Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézeres CNC
 
Témaindító: Tomadevil, idő: Máj 30, 2010
Lapozás: OK   4 / 6
(#) Topi válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Reci lézercsővel csak annyi a feladat, hogy rendes gyártótól kell venni (akár reci akár nem), mert van belőle kopi.
Én közvetlenül a gyártótól vásárolom, törés egyszer fordult elő eddig, de raklapon és fadobozba kérem őket mindig.

Ha kell, tudok segíteni rendes SPT és Reci cső beszerzésében. Mivel használjuk rendszeresen, tartalékot is tartunk belőle (40W, 60W, 80W).
(#) guliver83 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszi az infókat!

Még egy olyan kérdés, hogy például egy 40 wattos CO lézernél például mi lenne a legideálisabb fókusztávolság, vagy lényegtele?
Tuti ennek is van valami előnye és hátránya.
(#) Topi válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Milyen célra attól függ. Gravír vagy vágás az elsődleges cél. Mert az fog majd fókusztáv és sugárnyaláb összetartás paramétereket meghatározni.
(#) guliver83 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ezek szerint akkor még az is lehetséges, hogy cserélni kell majd.
3mm vastagságban vágás és gravírozás.
(#) Topi válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Mindenképp 50.8mm-es fókuszú lencsét javaslok akkor, de mindenképpen lefúvással rendelkező fejbe.
(#) guliver83 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszi!
A fejet azt most tervezem és elkészítem magamnak, mert ami a gépen van azon nem lehet állítani a tükör pozícióját.
Valami ilyesmit
(#) guliver83 hozzászólása Máj 11, 2017 / 1
 
Nagyon nem ír ide senki.
Első tesztek.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
(#) Szebence válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Nagyon szuper lett! Mekkora teljesítményű és milyen hullámhosszú lézert használsz? Illetve milyen elektronikát és software-t?
(#) guliver83 válasza Szebence hozzászólására (») Máj 12, 2017 / 1
 
Köszi, de még van mit javítani tajta.
CO lézer kb 6 wattal hajtva.
A program LaserDRW és saját vezérlő kártyája.
(#) guliver83 hozzászólása Máj 20, 2017 / 2
 
Élőben sokkal jobb.
Nem sikerült olyan szépen lefotózni.
(#) zolee1209 válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Élőben biztos sokkal jobbak a lányok...
(#) cimopata válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Nana ez már felnőtt tartalom

Vannak itt fiatalkorúak a végén még valami csúnyát látnak
(#) guliver83 válasza cimopata hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Elbírja ez a fórum
(#) kovviktor hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Szerintetek mekkora lézerre lenne szükség 1,5 mm-es rozsdamentes lemez vágásához és gravírozásához? Gravírozásnál a mélység kb. 0,2 mm lenne, a vonalszélesség 0,15 mm.
Meg lehet ezt csinálni házilag CO2 lézerrel? Vagy esetleg másfajta lézer kellene hozzá?
Mennyibe kerülne kb. egy ilyen lézert összerakni?
(#) Petyaa válasza kovviktor hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Ezen a linken találsz egy táblázatot az elején, ami tájékoztató jelleggel leírja a különböző anyagok vágási paramétereit.
(#) ticko hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Tisztelt fórumtársak!
A következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
Adva van egy Kínai 2,5W-os lézergravírozó gép, amely vezérlője egy Eleks Maker L2.
Az eredeti lézere megadta magát, viszon taz új lézerfej egy YRT-005-ös TTL-vezérlővel érkezett.
A kérdésem az, hogy mit hova csatlakoztassak, hogy ne legyen gubanc. Tszek fel képeket is, hátha segít.
Tisztelettel:ticko
(#) htibora válasza ticko hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Tisztelt Ticko
Hasonló lézer gépem van nekem is. Hasonló vezérlővel. Érdekelne hogy próbáltál e másik programot hozzá vagy csak a hozzá kapott programot? Nekem kicsit komolyabb kéne. Van ebben tapasztalatod? Előre is kösz a választ.

Üdv Tibor
(#) ticko válasza htibora hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Szia Tibor!
A gép az egyik munkatársamé, de nem boldogultunk vele. Maradt az eredeti lézer. Ha jól tudom, akkor Ő sem a géppel kapott programot használja, csak nem tudom, hogy melyiket. Majd megkérdezem tőle, hogy mit használ. Amit viszont tudok, az az, hogyha teljesen körbedobozolod, és ventilátorral oldod meg a füstelszívást, akkor a lézerre szerelt hűtőventilátor nem tudja eléggé lehűteni a diódát, és túlmelegszik. Ezt arról lehet észrevenni, hogy egyre halványabban éget.

Üdv.: Tibor
(#) Szebence válasza htibora hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Követem

Milyen egyébként a gép? Pár hete már nézegetem én is ezt az égetőt.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2017
(#) htibora válasza Szebence hozzászólására (») Okt 27, 2017 / 1
 
Nem rossz, nekem bevált, iagz az enyém 5w-os, fára ongrófoam (habosított pvc) vágására, plexi (festett) gravírozására használom hobbi célból, a mellékelt fotón látható Boeing 737 szimulátor paneljét is ezzel készítettem. A programja viszont nem nagy szám pontos munkához kevés!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017

Panel.jpg
    
(#) htibora válasza ticko hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Köszi a választ. Igen körbevettem dobozzal ugyanis a termelt gőz, füst ellen véd. Ha jól értem tanácsos lenne egy befújás is ami hűti a diodát. Ugyan az enyémnek van gyári hűtése, egy kis ventilátor az nem elég?
(#) htibora hozzászólása Okt 27, 2017 / 1
 
Sziasztok

Van egy EleksMaker lézer gépem. A hozzá kapott szoftver helyett egy pontosabb programmal szeretném vezérelni. Ötleteket tapasztalatokat előre is köszönöm!
(#) htibora hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Illetve lencsecserével lehet e vékonyítani illetve erősíteni a lézernyalábon, hogy az 5 mm-es tejopál plexit vágja is át ne csak gravírozza? Tapasztalat ötlet? Előre is köszönöm!
(#) Szebence válasza htibora hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Név szerint milyen programmal használod? Mert ahogy néztem a gyári vezérlő kb 3-4 software-rel kompatibilis egy az egyben.
(#) htibora válasza Szebence hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Eddig csak a Benbox ingyenes szoftverével használtam. A gondom az vele, hogy a CorelDraw-ban létrehozott .jpg képeket nagyobb mértben hozza be, holott 100%-ban hozom létre milliméterben szerkesztem. Illetve az AutoCAD dxf fájljait pedig részben értelmezi ha túl sok egyenes, ív van benne. És főként ezzel a két programmal tervezem a munkáimat.

Segítséget előre is köszönöm!
(#) msteve hozzászólása Okt 30, 2017 / 1
 
3.5W-os kék diódához van valakinek haszálható és bevált áramgenerátor rajza?
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy CNC lézergravírozót szeretnék építeni. Sokat keresgéltem a neten, de csak DVD íróból épített gépeket találtam. Azok hasznos felülete kb csak 4x4 cm. Nekem egy nagyobb (kb 20x20cm) felülettel rendelkező gép kellene. Mivel van itthon 3D nyomtatóm, van itthon Nema17 léptetőmotor, Mosfet, bordásszíj, görgők stb.
A váz megépítése, motorok felszerelése nem probléma. A gond ott kezdődik, hogy nem tudom hogy kellene megoldani a vezérlését. Arduino esetleg? A motoroknak milyen driver kellene? Milyen lézer kellene, ha pípírt is szeretnék vágni?

Fontos hogy a dolog olcsó legyen, tehát egy 30.000 forintos lézer nem nagyon fér bele. Ha a pípírvágás így nem jönne össze, nem gond, beérem a gravírozással is.

Ötletek, javaslatok?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
1W os lézert már kapsz "olcsón" Avval már papírt is vághatsz talán
(#) Attila1977 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Ez erőseb nem sokkal többért.

Lézer 2,5W
(#) Tranzisztor mester válasza Attila1977 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Igen, én is a 2.5wattoson gondolkozok.
Ha veszek hozzá egy ilyen motherboard-ot, az elviszi a stepper motorokat, és azt a lézert amit linkeltél? Vagy ehhez mindneképp kell hogy legyen a lézernek PWM bemenete?
(fontos/jó lenne, ha a lenne olyan mód, hogy a lézer csak gyengén világít - beállítás és fókusz miatt)

Bővebben: Link
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem