Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   99 / 117
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Lehet kapni kész átalakítókat ...
(#) (Felhasználó 122012) válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
nem kivágni kell a kábeleket, hanem ki-be esetleg átforrasztani őket.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) FAZ1 válasza uniman hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Tudom, mivel nekem is van egy-két ilyesmim. (Van Molexbe beledugható, és simán a vezetékre rápattintható.)
De minek azt toldozni-folgozni, ha simán kicserélhetem - már magán a táp alaplapján? Néhány forrasztás, oszt máris "sinen vagyok". A sok toldozgatás nem minden esetben előnyös.
Én azt úgy nevezném - gányolás ...

Egy Azona táp valójában mennyire "minőségi"?
(#) FAZ1 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Jó, igaz, valójában és úgy is gondoltam.
Nem szeretem, ha mindenütt és mindenfelé vezetéki "csutka-babák" lógnak.
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
A SATA HDD/DVD meghajtóknak nem olyan borzasztóan magas az áramfelvételük, hogy ilyenek számítsanak. 1-1 vezeték "simán kicserélése" eléggé macerás egy ilyen szűkös helyen.
Persze, ha már csináltál ilyet és megvan hozzá a nagyteljesítmányú pákád, meg a vezetékek végére préselt forrvégeket is profin rá tudod rakni...hajrá!
(#) FAZ1 válasza uniman hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Már csináltam ilyet.
És ott a hely sem annyira szűkös - illetve a kérdés - valójában MIHEZ KÉPEST?
Ha a régi vezetékeket tőben levágom, a csutkájához nem igazán kell akkora nagyteljesítményű forrasztópáka. Nekem pl. a 25 W-os Wehler páka - elég simán elviszi.
Az a huzalok végére préselt forrvég pedig?
Haha.
Az nélkül talán nem menne az áramvezetés?
Az szerintem csupán egy ügyfélbosszantós dolog, semmi köze az érintkezéshez ...
(#) butib hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Üdvözlet
Pc táp átalakítás hogy nagyobb feszültség jöjjön ki belőle megvolt .(KME-06B)
Működött szépen csak miután hosszabb ideig nagyobb amper lett kiszedve belőle sajnos megolvadt a két tranzisztor diódák zárlatosak lettek stb .
Most már sikerült odáig eljutni hogy van a kimeneten feszültség és egy kicsi amper is .
Hol kellene keresni a hibát mert nem találom . (tanulni szeretnék azért szeretném megcsinálni )
Segítséget előre is köszönöm .
(#) FAZ1 válasza butib hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Hááát - tanulni bizony sohasem hátrány. Nekem is van régi 200 W.os AT számítógép tápból összehozott un. hálózati adapterem, ami lazán elviszi a hűtőládámat, a gumimatrac felfújómat, de még a motoros kerékpumpámat is. Persze mindezt 12 volton.
De azért én vigyáznék azzal a táppal való játszadozással, mert elég sok helyen van rajta 220 V is!
Nekem pl. egy LED világítás tápegységgel esett meg, hogy inkább feladtam a javítását, mert azt meg kell valljam őszintén - én azért egy kissé tartok a 220 V "földön marasztaló" erejétől
(#) butib válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Köszönöm még mindig élek és még mindig nem sikerült megcsinálni .
(#) SzZoli hozzászólása Júl 30, 2017 /
 
Sziasztok,

Adott egy Techsolo TP-730 tápegység ami tudom nem egy nagy ász de ha működne még jó lehet. Szóval a SB rész mindössze 2V körüli feszültséget produkált. Kis mérés után kiderült a primer oldalon a SB körénél az egyik dióda átment rövidzárba. A dióda kicserélése után a SB helyreált de nem hajlandó elindulni. A vezérlő IC egy CM6805BG aminek a neten talált doksi alapján a 8 as lábán kellene lenni a VCC-nek de ott valamiért semmi sem mérhető csak a 2-es lábán van 15V.
Mi lehet esetleg a probléma a VCC valóban gond lehet?

Üdv
(#) latyakosa válasza SzZoli hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Nem ismerem a tápot, de annak néznék utána, hogy a Vcc hogyan, honnan kap táplálást, nincsen-e elégett ellenállás, vagy szakadt dioda.
Esetleg képet tehetsz fel az érintett részről.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2017
(#) SzZoli válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Szia,
Én is arra gondoltam, hogy az IC tápfeszével indulna el a rendszer de sajnos eddig még nem sikerült megfejteni honnan kapna az IC tépfeszt. A csatolt képen látható piros körrel jelölt kis smd tranzisztorok szinte minden lába teljesen zárlatba van mivel csak sípol tőle a műszer.
(#) latyakosa válasza SzZoli hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Mielőtt mérni kezdesz javaslom ellenőrizd a primer puffer kondenzátor kisült-e, pfc-s tápokban ha nincs fogyasztó == "nem indul a táp" hosszú perceken át tud a kondiban 100V dc feletti töltés tárolódni (emlékszem az SB-re, annak terhelés nélkül elenyésző lehet a fogyasztása).

A 4 smd tranyo-nak inkább a meghajtásban kellene részt vennie a zárlatuk semmiképpen sem jó , késő este tudom nagyobb képernyőn megnézni a képet.
A cserélt SB dióda merre van a képen?
A primer buffer feszültség mekkora?
(#) SzZoli válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Szia,
Valóban figyelni kell mert még a nem PFC-s tápokban is jó fel tud töltődni a kondi. Mindig várok vele és mérem a primer pufferen a feszültséget mert valóban meglepetést tud okozni.
A pufferen a fesz 310V.
A képen bejelöltem a cserélt diódát plusz csatoltam egy képet a másik oldalról is
(#) latyakosa válasza SzZoli hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Köszi a képeket. Az SB melleti D7 egyik forrasztását javaslom ellenőrizd.

Úgy próbáltad már a tápot, hogy az ATX tápcsatin a zöld vezetéket a negatívval összekötöd (A primer körben soros izzó erősen ajánlott!!)? Láttam már olyat, hogy a primer oldali vezérlés így kapott csak áramot.

B verzió: leválasztott trafóról vagy labortápról megpróbálni megtáplálni polaritás helyesen a CM6805BG IC-t.
(#) thunder77 hozzászólása Aug 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy hipro tápom, amit szeretnék megjavítani. A tápegység működik, de egy idő után bármilyen gép kifagy vele. Kondik ránézésre, nem púposak. Mi okozhat ilyen hibát? Thermaltekes táptesztelő nem mutat hibát, megvannak a feszültség értékek. Hol kezdjem a hiba kersését? A kondik kiszáradása okozhat ilyen hibát? Vagy kontakt hiba lehet?

Válaszotokat előre is köszönöm.

tápegység:Bővebben: Link
(#) SzZoli válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Szia,

A D7-es dióda forrasztása már javítva lett később már én is észrevettem.
Próbáltam úgy is mérni a CM IC lábain a feszültséget amikor indítva van a táp (zöld-fekete rövidzár) de akkor sem változik a helyzet az IC nem kap feszültséget. Ezt még egy kicsit méregetnem kell majd mert az egyik optón ilyenkor leesik a feszültség.
A labortápos indítást lehet megpróbálom így legalább kiderül a többi rész működik-e.
A héten nem sok szabadidőm van de ha jutottam valamire írok majd.
Köszi a segítséget.
(#) latyakosa válasza thunder77 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Elméletben okozhat ilyen hibát, ESR-t, kapacitást tudsz mérni ? Primer oldali elkó is jó állapotú ?
(#) thunder77 válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Kapacitást tudok mérni,de esrhez nincs műszer, igen mindegyik jó állapotú :/
(#) latyakosa válasza thunder77 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A primer oldali kondenzátor általában nem puposodik, de gyakorta erősen veszít a kapacitásából.
Ha van lehetőség meg kellene mérni vagy cserélni, hasonló módon eljárni a szekunder oldalon lévő 100 uf és nagyobb kapacitású kondenzátorokkal.
A tápegységben extrém melegedésre utaló jeleket tapasztalsz ?
Illetve az alkaltrész oldalról egy képet tehetnél fel, több szem többet lát alapon
(#) thunder77 válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Igyekeztem lefényképezni, nem tudom mennyire látszik. Melegedést nem tapasztaltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) dave500 hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Cooler Master B700as tápom, eddig tökéletesen ment, kekhalalozott a gép, restartolt, es kivagta a biztositekot a tápban, meregettem, a primer kondi labain 3 Ohm-ot mérek, szoval valahol zárlat lett.
Hol kezdjem a hibakeresest?
(#) Mircsof válasza dave500 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Szia!
Képet nem ártana feltölteni a tápról.
Szekunder oldalon nézd meg nem-e van pár púpos kondi. Majd ha ilyesmit nem találsz, akkor keresd meg a zárlatos alkatrészt/részeket a primer oldalon.
A két kapcsolótranzisztor továbbá a diódahíd szokott előszeretettel ilyenkor elpusztulni. Bár nekem volt olyan is, hogy maga a puffer kondi volt zárlatos ami vitte magával a diódahidat, és a primer biztosítékot.
(#) dave500 válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Nos, nemsokára rakok fel képet, a primer tranyok haltak meg, ezeket kiiktatva megvan a standby 5V. Mitol pukkanhattak el a primer tranyok?
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A kepen jobbrol az elso 2 FET totalkar, az zarlat, a bal szélső (aminek a lábai mennek a primer trafóra) azok jók.A hiányzó alkatrész egy ferritmagos tekercs, ettol szűnt meg a zarlat.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) Mircsof válasza dave500 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Szinte biztos, hogy nem a tekercs miatt zárlatos. A tekercs előtt levő diódahidat is mérd át valószínű az egyik dióda a négyből átment drótba.
received_161...jpeg jobb alsó fekete alkatrész.

Azt már nem sikerült megértenem, hogy hogy van 5V ha a tranyók halottak, de ezt betudom annak, hogy már a világomat is alig tudom. Megyek kidőlök.
(#) dave500 válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Elinditottam, és megy.. AKTÍV PFC-S a táp, nem értettem azok a FETEK minek. A PFC miatt. Használhatom enélkül?
(#) Mircsof válasza dave500 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Aktív PFC-s táppal még nem volt dolgom. Szerintem mehet anélkül is, de nyilván van oka annak, hogy nem megy azzal együtt normálisan.
(#) dave500 válasza Mircsof hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Ugy nez ki mégsem megy vele, az valami veletlen volt hogy elindult(üresen)
Kivettem a hibas FET-et(csak az egyik volt rövidzarba), a jót benne hagytam, így jó volt levalasztott traforol, de hálózatra kötve robbant a 10A-es bizti.
Hol induljak el?
(#) _BiG_ válasza dave500 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Ha leválasztó trafóról jó volt, annak lehet oka, hogy kis teljesítményű a trafó és nem ad le annyi áramot, hogy kinyírja a diódát - bár ennek van egyéb hozadéka, pl. erős melegedés.
A másik tipp, de kapcsolódik az előző gondolatomhoz: testzárlat a tápon belül.
Következő: »»   99 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem