függ a relétől és a tranyó áramerősítésétől, de R1-el értékével beállítható a 3..4 sec.

DLY3-4s.png
    
(#) Zozp70 hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Az alábbi problémámra keresek megoldást.
Járműbe szerelt nappali menetfény / index bicolor led. Normál esetben a menetfény világít és amikor az index bekapcsol, akkor kb 1 mp-re felvillan. Ide keresnék valami megoldást ami le tud vezérelni egy relét, hogy az áram elvétele esetén is behúzva maradjon a relé kb 1,5-2 mp időre, majd ez mindaddig így is maradjon, amíg az index működik. Majd az utolsó villanás után 1,5-2 mp múlva a relé engedjen el és a menetfény világítson.
Segítségeteket előre is köszönöm
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem