Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 14
(#) botesz válasza akovacs15 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
A doboz szellőztető motor megy?(ha van) Azt azért mérd meg hogy nem e testzárlatosak a betétek illetve az ntc t kéne megnézni.
(#) akovacs15 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Német fórumoldalon utánaolvastam és a hőfokszabályzó cserélye után is fennállt a hiba.
(#) akovacs15 válasza botesz hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Köszönöm a lényegre törő segítséget. Szellőztetőmotor van és tökéletesen működik. Nem testzárlatosak a fűtőszálak. Az NTC-t meg kellene találnom hogy hol helyezkedik el a sütőben.
Mint az első hozzászólásban említettem van egy program ahol minden tökéletesen működik.
Ha kell tudom emelni és csökkenteni a hőmérsékletet és a sütő engedelmeskedik .Német fórum
(#) botesz válasza akovacs15 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Minden hőfokon egyenletesen téveszt?Lehet hogy egy ellenállás van megyúlva vagy ilyesmi.
(#) akovacs15 válasza botesz hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Én is valami hasonlóra gondolok. Az egyik idegennyelvű fórumon valakinek sikerült az egyik vezérlőpanel javítása, de az a baj ,hogy csak a véghozzászólást sikerült megtalálnom ahol azt írta,hogy 5-10 celsius eltéréssel sikerölt "belőnie" a hőmérsékletet.
Egyébként a Siemensnél a NTC több mint 93Euro a hőerzékelő 58Euro úgy hogy a kisérletezés egy kicsit drága és gazdaságtalan lenne.
A sütőbe több vezérlőpanel is van (ugyanis innen van vezérelve a főzőlap is de azt nem használom) és azt kellene megtalálnom amelyik a hibás és akkor esetleg a hibás alkatrészt is cserélhetném.
(#) botesz válasza akovacs15 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Ha mindenhol egyforma hőfokot téveszt akkor egy ellenállást kéne közbeiktatni kicsit becsapod a vezérlést.
(#) akovacs15 válasza botesz hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Mint már említettem az egyik német fórumon valakinek sikerült kijavítani ezt a hibát. Az egyik vezérlőpanelen egy 8 lábú IC-t kicserélt és a sütő rendesen működött Az IC 2904 jelzésű.
(#) akovacs15 hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Esetleg valaki tudna olyan oldalt ahol sütő teljes vezérlési kapcsolási rajzát megtalálom?
Siemens HE68E54/02
(#) botesz válasza akovacs15 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Rajzot ne keress mert nem fogsz találni. féltve őrzik őket.
(#) Dino71 válasza akovacs15 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Cseréld ki kb 70 ft LM2904D. Ha másnak megoldotta a problémát valószínű neked is megfogja.
Pl itt kapsz
(#) donszlucsek hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Szép napot!
Fagor 5CH-56MSP B NAT tűzhely bekapcsolás után, 10-20 másodpercig működik, majd olyat produkál, mintha kikapcsolnám az áramot, majd vissza és az óra is 12:00-ra áll és villog és csipog. Valaki tálálkozott már ilyen jelenséggel.
(#) Dino71 válasza donszlucsek hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
A táp kondikat nézzed át, vagy ne is nézzed cseréld.
(#) ocsisajt hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Whirlpool AKP 462 beepitheto suto, ami futi fel magat, de kb ugy 180 fok korul egyszeruen mintha resetelne kikapcsol es utana olyan, mintha elso beuzemeles lenne, mindent be kell allitani rajta. Ezt csinalja akkor is, ha holegkeveresesen, ha siman es ha grillen megy akkor is. A huto ventillatora halkan bug, az megy hatul. Mit lehetne megmerni, vagy mit erdemes megnezni rajta?
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Üdv!
Van egy nardi sütőnk és az a probléma vele , hogy ha sokáig megy (kb 2 óra) akkor fogja magát és egyszer csak megáll és se kép se hang.Az lenne a kérdésem , hogy mit érdemes átnézni rajta?Van egy bimetál a sütőbe ami a képeken is látható.Hogyan tudom eldönteni , hogy ez a bimetál vagy esetleg a hőfokszabályzó rossz benne?Erről a sütőről van szó:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) zolika60 válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Úgy tudod eldönteni melyik rossz, hogy amikor kikapcsol megméred melyiken szakad meg az áram.
(#) jocka0012 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
De , ha mondjuk tegyük fel , hogy a bimetál szakad meg , akkor az attól még nem biztos , hogy rossz nem?Hiszen lehet , hogy a hőfokszabályzó túl fűt és amiatt kapcsol ki a bimetál vagy javíts ki , ha tévedek.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) zolika60 válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
A bimetál csak vészhelyzetben old le tehát ha a sütő túlmelegszik. Ha ez a helyzet, akkor azért az többnyire érezhető, mert odaég ami bent van. Ha van alkalmas hőmérőd azzal ellenőrizheted mennyire tartja a beállított hőfokot. Nem túl szép, de kellő figyelemmel alkalmazható megoldás az is, ha a bimetált kiiktatod és végig figyeled a sütés folyamatát. Ha az rendben lezajlik akkor az a hibás. Persze e nélkül üzemeltetni hazárdjáték, ezért mindenképp pótolni kell ha az rossz.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) jocka0012 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Hát igen kiiktatni semmiképpen se terveztem maximum kipróbálásra.Egyébként nem szokott odaégni benne semmi.Abban tudnál segíteni , hogy , hogy lehetne kimérni a hőfokszabályzót?Mi található a belsejében egy ilyen hőfokszabályzónak?
(#) Gafly válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Idézet:
„Mi található a belsejében egy ilyen hőfokszabályzónak?”

Gáz. Ha nincs benne, akkor nem kapcsol le (mert miért tudná?).
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) jocka0012 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Hogy lehet megmérni , hogy jó - e vagy sem?
(#) botesz válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Beállítod 50 fokra és ha magától lekapcsol rövid időn belül(kialszik elöl a lámpa) akkor jó.
Szellőztető motor megy egyáltalán?
(#) jocka0012 válasza botesz hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Ne haragudj , de nem szereltem még sütőt.Annak mikor kell bekapcsolnia?
(#) zolika60 válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 1, 2017 / 1
 
Írtam, egy megfelelő hőmérővel ellenőrizheted a hőfokszabályozót, vagy ahogy botesz írja alacsony hőfokon hamar ki kell kapcsolnia. Bár ez nem annyira pontos.
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Szerintem a szellőztető motor lesz rossz.Megmértem , van rajta feszültség (230) , de nem forog.
(#) jocka0012 válasza botesz hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Szellőztető motornak végig mennie kéne igaz?
(#) botesz válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Általában 50 fokon indul és kikapcsolt állapotban is mennie kell amíg vissza nem hül.
(#) dampfl hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Készülék tip: Ikea/WHP whirlpool 2007 évjárat, Type: FXVS6, model : 701 230 01.
Beépíthető különálló elektromos sütő.

Kórtörténet: első hibajelenség: leveri a FI relét alsó/felső sütés légkeveréssel, újraindítás az előző beállításokkal, 10/20mp múlva ismét leállás.... jó akkor probálkoztam beállításokkal játszani, az eredmény akkor megy mikor az alsó sütés ki van kapcsolva. Ez után 2x is sütöttünk vele, harmadszorra már így is leveri a biztit, (öt nap telt el) és már akkor is mikor indítom és még nincs ráadva a hőfok beállítás, tehát nem a fűtőszál lehet a probléma. Szeretném kérni szakértők segítségét, vagy ha vki már találkozott eme problémával.
Látszólag a kábelezés rendben, vezérlésnél is.
(#) botesz válasza dampfl hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Légkeverő motor megy?Az hogy nincs ráadva a hőfok az nem jelent semmit.Húzd le a betétet és úgy próbáld.
(#) Gafly válasza botesz hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Még egy szavazat a betétre. Nekem is ugyanez volt. Kiszedve látszott is, hogy fel volt hasadva, mégis hol leverte, hol nem.
@dampfi: Azt határold be, hogy az alsó, vagy a felső betét a ludas. Egy betéttel is megy a sütő, csak lassabban fűt fel. Csinálj "próbasütést" így-is, úgy-is. Lehet elsőre nem jön elő a hiba. Szerintem csak akkor szedd szét, ha már tudod hol a hiba...
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Idézet:
„Egy betéttel is megy a sütő, csak lassabban fűt fel.”

Persze.A a cucc tetejét elégeti az alja meg nyers marad...hurrá!
Következő: »»   5 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem