Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   914 / 1203
(#) pajti2 hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Köszönöm a linkeket. Valamiért én csak a 32 khz-es kvarcokat néztem
(#) eSDi válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Kínából lehet rendelni 0.1ppm pontosságú TCXO-kat is, akár egyedi frekivel is. eBay-en találkoztam vele. Annyira nem is volt húzós az ára. Én előbb-utóbb biztosan fogok rendelni a frekimérőmbe, ha rászánom magam a megtervezésére.
(#) gyoran válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
És mégis - mint advocatus diaboli: minden fali órám pontossága 1perc / fél év alatt van.
A legrosszabb a DVD rekorderemé és a képmagnómé. Gondolom ez utóbbi két eszköz más kvarccal működik, mint az olcsó 32k-s megoldások.

10 ppm kb 1 mp/nap eltérés lenne, azaz fél év alatt két és fél perc. Az óraátállításnál ez feltűnne.De nem teszi.
Szedtem már szét 32k-s mechanikus órát, de nem emlékszem állítási lehetőségre. Mit tudnak ezek, amit mások nem?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) ktamas66 válasza gyoran hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Mert szerencsés vagy , nekem nem ilyen órák jutottak. Még a netről sem sikerül két egyforma pontos időt találnom. Különben kvarcórák esetén pont ez az 1mp/nap a tűréshatár.
(#) pajti2 válasza gyoran hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Idézet:
„32k-s mechanikus órát”
Amit úgy kell érteni, mint 32 ezer forintos felhúzhatós / rugós órát?
(#) gyoran válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Nem, 32 k-s kvarc és mutatós kivitel - mindenapos falióra. Szóval nem digitális kijelzés. Három itthon, egy a munkaheyen. Most az óraváltásnál nem volt észrevehető eltérés.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) eSDi válasza gyoran hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Idézet:
„Szedtem már szét 32k-s mechanikus órát, de nem emlékszem állítási lehetőségre. Mit tudnak ezek, amit mások nem?


Az ilyen órákban végtelenül egyszerűen, egy számlálóval leosztják a 32768Hz-et 1Hz-re. Ez a része, csak a kvarc pontosságától függ. Nincs semmilyen szoftveres katyvasz. A többi már a mechanika dolga.
(#) pajti2 válasza gyoran hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Találtál azokban a régi órákban méretes nagy ferritmagos tekercset is egy mikrovezérlő mellett?
(#) gyoran válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Na annyira nem régi.
Emlékeim szerint egy tekercs van, az a munkatekercs.
Majd, ha van időm, szétszedek egyet.
(#) pajti2 válasza gyoran hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
(#) gyoran válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Szerintem sikerült Kriszrap-ot a diskurzusunkkal végképp elbizonytalanítani . Kriszrap, hogy állsz? Mennyi a hiba?
(#) kriszrap hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Na hogy is mondjam
Elsö mérés a két orra közöt 21 12 és az én órám 21 :12: 02 vált
másnap reggel akkor 4 másodpercet késet. 6:30 6:29 :58
Oké rendben elkönyveltem késik na de este ismét megmértem mennyit késik és vissza ált 02 másodperces váltásra.
Ponts most mértem 20 08 20 08:07 lett az eredmény ma még meg mérem 21 12 kor hátha 02 váltási secet kapok. huuu. Remélem érthető.
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy ESP8266 ot elvileg lehet hasznàlni sima uart kommunikácioval ugye?
Màrmint ugy értem hogy ne a saját procija dolgozzon, hanem csak egy PIC re kötve ő csak a kapcsolatot adja?!?!
Vagy èrdemesebb a nudemco verziot megvenni! Rátölteni a kliensprogramot, igy a kapcsolodást nem csak ezközszinten hanrm program szinten is az ESP vègzi, ès a rákötött PIC már csak az adatot fogadja!?
Szerintetek??
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Ja ès hogy miért akarok hozzà PIC et amikor egy türhető proci van benne?
Mert nem nagyon tudok programozni.... PIC-et egy kicsit tudok... igy talán megvalositbato lenne egy kèt projekt amit flowba lekattintgatok!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Én csak így használom ezeket a modulokat. Ha nagyobb weboldal kell, érdemes azt külső EEPROM-ban tartani.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Őőő... ezt most hogy èrted hogy csak igy?
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Mondjuk nekem nem weboldalhoz kell....
Hanem adatok feltöltése felhőbe... mundjuk időjàrásmonitor. Vagy hasonlo... illetve a másik hogy egy PIChez több eszköz ( érzèkelő, esetleg Pic) kapcsolása vezeték nélkül!
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Az ESP8266 förmver gond nélkül cserélhető. A különböző modulok a kivezetetések számában és a flash memória méretében különböznek.
Az ESP8266EX egy elég gyors processzor, de van pár dolog, amiben egy PIC jobban teljesít.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Elnézést, a fáradtság.

Én csak PIC + ESP8266 kombót használok, nagyobb weblap esetén a kontrollerre akasztok külső EEPROM-ot.
(#) kriszrap hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Idézet:
„Na hogy is mondjam
Elsö mérés a két orra közöt 21 12 és az én órám 21 :12: 02 vált
másnap reggel akkor 4 másodpercet késet. 6:30 6:29 :58
Oké rendben elkönyveltem késik na de este ismét megmértem mennyit késik és vissza ált 02 másodperces váltásra.
Ponts most mértem 20 08 20 08:07 lett az eredmény ma még meg mérem 21 12 kor hátha 02 váltási secet kapok. huuu. Remélem érthető.”


végered mény mára :
21:36, 21:36,07
reggel is mérek egyet.
(#) gyoran válasza kriszrap hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Kedd reggel óta? Az nem is olyan rossz.
Az óra, amivel hasonítod mennyire tekinthető pontosnak?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) icserny válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Idézet:
„Vagy érdemesebb a nodemcu verziót megvenni?”

Nem kell hozzá másik modult venni, a nodemcu firmware mindegyikre rátölthető. Bár a "kék" ESP-01 modulnak kicsit szűkös hozzá a memóriája, de egyszerű feladatokhoz az is megfelel.

A további kérdéseket célszerű lenne a ESP8266 wifi modul topikban megvitatni.
(#) kriszrap válasza gyoran hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Telefonomhoz mérem.
(#) kriszrap hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Most:
10:17 és 10:18,10 <--- órám
(#) gazspe hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy 16f628-as referenciamoduljával és egy külső komparátorral szeretnék feszültséget vizsgálni. A problémám az, hogy a vizsgálandó feszültség 12 V. Kondival ráköthetem a PIC lábat egy 12V-os tápfeszű komparátor bemenetére? Ha nem, mit javasoltok szintillesztésnek?
(#) icserny válasza gazspe hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
A komparátor IC-nek nem logikai kimenete van véletlenül? Ha nem (és nincs kedved olyat keresni), akkor se kondenzátorral próbálkozz, hanem ellenállás osztóval!
(#) gazspe válasza icserny hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Komparátornak logikai kimenete van, de egy 4 bites referencia feszültség modul ki van vezetve az egyik analóg lábra.
A kis feszültségű PIC lába menne a nagyobb feszültségű komparátor bemenetére, kérdés, hogy galvanikusan szigetelve jelenthet e problémát, hogy a komparátor 12V-os tápfeszről megy?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) nagym6 válasza gazspe hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
12V tápfeszültségű komparátor bemenetére ráköthető közvetlenül a pld.: 5V tápfeszültségű 16F628 ref. modul kimenete, ha negatív pontjuk közös. Nem értem igazán írtad, hogy a vizsgálandó feszültség 12V. A 16F628 ref. kimenete csak néhány volt feszültséget ad, milyen szintet akarsz komparálni? Milyen komparátor kapcsolás, mert ha van hiszterézis visszacsatolás, más lehet a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) pajti2 válasza gazspe hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Normál esetben egy bemenetnek nagy impedanciája van, ami a gnd felé húz, és nem tud baj lenni belőle, hogy a komparátor tápfeszültsége magasabb. De jobb lenne pontosan tudnunk, mivel küzdesz, mert nem 100%, hogy nem tudod tönkretenni a pic-et.
(#) Firefighter1 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
ha az ember keresne mielőtt kèrdezgetne... ugye ugye...
köszönóm nem is tudtam hogy van topicja.
na àt is olvasom
Következő: »»   914 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem