Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   50 / 51
(#) még1MbR hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Nyugi, nálam megvan!
Csak épp több 2M-nál és nem tudom ide feltolni, de Watt oldalán azért elérhető szerencsére:
Bővebben: Link
(#) weend válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Szia!
Én ugyan így gondolkodtam, de ennek a témának a keresése közben (kb.egy éve) jöttem rá, hogy érhetik itt az embert ilyen meglepetések. És képzeld, ez egy másik cikkel is megesett, akkor napokig nem értettem a dolgot, azt hittem valami baj van a memóriámmal.
(#) merlingerin válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Szuper, köszi!
(#) még1MbR válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Nyomás megnyomni a nyomtatás-->pdf creator gombot!

Amúgy elvileg van még valahol egy trafóm, ha valaki nagyon építeni szeretne. (Anno többet tekercseltettem)

Meg lehetne összehozni egy PIC mentes áramkört is, mondjuk 556-os IC-vel, a horn hang fanoknak. Csak nem vagyok nagy szakértője az 556-nak, miképp kell összekötni a belsejében lévő 2db 555-öt, hogy a 660Hz-et 80Hz-el szaggassa a kimenetén. Utána már csak a végfokra kell tenni és nincs PIC programozás meg ilyenek.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2017
(#) merlingerin válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Szia!

Én is tekertem 6 trafót. Nekem a lakásban megy, riasztóhoz, belső szirénának. Gipszkarton mennyezet felett vannak, kis rács van a tölcsér előt. Minden szobában van egy, plusz az előtérben. Azt nem tudom meggátolni, hohy a. Mélyen tisztelt betörő urak bejöjjenek, mert ha akarnak, ezek kibontják a falat, meg az ablakot is. De ha ezek a szirénák ordítanak, idebent nem pakol összenegy sem egy szeget sem.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Oh, szuper! Köszönet érte! Lementve.
(#) proli007 válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Hello! Igaz nem 555, de hogy még is legyen egy "PIC mentes" kapcsolás. (Pufferek nincsenek rajta, az mehet a trafóhoz. De mehet bele, az IRF3205 is.)
(#) weend válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Szia!
Köszönjük mester! Ennek sokan fognak örülni.
(#) még1MbR válasza proli007 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Köszi szépen, meg is építem valamikor poénból!
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Szia Miki!

Megépítetted már az utóbbi kapcsolást?
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Hali!

Sajnos még nem, családi ház felújítás van, de ha más nem összedobom valamikor egy próbapanelre...
(#) nordman hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok

Adott két sziréna vezérlő: Siracom II (PA2100) és Touchmaster Delta, mindkettő régi, Federal Signal modell.
Közös jellemzőjük, hogy mint oly sok más vezérlő esetében is, ha "manual" módban megnyomják egy pillanatra a sziréna gombot, az nem csak egy pillanatra szólal meg, hanem egy ciklust lead a wail-ből. Át lehet ezt alakítani úgy, hogy tényleg csak addig szóljon, amíg a gombot nyomják, akkor is, ha ez csupán töredéke a másodpercnek?
És ha igen, azt is el lehet érni, hogy ne a wail hanem a yelp szólaljon meg?

Előre is köszönöm a válaszaitokat
(#) még1MbR válasza nordman hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Code3 3692 esetén a nyák panelen van egy kis kapcsoló, ami a manual gombnál pont ezt állítja... gombnyomásig szóljon vagy 7 másodpercen át. Ezeket sajnos nem ismerem...
(#) triniti hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Sziasztok
Vettem egy MOS-2 beltéri szirénát,, de elakadtam a bekötésnél.A leirás szerint
L/S2: villogó bemenet
S1: hang (sziréna) bemenet
GND: föld
Szabotázs bemenetek
A GND-t a DSC PC3000 GND-jébe kötöttem, szabotázst a szabotázs körbe. S2 és S1-et a bell--ba kötve semmi, bell+-ba meg folyamatosan villog. Hol a hiba.
(#) nordman hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok

Szert tettem egy Whelen 295-ös szirénavezérlőre, és egy Code3 fényhídra, amiben van egy 100W-os sziréna.
Minden szép és jó, egy dolgot kivéve. A Yelp úgy szól, ahogy kell, de a Wail csak felemeli a hangot, és tartja az idők végezetéig, nem hajlandó leengedni.
Mivel az egész készülék diszkrét elemekből áll, gondolom, ez a probléma viszonylag könnyen orvosolható.
Tudna valaki segíteni ebben akár tanáccsal, akár úgy, hogy anyagi ellentételezésért cserébe megjavítja?

Előre is köszönöm

whelen.jpg
    
(#) még1MbR válasza nordman hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Jó lenne hozzá valami áramköri rajz... de lehet valamelyik elektrolit kondenzátor cseréje megoldja.
Whelen még nem volt a kezeim között
(#) elektros90 hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Ilyen ebay-en kapható mini szirénának szüksége van jelforrásra is, tehát erősítőből kell táplálni, vagy sima 12Vdc megy a bemenetére? Esetleg valaki ismeri, tudna segítani? Köszönöm.
(#) merlingerin válasza elektros90 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Szia! Benne van az elektronika... 12V kell neki, és vonyít.
(#) elektros90 válasza merlingerin hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Aha, köszi. Akkor amit küldtek enyhén szólva is kaki, mivel kussol.
(#) nordman hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Üdv mindenkinek

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Whelen WS 295-ös szirénavezérlőm. (lásd a képen)
Felújítottam optikailag, kicseréltem a régi mikrofonkábelt, a törött gombot középen, meg még ezt-azt.

Eredeti állapotában a Yelp hang jól működött, de a Wail nem. Az csak felemelte a hangot, és úgy hagyta. Gondoltam, valami kondenzátor gond. Kicseréltem benne azt a kettőt, amit találtam. Az eredmény: most már a Wail is csak a hang felemeléséig jut

Viszont az én elektrotechnikai tudományom itt véget is ért. Keresek valakit, aki ránézne a berendezésre, és meg is javítaná. Természetesen nem szívességet kérek, megfizetem bárki fáradozásait, ha felajánlja a segítséget.

De az is jó, ha tudtok tippet adni, kit keressek ez ügyben.

Köszönöm előre is
(#) sany válasza nordman hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Üdv!
Ha tudsz tegyél fel egy képet a belsejéről. Hátha úgy könnyebb lesz segíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2019
(#) nordman válasza sany hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Szia

Ha csak arra vagy kíváncsi, hogy ez még diszkrét elemekből épült-e, annak megítélésére ezek a képek is talán alkalmasak lehetnek. Amúgy ez a 80-as évek első felének szülötte.

De ha azt mondod, hogy egy -a panelről készített- jó minőségű fotó alapján talán azt is meg tudjátok mondani, hogy mit érdemes ellenőrizni vagy cserélni, akkor szétforrasztom megint az összekötő kábeleket, és boldogan készítek ilyen felvételt is.

Bocsánat a láma kérdésért, nekem ezek a dolgok nem egyértelműek
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2019
(#) sany válasza nordman hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Idézet:
„Ha csak arra vagy kíváncsi, hogy ez még diszkrét elemekből épült-e...”


Nem csak. Pl. a panelszámra, esetleg látható forrasztási hibára, stb.


Idézet:
„Gondoltam, valami kondenzátor gond. Kicseréltem benne azt a kettőt, amit találtam.”


Azonban nem csak két kondenzátor van benne. Kapásból látok 5 -öt. De lehet akár dióda hiba is.

Megpróbálok hozzá kapcsolási rajzot keresni. Lehet másnak meg is van hozzá.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2019
(#) nordman válasza sany hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Rendben. Holnap szétszedem megint, és csinálok róla nagy felbontású képeket.
Addig is köszönöm
(#) nordman hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Nem volt időm foglalkozni vele, és hajnalban el kell utaznom. De jövő hét második felében újra itthon leszek, akkor elkészítem a fotókat.
(#) sany válasza nordman hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Néztem hozzá kapcsolási rajzot, de eddig csak , sajnos felhasználói kézikönyvet találtam.
(#) nordman válasza sany hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Itt vagyok végre. Pokoli egy hét volt, de a végén jól sikerült. És ma már időm is volt, úgyhogy ismét szétszedtem a vezérlőt, és lefotóztam a panelt. Minden képnek van nagy felbontású verziója is, a mellékelt linkeken érhetőek el.
Remélem, meglátsz rajtuk valamit

Köszönöm előre is

(Amúgy én is kerestem kapcsolási rajzot, de semmit nem találtam.)

Kép1

Kép3

Kép4

Kép5

Kép6

Kép7
(#) sany válasza nordman hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Szia!
Köszi, ezek remek képek!
Az első dolog amit látok a képen, hogy egy-két forrasztás nagy valószínűséggel előbb vagy utóbb érintkezési hibát okozhat. A képen bekarikáztam. Arra vigyázz, hogy ne nagyon magas hőfokú pákát használj, mert a forrszemek könnyen felszakadhatnak és elszakíthatják a vezetősávot, "láthatatlanul" is. A képen bekarikáztam azokat , amik így első látásra gondot okozhat. A vezetősávok ellenőrzését egy multiméterrel el tud végezni.
Továbbá, én szemmel látható hibát nem látok a képen, de másnak hátha jobb a szeme és talál esetleg valamit.
A panelon elég sok kondenzátor van. Mindenféleképpen én a kondenzátorokat vizsgálnám meg először. Ehhez egy kapacitás-ellenőrző műszerre lenne, illetve lesz szükséged.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) nordman válasza sany hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Köszönöm szépen.
A csatlakozásokat, és az esetleges szakadásokat le tudom ellenőrizni. A kapacitás méréssel lehetnek gondok.
Remélem, jutok valamire. De legalább el tudok indulni valamerre.
Köszönöm még egyszer
(#) sany válasza nordman hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
A kondenzátorokat különben miért cseréled ki? Láttál rajtuk valamit?
Drasztikusabb megoldás , ha az IC -k környezetében , minden kondenzátort kicserélsz. De az legyen a végső eset. Mivel tudod megmérni a szakadást multiméterrel? Mert, ha azzal,akkor majd tápfeszültséget is tudsz majd mérni az IC-knél.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
Következő: »»   50 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem