Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   88 / 126
(#) SMartin_HU hozzászólása Ápr 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Itteni ajánlások alapján vettem és már 4 hónapja használom a Uni-T UT139C multiméterem.

Teljesen meg vagyok elégedve vele.

Egy kérdésem viszont lenne. A hőmérséklet mérésnél az van írva a használati utasításba, hogy 230°C alatt használható. (Ni-Cr és Ni-Si elemek használhatók hozzá)

Gondolom ez nem a multi hőmérséklet méréshatárának a felső értéke, hanem a mellékelt "K" típusú hőelem maximuma.

Hogy is van ez pontosan?
(#) vision61 válasza SMartin_HU hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Szia!
Természetesen a műszer többet is tud mérni, csak a hőelem "burkolata" nem alkalmas a magasabb hőmérséklet mérésére.
Mi a laborban ilyen K típusú hőelemeket is használunk, ezek az egyszerű multiméterekhez is alkalmasak, ha az is K bemenettel rendelkezik. (Általában igen.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2017
(#) SMartin_HU válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Köszönöm!

Igen K típusú.

Honnan érdemes venni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2017
(#) vision61 válasza SMartin_HU hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Attól függ, mire szeretnéd használni, mennyi a rendelkezésre álló keret. Egy strapabíró tapintó hőmérő többe kerül, mint a multimétered.
Mi a C+D-től szoktuk venni.
K típusból akár 0,5 mm-es átmérőjű köpenyhőelemet is gyártanak, a megrendelő által megadott hosszban.
Beépíthető kivitel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2017
(#) SMartin_HU válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Semmilyen extra kívánalmam nincs. Csak hogy ne kelljen nézni a felső méréshatárt. Bedugom, működik és nem ég el, ha mégis egy elborult pillanatomban magasabb hőmérsékletet akarok ellenőrizni. Előfordulnak ilyenek
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Cégnek kellene rendelnem 3db multit, kérnék egy kis segítséget.
Árhatár: max.15eFt
Szokásos váltó, egyen, áram, feszültség, ellenállás,kapacitás, szakadásvizsgáló.
Extra: automata méréshatárváltás, háttérvilágítás, esetleg bargraph.
Mit tudnátok ajánlani?
(#) tbarath válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Ha darabonként 15k a limit akkor UT139C. Ez itthon bruttó 15k alatt is kapható.

Ha együtt, akkor itt írtam olcsóbb cuccokról: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) Csupasz válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
15k/db, és belföldi (számlás kell). Összehasonlítva a 61B-vel, melyik a nyerő?
(#) teglascs hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Sziasztok, akinek filléres alapműszer kell, javaslom ezt megnézni: Bővebben: Link (az unalomig ismert DT-830, 1.38 USD áron).
Ha 300 Ft-tal számoljuk a dollárt, akkor 414 Ft a műszer, és 752 Ft a szállítás, összesen kevesebb, mint 1200 Ft.
(#) tbarath válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Mire használva melyik a nyerő?

A 61B-t nem ismerem, de amivel spec. szerint jobb a 139c mint a 61b: true rms, 6000 count, ncv, ceruzaelemmel megy, olcsóbb, újabb típus. Ezekből nem tudom mi számít nektek.

A CAT rating nem tudom mennyire fontos nektek, én CATII 250V-nál többet úgyse hiszek el az ilyen lowcost márkáknak. A kapacitásmérés pedig nem erőssége a multiknak, arra inkább célszerszám való.

Illetve - vessetek a mókusok elé - ebben a sávban már akár a Conrad-ban is kapsz Voltcraft vagy Extech autorange-es multit.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) tbarath válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Ebay-en DT830-ra az első találat free shipping-gel 830 Ft, még csak sorba se rendeztem ár szerint.

Egyébként a cucc szigorúan 48V alatt használandó, ezekkel a mérőzsinórokkal pedig ott se lehet sokáig.
(#) nzozz hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Van valami tapasztalatotok, infótok az Aneng AN860B+ típusú multiméterről? Nem a szokásos nagy márkák közül való, az tény, de a paraméterei illetve a teszt videók alapján hobbi célra elég jónak tűnik. De érdekelne a Ti véleményetek!

Köszönöm
(#) tbarath válasza nzozz hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Bővebben: Link
Azok az üveg biztosítékok nem tetszenek benne.

Ezt a hozzászólást olvasd el szerintem.
(#) Csupasz hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok! Volcraft VC-830- ról valaki tudna véleményt adni? Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) diablo hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
UT61E-nek nem kellene automatikusan kikapcsolnia? 30 perc után sem kapcsol ki...
(#) nzozz hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Sziasztok!
A BSIDE ADM08D-ről van valami információtok? Érdemes megvenni? Ebben a 20-25$ -os intervallumban keresnék true RMS -es multimétert. Az automata méréshatár választásról nagyjából letettem, mert ilyen összegért úgy láttam nem túl jól használható ez a funkció. Más extra igényem nem nagyon van.

Köszönöm
(#) nagym6 válasza diablo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Amit linkeltél az az UT61D. Az UT61E nem kapcsol ki automatikusan. Kár, mert mindig körbe kell kerregtetni a forgókapcsolót.
(#) tbarath válasza nzozz hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Nem ismerem a terméket, de pár linket tolok:
Dave tesztel egy 25 dolláros multit, eléggé pozitív a véleménye, bár nyilván nem egy fluke
névre ugyanez 18 dodóért ebay-en, még áfamentes kategória. Mindjárt elcsábulok
összefoglaló a DTM0660 chip-re épülő multikról

Én egy ut139c-re licitáltam anno ebay-en, 30 dodóért hoztam el. Érdemes lehet ezt is megnézni, hátha kifogod. És vettem egy BSIDE ADM01-et is, az árához képest nem rossz szerintem, bár az nem TRMS, csak kérdés, hogy valóban szükséged van-e erre a képességre.

Egyébként amíg komolyabb "teardown" nincs róla, addig én tuti nem venném meg. Lehet, hogy ugyanaz a bele, mint egy 10 dodóval olcsóbb készüléknek, csak belerakták egy szép dobozba.
(#) zenetom válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Nem ő linkelte, hanem az oldal.
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Automatikusan belinkeli? Nem ismerem működését.
(#) zenetom válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Automatikusan belinkeli?
Jaja.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
(#) nzozz válasza tbarath hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Köszi a választ!
Tényleg jó az az AN8008, tetszik. Mondjuk egy hőmérsékletmérést csaphattak volna hozzá a jelgenerátor helyett, de mindegy, nagy jelentősége nincs. Azzal a műszerrel kapcsolatban csak annyi a kérdésem, hogy szerinted az amazon.com -os és pl. az általad linkelt ebay -es azonos minőségű?
Illetve tudom, hogy már egyszer kérdeztem az AN860B+ -ról és pont Te válaszoltál, de akkor nem kérdeztem tovább, most bepótolnám. A biztosítékokkal nem szimpatizáltál ott, de azon kívül van egyéb problémája? Vagy alapjaiban rossz és kerülendő?
Tudom a CAT minősítéseket nagyjából el lehet felejteni ezeknél a kínai műszereknél, nincs is szükségem 600-1000V -ok mérésére, de esetenként hálózati fesz. (egyenirányítással vagy anélkül) mérése belefér? Tényleg nem ismerem ezeket, nem tudom mit lehet tőlük várni ilyen szempontból.

Köszönöm
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 24, 2017 / 1
 
Idézet:
„Automatikusan belinkeli? Nem ismerem működését.”

Igen, ha valami ismerős a HE Store-ból, akkor átalakítja linkké a fórummotor (hátha megveszed ).
Elég csak annyit leírni, hogy 1N4007, vagy 2N3055 és már linkké is válik...

Egyébként személy szerint ennyi reklám belefér számomra, valamint adatlap is szokott lenni a termék mellett, tehát hasznosnak is lehet tekinteni.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
(#) szapcsika válasza nzozz hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
A CAT minősítés nem a legnagyobb mérhető feszültségről szól, hanem a mért rendszer által leadható energiáról. Ez jelen esetben pl. azt jelenti, hogy nem mindegy, hogy a hálózati feszt a konnektorban méred, vagy kint a villanyoszlopon.
(#) tbarath válasza nzozz hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Ebay vs. amazon - szerintem ugyanazok a termékek. A minőség más kérdés, olcsó árkategóriában simán előfordul, hogy abból építik amit olcsóbban meg tudnak szerezni.

Üvegbiztosíték: a HRC biztosítékok azért jó, mert a kerámiaházban valami olyan por van, ami az esetleg kialakuló ívet elfojtja. Egy normális multiban a bemeneti védelemben van HRC biztosíték, MOV és PTC is, valamint megfelelő védőtávolságok hogy ne üssön át, stb.
Magáról a készülékről nem tudok semmit.

Hálózati fesznél két dolog lényeges: a mérőkábel amit használsz, illetve hogy ha rosszul mérsz (tipikusan árammérő állásban mérsz feszt) akkor ne robbanjon az arcodba a készülék. A CAT rating-ek arra vonatkoznak, hogy a forráshoz milyen közel mérve tekinthető biztonságosnak a műszer: Link
Ez nem jelenti azt, hogy egy DT830-al ne lehetne a biztosítéknál méregetni (*) és azt "élve megúszni", csak egy független cég által tanúsított (pl. TÜV vagy UL) műszerrel sokkal jobbak az esélyeid, és persze arra is hogy a műszer sokáig fog téged szolgálni.

* - persze a DT380 és hasonló - bazári egyhurkapálcás - készülékek használatát maximum törpefeszültség esetén tartom biztonságosnak.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
(#) Tompie979 hozzászólása Aug 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy itthoni felhasználásra melyik kínai rosszabbik jó multiméter ajánlott?
Akinek valamelyikkel esetleg van tapasztalata szívesen fogadom, köszönöm.
A fórumot olvasva a kinézett versenyzők:
BSIDE ADM02
ANENG AN8008
RM101 Ez még ZT98 néven is ismert és ez ugyan az?!

Köszönöm
(#) tbarath válasza Tompie979 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Az AN8008 most le van akciózva banggood-on, $17.77 (4710 Ft), nem tudom a szállítás hogy van, ha free akkor sima liba, a 20 dodós határra érdemes figyelni, mert ott már bejöhet a 27% áfa.
Ezt Dave nemrég komolyabban megküldte pár kV-tal, kb. 8:30-tól Bővebben: Link

ADM02-m van otthon, mélyebben nem teszteltem, de a youtube gondolom tele van tesztekkel.
A világítása érdekes, mert ha világít akkor nem látszik semmi a kijelzőn, legalábbis az enyémen, mert ami havernak van azon jó (ugyanaz az eladó). Ez komolyabban nem érdekel, nem mérek sötétben szóval fölösleges funkciónak tartom, nem is reklamáltam miatta. Ha konkrét kérdésed van a készülékről azt szívesen megnézem.

Korábban linkeltem egy eevblog-os post-ot, ott találsz infókat.
(#) nzozz válasza Tompie979 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Én az Aneng AN860B+ és az AN8008 közt hezitálok, de egy jó ideje nem foglalkoztam a témával, úgyhogy se döntés, se vásárlás nem történt még.
(#) Cinema válasza Tompie979 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
A fő kérdés az, hogy mit és hol, hogyan szeretnél mérni?
Nem mindegy ugyanis, hogy 1MOhm a bemeneti ellenállása, mint az egyszerűbb multimétereké, vagy pedig a szabványos 10MOhm-os a bemenete, ez ugyanis kevésbé terheli a mérendő kört.
A különféle mérhető mennyiségek és azok tartománya is fontos tényező a választásban.
A készülék kivitele, hol fogod használni? Ha csak a lakáson belül, akkor a kevésbé masszív is elég lehet, de munkához, szállítva, hurcolva hidegben-melegben, oda más kivitelű kell.
Tanulmányozni kell az adatait, hogy mit és hogyan, meddig mér és azokból eldönteni, hogy melyik a megfelelő számodra.
Magyarul: Neked kell döntened.

Üdv!
(#) bugyi680 válasza Cinema hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
A multiméter bemeneti ellenállását meglehet mérni másik multiméterrel?
Következő: »»   88 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem