Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó-generátor nem tölt rendesen
Lapozás: OK   121 / 156
(#) fokormanyzo hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Tisztelt fórum!

VG900 autóbusz generátorhoz keresek diódákat.
SY 171 2D XD fekete jelölésűt és
SY 171 2D x3 vagy x4 piros jelölésűt.

Ha valaki tudna segíteni: köszönöm.
(#) akos70 válasza fokormanyzo hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Keress valami eldobott Lada generátort, azokban is ilyen volt.
(#) VIM válasza fokormanyzo hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szia! SY171/1 100V 25A és az SY170/1 100V 25A típusú diódák, egyi P típusú a másik N típusú dióda. Lehet, hogy találsz a hazai hirdetések között is. Talán nekem is van még valahol de talán csak egy-egy darab. Ebből van az akkutöltőm egyenirányítója is.
(#) fokormanyzo hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Találtam diódákat. P-és N-típusút is.
Igaz 25 helyett csak 20 Amperesek csúcsban 300 helyett csak 200 Ampert bírnak,
de remélem elég lesz.
Van egy tirisztor is felfogatva a lapra a kapcsoló lába van csak bekötve a fesszabályzó TR-
lábához a többiről le van vágva a vezeték. Valószínűleg feszültséget kapcsolt valahová.
Nem tudom mire szolgált.
Valaki esetleg tudna segíteni.

Köszönöm:
(#) Tomi111 válasza fokormanyzo hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Bár nem diódák, de egy kis segítség.
(#) Tomi111 válasza fokormanyzo hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Még pár kép a bekötésről:
(#) Tomi111 válasza fokormanyzo hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
... az utolsó, talán még nem tilt ki a rendszer...

A tirisztor a túlfeszvédelem. Rövidrezárta a gerjesztést a szabályzó hibája esetén.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017

VG900_05.jpg
    
(#) fokormanyzo válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Üdv.:

Köszönöm a leírást a rajzokkal.
A diódákat kicseréltem így most kimérve, minden jónak tűnik.
A tirisztor bekötése után jöhet a főpróba.
Még egy szer köszönök mindent.
(#) CsemanAttila hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Urak. Ha van töltès de mégis világít a töltés jelző lámpa akkor mivan?
(#) kadarist válasza CsemanAttila hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Milyen autó ez, Zsiguli?
(#) CsemanAttila válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Scania R420
(#) kadarist válasza CsemanAttila hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ha relé vagy valami központi agy kapcsolja a lámpát, akkor ott lehet beragadás és ezért világíthat állandóan a lámpa. A régi Ladáknál is relé kapcsolta a töltésjelző lámpát, ezért kérdeztem rá.
(#) fokormanyzo hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Helló !

Nekem a túlfeszültség védelem hibája miatt világított folyamatosan a lámpa.
Egy tirisztort kellett kicserélni és megszűnt a hiba.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) Directors hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy B Corsa C12NZ motoros autó és fura ciripelő hangja van a generátornak ha sok fogyasztót egyszerre bekapcsolok. Nem olyan a hangja mint mikor nedves időben első indításkor nagyon hangosan visít a szíj(megcsúszik). Ez viszonylag halk, de hallható hang. Csapágyak cserélve lettek korábban és meg is hallgattuk őket most. Annak azért másabb hangja van. A szíjat feszesnek találom. Lehetséges hogy a dióda sornak van ilyen hangja? Bár furának tűnne nekem ha egy dióda ilyen hangot adna ki. Sose hallottam de gondoltam rákérdezek. Egyszerűen már nem tudok mire gondolni.

Nektek mi lenne az ötletetek ?
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Esetleg kopott ékszíjtárcsa? Ha már nem az oldalain, hanem a fenekén fut a szíj az okozhat furcsa zajokat.
(#) VIM válasza Directors hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Szia! Talán csak a szíjfeszítő hangját hallod ha az még nem volt cserélve a segédüzemi hajtáson. Ha a generátort leterheled akkor a szíjtárcsára felfutó oldal jobban megfeszül és a feszesség olyan helyzetben korrigálódik ahol ennek hangja is van. Poros vagy kopott lehet még a görgő csapágya és a rugója de lehet a szíj hátoldalának a feszítő görgő felületén való "kis" megcsúszása is.
(#) Directors válasza VIM hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtök segítségét. Megnézem.
(#) fokormanyzo hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Amikor ciripel adjál neki egy kis szilikon sprayt.
Ha megszűnik akkor ékszíj hiba.
Ki van keményedve a gumi.
(#) VIM válasza fokormanyzo hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
A szíjakat mióta szokták megkenni?
(#) zolika60 válasza VIM hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Autótechnikában azért előfordul. Persze nem szilikonnal.
(#) weend válasza Directors hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Forgás közben, sima fenyőgyanta nekinyom a szíj mindkét oldalának, ha hosszbordás szíj, akkor természetesen álló helyzetben kell bekenni. Alkoholban fel lehet oldani kis mennyiségű gyantát, ezt egy kis szivacs darabbal lehet rákenegetni a szíj belső oldalára. Amit ajánlottak az előbb spray-t, az is gyanta oldattal fejti ki hatását.
(#) VIM válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Ne terelj ... Ha valamit megkennek vagy kenést igényel akkor annak csúsznia kell.Az ismertetőben bevonatot képeznek a felületen és nem kennek.
(#) Joe_001 válasza VIM hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Üdv!
Már régóta van ilyen "Húzóspray"-nek neveztük el, csak az a baj vele hogy nem érdemes használni. Maximum a hiba detektálására jó. Ha kopott a tárcsa, és lefenekel a szíj akkor már a tárcsát/tárcsákat kéne cserélni szíjastól. Ráadásul a próba után még ezt a trutyit is le kell majd takarítani a ékszíj pályáról. (Elveim szerint, mivel a gyár ezt nem így írta elő...)
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) Szebence hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Mondeo MK3 generátor feszültségszabályzónál melyik a gerjesztő szál?
http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/02820/02820460.unk
Ki tudom mérni a generátort, ha a gerjesztem 12V-tal és egy fúrógéppel megforgatom és közben mérem a töltőfeszültséget?
(#) morca671 hozzászólása Jún 4, 2017 /
 
Hali! Van egy skoda Felici 1.3-as MPI 2000-es. A probléma az hogy gázadásra világít a töltés visszajelző lámpa. Alapjáraton alig észrevehetően pislákol. Szivargyújtón mérve a feszültség 13.8-14.1 V között van. Érintkezők, csavarkötések felújítva. Mi lehet a probléma? Előre is köszi a segítséget!
(#) zolika60 válasza morca671 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
A generátor testpontjait takarítsd meg. Ez a jelenség akkor van, a a fesszabályzó az akku feszültségét magasabbnak "érzi" a generátorénál.
(#) sonny007 hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy Peugeot XPS-SM motor. A napokban kimerült az akkumulátorom. Próbáltam kiméregetni a dolgokat, hogy a töltés helyén van-e vagy sem leírom mit mértem merre, és az adatok alapján valaki tudna segíteni?!

Kimértem a generátort: Mellékelt kép alapján a generátorom jó.
-Zöld: 784 ohm
-Piros: 128 ohm
-Sárga: 0,28 ohm

Feszültség szabályzónál rámérve a generátorra:
AC 9.09V-ot ad le a motor alapjáratkor.
AC 12,75V-ot ad le a motor fél/háromnegyed gázadáskor.

Feszültség szabályzónál mérve a kimenő áramot:
DC 12,71V

Akkumulátornál mérve a feszültség: (ezek az értékek nem változtak semmit sem, világítás mellet és nélküle sem.)
-Alapjáraton: 12,70V DC
-A motort pörgetve 12,65V DC

Ezek alapján a motor töltése rendben van?
Ha igen, miért merülhetett le az akkumulátorom a napokban?! (Töltőről szépen felveszi a töltés.)

Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) Joe_001 válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nézesd meg mert kevés a töltőfesz. 14,2 körül oké terhelve PL fényszórók bekapcsolva. persze ha az akksit nagyon lehúztad(11V alá akkor az is csinálhat ilyet a töltés kezdetekor. pl cellatárlat) Ha nem tér észhez akkor az akku off.
(#) sonny007 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Az akkumulátort kimérettem autós boltba ilyen akkumulátor teszterrel. Ott azt mondták, hogy jó a leadott teljesítmény és vissza is tölti magát tehát rendben találtak az akkumulátort. Feszültség szabályzó ha rossz ez által lehetnek ezek a rossz mérések? Vagy a generátorral is lehetnek problémák a leadott alacsony AC fesz miatt? (Mert gondolom annak is többnek kellene lennie, hogy legyen töltésem 13-14VDCben.)
(#) Joe_001 válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Akkor marad, a szakember. lehet fesszabályzó de egy dióda is.
Következő: »»   121 / 156
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem