Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   269 / 371
(#) pjg válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Az asztal mozog?
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 21, 2017 /
 
Még jo hogy délbe nem ment el a válaszom!
En jozan paraszti ésszel belegondolva azt hittem volna hogy az emeltsines a stabilabb!
De mivel nincs tapasztalatom ezért kérdeztem!
Már el is akartam fogadni a válaszotokat amikor jött egy másik válasz!
Egyik statikus ismerősömet is megkérdeztem amikor irtam ide....

Azt mondta ha ez egy hid lenne a marofej meg egy pozna ami eröhatásnak van kitéve akkor ugyan azt a szerkezeti stabilitást "viszonyítva" 36% os tulméretezéssel lehet elérni a klasszikus cnc-k nél mint az álltalam linkelt tipusoknál!
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Hozzá teszem hogy se statikus nem vagyok ( igy lehet hogy csak a hasára ütött) se vénöreg cnc-s hogy én merjek állást foglalni!
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Jaj de aranyos!!!!
Ez a 20x30?? és mekkora a brutto mérete?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) l48 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Szakmailag nagyon sajnálom, hogy az épitett géped pont az ellenpélda minden gépépitő számára. Szinte semmiben nem értek veled egyet. Ez is nagyon ritka és szégyenlem leirni.
(#) Massawa válasza l48 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Nem azért tettem ide, hogy egyetérts. Amugy tökéletesen müködik.
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Kb 50x50x50 cm
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Igen a képen most éppen hátul van és elöre megy. Az asztal 2x2 csapágyon van a két sinen igy a csapágyak távolsága a legnagyobb.
Ha hidat tettem volna csapágyakra ( elöre hátra menve mozdulatlan asztalnál) kb 20-30 cm-rel több hely kellett volna. Ez az épités idején ( jo 12 éve) nem volt adott)
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Amugy ahogy nézem a hid csapágyokon fut. Nos ez a legrosszabb amit csinálhatsz. A legkiseb por is a csapágy meg a futofelület közé kerülve azt vagy akadályozza vagy megemeli és oda a pontosság. Eredetileg az én gépen is csapágyakra volt tervezve, de még idöben rátaláltam a drylin sinekre meg csapágyakra amik nem szenvednek ilyen betegségben még a NYÁK marást is birják ami igen agressziv üvegporral jár. A 12 év alatt 2 mm-s vaslemeztöl kezdve 5 mm sárgaréz lemezig rengeteg NYAKot, bakelitet/plexit meg fát marott már. Ez a KRESS fej már a második az elsö ( nem Kress) már meghalt.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) Stewe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 21, 2017 / 1
 
A statikusod nemigen értette meg a problémát.
A helyzet az, hogy egy alacsony vezetéken futó magas toronyszerű alkotmány sokkal kevésbé lesz stabil, (és a fellépő erőkre nagyobb és bonyolultabb terhelési viszonyok alakulnak ki) mint a magas és merev vezetéken futó alacsony építésű híd.
Azon kívül ez nem egyszerűen statika, hanem szilárdságtan.
Nem is szabad merev testekkel számolni, megmunkálásnál nem csak a munkadarab változik, a gép alkatrészeinek a rugalmas alakváltozását sem szabad figyelmen kívül hagyni.
Márpedig itt nem teherbírásra méretezünk, hanem megengedett alakváltozásra.
(#) Firefighter1 válasza Stewe hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Ebben lehet igazság!
Szumma szummárum... a magashidas jobb mint a magas sínes! Mondhat akármit a fizika törvénye ha a tapasztalatok ezt mutatjak!

ugy lessz a legjobb ha kiprobálom! ugyis szeretnék egy kis gépet plexinek meg 4-6 rétegeltlemeznek!
(#) l48 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Mindenkit tisztelek aki maga épiti a gépét! Ha ismered a géped határait és meg vagy vele elégedve akkor nincs mit mondanom. Az igény és a megfelelő megoldás találkozott.
Az én igényeim nagyságrendel nagyobbak voltak, nem is sikerült 100%- osan.
Az emelt hidas gépemröl csak annyit, hogy a munkaterénél ami 1000mmx500mm-es.a többszörösét tudom megcsinálni. Egy idei munkám ami 1600x1000mm20mm szerszám elkészitése volt. Ezt egy mozgó asztalos géppel nem tudtam volna elvállalni. A gépet 8 éve csináltam ha nem is napi szinten ,de iparszerűen használom.
(#) Stewe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Pontosítanék, nem egyszerűen a híd magassága a lényeg, hanem hogy a megmunkálás síkja, a lehető legközelebb legyen a lineáris vezetékek síkjához.
Rajzgépeknél, lézereknél, és sík gravírozóknál, NYÁK maróknál ez nagyon egyszerűen meg is valósítható, de ha a Z mozgástartomány mérete összemérhető a maximális X és Y elmozdulással, akkor ha tetszik ha nem akkor vagy lefelé, vagy felfelé hosszú lesz a cucc.
Ez sajnos nem választás kérdése, hanem a munkadarab igényei határozzák meg.
(#) guliver83 válasza Stewe hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
(#) Massawa válasza l48 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A másik gép ami most a barátom mühelyében van, sokkal nagyobb és akkor rengeteg ipari gépet néztünk meg, probáltunk ki és ugy épitettünk meg, ahogy jonak talalltuk/gondoltuk. Az pontosabb és jobb mint a kicsi, majd alkalomadtán teszek be képet. Azzal gond nélkül lehet komolyabb szinesfém munkákat is marni.

De a te sommás állitásaiddal sem lehet messzemenöen egyetérteni, mert nem összehasonlithatok a gépek. Egész másképp viselkedik egy nagyobb gép, mint a kisebbik. A stabilitása más, ott golyosorsos a mozgato szerkezet a kicsin csak trapézmenetes. Ott 30 mm átméröjü a menetes rud mégis berezget a közepén (már stabilizáltuk). Az közel 300 kg a kicsi meg csak 40. stb
Az én gépemen egyböl megláttad az állitolagos hibát (amugy nem tudjuk mit) a másikon meg nem vetted észre az égbekiálto marhaságot ( golyoscsapágyakon fut a hid)
Amugy mind a két gép kizárolag hobbicélokra készült. Nagyságrenddel nagyobb igényekre több nagyságrenddel jobb gép kell.
(#) Massawa válasza Stewe hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Igy van, ezért én is meghatároztam a max Z munkaméretet.(70 mm a kicsin 100mm a nagyon) nekünk ez untig elég.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 21, 2017 /
 
Neharagudjatok... nem akartam ilyen vitát robbantani!

Viszont igen... igy igaz lehet hogy a Megmunkálás sikja minél közelebb essen a sinek sikjához!
Hiszen ugy a legkisebb az erőkar!
(#) Firefighter1 válasza Stewe hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Köztes megoldás... kicsit megemelni a lineárisokat!
Na jo tudom ez tulmisztifikáció!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Amit nem mindig lehet.
Ezért jobb a kis gépnél a mozgo asztal, mert azt meg lehet épiteni egy nagyon massziv profilbol és sokkal messzebb lehet rakni a csapágyakat. ( az növeli a stabilitást).
A hidon is nézd meg a lineáris csapágyak 100 mm- vannak egymástol és viszik a Z hidat aminek csupán 70 mm- s a mozgása de 200mm- hosszu sinen van amit keresztbe a 100 mm- s sin tart. Azaz a Z szán mozgása kisebb mint az X sin tartoszerkezete (100 mm) igy érthetö el a kivánt stabilitás.
(#) Massawa hozzászólása Jún 22, 2017 /
 
Nemrégen jelent meg egy német lapban (C't MAKE) ez a konstrukcio ( kitben is kaphato)

IMG_2536.JPG
    
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Még egy kép:


Inkább gravirozásra vagy lézererre jo. Marásra csak vékony, puha anyagra.

IMG_2537.JPG
    
(#) GPeti1977 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Láttátok a wanhao duplicator 6 nyomtató X Y mozgatását? Szerintem zseniális.
(#) Massawa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
A 3D nyomtatok többsége igy mozog. Persze ott semilyen eröt nem kell a fejnek kifejteni, csak pontosan mozogni. Ezért lehet ilyen könnyü a konstrukcio ami azután gyors is lehet.
(#) GPeti1977 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Mindenhol másmilyent láttam. Megnézted miről van szó?
(#) Massawa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Te is berakhattad volna a linket, hogy ne legyenek kétségeid miröl beszélünk.

Én EZT néztem.
(#) guliver83 hozzászólása Júl 9, 2017 /
 
5. HobbyCNC Találkozó Budapest 2017.

Időpont: 2017. augusztus 5. 8:00,

Helyszín: volt csepeli úttörőtábor, Budapest, XXI. Hollandi út 8.
A helyszín család és gyermekkompatibilis, árnyékos nagy zöld területtel, sportpályákkal rendelkezik. A kiállítás programjai nyitott, fedett helyen lesznek. A helyszínen büfé működik. Parkolási lehetőség biztosított.


Részletek itt!
(#) kameleon2 válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Szia! Kell regisztrálni, jelentkezni valahol? Én már nagyon régen voltam ilyenen, de szeretnék menni.
(#) Gafly válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Köszönöm Mester, bevéstem a naptáramba
Tapasztalatok alapján két jobbító javaslatom lenne:
- Kérlek, az esőt máskorra tegyétek.
- Olcsó és jó gépet eladni ne hozzatok, mert 2016-ban is majdnem vettem
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
500 forint helyszínen fizetve.
Hacsak nem akarsz árulni/demonstrálni (link a "Részletek alatt").
Szerintem gyere, tavaly is jó volt, bár eső kicsit keresztbe be tett.
Én már függővé váltam, olyan kötelező program ez mint a BURABU.

Busszal a csepeli strandot érdemes megcélozni.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2017
(#) Gafly válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Jövő szombaton találkozunk
Következő: »»   269 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem