Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 94
(#) Kolyokgolya29 hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Nekem minden felszerelésem megvan, tudok tölteni,fejteni,gázt szűrni, nagypapám klímás volt és minden felszerelése megvan. Sajnos a szerelőkkel nekem még mindig rossz tapasztalatom volt. Meg a másik hogy a gép R22 vel üzemel,azt nekem hivatalos szerelő nem tölti vissza.Tehát mi lehet a hiba oka?
(#) dobo hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Sziasztok tegnap elkészült a klímám.
Végül nem használt hanem egy új ergo márkájú gép lett beszerezve Ukrajnából.
A gép gyárilag gázzal töltött volt.
A héten beszereztem hozzá a szigetelt rézcsövet és csináltam egy tartókonzolt a kültérinek és kifúrtam a szülséges födém áttöréseket.
Felszereltem a kültérit felraktam a beltérit kiépítettem a csatornázást.
Tegnap befűztem a rézcsövet felperemeztem a csővégeket és összekötöttem a rendszert.
Vezetékezés és csepvízcső is bekerült a csatornába.
És elkövetkezett a vákuumolás.
Van egy 2 lépcsős szivattyúm ami elegendő vákuumot tud gyári adatai szerint.Óra sajnos nem volt így úgy gondoltam ha kiszívja a pára és levegő nagyrészét a rendszerből az is jobb a semminél.
Olaj nem volt benne így hajtóműolajat raktam bele. Csináltam egy "szervízcsövet" Egy oxigéntömlőt húztam a szivattyú csonkjára a másik végét egy közdarabbal a szervíz csatira toltam.
A közdarab egy 20 centis átlátszó puha benzincső volt 10-es átmérővel. ebbe bele tudtam erőltetni a vékony oxigén tömlőt. Valamint egy 60x4 es imbuszcsavart. Ezt rádugtam a csatira és elinítottam a vákuum szivattyút.
Az átlátszó csővel az imbuszcsavart meg tudtam szorítani és benyomni vele a szelepet így a rendszer ki tudott szellőzni a vákuum ki tudta szívni a bent rekedt párát.
Az átlátszó csőben látszottak apró vizcseppek. A vákumolás végén a csövet húztam le először a klímáról majd utánna kapcsoltam le a szivattyút így a rendszer hermetikusan lezárt maradt.
A szivattyúzás kb 30 percig zajlott majd 2-3 óra szünet ekkor ellenőríztem megmaradt-e a rendszerben a vákuum. Megmaradt
Ujra vákuumoltam és rányitottam a sarokszelepeket. A gáz kiáramlott a rendszerbe.
A csatikat ellenőríztem szappanos vizzel és jól tettem mert a beltérinél az egyik kötés bubizott picit. Ezt elhárítottam és szuperül működik a klíma.
Gondoltam leírom hátha tudtok belőle ötletet meríteni.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Sziasztok! Egy hagyományos on-off klíma későbbi felhasználása érdekében történő otthoni leszerelése esetén, ha elzárom a nyomó oldali szelepet a gáz visszaszivattyúzása érdekében a kültéri egységbe, mennyi ideig kell a kompresszort zárt nyomó oldallal (nyitott szívó oldallal) működtetni a megfelelő eredmény érdekében? Illetve, még a kompresszor leállítása előtt el kell-e zárni a szívó oldalt is vagy visszacsapó szelep működése miatt erre nincs szükség elég leállítás után elzárni? Olyat kérdeznék főleg, aki járatos a klíma áttelepítésben vagy szerelésében. Köszönöm szépen a választ !
(#) mikoszabolcs válasza dobo hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Ez igen! Ügyes vagy.
(#) mikoszabolcs válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Küldjétek el az uni-ser szervizbe Pesten, minden ilyen panel hibát gyorsan és szakszerűen megoldanak nagyon baráti áron. Tapasztalat, nem reklám.
(#) kaqkk válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Ha rövid a csőszakasz elég 10-20s leszivatás de ha tovább megy a gép az sem baj a szívószelepet minden esetben el kell zárni a kompresszor leállítása előtt.
(#) mikoszabolcs válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Köszönöm. Maga a kompresszor ugye nem tud előállítani akkora nyomást a kültériben zárt szeleppel, hogy szétvesse a nyomás az egészet?
(#) kaqkk válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Inkább le áll mielőtt ez megtörténne
(#) mikoszabolcs válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Mindenesetre, ha egy percig járatom akkor azért nem robbantom fel?
(#) kaqkk válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Nem ,de ha a kültéri hangja megváltozik azonnal zárd el a szelepet ,és állítsd le a kompot
(#) mikoszabolcs válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Rendben, köszönöm a hasznos tanácsokat!
(#) szsrobert válasza erbe hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Nem tanulok, mas vezeti a helikoptert.
Teny hogy nem szabad palackos gazt hasznalni mert robbanasveszelyes.
A benzin is.
Visszakoltozok a batlangba, ott nyaron is huvos van. Faval fozok, az nem robban. Csak a furdes fog hianyozni...es manapsag a mammut is keves mar. Gyujtogeteskor meg elzavarnanak a maganteruletekrol.
(#) kaqkk válasza Kolyokgolya29 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Valószínűleg kompresszor hiba, de látatlanban nem lehet többet mondani .
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) Kolyokgolya29 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Ha kompresszor hiba lenne akkor nem volna nyomás,szerintem adagoló szeleppel lehet probléma.
De addig nem akarom megbontani amíg hozzáértő szakemberrel nem tudok konzultálni.
(#) kaqkk válasza Kolyokgolya29 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
El kell hogy keserítselek ezekben nincs adagolószelep mindegyik kapillárcsöves . A váltószelep viszont csinálhat ilyet ha az elektronika megbolondul és hűtés közben átkapcsolja .
(#) Kolyokgolya29 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
A váltószelepet már le húztam az elektronikáról, A hőmérő szenzorokat kimértem,mind jó,csak azt nem értem hogy megy a gép egész nap,25 celsiusra állítva. Ki be kapcsolgat,de amilyent leveszem a hőfokot,és 5-6 percet megy folyamatosan utána kezdi a műsort.
(#) kaqkk válasza Kolyokgolya29 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Azt nem értem miért csak csepegteted az infót ? Ha az elején leírod akkor egyből kiugrott volna az elektronika hiba
(#) gabesz34 hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Samsung Maldives klimam, AVQ09PVAX kültéri egységgel. A kültéri egység paneljan mind a 3 led világít. R/G/Y. Kód táblázat alapján power on reset.
Azonosító kód újra beadva de semmi változás. Van valakinek valami ötlete?
Eeprom vagy processzor hiba?
Beltéri normális működés.
Olyan mintha állandóan reseteli magát a proci nem bír tovább lépni a következő muveletre. Ez az én sejtesem.
Varom az ötleteket.
Üdv Gabesz
(#) kaqkk válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
A samsungoknál előfordul hogy ilyenkor elég egy áramtalanítás - újraindítás , talán segít ..
(#) gabesz34 hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Sajnos ezeken a lepeseken tul vagyok. Uj azonosító kod beadása is megtortent.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) kaqkk válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Biztos hogy a saját kódját adtad be neki ?
(#) gabesz34 hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Igen 08 02 11 52 0C 81 00 00 00 00.
De ezt is próbáltam.
00 80 21 11 52 0C 28 10 00 30 00 00.
(#) sburgen hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Kedves hobbiszerelő barátaim!
Van egy dimarson dmr-20 gw-4-es egyszerű (on-offos) lakás klímánk, ami egy villámcsapás miatt túláramot kapott és valami megsérülhetett a vezérlőpanelben. A biztosítéka épp a panelnek de lehet hogy egy IC kiment. Van valaki közöttetek, aki vállalja, hogy beméri az összes kis alkatrészt és segít nekem kicserélni?.
Segítő együttműködésétekre számítva üdvözlettel, Sburgen.
(#) kaqkk válasza sburgen hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Hobbi szerelő ebben nem tud neked segíteni , rendelj egy kínai univerzális elektronikát és tedd bele a beltéribe 10000 körül megúszod a javítást.
(#) BarnaPili válasza sburgen hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Helyileg merre vagy egyébként? Sm ide nem írtad,sem az adatlap nem tartalmazza az infót.
István
(#) Joe_001 válasza sburgen hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Üdv!
Ha a túlfesz kilőtte azt az egy IC-t akkor annak pótlása esetén sem fog elindulni a panel, mert az egy mikrokontroller, és a benne lévő programot is pótolni kell. kaqkk megoldását használom régóta on-offoshoz. A beltéri ventillátor fordulatszabályozási módjára figyelj mert lehet leágazásosra kell cserélni a motort.
(#) GPeti1977 válasza sburgen hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Tudnál ilyen panel linkjét megadni pl az ebay ről?
(#) Busz válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
A klíma azonosító kód az mi lenne konkrétan?
(#) Petyka79 válasza totga hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Szia! Nemrég írtam ide a fórumra. Icecool on/off klímám ugyanezt csinálta! Van a beltérin egy mikrokapcsoló, azzal lehet ki-be kapcsolni. Azt vettem ki, azóta működik rendesen!
(#) gabesz34 válasza Busz hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Szia! 08 02 11 52 0C 81 00 00 00 00
Üdv Gabesz
Következő: »»   38 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem