Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   373 / 441
(#) Zarka90 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Gyártatom, természetesen. Viszont azóta sem találom ezt a beállítást. Hogyan tudnám ezt a dolgot kivitelezni? Az egész brd-re kiterjedő preferált irányok megvannak, de hogyan tudnám ezeket csak bizonyos layerekre, vagy net class-ekre alkalmazni?
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Júl 20, 2017 / 1
 
Létrehozod a 4 réteget
Elnevezed a két belsőt tetszés szeint 2 GND - 15VDD vagy fordítva
Mindkét rétegre rajzolsz polygont aminek a neve a réteg funkciója
Autorouterben beállítod a rétegre vonatkozó irányt.

Közepesen kicsi rajznál az autorouter elvan egy jó ideig ezzel, ha nincs valami erőműved a top routolást kapcsold ki, mert 1 hét alatt sem végez.

Megjegyzés: Nem ez a legideálisabb autorouter, külső router gyorsabb, jobb (Electra)
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) Zarka90 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Köszönöm a válaszod! Ez így világos, de így az egész layert egy net névként kell használnom. Ha van pl vcc1, vcc2, vccxy, azokat így nem tudom mind erre a layerre kényszeríteni. Bár lehet félreértem, és mondjuk egy "GND" nevű layer-be minden GND#1, GND#2, GND#xy net bele fog tartozni?
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
A GND#1..stb csak külön megnevezés, vagy más potenciál is ?
Kérdés ugyan ez a VCC esetében is
(#) Zarka90 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Külön nevek, teljesen függetlenek egymástól. (sajnos tutoriaokban sem találok választ a dologra )
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Akkor nagyon nehéz lesz mert a belső rétegen a GND és pl a GND#1 nem keresztezheti egymást, igy egy rétegen nem lesz routolható, szóval mixed -nek kell lenni, azaz fel és le kell engedned 1 - 16 -ra, vagy a 2-15 réteget nem választod ketté VCC és GND-re, hanem azokat használod mixed-nek. Ekkor pedig vak VIA , vak réteg..stb

Szerintem gondold át mégegyszer.

Arról nem is beszélve, hogy egy 10x10cm panel 4 rétegben bőven 20eFt felett van.
De ezt persze te érzed.
(#) Zarka90 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Félreérthetően fogalmaztam. Nem szeretném, hogy az egész layer vcc legyen, ezt megoldhatom tényleg polygonnal, vagy a layer nevével. (Idő szűkében, néha muszáj is így.) Azt szeretném, hogy bizonyos net-eket csak a megadott layereken huzalozzon (ettől még más mehet ott, de amiket erre engedélyezek, azok mondjuk csak azon a kettőn). Ezek közti VIA-k természetesen átérhetnek a többi layerre is. Blindolni nem szeretnék, az tényleg sokat drágít. Jó lenne a buszokat, zajkritikus vezetékeket átpakolni belső layerekre, hogy azok csak ott, és esetleg egy adott irányban mehessenek.
Teljesen kézzel routolva ez a projekt már nem emberi időskálán lenne mérhető (és felesleges is), ezért szeretném ezeket az amúgy jól behatárolt szabályokat kikényszeríteni az autorouterből.

(a projekt határideje, és bonyolultsága megkívánja a kettőnél több layert. most, főleg a határidők miatt nagyobb arányban, és hatékonyabban szeretném használni az autoroutert)
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) Zarka90 válasza Zarka90 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Valahol a clearance matrix-ban tudnám elképzelni a dolgot, hogy ott tudnék minden osztályhoz egy layer költséget adni, de az valahogy megragad 2D-ben
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Akkor szerintem használd a szelektiv routolást, a megadott netekre először, utána meg a többit routold
(#) Zarka90 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Így szoktam mindig, hogy a kritikus vezetékek kézzel, többi autorouter.
Viszont sokszor a kézzel routolás is nem villamos szempontok alapján definiált szabályok szerint történik (pl hajlításnak kitett területen nincs via, nagy áramokon szintén, vagy amit konkrétan említettem, a bus-ok, tápvonalak, egyéb kitüntetett vezetékek adott layerekre kényszerítése).
Az ilyen, részben kényelmi, és mechanikai okokból képződött szabályokat szerettem volna minél jobban automatizálni. Sajnos nagy részükre nem találtam lehetőséget, így maradt a kézzel routolás
A segítséget köszönöm, a panel el is készült a hétvégén (11 óra manual, 27 óra autorouter)

las view.jpg
    
(#) Alkotó válasza Zarka90 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
A képen nem látszik a 38 órai munka vonalvezetésének eredménye.
Ha nem sért valamilyen érdeket, azt is mutasd meg nekünk.
(#) mc-4 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlen hogy találom a KBPC 3510 QF Diódahíd 35A / 1000V alkatrészt a könyvtárban?
(#) elektronika95 válasza mc-4 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Rectifier néven keresd, és a GBPC 1 vagy GBPC 6....ezek közül válaszd ki.
(#) zamatőr válasza mc-4 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Rectifier B25A-
(#) mc-4 válasza zamatőr hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) gerry hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
Üdv! 6.3mm-es mono jack aljzatot keresek az Eagle-ben. Tudnátok segíteni?! Köszönöm!
(#) zolek hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Üdv. Eagle könyvtár bővítésére Library Loader ajánlom https://componentsearchengine.com

elég bő a választék .
(#) gerry válasza zolek hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ez az! Köszönöm!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Sziasztok!
7805 és 7812 feszstab IC-t nem találom az Eagle-be, helyesebben találom de csak smd-be furat szereltbe nem!
Van esetleg ötletetek hol keressem vagy mivel helyettesítsem?
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
7.7.0 verziót használok.

Illetve van még egy gondom. próbáltam az alkatrészkönyvtárat beilleszteni!

Meg is csináltam a másolásokat és a script felülirást. De kidob mindig egy hibaüzenetet!

Bemásolom a scriptet is illetve az üzenetet is.
Próbálgattam kiszedni amit hibának ír kapcsos zárójel pontosvessző stb stb, de nem lett jobb ugyhogy visszamásoltam!

Esetleg ha a scriptről valaki tudna feltenni egy képet
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Mit akartál beleírni ?
(#) (Felhasználó 122012) válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Tessék!
(#) Frankye válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
"Vreg" néven keresd őket! (Voltage regulators)
(#) (Felhasználó 122012) válasza Frankye hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
SMD-ben kell neki, és csak az LM317, LD117, LP2950, LP2951, stb. van benne - legalábbis nálam.
Idézet:
„7805 és 7812 feszstab IC-t nem találom az Eagle-be, helyesebben találom de csak smd-be furat szereltbe nem!”
(#) Frankye válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Bocs, de nekem ez épp fordítva hangzik. Persze, ha használna - mondjuk - írásjeleket (ilyen vessző, és hasonló, úri huncutságok), máris érthető(bb) lenne... De ugye a "királynőt megölni nem kell félnetek"...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza Frankye hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Egy írásjel sokat változtat az biztos, de ettől még érthető ...
(#) Firefighter1 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Köszönöm!
Látom te a kapcsos zárojel alá tetted a másodikat... amikor haza megyek megprobálom énis!

Amgy a 7805 egy fira dolog... helyesebben tudni kell jol hasznalni az Eagle-t...
Ha ugy kerestem hogy 78** akkor nem találtam azt a tokozást amit kerestem ha csak 78* akkor kidobta.... Köszönöm mindenkinek a segítséget... biztos jövök még láma kérdésekkel mert 2 év után vettem elő megint az Eagel-t!
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) Frankye válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Általános kereső használati szabály, hogy a "?" (kérdőjel) egy karaktert, a "*" (csillag) korlátlan számú karaktert helyettesít. Így tehát a "**" (két csillag) megadása értelmetlen, ezért sem adott rá találatot.
(#) Firefighter1 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 

Mindíg tanulok valamit! 20 éve püfölöm a billentyüzetet de eddig ezt nem tudtam!
Lehet hogy nem kalapáccsal kellene ??
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Ezt meg kell szokni az eagle-n. Eléggé keserves a könyvtárak kezelése, igy hosszu betanulási idövel kell számolni.....
Következő: »»   373 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem