Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   498 / 562
(#) GPeti1977 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Pedig azaz elterjedt. Általában az átlag plazma tulajdonképpen kevert, belül kialakul egy ív azt fújja ki a levegő, mikor vezető felülethez ér akkor egy erősebb áram indul meg a katód és a vágandó anyag között.
(#) GPeti1977 válasza ati790731 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Megvan a hiba leesik a feszültség, 200V ról 120V ra 10A terhelés mellett úgy hogy nem lépett be az áramváltó, okát nem tudom mert a trafó szórási induktivitása mindössze 5uH.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 11, 2017 / 2
 
Így hegeszt a végre a CO inverteres gépem mint hallható impulzus üzemben, ez is nehezen jött össze, ez gázzal van 0,6mm huzallal de a 0,8mm huzalt i jól viszi:
CO Inverter
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Körülbelül ilyen a kimeneti karakterisztka, azaz 80V ot elnyel valami fekete lyuk. A fekete amilyennek kéne lennie, a kék meg egy pár pontból megrajzolt.
(#) Ge Lee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Nem lenne jobb ehhez a tápom? Tehát nem emeled a feszt hanem mondjuk 1:1 vagy kisebb a trafóáttétel, teszel kondit a végére, és szabályozod a feszt arra a 80V-ra, meg az áramot amekkorára kell.
Közben rájöttem hogy 200V kell, szóval aszerint.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) GPeti1977 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ez ugyanaz mint a tápod, itt is áramot kell szabályozni a feszültség beáll magától, mint egy elektródás hegesztőnél, csak ugye itt a levegő nyomása olyan 5bar így 100V az ívfeszültség. A kondenzátorok természetesen nem segítenek ,mert azon is csak akkora feszültség lesz mint amit a fojtótekercs kiátlagol, amúgy próbáltam de semmi javulás.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) GPeti1977 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Újra átolvastam a tápról a cikket, szerintem a teljes hidas tápra jó ez a képlet n=U·tbe/ΔB/A az együtemű forward kapcsoláshoz ezt még meg kell szorozni 0,5 tel mert csak egy irányba van mágnesezve a trafó azaz az ETD59 re elég lenne csak 20 menet, erről már volt vita a fórumon, nekem is ETD59 van és 20 körüli menetszám van feltekerve. Lásd a Maci rajzon is csak 20 menet van E65 trafóra 30kHz-en, ha kiszámolod ezzel már túl lenne gerjesztve.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) Ge Lee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Nem, mert a híd esetén kétszer akkora a delta B, azért ahogy írod, szóval jó az a képlet. A macik valóban túl vannak gerjesztve, mert a 2T-hez ugye kétszer akkora menetszám kellene, és közel annyit használnak mintha ellenütemű lenne. Egyébként nem ennyire egyszerű a dolog, mert a 2T esetén nagyobb gerjesztéssel is lehet számolni, kipróbáltam, 0,3T felett is kezelhető volt még a mag melegedése, használat közben is.
Ha visszaolvasol néhány évet, valamelyik le is vonta tévesen azt a következtetést hogy ennyi meg annyi légrés kell bele, mert nagyon melegszik a mag a maciban. Persze hogy melegszik, ha túlgerjeszti.
(#) kivancsi4 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Szia.
Miért került a szekunder oldali diódák alá szigetelőpárna? Elnéztem valamit?
(#) GPeti1977 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Mert a borda fémesen csavarral lenne lefogatva, de már szétszedtem gyűjtök egy teljeshidas inverter alkatrészeire.
(#) mpisti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
"csak ugye itt a levegő nyomása olyan 5bar így 100V az ívfeszültség." Az 5 bar az sok. Pontosabban pisztolyfüggő, de a te pisztolyodhoz biztosan sok. Emellett az a pisztoly-a levegőnyomás mellett- nagyon kényes a levegő nedvességtartalmára is. Tudom hogy házilag nem egyszerű szárított levegőt előállítani, de ha reklamálsz pl. egy kínai 40-50A-es inverteres plazmavágó ívszakadozása miatt,a szervizes első kérdése hogy szárított levegőt használsz-e a vágáshoz. Persze senki sem használ hobbi körülmények közt ilyet, de ezt az elvárást valamiért elfelejtik közölni amikor valaki ilyen gépet vásárol. Kb fél éve utaztattam egy garis plazmavágót a szervizbe oda-vissza többször. Ők mondták hogy jó, én meg azt hogy nem jó, nem lehet vele vágni, szaggatja az ívet. Végül is a problémát a vacak kínai nyomásszabályzó okozta, egy FESTO levegőelőkészítő felszerelése után már lehetett használni a gépet(no nem volt tökéletes de ment.) Ja, és 3,8-4,5 bar között kellett tartani a nyomást vágóáramtól függően,mert a kicsivel is nagyobb nyomás elfújta az ívet. Emellett a 100V ívfeszültség sincs kőbe vésve, leeshet az akár 70-80V-ra is különösen kisebb íváramnál(remélem a memóriám nem csal). Pontos értékre nem emlékszem,de az MSZ-EN 60974 szabvány tartalmazza azt a függvényt amelyik az adott vágóáramhoz szükséges ívfeszültséget leírja. Ha időm engedi előkeresem és bemásolom. A videódat megnéztem, na úgy az életben nem fog neked a pisztoly begyújtani. Ugyanis a plazmaív csatornának mindig merőlegesen kell állni a vágandó anyaghoz képest,-mint ahogy erre maszek0005 is utalt. Valamint az ívfeszültség erősen függ az ívhossztól, amit azonos értéken csak távtartó használatával tudsz biztosítani, maszek0005 erre is utalt. Minden pilotíves kézi plazmapisztolyhoz van/kell távtartó, némelyik típushoz többféle. Általában adott fúvókamérethez rendelik hozzá a távtartót, de ez inkább a profi kábeleknél jellemző. A legolcsóbb kábelekhez lehet hogy nincs,de láttam már PT31 pisztolyt házi készítésű görgős távtartóval dolgozni, és sokkal szebben vágott mint ha szabadkézzel végezték volna a vágást.
(#) boxeralfa válasza Temela hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Szia!
Egyen 48V-al megy. A hegesztő alapgép indítási kontaktja a "generátor"
Az enyém sajna elszállt 220 -t kapott. Próbálom helyre állítani,van ugyan egy Mansfeld előtolóm is, de ez jobban tetszik a bolygókerekes hajtómű miatt.

Üdv.
(#) fastaction hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Csak információ képen a ..fogáson , most árulnak u57-es magot , én most kértem 20db-ot . Úgy keresd , hogy vasmag . Üdv
(#) granpa válasza fastaction hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Kinek válaszoltál? Mert ha nem látja a nevét, esetleg meg sem találja a választ.
(#) fastaction válasza granpa hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Helló ,
Senkinek nem válaszoltam , csak én is éppen hegesztőt eszkábálok és nem egyszerű beszerezni a vasmagokat .
(#) granpa válasza fastaction hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Öreg TV(seke)-t kell keresni, abban van. Az újabb típusúak is alkalmasak, bár nem U57 alakúak.
(#) black1989 hozzászólása Jún 21, 2017 / 3
 
Üdv Mindenki!

Ha esetleg érdekelne valakit , erdgab által közétett inverteres hegetsző(Bocs) kapcsolás vezérlésének a nyákterve, amit jómagam terveztem itt megtalálja! Tesztelt hibátlanul működő!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) p_kowa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Szia! Tetszik ez az impulzus üzemben hajtott megoldás Co-ra. Fenn van valahol a végleges rajza?
(#) GPeti1977 válasza p_kowa hozzászólására (») Júl 4, 2017 / 1
 
Csak kézzel rajzolt, van, kapcsolási rajz alapján viszont egy bonyolult gépet nehéz összehozni.
(#) p_kowa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Köszi, csak érdekelt a megvalósítás, esélyem se lenne építeni mostanság, főleg co-t
(#) lonewolf hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Üdv. mesterek, kollégák, maci építők, tulajdonosok! Próbált valaki "macit" hajtani generátorról? Hívnának lakatlan területre melóra... nem bízok a generátorokban... Tapasztalat valakinek? köszönöm. Kellemes napot.
(#) GPeti1977 válasza lonewolf hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Meg sem próbáld, olyan hegesztő kell amiben van teljesítmény tényező korrektor, ez általában úgy működik hogy a 230V AC ből keletkezik 320V DC amit egy step-up konverter feltranszformál 400V ra és erről jár a gép invertere, ennek két előnye van, egy rész szinuszos áram folyik a gépbe. ezért kisebb megszakító is használható hogy ne oldjon le, a másik meg hogy széles ingadozó hálózati feszültséget is ki tud kompenzálni amit egy generátor tud adni a szélsőséges terhelés változásokra.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) lonewolf válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Köszi. Örök hála!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) Alfi13 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Azt szeretném megkérdezni ha a hegesztő adatlapján írják hogy van benne túlfeszültség védelem és hogy a bemeneti feszültség: 170-220V akkor ez azt jelenti hogy generátoról lehet használni?
Konkrét hegesztő itt van :https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Inverter_Dnipro_258A_inverteres_hegeszto_Digitalis_1Ev_Garancia__67033652.htm
Előre is köszönöm a segítségedet.
(#) GPeti1977 válasza Alfi13 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Nem tudom, jó lenne ha ezt megválaszolná valaki, de ide nem jobb lenne egy transzformátoros hegesztő? Olvass utána, az aggregátor típusa szabályozása sem mindegy hogy milyen. Esetleg motoros hegesztődinamót nem tudom lehet-e kapni, de harckocsi dinamóval láttam már hegesztőt.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) uniman válasza Alfi13 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Idézet:
„a bemeneti feszültség: 170-220V”
Nálunk meg jó ideje 230V van [off](néha majdnem 240V mérhető)[/off]...de a hegesztő hátulján is ott van a 230-as felirat.: Bővebben: Link
Az előlapján igaz valamit írnak a 160V-os feszültségtől működésről.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) Ge Lee válasza Alfi13 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Minden attól függ, hogy milyen az aggregátor, meg a szabályozása. A normálisan méretezett hegesztőnél nem a túlfesz a gond, hanem inkább az ellenkezője, hogy időszakosan elfogy az aggregátorból a szufla, és leesik a feszültsége. Ha ilyenkor az inverter működik tovább az sem biztos hogy jó, ahogy az sem, ha az alacsonyfesz védelme lekapcsolgat meg visszakapcsolgat. Az aggregátor meg ilyenkor lát az egyik pillanatban egy jó nagy terhelést, a következőben meg semmit, és ezt a benne lévő (ha van) szabályozás nem tudja lekövetni.
A puritán aggregátorról (háromfázisú indukciós motor meg 3db kondi) talán gond nélkül elmenne, csak ott meg az aszimmetrikus terhelés lesz a gond. A passzív PFC (1db fojtó) talán segít a dolgon.
(#) Alfi13 hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Köszönöm a segítségeteket. Valószínűleg a megoldás egy nagyteljesítményű dinamó lesz a megoldás. Van egy ilyen dinamóm amivel tudok hegeszteni egy 3KW-os háromfázisú motor hajtja megpróbálom egy 8Le Briggs motorral meghajtatni. Egy barátomnak van egy inverteres hegesztője ami tönkrement egy Honda 7KW generátorral táplált hegesztés közben, nem szeretném én is tönkretenni.
(#) Alfi13 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Ha jól tudom a generátorom egy egyfázisú indukciós motor amiben nincs semilyen szabályozó.
(#) Alfi13 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Van transzformátoros hegesztőm de nagyon nehéz vele ívet gyújtani, sajnos a generátorom csak 2KW-os így éppen azon a határon van hogy egy 2mm-es elektródával gyenge varratot tudjak készíteni.
Következő: »»   498 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem