Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Be-/kikapcsoló nyomógombbal
Lapozás: OK   28 / 36
(#) mtomihun válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ok, köszi, rosszul tudtam!
Okozhatja ez a hibát? (még nem volt időm megfordítani)
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Szia

Végre volt egy kis időm és megcsináltam az 555-ös kapcsolást. Nos, így tökéletesen működik, szépen lépdel, ahogy kell. Videót is csináltam róla, de most nézem, hogy ide kicsit nagy a mérete.
(#) kaqkk válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Tedd fel a youtube-ra és linkeld be ide ..
(#) Kovabe válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
És mi volt a probléma?
(#) mtomihun válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Ez még csak próba, a kapcsoló helyére 555-tel felépített astabil multivibrátor van és ez kapcsolgatja. Így működik, kapcsolóval nem.
Proli007 tanácsára próbáltam így.
(#) proli007 válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hello! Akkor biztos hogy az órajel felfutási meredekségével van gond. Viszont az 555 már tud ezen segíteni.

BTN-CLK.png
    
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia.
Rendben, kipróbálom!
Köszi
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia.
Kipróbáltam a kapcsolást, amit felraktál és szépen működik vele.
Most már csak az a gondom, hogy itthon nincs TLC555, csak sima smd 555-ös IC-m és ha rendelnék mondjuk 10db-ot, akkor a szállítás is még plusz kb annyi lenne, mint maga az 10db IC.
Mit kellene átalakítani a 74hc164-es kapcsoláson, ha 2db sorbakötött li-ion akkuról menne?
(#) proli007 válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hello! Az nem túl jó ötlet. Mert a tápfeszt kellene csökkenteni, és az áramfogyasztással járna. Viszont a TLC555 helyett lehet használni pld. CD4093-at, vagy CD40106-ot. Ekkor a tranyó sem kell, mert lehet az inverterrel helyettesíteni. De ha ragaszkodsz a két cellához, akkor nem lehet HC-t használni, csak a CD sorozatból. Pld CD4015-öt. Abban ugyan két regiszter is van, de neked már egy is megfelel belőle. Sajnos a regiszterek kötött kevés van ami rendelkezik Reset bemenettel. A 4015 Reset ekkor aktív ha magas, így nem kell invertálni hozzá. De ha van hozzá pld. CD4093 akkor kettő kapuval megoldható a Reset és egy kapuval a Nyomógomb prell mentesítése is..
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Helló
Smd-ben CD4093-as van itthon.
(#) proli007 válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ekkor így lehet orvosolni a problémát. (Persze a kapukat össze lehet cserélgetni, ha a nyák máshogy jobban jön ki..)
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Rendben!
Majd meglátom, hogy ezt a verziót csinálom meg, vagy a másikhoz szerzek TLC555-öt, azt egyszerűbben meg tudom csinálni valószínű, mert sajnos nyáktervezésben(sem) vagyok profi.

Köszi
(#) proli007 válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ha neked ez gondot jelent.. De remélhetőleg így már le tudod kopertázni.
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Nagyon rendes vagy, köszönöm szépen, nem kellett volna! Így biztosan könnyebb lesz!

Nem is az, hogy gondot okoz, csak mivel nem terveztem még túl sok nyákot, ezért viszonylag sok időt venne igénybe, amiből kevés van 2 kisgyerek mellett(1, ill 3 évesek)
(#) proli007 válasza mtomihun hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Akkor most már van időd, mehetsz szoptatni!
(#) scooby_ válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Jesszus! Nagyon elterjedt lett ez a szoptatós téma az elektronikusok körében.
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia. Már pár hete megcsináltam az 555-ös IC vel a jeladót a nyomógombos kapcsolóhoz, de eddig nem volt időm videót készíteni a működéséről.
Próbálgattam, hogy mekkora feszültségnél működik még biztosan és 2,5V-nál is hibátlanul megy.
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Meg itt van pár kép is. A nyákot még le kell mosnom majd.
Köszi a segítséget
(#) proli007 válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Hello! Oké, jó lett. Bocs hogy először elbénáztam a dolgot. Sajnos a számlálók zöme nem rendelkezik Schmitt-es bemenettel. Így az órajel meredeksége nem mindegy. (Mondjuk az eredeti logikai felhasználásnál nincs is szükség rá.) A 4017 bemenete ez alól kivétel, De ott is csak a Clk bemeneti jele lassú, de az ENA bemeneten már nem ilyen egyértelmű a dolog. Pedig a kettő között csak invertálás lenne a különbség. De igazi hiszterézises bement ott sincs, csak a CLK-nak az inverterrel megtoldott bemenetének már az erősítése is nagyobb, így lassabb jel is elégséges számára..
(#) mtomihun válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Helló!
Semmi gond, az a lényeg, hogy működik.
2db lámpát alakítok át ilyen nyomógombos kapcsolósra, az egyik lassan kész lesz,
már csak akku kell bele, meg töltő.
Itt egy kép a belsejéről.
(#) david08 hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne olyan kapcsolásra, ami egyik üzemmódban ki-be kapcsol egy relét, majd egy váltókapcsolóval átkapcsolva, csak addig húzza a relét míg nyomom a nyomógombot, át lehet valahogy alakítani a CD4011-es kapcsolást, hogy tudja mind a két funkciót üzembiztosan egy nyomógombbal és egy váltókapcsolóval?

válaszokat előre is köszönöm.!
Üdv:
Dávid
(#) Aldure hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Sziasztok! Át építettem egy gyári erősítőt, úgy hogy a bemenetválasztó IC-t szeretném kihagyni a körből és egy relével helyettesíteni. A kérdésem az lenne hogy a meglévő billenőkör meg tudná-e oldani a relé vezérlést? A billenőkört egy proci kapcsolja impulzussal ki/be ezt én össze is raktam de így nem működik, pontosabban impulzus időben meghúz a relé de nem tart meg. 12V os relét szeretnék vezérelni 18V ról nem akarok külön tápot építeni neki, gondoltam egy ellenálláson leejtem a feszt. +/-18V áll rendelkezésre. Az IC amit most kapcsol ez a kör LC4966 de valamiért nincs öntartás csak impulzus ideig működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017

Loudness.jpg
    
(#) proli007 válasza david08 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Hello! Amennyiben két-áramkörös is lehet a váltókapcsoló. Mert a visszacsatolást is meg kell szüntetni, és a nyomógombot is fix feszültségre kell kötni.

BTN-4011.png
    
(#) proli007 válasza Aldure hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Hello! Nem igazán, mert nincs visszacsatolás, és a tranyós kapcsolásoknál a nyomógomb két pontja az áramkörhöz kapcsolódik. Vagy is kontaktus zárással működnek, nem logikai szintre.
De talán a legcélszerűbb, ha D-tárolót használsz. A tárolót a proci tápjáról látod el, a relét pedig a 18V-ról.
Mellesleg ha proci kapcsolja, annak programjában kellene módosítani, hogy ne impulzust, hanem fix Ki-Be kapcsoló jelet adjon ki. Akkor csak egy tranyóra és a relére lenne szükséged.

BTN-CPU.png
    
(#) Aldure válasza proli007 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Üdv! És ha az LC4966 IC-t meghagynám a kontaktusait meg felhasználnám relé vezérlésre egy tranzisztoron keresztül?
(#) proli007 válasza Aldure hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szerintem erről már volt szó..
(#) totipityu válasza totipityu hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Sziasztok!

Január 15-én segítettetek nekem egy 0.5 sec +12V jel hatására ki és be kapcsoló áramkörrel kapcsolatban! Nos összehoztam, kimarattam fúrtam forrasztottam, de sehogy sem sikerült működésre bírnom, pedig már nagyon sokszor átfutottam hogy mindent jól csináltam-e! Valami biztosan elkerülte a figyelmemet, kérlek nézzetek rá, biztos egyből megtaláljátok hol hibáztam!
Köszönöm szépen előre is!!!!!
Üdv: Gergő

kapcsi.jpg
    
(#) totipityu válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Üdv proli007!
De jó hogy itt van, Önben bízok, biztos egyből megtalálja hogy hol rontottam el!
Remélem segít, előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza totipityu hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Hello! A nyák elvileg jó, feltéve hogy helyesen lett beforrasztva az IC és a tranyó. Mert a tényleges nyáknak ennek a képnek a tükörképének kell lenni.
De ha nem működik valami, akkor próbálni kell, vagy mérni. Pld. 2-6 összekötött lábat le kell húzni a negatívra, és akkor e relének meg kell húzni. És ez után megszakítva a kötést úgy is kell maradnia. Majd a pluszra húzni, és ekkor ejt a relé. Ha ez működik, akkor jó az 555 és a visszacsatolás. Mérve a 2-6 lábat féltápon kel lennie.
Majd húzott és ejtett relé mellett meg kel mérni a 10µF feszültségét. meghúzott relé mellet majdnem táp, ejtett mellett közel nulla a jó érték.
Eztán már csak a tranyó működését kell nézni és mérhető a bázis feszültsége ha a vezérlő bemeneten nulla vagy 12V van..
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Ezt a kapcsolást néztem ki, az egyszerusége miatt. Van tapasztalata valakinek vele?
Következő: »»   28 / 36
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem