Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 131
(#) uniman válasza Pepiito87 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Hello! Kicsit drága lenne új vezérlést és tartozékait beszerezni hozzá...ez ugye a motorba van beépítve: Bővebben: Link
Talán olcsóbb egy távirányítót "feláldozni". A Smart-kütyü kimenetét a távirányító mikrokapcsolójára kéne bekötni és a motor közelében egy külön dobozban elhelyezni.
(#) MAKAI489 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Köszi a gyors választ. Igen a proci érzékeli, hogy a photo (10) bemenetet lekötöttem a COM (7)-re.
A csatolt képen modelleztem a működést, ez alapján érzékeli a CLOSE (13), OPEN (12) és a STEP BY STEP (11) vezérlő jeleket, de a terhelésen (2*230V/15W izzó) nem jelzi, hogy a triakok bekapcsolnának. Sajnos az OMRON sem húz be. Az is lehet, hogy valami tiltás még benne van, illetve hiányzik a modellből. Holnap kora reggel, amikor elviselhető a hőség kipróbálom élesben, kikötve a fénysorompót.
(#) icemann64 hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Sziasztok, a kapu elektronikámba tönkrement az RR10 433mhz modul. Csak orosz oldalon találok ilyet, esetleg lehet valamivel helyettesíteni?
(#) Pepiito87 válasza uniman hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Ohh az jó ötlet mert ugyis van egy rossz távirányitó aminek nem jó az egyik nyomo gombja, igy akkor azt meg lehetne oldani vele. Köszi a sok segítséget!
(#) zsoltee0001 válasza MAKAI489 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Fölösleges élesbe próbálgatni amíg az asztalon nem jó, a kérdésedbe az volt, hogy csak zárni nem hajlandó, ez esetbe csak az infra ill. a záróirányú végállás kapcsolóval lehet a gond, ill. ezek áramköreibe.
A végálláskapcsolókat is fölfogja a processzor pár gyors villogással?
Kösd le onnan a 220-at és csak 24VAC-t adj neki és ne is lépj tovább amíg nem kapcsol a relé!
Üdv
(#) giskard válasza icemann64 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Gyakorlatilag bármilyen rádiós adatátvitellel helyettesítheted (lehet készen kapni, magad is építhetsz), a frekvencia nem számít.
Egy jelsorozatra bekapcsol egy másikra meg ki (pl. relét húz, elenged).
De a kérdésedből úgy ítélem, az építés nem opció, ezért pl. riasztókat áruló boltokban van ilyen kütyü viszonylag olcsón.
(#) icemann64 válasza giskard hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Köszönöm, csak a lábkiosztás miatt vacilálok.
(#) MAKAI489 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Mindkét végállás kapcsolót lemértem, működnek. A motor felé elmenő 2 db vezetéket lezártam 270 Ohmmal és csak a trafót táplálom 230 V-al. Így modellezve az FCC és FCA LED-ek visszajelzik a végállás kapcsolók működését és az 1 sec villogás is detektálja a jelfeldolgozást. Keresem de sehol nem találom, hogy mi hajtja meg a relét. Többrétegű a NYÁK és nem tudom követni a fólia útját. Ezért kellene nagyon egy elvi és beültetési rajz.
(#) giskard válasza MAKAI489 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Bakker, elvi rajzot nem fogsz találni (bár az interneten minden van, csak az nem ami kéne)
Egy műszerrel le tudod követni,, hogy megérkezik e a jel és hogy kiadja e a beavatkozást.
Innen egyértelmű,ha megérkezik és nem adja ki ,vékonyan olajozd be és bal kézzel nagy ívben dobd el a fenébe.
Ha megérkezik és kiadja, van lehetőséged.
(Mi a som ez ? Fcc meg Fca ? egyszerűbb lenne ha építenél magadnak egy tökéleteset (vagy nem ezért van ez a honlap ?))
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) zsoltee0001 válasza MAKAI489 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Még-egyszer
Idézet:
„A probléma, hogy a kapu csak nyitni hajlandó, zárni nem.”

Akkor miért a relé áramkörébe keresed a hibát? az nyitáskor és csukáskor is ugyanazt csinálja, elméletileg akár ki is iktatható lenne, mert csak biztonsági funkciója van ha netán zárlatos lenne valamelyik triak ill. a villogó lámpát kapcsolja.
Egyébként egy smd npn tranyó kapcsolja a -24V-ot a ha jól emlékszem processzor legalsó lábáról kapja a jelet, ha annyira érdekel.
Ha a végállásokra jól reagál, stop, infra megszakításra is és mégse akar becsukni, úgy hogy a relét se kapcsolja, akkor az érdekes hiba, van 1-2 tippem, de az csak tipp.
Először zárjuk ki ezeket a hibákat 100%-ra
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza giskard hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Ez egy nagyon jó vezérlés, miért kéne kidobni? amíg a processzor megy és nincs szétégve eddig mind javítható volt amivel eddig találkoztam, optocsatolókkal levédve az összes I/O láb, esélye nincs hogy megpusztuljon valamelyik periféria
Üdv
(#) xeri válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Jelentem, azóta hiba nélkül teszi a dolgát (bocs, hogy kicsit eltűntem). Köszi még1x.
(#) MAKAI489 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
A vezérlő panelt tüzetesen átvizsgáltam, a triakok környezetét - a csere miatt- alkohollal lemostam, majd egy teljes tesztet végeztem. Megjegyzem, a végálláskapcsolókat külön külön is lemértem ill. a megállapítottam, hogy a proci látja a két mikroswitchet. Csocsák csodája, a a vezérlő panel a teszt környezetben tökéletesen működik, a relé behúz, átkapcsol, a triakok kapcsolják a műterheléseket (2*15W/230V) és a STEP üzemmód, az OPEN és CLOSE üzemmód is működik. Az OPTO bemenetet érzékeli, a STOP üzemmód is OK! Tehát mindkét üzemmód működik és modellezve az OPTO bemenetet megszakítva, azonnal OPEN üzemmódba kapcsol.
(Végig gondolva a modellezési és tesztelési folyamatot, amit 09/11-én végeztem elképzelhető, hogy a végálláskapcsolókról a motor felé menő vezetékek 270 Ohmmal történő lezárása után csak az FCC és FCA ledekre koncentráltam és nem végeztem teljes tesztet.)
Sajnos az éles környezetben csak a hét második felében tudom tesztelni. Nagyon bízom a sikerben. Mindenképpen beszámolok az eredményről.
(#) zsoltee0001 válasza xeri hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Szuper! Nem kell egyből újat venni.
Akkor tulajdonképpen a gyenge teljesítményű stab 5 voltos IC volt a hunyó?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza MAKAI489 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Nem teljesen értem, Az eredeti hiba az volt, hogy nem csuk be.
Asztalon kipróbálva szintén nem csuk be, de relé se kapcsol becsukáskor, aztán hirtelen jó minden?
(#) xeri válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Gyenge vagy hibás, nem tudom, a kukában végezte. Csak az utóbbi kb. fél évben kezdett rendetlenkedni, előtte vagy 3 évet már használtuk hiba nélkül, úgyhogy inkább elfáradhatott a 78L05-ös. Most, hogy megjavult, kapott egy új dobozt is a ro1000-es, az előző már jórészt ragasztóból állt
(#) zsoltee0001 válasza xeri hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Honnan sikerült új burkolatot szerezni?
(#) xeri válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Innen (ugyanaz az 500-as, mint az 1000-es háza).
(#) MAKAI489 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Tegnap visszaszereltem a helyére és élesben kipróbáltam. Szándékosan nem kötöttem be az infra felől jövő - 10-es csatlakozóra menő - vezetéket, de a 10-es bemenetet a 7-es Common-al összekötöttem. Így tökéletesn működik. Ha bekötöm az infra felől jövőt, akkor nem zár be. Tehát az opto adó-vevőben kell keresnem a hibát, de addig így opto nélkül is használható. Valószínű az adóval lehet a gond, mert nem látom a telefon kameráján, hogy jelet sugározna.
Nice tipusú az opto, amint lesz egy kis időm kiszerelem és asztalon végigmérem. Ahogy néztem 5-10 eft között komplett infra adót-vevőt lehet kapni, nem beszélve a kínai web oldalokon, pedig még kedvezőbb az áruk.
Még egy gondolat: "Asztalon kipróbálva szintén nem csuk be, de relé se kapcsol becsukáskor, aztán hirtelen jó minden?" Szerintem az az igaz amit fentebb írtam: "(Végig gondolva a modellezési és tesztelési folyamatot, amit 08/11-én végeztem elképzelhető, hogy a végállás kapcsolókról a motor felé menő vezetékek 270 Ohmmal történő lezárása után csak az FCC és FCA ledekre koncentráltam és nem végeztem teljes tesztet.)
Köszönöm a segítséget, sokat tanultam ennek a vezérlőnek a megismerésével, modellezésével és mérésével.
(#) zsoltee0001 válasza MAKAI489 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Idézet:
„Ahogy néztem 5-10 eft között komplett infra adót-vevőt lehet kapn”


150 forintért meg infraledet , vagy ha van rossz tv távirányítód, Cseréld ki, szériahibás.
Üdv
(#) MAKAI489 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Köszi a tanácsot, TV távirányítóm van pár darab, majd kibelezem az egyiket.Üdv.
(#) zsoltee0001 válasza MAKAI489 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Jó lesz az
(#) sagem1 hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
sziasztok!
egy kis segítségre lenne szükségem ditek globe garázsnyitó vezérlést szeretnék cserélni más tipusra az eredeti panel 70R .LINK:http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=294ditec_globe_vez_rl_pan.png
24V-OS VEZÉRLÉS.
az uj vezérlés gardengate_roll24 Link:http://gardengate.hu/index.php?fomenu=webshop&menu=termek&tipus=vezerlesek&altipus=egymotoros&arukod=ROLL24D0
telepítési segédlet:http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=557ezt_k_tn_m_be_helyette.png
nem kéne más csak összehozni a nyitás zárást pontos leírással hogy miképpen kössem be hogy biztonságosan üzemeljen természetesen megfizetném sürgős lenne.köszönettel:Tomi
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) uniman válasza sagem1 hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Ha jól sejtem a Ditek cucc "enkóder"-es motorral működik...a Roll meg végálláskapcsolókkal.
Ezt "összehozni"...?
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Nem tudom, te hogy vagy vele, de én el se olvasom az olyan hozzászólást amibe nem képes használni a link gombot
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Idézet:
„"1 napja regisztrált"”
...ezért meg van bocsájtva.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Hali!
Van egy ECO2 es vezérlés, FITI vevővel. Az a probléma, hogy szépen, folyamatosan, mindig közelebbről - közelebbről veszi a jelet a táviránytóról. Már teljesen mellé kell állni, hogy ki lehessen nyitni. Minden távirányítóra egyformán reagál. Mi lehet bánata? Több, ugyan az a távirányító rá van hangolva másik, sokkal messzebb lévő kapura is. Ezekkel semmi gond.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Szia
Megnézném antenna nélkül, egy rosszul elhelyezett, ill. hibás antenna többet árt mint amennyi haszna van, ill. megcserélném a jó vevővel. Ha ott is s*ar akkor kuka, mert egyébként nem sok értelme van vele foglalkozni.
Üdv
(#) sagem1 hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
köszönet" uniman " forumtársnak legközelebb haszálom a link gombot
(#) increduluszoltan hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
sziasztok!
Eco 2 vezérléssel megy a Laeder protect kétszárnyú kapunyitó? Megegyezik az Ecoból kijövő áram feszültsége a kapunyitó motoréval?
Következő: »»   38 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem