Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   174 / 259
(#) Dino71 válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 19, 2017 / 1
 
ITT van a szín kód táblázat eléggé egyértelmű. De ha beviszed a boltba ott is tudni fogják. És akkor biztos olyat kapsz . Igen feltétlen Low ESR kondikat tegyél bele. Nem tudom fejből mi a jelentése az LNK ic végén a PN jelölésnek. Meg kellene nézni az adatlapján. De a boltban azt is megmondják. Tehetsz bele LNK365PN t is. Az nagyobb terhelhetőségű, tovább fogja bírni.
(#) Horvath65 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Hello! A szín kódot én is megtaláltam, csak nem tudtam értelmezni. Barna(1), Fekete(0), piros(X100), Ezüst(10%). 10X100=1000, de mi? H, mH, uH? Nem tudom, kérlek világosíts meg. Szép napot!
(#) Dino71 válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 19, 2017 / 1
 
Így van 1000 microH. Ott van a példa is vörös, ibolya, barna 270uH ebből adódóan a tiéd is uH ban lesz.
(#) Horvath65 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Köszönöm. Szép napot!
(#) Dino71 válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Szívesen.
(#) Museto válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Az én ADG 6966-osomban a Reed relét a nyákkal párhuzamosan kellett beforrasztani, mert így lett párhuzamos a forgó keréken levő mágnesekkel. Azért ezt le kellene mégegyszer ellenőrizni, hogy valóban megfelelő-e a pozíció.
(#) Horvath65 válasza Museto hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Helló! Szerintem el tévesztetted a hrsz-t. Nekem nem volt problémám reed relével, a készülékemben nem is találkoztam vele. Szép estét!
(#) Museto válasza Horvath65 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Bocs.Doki99-nek szántam a bejegyzést
(#) elektroservis hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Siemens mosogatogep elkezd dolgozni es az elso vizkidobas utan nem szedi be a kovetkezo vizet. Elektronika baj van? Vagy valami mas?
(#) Dino71 válasza elektroservis hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Vagy valami típus, vagy valami hibakód???
(#) pusi94234 hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy elindítok egy programot, és világít a mosás lámpája, meg egy olyan is világít amin két kanyargó nyíl van. Beengedi a vizet, de innentől nemtörténik semmi. néha valami halk zugas van meg kattogás de semmi
,majd leengedi a vizet egy idő után és ennyi.. Mit jelenthet az a nyilas lámpa? Mi lehet a baj? Válaszokat előre köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) pusi94234 hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Kép hogy mi világít
(#) Dino71 válasza pusi94234 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szép a kép, de a típus nem látszik. Hidd el nehéz a nélkül. Az S betű ha világít az só hiányt jelent. A napocska meg az öblítő folyadékot Ha ezt nem tudod hogyan használtad idáig? Mielőtt szétkapod azért húzzad ki a konnektorból mert veszélyes. A halk zúgás valószínű a keringető motorja meg van tapadva , vagy csapágyas, vagy a kondija rossz. A kattogás meg valószínű hogy még mechanikus programkapcsoló van benne. Vagy a fűtés relé kattog. Na ezekhez kellene már típus mert nem ismerem fel a képről.
Már felismertem tán egy bosch ? cseréljed ki a tápjában az x2 es 1,5 µF os kondit. Ezeknél az szokott a legtöbbszőr elfáradni. Azért kattog mert gyenge már a táp nincs meg a feszültség és nem tud meghúzni a relé. Még se mechanikus a vezérlés.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) elektroservis válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Siemens SL15K1S a mosogatogep. Hibakodot nem jelez.Csak felvaltva vizkidobo es a vizforgato pumpa is dolgozik.De sajnos nem szed masodszor vizet.
(#) Dino71 válasza elektroservis hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Hát akármi is lehet végig kell nézni mindent.Van e víz a gép legaljában?( nem a mosó térben) Lehet bekapcsolt az elárasztás védelem. Ha van víz akkor valahol folyik azt kellene megkeresni hogy hol. Lehet a keringető szivattyú szimeringnél, skimer tömítésnél sótartály tömítésnél. Lehet lyukas a saválló lemez bár hol.....
(#) elektroservis válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Atneztem nem folyik sehol,sot a tacat is levettem egy csepp viz nincs benne. A kapcsolo jo.Nem ertem, mert mikor kidobja az elso vizet es kellene hogy szedje a kovetkezot akkor van fennakadas. Azonban ha kikapcsolom a gepet es ujrakapcsolom szedi a vizet es elkezd dolgozni. A read rele(magnes) a viszszedesnel is jo, a vizszint megfelelo. Nem tudom mi lehet a gond.
(#) Dino71 válasza elektroservis hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A reed relét ne méregessed hanem cseréld. Méregetésre sokszor jó de a helyén nem működik jól. Próbálj nyitni- zárni a bemenő vízcsapon. Ha ezeksem segítenek akkor rakjál fel képet az elektronikáról. azon kellene megnézni a táp alkatrészeit.. Elkok. x2 kondik, táp ic, induktivitás stb.
Ha van a keringetó sziv. nak kondija azt is nézzed meg.Nem tudom van e benne áramlásfigyelő. lehet az is eltömődve.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Kedves Botesz! AEG Favorit 56322 WO mosogatógép hiba. A programot csak kihagyásokkal végzi el. Hibakódot nem ír ki. Egyszer mosogat, majd öblít és ezzel befejezi a mosogatást. Kb. fele idő alatt végzi el a programot. Mi lehet a hiba oka? Várom válaszod. Köszönettel: János
(#) botesz válasza bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Vizet fűti?
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu válasza botesz hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Az edények melegek voltak, tehát igen.
(#) LaciSupreme hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Tud valaki (rendkívül jutányos áron ), rendkívül jó állapotú szivattyút ehhez?
Bosch SGS53E92EU
KEBS100/110 / 240 V
(#) botesz válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Mi a baj a régivel?
(#) botesz válasza bkbfnkm3ps4c7wngu hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Gyakorlatilag sokminden lehet szenzorhiba,vagy vslami más...
(#) LaciSupreme válasza botesz hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Sok.. Öntési hibás volt a gumiharang rajta, elöl, a tengelynél, és befolyt a víz, amire csak később jöttem rá.
Először túlmelegedett, hőrelé kontaktos lett, csere. Aztán elgyengült az állandó mágnese, nem indult el, csak remegett.
Fél nap munkával beleraktam egy másik mágnest. Tengelynél a vízzáró szigetelést is egy másikból átépítettem, egyedileg. Viszont így ragasztani kellett, és mindegyik ragasztót ledobta magáról a ház. Plusz ki kellett iktatnom azt a "lendítőjét" a lapát alatt, így sokszor nem indult el vízzel terhelve, hiába a jó mágnes.
Meg azóta a gumiszigetelés is szét lett barmolva (nem általam), meguntam, az elején kellett volna vadászni egy újat.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) LaciSupreme válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Jobban belegondolva a tekercs és a vasmag biztos jó, sőt, még a külső, "hátsó" ház is. Szóval ezek nem szükségesek, csak a többi. (De az se baj, ha teljes van eladó.)
KEBS100/110 / 240 V
(#) botesz válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Ha jól értem akkor "csak" szimeringes?Az orczy nál van komplett lapátkészlet tömítésekkel. viszont nem olcsó 15-20 ezer körül van.Esetleg a rotovillt kérdezd meg hátha olcsóbb.
(#) bkbfnkm3ps4c7wngu válasza botesz hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Köszönöm a választ, majd leellenőrzöm.
(#) LaciSupreme válasza botesz hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Van teljes szivattyú, utángyártott, új, nyolcezer. Ez se valami olcsó, ezért is vagyok itt, hátha összejön valami. Húszért már egy egész mosogatógépet szeretnék kapni
(#) botesz válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Igen??Kérem a linket!
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
botesz kolega v.mit benéztél Ő az ürítő szivattyúról beszél te meg a keringetőről.
Következő: »»   174 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem