Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 94
(#) Busz válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Nem így értettem.

Hanem úgy hogy mire jó, miért kéri egyáltalán ilyen kódot a klíma?
(#) gabesz34 válasza Busz hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Az azonosító kód arra szolgál ha a két egység nem látja magát. Tehát a beltéri ill. a kültéri nem tud kommunikálni.
(#) sirály12 hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Bár nem teljesen klima, de majdnem.
Tudom, hogy hadititok, de nem lehet valahonnan megszerezni, hogy a Fujitsu hőszivattyúk a kültéri és a beltéri között milyen kommunikációt használnak? Esetleg parancsok, jelszintek, rajzok, bárminek örülnék. Annyit tudtam meg eddig, hogy egy 1 vezetéken zajló kommunikáció. A jelszint 12 és 36V között van valahol. Bármilyen kis infó jól jönne. Köszönöm.
(#) vargham válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Én megnézném, hogy a benne lévő mikrokontroller melyik kivezetésén megy a kommunikáció. Ha szerencséd van, akkor valami szabványos dolog. Esetleg interfész áramkör, stb.
(#) sirály12 válasza vargham hozzászólására (») Aug 26, 2017 / 1
 
A kültériben lévő panel be van öntve, így nem mertem jobban megbontani.
A látható oldalán semmiféle ic nincs, a túloldalon lehet.
A terminal block 3-as kivezetése a kommunikációs vezeték. Ha jól értelmezem, akkor a földeléshez képest kell a feszültségszinteket értelmezni.
Alapból egy UTW-SCBYA beltéri doboz lenne hozzá(nekem az nincs meg, ha más nem lesz meg kell vennem, csak felesleges lenne, és drága is.), de azon csak kézzel lehet mindent beállítani, nekem ez felesleges lenne, így ha lehet nem venném meg. Igazából a saját kis rendszeremmel szeretném összekötni.

Pár képet feltöltöttem ide.
Képek
(#) Busz válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Szóval ha pl kiég a beltérim és pl csak bontott panelt rakok bele akkor sem biztos hogy működni fog kód nélkül?
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Működni fog ha jó a panel , ez a kód az on of os gépeknél volt "divat" de ott csak a beltériben volt elektronika . (A kód értelmét ne kérdezd)
(#) gabesz34 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Ez pontosan az inverteres gépeknél van.Ha bontott vagy új panelt teszel bele mindenképpen parositani kell a 2.egységet.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
(#) kaqkk válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Nem vitatkozom ! Nézd meg a típusszámokat amik a kódokhoz tartoznak már vagy háromszor feltettem ide ... (20 éve szerelek és javítok klímát ...) Az inverteresnél ahogy áram alá kerül megkeresi egymást a két elektronika , duál triál gépeknél még az is elmeséli a beltéri a kültérinek hogy ő mekkora teljesítményű ...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
(#) gabesz34 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Szia én se szeretnék vitatkozni de én meg30.éve javitok nyaklapokat többek között ilyeneket. Ha reseteli magát a microcontroller akkor sajnos bekell adni neki a parancsot. Ha veszel egy uj panelt 95% hogy felkell tanítani. Ezért vannak az azonosító kódok az inverteres klimakhoz.
(#) kaqkk válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
A samsung meg az Lg lehet hogy ilyen de az értelmesebb klímáknál elég panelt cserélni semmiféle kódolást nem igényelnek
(#) gabesz34 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Igen meg még jó pár márka, igazad igazad van akkor ha az eepromba bevan égetve a tartalom.
(#) Near hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Samsung AQV09PWAX kűltéri invertere ciripel és a 3 led folyamatosan világít. A beltéri játsza a működöt minden megy rajta de az inverter panel se a kompresszort se a ventillátort nem kapcsolja.
Mit lenne érdemes megnézni? A kapcsoló üzemű rész nagyfrekis trafója cirmog annyit sikerült megtalálnom. A 3 nagy pufferre már nem jut fesz gondolom már azokra se kapcsolja át.
A hibakód táblázatban a 3 led világíthoz csak annyi van írva hogy reset.
(#) kaqkk válasza Near hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Talán próbáld meg áramtalanítani és pár perc után visszakapcsolni .
(#) Near válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Többször is volt. A beltéri kapcsolja a kültérit de ahogy megjelenik a kapcsolóüzemnél a fesz a 3 led elkezd világítani és annyi. Csak a ciripelés hallatszik.
Próbáltam azt is, hogy napokig nem adok neki áramot de ugyan az.
(#) maszek0005 válasza Near hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Nem lehetséges valami zárlat az inverterpanelen?
(#) kaqkk válasza Near hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Olvasd át a harmadik hozzászólást
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2017
(#) Near válasza maszek0005 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Találni nem találtam de egyenlőre kizárni nem zárom ki. Csatolok képeket a panelről. Sajnos előéletéről semmit se tudok így került hozzám ismerôstől. Csak annyit mondott egyszer csak nem hűtött. Gondolom a panelhibát szerelő neki megállapította csak azt elfelejtette mondani. Ha esetleg olyan nyűgje van, hogy nem tudom javítani, hol és mennyiért tudnék bele invertert szerezni?
Illetve, hol lenne érdemes elkezdeni a hiba keresést? A relékig a feszek eljutnak. A kisfesz rész elindul gondolom hiszen a ledek világítanak. A képen is látható nagy puffereken olyan 10,7v ot mérek de van, hogy 0v ot.
Hétvégén, kiszedve folytóval elindítom és végig megyek a kisfesz körön is. Zárlatot hol lenne érdemes a hűtőborda alatti ic ken kívül keresni? Szivás lenne ha azokat kéne cserélni kismillió lábuk van és ketten vannak.
(#) Near válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Köszi ezt már kerestem. Meg próbálom.
(#) gabesz34 válasza Near hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Szia!
Próbáld meg az opcionális kódot beadni neki.De ha igy sem indul akkor sajna panel csere. Ugyanis ezt a típust nem lehet újra programozni, a CN 551 csatin.
Először a kis feszültséget nezd meg. Érdemes megnezni a TOP 253PN-t.
Opcionális kód ehhez a típushoz :
08 02 11 52 0C 81 00 00 00 00
10 x 2 karaktert kell beadni.

auto
on 08

cool
on 02

dry
on 11

fan
on 52

heat
on 0c

auto
off 81

cool
off 00

dry
off 00

fan
off 00

heat
off 00
Üdv.
(#) Near válasza gabesz34 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Sajnos a kód nem hozott eredményt. :\
Érdekes, hogy a beltéri megy ez megy vesz minden módot az inverter meg deglett.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2017
(#) gabesz34 válasza Near hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Akkor sajna csak a panel csere segit.Nos elég gyakori hibának tűnik ezeknél a készülékeknél az eeprom hiba , vagy processzor hiba. Rendszerint valamilyen túlfesz miatt. A kvarcot még a procinal érdemes megnezni.
Próbáld meg valahol használtan vagy ujjat beszerezni.Egy tanácsom van csak, beszélj klímásokkal, biztosan van olyan aki tud szerezni javított vagy csere panelt. Vagy típus szerint rendelj Kínából egyet. Amire figyelni kell, hogy a verzió és eeprom tartalom számnak 100%-ban meg kell egyeznie az eredetivel. Ezek a fehér matricákon vannak.
Üdv Gabesz
(#) Near válasza gabesz34 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget. Szkóppal megnézem a kvarcot, ha az ok marad a panel csere.
Üdv: Károly
(#) hekkElek hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Fischer klima (on/off, regi). Sarga LED folyamatosan villog (leiras szerint operator). Ennel tobb hibakodot lehet-e kapni? Amugy a Fischer (markanev) milyen berendezesre hasonlit?
Koszonom.
(#) kaqkk válasza hekkElek hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
És milyen hibát produkál ? A legtöbb on-of os klímán villog egy led áramkimaradás után ,és ha elindítják abbahagyja a villogást .
(#) hekkElek válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Korabban 10-20 perc mukodes utan jelentkezett, mostanaban nehany masodperc utan es el sem indul. Tap ki/be nem segit.
(#) kaqkk válasza hekkElek hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Egy kicsit pontosabb tipusszám ? A kültéri hangját fel tudnád venni ?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) hekkElek hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Fisher FS-125HF (R410A kozeg, max.telj.felvetel 1500w). Lefotoztam a semat, a belterin a kabelbekotest es a belteri elolnezeti kepet. Lenne nehany kerdesem:

1) A "bekotes" kepen az 1,2 gondolom a klima kompresszor. Jol gondolom, ha az erre jovo kabelt kiszedem es halozatra kotom, akkor el kell indulnia a kulterinek? Kerdes: a venti is elindul vagy csak a kompressor? Szeretnem kizarni a hibas inditokondi esetet. Amennyire megertettem az itt olvasottakbol legvaloszinubb a kondi hiba a kulteriben, aztan az inditorele a panelen, es egyeb. Valamint hogy a kompressorral nem morzezunk.

2) Mi a 3,4 kabel?
3) Jol gondolom, hogy a pirossal keretezett a belso hocserelon levo hoellenallas?
4) Jol gondolom, hogy a zolddel keretezett a kilepo leghomero?
5) Hogyan tudom szetszedni? Eleg ha a pirossal bekarikazott csavarokat kiszedem es szetjon? A panelhez szeretnek hozzaferni.

Lenne esetleg valakinek errol vagy hasonlorol szerviz manualja? Nem nalam van a cucc szoval nehezkes a hozzaferes, a kulteri meg kinn a teton ...
(#) kaqkk válasza hekkElek hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
A bekötést sokkal jobban látni a kültéri kapocsdekni tetején lévő rajzon , de az 1-N a komp és nulla, a 2 általában a váltószelep a 3 meg a kültéri ventilátor (de a 2-3 bekötése gyártótól függően változhat) A zölddel keretezett a beszívott levegő (szoba) hőérzékelő a másik meg a hőcserélő csövén van elhelyezve az jelzi az elektronikának hogy menyire hűt a gép (ha az túlhűtést - vagy nem megfelelő hűtést jelez letilt az elektronika. Miért akarod szétszedni? Írd le milyen dolgot produkál a gép és nagy valószínűséggel meg tudjuk mondani mit kell javítanod ..
(#) hekkElek hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Na itt a kulteri semaja es bekotese. Az a baja, hogy hibat jelez a belteri egyseg (operation led villog, egyfolytaban). Eros brumm hangot ad, szal gondolom nem tud elindulni a kompresszor (es 5 masodperc utan lekapcsol). Tovabbgondolva a "kulteri" foton levo piros nyillal megjelolt kondenzator meghibasodasara tippelek. A baj csak az, hogy a cucc kinn van a teton, es ahhoz hogy le tudjam venni a tetejet ki kene maszni ... es nekem nem a macska volt az ovodaban a jelem. Kerdesek:

1) Milyen valoszinuseggel kondenzator hiba?
2) Mennyibe kerul sacc/kb es merre keressem?

A cucc 10 eves, rendszeresen pucoltak, a nyari melegben ment tonkre.
Következő: »»   39 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem