Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   53 / 71
(#) yodee válasza uniman hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
Bocsánat, de nem tudtam hogy a tablet típusa lényeges. Igen, egy Op3n Dott tablet volt és a felbontása 1024*768
(#) peze hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül,hogy az lcd kijelző hátuljáról eltávolított matricát (amelyik a színét is meghatározza),mivel pótolhatnám? Most teljesen átlátszó az egész,és ha simán megvilágítom hátulról,akkor szinte semmi sem látszik.Ha egy sima színes kartont teszek mögé,akkor halványan már látszanak a számok.Gondolom,hogy valamilyen speciális "polarizáló" fólia volt mögötte.

Előre is köszönöm!
(#) ronin75 válasza peze hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
Csak egy kósza ötlet, próbáld meg egy alufólia darabbal mit mutat.
(#) peze válasza ronin75 hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
Köszi,de szeretném hátulról megvilágítani.
(#) tukko hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Van egy ilyen usb2lcd panelem! el tudná nekem valaki mondani, hogy a 8. pontban látható SJ1-SJ8 pontok közül melyiket kell összekötnöm?
Egy ilyen lcd van, de sajnos pdf-et nem találni hozzá, elég régen vettem!
(#) usane válasza tukko hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Valószínűleg többféle LCD panellel árulják.

Egy kontrolleres LCD-khez ahol a 15. pin a LED+ a 16-os a LED- ott -> (SJ1 zárt, SJ2 nyitott, SJ3 zárt, SJ4 nyitott). Amelyiken fordítva van, tehát a 15. pin a LED- a 16-os meg a LED+ ott meg fordítva vagyis (SJ1 nyitott, SJ2 zárt, SJ3 nyitott, SJ4 zárt).

Az 5,6,7,8 jumperre pedig, ahol az 1.pin a VSS, a 2.pin a VDD/VCC ott ->(SJ5 zárt, Sj6 nyitott, SJ7 zárt, SJ8 nyitott)
Ahol fordítva van az 1 és 2. pin, tehát az 1. pin a VDD/VCC a 2. pin a VSS ott -> (SJ5 nyitott, Sj6 zárt, SJ7 nyitott, SJ8 zárt)

Tehát, megnézed milyen az LCD paneled, és az alapján állitod be a jumpereket.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) tukko válasza usane hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Köszi!
Ilyen lcd-m van!
Meg tudod mondani ez alapján hogy jumpereljem?
(#) Hp41C válasza tukko hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
A jelenlegi beállítás: A 15. csatlakozópont a háttér világítás Anódja, a 16. csatlakozópont a háttér világítás Katódja.Az LCD leszorító fém keret a GND -re van kötve (J8 zárva), a furatok bekötése nem látszik tisztán: J9 rövidre zárva vagy nyitva van. Ha zárva, a furatok is a GND -re vannak kötve.
Lehet használni a jelenlegi jumpereléssel is.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Egy megboldogult Alcatel telefonban van egy (háttérfény mentes) 1×20 karakteres kijelző, a panel hátoldalán pedig
Idézet:
„Novatek
NT3883F
0212-AS
3021020”
"körbelábú" IC van közvetlenül az LCD mögött, valamint arrébb egy
Idézet:
„Novatek
NT3881DF-52
0221-AIA
3040106”
szintén "körbelábú" IC. Lehet-e ezzel még valamit kezdeni?
(A telefon amúgy "vonalra" dugva kiírja a verziószámát és ennyi, semmire se reagál.)
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) ronin75 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza ronin75 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Tehát "NT3883F" az LCD-meghajtó és "NT3881D" a párja? Huha... Ez mennyire bonyolult? Nehéz-e valahogyan meghajtani?
(#) ronin75 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
A bonyolultságát te tudod megmondani, neked mennyire bonyolult. De van konkrét célod, valamibe alkalmazni szeretnéd, vagy csak tanulásképp?
(#) Udvari Zsombor válasza ronin75 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Mennyire lenne nehéz egy 16×2 LCD helyett alkalmazni?
(#) wbt hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Valaki használta már a SED1330/35-öt master-slave módban? Van egy dual-paneles kijelző (tehát 2x4 bit az adatbejárat az alsó/felső félhez), ha párhuzamosan kötöm, tökéletesen meghajtja a SED, csak ugyebár ugyan az látszik. Rémlik, hogy össze lehet hangolni 2db SED-et...de már régen volt és a pdf-ek is tűnnek el (eredeti leírás valami 3000 oldal volt anno). Sorba nem köthetem a két panelt, mert az meg úgy meghaladja a max címezhető oszlopot. (ez tűnt először e leglogikusabb barkácsolásnak és megúsztam volna 4 vezetékkel)
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 3, 2017 /
 
Sony am313eka LCD kijelzőhöz keresek külső jellel működtethető meghajtó-áramkört!
Egy régi Fujifilm F410 fényképezőből származik.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Ez a kijelző az?
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Majdnem. Inkább ilyen...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Az én képem innen származik:
Bővebben: Link
Látható a kijelző típusa is a Step 6 képen.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Az pontosan az a "Step 6" képen! És a pontos típusa "Step 12"-nél.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2017
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
A két képemen ugyanaz a kijelző van, akkor most "majdnem, inkább ilyen" vagy "pontosan az"?
Az első a Step 12 kép, a második a Step 6, még beépítve a kijelző.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Az első képeden pont nem látszottak a fém keretén a feliratok, azért hittem elsőre azt, hogy "majdnem", pedig PONTOSAN AZ! Bocs... :/
(#) rockersrac hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Sziasztok! Kérdés: ha hd44780 alapú lcd kijelzőket párhuzamba kötnék, akkor csak annyi hogy minden lábat párhuzamosan kötöm őket, és kész? Az a célom, hogy ugyan az jelenjen meg 2(vagy több) kijelzőn.
(#) Bakman válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Igen. Egy trükk lehet, ha sok bemenet van párhuzamosan kapcsolva, akkor az azokat meghajtó kimenetet túlterhelhetik. A határt a bemenetek fogyasztásából és a kimenet terhelhetőségéből lehet számítani.
(#) wbt válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Ha nem akarsz visszaolvasni semmit, mindent időzítésekkel oldasz meg, akkor mehet (kivéve persze az "analóg" lábakat, back-light, Vlcd kontrasztfesz).
(#) rockersrac válasza Bakman hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Köszi. Alapjában max 2 kijelző lenne. Csupán kíváncsiságból kérdeztem hogy több kerülhet-e rá. Pic alapú lesz a ,,kicsike"
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Totábbra is keresek az LCD-hez meghajtó áramkört!
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Mi az akadálya? Vagy tőlem várod, hogy megkeressem?
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Én is kereshetek, de nyilván "több szem többet lát" és a nálam profibbak jobban tudják, hogy hogyan érdemes keresni...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 19, 2017 / 1
 
Sokan nem foglalkoznak már az általad feltett kérdésekkel, én sem. Az okokat Te is tudod.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Esetleg milyen keresési kulcsszavakat használjak?
Következő: »»   53 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem