Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztorok helyettesítése
Lapozás: OK   124 / 145
(#) jointsilver36 hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Sziasztok! A bc338 at mivel tudnám kiváltani? Bc337 em van az jó kicserélni?
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2017
(#) granpa válasza jointsilver36 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Adatlapjaikat hasonlítsd össze, a keresztreferenciában ezt nem ajánlja. (lmf) Igénybevétel függvényében akár jó is lehet.
(#) pucuka válasza jointsilver36 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Adatlap szerint ugyanaz a két tranzisztor, csak kissé más tokozásban. Kicserélheted, a lábakat kell széthajtogatni.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Vce-ben van különbség köztük, nem a tokozásban
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Igen, de a BC337 -é nagyobb, úgyhogy nyugodtan helyettesíthető.
(#) Pafi válasza troll81 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Idézet:
„Meg próbálok itthon keresni ilyet”


A Farnell magyarországon is jelen van, akár közvetlenül akár az FDH kft-n keresztül rendelhetsz. A TME-nek is van magyar képviselete.

Idézet:
„gondolom a szám a lényeg”


Nem. Az utána következő betűjelek nagyon lényegesek, mert abban van kódolva a bekötés iránya (közös anódos kell ahogy már írtuk) Ha rosszat veszel (erre 99 % az esély ha nem figyelsz) abból füst lesz.
(#) troll81 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Köszönöm közben más egyéb is kellett így hanyagolom a projektet.Minden meg lesz csak nehezen minden kezdet nehéz.A 680 uf 100V 16x31.5mm kondenzátor is sokára lett meg mert más nem fér el 2 délutánt kerestem.Minden segítséget elfogadok ezért is írok ide.
(#) Rober_4 hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Boss Metal zone pedálomban szerintem elszállt a 2SK11 N-CHANNEL JFET-tranzisztor. Ezt szeretném kicserélni valamire amit be lehet szerezni! Kapcsolás
Adatlap (azt hiszem)
(#) kadarist válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
Egy BF244-et vagy BF245-öt vagy akár egy NT325-öst is belepróbálhatsz, mi baj lehet?
(#) Rober_4 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Köszönöm, megpróbálom ezeket beszerezni!
(#) bozsika003 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Szia segítenél nekem ?
Az lenne a kérdésem hogy mivel tudnám helyettesíteni ?
c2705 transistor C2705l nekem most jelenleg 945
(#) granpa válasza bozsika003 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Keresztreferenciákat megnézted?
(#) bozsika003 válasza granpa hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Nem, igazság szerint még csak a kérdést tettem fel és folytattam a keresést hiba iránt.

Mod: Légyszíves magyarul írj, előbb kapsz választ a kérdésedre, ha érthető a kérdés és a válasz.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) jokka1 hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Kérnék segítséget az A 1270-es PNP tranzisztor helyettesítőjének megtalálásához.
Meléklek egy paraméter táblázati linket:
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://...search
Előre is köszönöm a segítségetek.
(#) kadarist válasza jokka1 hozzászólására (») Jún 25, 2017 / 1
 
Helyettesítök: Bővebben: Link.
(#) jokka1 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget Kadarist, így már találok hozzá könnyen.
(#) Jeszi1 hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
ONKYO TX-9031RDS Erősítőhöz Szeretnék Találni 2SC3856-2SA1492 Végfok Tranzisztort! Tudnának Segíteni honnan tudnék beszerezni ilyen alkatrészeket?
Esetleg mivel tudnám helyettesíteni a két db tranzisztort?

Előre is Köszönöm a segítséget.
(#) vargaf válasza Jeszi1 hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
(#) Jeszi1 hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Tisztelt vargaf!

Nagyon Szépen Köszönöm a segítségét.
(#) lalus hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy egy elektromos roller töltőjében kipurcant egy FET... Pontosan K1402A a típusa, ami rá van írva... Az lenne a kérdésem, hogy ezt lehetne esetleg helyettesíteni valamivel? Továbbá, hogy lehet-e további probléma a panelon vagy csak ennek a hiánya... Értem itt ezalatt, hogy valami más probléma miatt ment tönkre vagy amikor tönkre ment ez okozhatott-e valami további problémát... elég kacifántosan tudok fogalmazni, de remélem követhető... Amúgy a hibajelenség annyi, hogy ahogy bedugom a konnektorba egyből "felrobban" a 2A-es kis ügevbizti... A probléma akkor kezdődött mikor tölteni akartam a masinát és először a konnektorbadugtam és utána a gépbe a töltőt, akkor produkálta először ezt a jelenséget... előtte mindíg fordítva csináltam...

A panelon további külsérelmi nyomokat nem nagyon látok, mellékelek képeket a szerkezetről..
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!

Üdv!
(#) vargaf válasza lalus hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
(#) lalus válasza vargaf hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Na az Ebay-ra nem gondoltam... Köszi! Azért érdekelt a helyettesítés, mert hátha van itthon olyan amivel gyorsba össze tudnám rakni...
(#) vargaf válasza lalus hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Azért van az adatlap, abból tudhatod milyet keress. Itt van a keresztreferencia:
Keresztreferencia
(#) lalus válasza vargaf hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Értem, arra gondoltam én is, hogy a fontosabb paraméterek egyezzenek vagy legalább ne legyen kevesebb egyik sem, csak nem mertem így választani, csak mert én ezt gondoltam, mert nem vagyok nagy szaki ezen a téren, de így már tuti...! Köszönöm a segítséget!
(#) feccus hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudja esetleg valaki hogy 2SA1124-et és 2SC2632-t, mivel lehetne helyettesíteni,

Köszi.
(#) vargaf válasza feccus hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
A 2SA1124 kapható:
2SA1124
A 2SC2532 helyettesíthető:
2SC2632 helyettesítő
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) vargaf válasza vargaf hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Elírtam, a harmadik sor helyesen: A 2SC2632 helyettesíthető:
(#) feccus válasza vargaf hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) mohinger hozzászólása Júl 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Szerintetek milyen, itthon, boltban kapható tranyóval helyettesíthetném a 2SD361-es tranyót? Jelenleg áteresztő tápban üzemel, 30V-ból csinál 21.2V-ot. Egy kókány szerelő rábiggyesztett a nyák oldalra egy BD245-öt, szeretném a gyári közeli állapotra visszaállítani.

Köszönöm.
(#) granpa válasza mohinger hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
A BD minden tekintetben jobb, miért cserélnéd. Kis ügyességgel bekötöd rendesen.
Következő: »»   124 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem