Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   495 / 562
(#) ati790731 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Bocsi Peti Nem neked szántam, csak válaszoltam Josi777-nek, arra a kérdésre, hogy minek a feszültség szabályozás, a mig-hez
(#) Ge Lee válasza Hetope hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Annyi kondi már egy vagyon. Most csak 2db régi 4700µF-os MM elkót találtam itthon, de már ezzel is ég és föld a különbség a kondi nélküli állapothoz képest...
(#) Hetope válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Az elméleti magyarázatok hoz én gyenge vagyok de valamikor a profi elkókra rá írták hogy hány ampert bírnak elviselni . Van a fiókomban 1 darab 10000µF-os amin azt írja hogy 100Hz 12 A. Ha ebből indulok ki akkor a 6 darab legalább 60 Ampert tud és az ennek a gépnek elég is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) kala1982a hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok ismét! Elhalálozott a macim. Kölcsön lett adva, szerintem az aggregátoros üzemet nem bírta Pedig lelkükre kötöttem, hogy arról ne használják. Szóval annyi kérdésem lenne, hogy ha most szétszedem akkor mit cseréljek a kiment alkatrészeken kívül? Potencióméterre gondolok, esetleg 555-ös IC-k? 2010-ben készült, van benne pár kilométer
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) Phile80 válasza kala1982a hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Már bocsáss meg, de hogy tudtál összerakni egy ilyen gépet, ha egy feltételezhető IGBT zárlatkor a potmétert szeretnéd kicserélni... A multiméter diódavizsgáló állásban próbáld először a hibás félvezetőt megtalálni.
(#) kala1982a válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Elolvastad rendesen amit írtam? A hibás félvezetőkön kívül szerintetek kell-e cserélni Potit pl a kopás miatt? 7 éves a gép és volt használva rendesen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) p_kowa válasza kala1982a hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Azt is ki tudod mérni, ha kopott, akkor nem adja a névleges értéket, persze forraszd le róla a kanócot, mert belemérsz ezt azt. De az a véleményem, hogy annak semmi baja se lesz. Ja és az 555 nek se hinném.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) Phile80 válasza kala1982a hozzászólására (») Ápr 21, 2017 / 1
 
Ez a potméter téma úgy szemen csapott, hogy nem láttam mást.
(#) Moderátor hozzászólása dara hozzászólására (») Ápr 27, 2017
 
A személyeskedő, nem ide tartozó hozzászólásokat kitakarítottam. Legközelebb a szabályokat nem követőkkel szemben komolyabban járunk el.
(#) kala1982a válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Sikerült szereznem ónszippantót, kimértem, teszteltem a vezérlést leragadásvédelmet tápegységet, minden működik. 2 db IGBT ment zárlatra. a Poti is jó Kimértem, gyöntöltem oda-vissza, szépen lineárisan változik tekergetésre. Azt figyeltem, hogy az első nekifutásra beépített IGBT-k bírják. (9v-os tesztet csináltam és egy irányba vezet) Ez a harmadik garnitúra ami kihal mellőle. A relén sem látok kormolódást sem.
(#) Johny81 hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok!

Megakadtam egy Tucana205 inverter javításában.Már másodjára lövi ki a igbt-ket.Arra viszont sikerült rájönnöm,hogy amíg ment,nagyon nagy áramerősséggel ment,teljesen letekert potméter esetében is.Osszcilloszkóra téve,a jelalak megfelelő négyszög,de a szabályozásra nem változik semmit.Maga a potméter biztos,hogy jó,mert a digitális kijelzőn mutatja,hogy 70-200Aig szabályoz,de magán a kimeneten már nem látszik ennek a hatása.Gondolom a kitöltési tényezőt változtatja??Valakinek van kapcsi rajza hozzá??
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) otvenkilenc válasza Johny81 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
".Gondolom a kitöltési tényezőt változtatja?" Igen közvetlenül vagy közvetve de inkább az utóbbi.
(#) Johny81 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
ezen 4 led is található a 4igbt kivezérlését mutatja és az is maximális erővel világít.Emlékszem régebben volt nála egy ilyen gép másabb hibával és ott megfigyeltem,hogy szabályozásra erősebben vagy gyengébben világítanak a ledek.Nem tudsz kapcsi rajzot hozzá valahonnan??
(#) otvenkilenc válasza Johny81 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Mi annak az áramkörnek a típusa ami a LED-et vezérli? A PWM vezérlő akadhatott ki, a LED vezérlő onnan kapja a vezérlőjelet. Azért kell a típusa és a PWM-t előállító IC-nek is. Nincs kapcsolási rajzom.
(#) Ge Lee válasza Johny81 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Az árammódú szabályozó a beállított áram elérésekor fogja csökkenteni a kitöltést, addig nem csinál semmit, tehát nem fog változni a kitöltés bárhova is tekergeted a potit. A kijelző meg teljesen mindegy hogy mit mutat, mert az általában a poti állását mutatja, semmi köze ahhoz hogy éppen mekkora áram folyik.
Ha nem lehetett állítani az áramot akkor a szabályozókörrel van baj, kell tenni a szekunderre valamekkora terhelést, és az áramválótól elindulva meg kell nézni hogy eljut-e egyáltalán az áramjel feszültsége a vezérlőig, és ha igen akkor arányos-e a folyó áram értékével.
(#) Johny81 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
köszi,holnap utána nézek,csak nem akarom ezt a garnitúra igbt is ellőni,így kísérletezni nem nagyon merek már vele,de terhelés nélkül nem mennek ki a igbt-k csak terhelés hatására.
Van valami tuti módszer,amivel igbt halál nélkül tudnám tesztelni?
(#) Johny81 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
igen,a 4igbt-hez menő gate jel 2 tranyóval van végerősítve pnp-npn és erre van akasztva 1 led ami gondolom vizuálsian mutatja ha az egyik csatorna nem okés.
Valami hasonló hegesztőgépről aminek 4igbt-s megoldása van,tudnál rajzot küldeni,csak hogy kb képben legyek ezek működéséről,nem baj ha nem teljesen ugyanilyen.Sajna elég összetettre sikeredett eme szerkezet áramköre..2kezemen nem tudnám megszámolni a benne található ic-k számát..
(#) szmutkuzoltan hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Sziasztok,

Ez a topik jobban pörög, felteszem itt is a kérdést, hátha...
Szóval Iweld Gorilla géppel bajlódok. A pálcás funkció megy, a CO2 viszont nem jó. Random működik párszor, aztán egyszerre csak köpköd és elmegy a kraft. Már többször szétszedtem minden csatlakozást, sokszor azt hittem megjavult, de nem.

Utolsó ötletem a szervíz keresés előtt egy SLA-24VDC-SL-A jelű kék relé amit egyedüli mechanikus alkatrészként találtam. Neten kapható, olcsó is, kis is tudnám cserélni ha tényleg az volna a rossz. De hát nem tudom lehet-e hibás. Van szerepe az MMA rész működésében is, vagy csak a MIG részre hat? Ha mindkettő üzemmódban működik ez a relé, akkor nem lehet hibás, mert pálcával megy a gép stabilan.
(#) otvenkilenc válasza Johny81 hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Azért néhány IC típust felsorolhatnál, könnyebb lenne. Keress ilyet, hogy U 384X. sg 3524, 3525, 3526, TL 494, 497 KA kezdetű a többit majd kitalálom.. . A betűjelzés nem feltétlenül az amit írtam de a szám nagy általánosságban igen. 4 IGBt-t lehet néhány módon használni Pl félhíd oldalanként kettőzve, teljes híd stb. Milyen nagyfeszültségű kondenzátorok vannak benne és hány db? Pl 470 mikró 400 V stb. A ferrit transzformátor környékén milyen diódák vannak. Ezekből az adatokból már lehet következtetni arra, hogy milyen kapcsolásban van a transzformátort meghajtó FET-k. Egy lehetséges megoldás a LEd-s jelzésre mellékelve.

IGBT LED.JPG
    
(#) dara válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Ja,meg képekből még jobban.
(#) otvenkilenc válasza dara hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Igen, de ezt már nem is mertem írni. )
(#) dara válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Csak van egy telója?Arra a rengeteg ic re én is kiváncsi vagyok.
(#) otvenkilenc válasza dara hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Reménykedjünk.
(#) Johny81 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
a következő ic-k vannak a lapon:
6db lm393
1db mc14013bcp
1db sg3525n
1db ca3140ez
1db cd4066be
1db ha17358

a kondenzátor 4db 450V 650uF
diódák 6db ff60up30dn és 4db DSEI60-10A

köszi!
(#) szendiszundi hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Mennyiért hoznátok ki nekem egy inverteres hegesztőt
(#) granpa válasza szendiszundi hozzászólására (») Máj 2, 2017 1 /
 
Ezt a hirdetőbe. Olvastad a szabályzatot?
(#) Hetope hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Azon elmélkedek hogy a teljes híd áramváltó trafó kivezetéseire tennék mondjuk 1kΩ trimert amivel be tudnám állítani a max áramot mivel hozzájutottam gyári trafóhoz amiről semmi adatom sincs. Amiből származik az is teljes hidas volt.
(#) otvenkilenc válasza Johny81 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
A FET-k tipusa és darab száma sem ártana. esetleg egy két kép a panelról.
(#) maszek0005 válasza Johny81 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
A képek alapján, ez nem egy sürített levegős plazmavágó lenne?
Következő: »»   495 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem