Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   63 / 125
(#) majorosn hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Be lehet kötni valahogy, szórakozzak vele, vagy vigyem vissza és nézzek valami más tetmosztátot?
(#) uniman válasza majorosn hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Talán be lehet kötni az említett relé közbeiktatásával...
De mivel termosztátod működését nem ismerem, de még a programozásának a lehetőségeit sem...
Kérdéses az, hogy folyamatosan adja ki a fázist a kivezetéseire, vagy csak a programban állítható ideig...
(#) granpa válasza majorosn hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Szerintem jobban jársz, ha visszaviszed, és becseréled egy normálisra/hagyományosra.
(#) uniman válasza majorosn hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
A villanyfűtéshez való is jó lehetne, de ahhoz is kell egy relé.
Az tuti úgy működik, hogy addig adja ki a feszültséget a "cekászra", amíg a beállított hőfokot el nem éri a szoba hőmérséklete. A cekász helyére kell bekötni a relét és annak független kontaktusait felhasználni a kazánhoz...
De ezt a mostanit is ki kéne próbálni, hogy hogyan működik, pl.: 2 db "villanykörtével", amelyeket a motoros szelep helyére kellene bekötni.
(#) Bakman hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kedves ismerősöm nevében írok mert telefonon nem tudtam neki érdemben segíteni (messze lakik, perpillanat nem tudom melátogatni), használható képet pedig nem találtam a gázkazán vezérlőjéről.

Junkers gázgazán, az adattábláról ezeket diktálta be:
zwe24-1 kdp 23 55000
109 fd468

Termosztát:
TRQ 21

A termosztátot szeretné helyettesíteni egy normál, On/Off típusúval (Q7-RF), mert a TRQ nagyon rossz helyen van, kábelezésre pedig nincs lehetőség. A kérdés csak annyi, hogy a kazán vezérelhető-e On/Off termosztáttal és ha igen, azt hova kell kötni.

Nem probléma, hogy a lángmoduláció nem fog működni, még így is sokkal jobb lessz, mint amilyen most.

Előre is köszönjük!
(#) merciabc válasza Bakman hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Át lehet kötni. Van egy piros kábeles áthidalás, ott a retesz-zár benne.
(#) Bakman válasza merciabc hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Az áthidalás helyére a termosztátot? Ha igen, akkor az eredeti termosztátcsatlakozókkal mi legyen? Perpillanat csak a mellékletben lévő kép áll rendelkezésre de már jeleztem neki, hogy fényképezze le az egész vezérlőt.

IMG_0743.jpg
    
(#) merciabc válasza Ilna hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
A melegtől a füstgáz-torlás kb. 35fok felett okoz problémát.
Attól még resetelés után elindul a készülék, és kb. 20-30mp után tilt le.
Valamelyik érzékelő adta meg magát, vagy a panel.
Ki kell mérni!
(#) merciabc válasza Bakman hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Kellene a panel képe!
(#) Bakman válasza merciabc hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Rendben, szervírozom amint megkapom.
(#) Bakman válasza merciabc hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Parancsolj, mellékletben.

IMG_0753.jpg
    
(#) kekoma hozzászólása Aug 30, 2017 /
 
Üdv!

Segítséget kérnék! A termosztát neve Emos P5613. Rá szeretnék kötni egy infrapanelt amit szabályozna, de nem sikerül bekötnöm-átkötnöm!

PDF

alma.jpg
    
(#) uniman válasza kekoma hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Hello!
Nem látni, hogy a bekötött vezetékek másik végei hová vannak kötve! Enélkül mit írjunk?
Annyit látni, hogy nincs benne egy átkötés a COM és az L között, amelyről le van írva, hogy milyen esetekben nem szabad eltávolítani...
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) zoszka válasza Bakman hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Helló.
Kell hozzá egy csatlakozó a 7,8,9-re (-2-nél), a jobb szélén lévő kapcsolóbemenetre (-1, -2-nél). Házilag nem ajánlom. Eredetileg nem tud fogadni 2 pont szabályzású termosztátot. Az 1,2,4 es pontokat lehet úgy bekötni, hogy ellenütemben vezérelje az új termosztát. Negatív élvezérléses, azaz a készüléket nem bekapcsolja, hanem leállítja. Ha rosszul kötitek panelcsere!!! Szintén nem ajánlom házilag..
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Az a ZWR-24-es
(#) merciabc válasza zoszka hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szia!
Igazad van, már én is látom a kép alapján.
(#) Bakman válasza zoszka hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Nem teljesen értem a dolgot. Miért kell csatlakozó a 7, 8, 9-re, amikor az 1, 2, 4-es pontokat lehet bekötni normál termosztáthoz? Mit jelent a -2 és -1? Valamilyen pozíciószám?
(#) zoszka válasza Bakman hozzászólására (») Szept 3, 2017 / 1
 
Az 1,2,4 es pontok modulációs termosztáthoz valók.
A -1, -2 az a gyártmány verziószáma. A te esetedben -1 a verzió, ha pontos a típus amit leírtál.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) porsapka hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok! Magam szeretném bekötni a Ferroli bluehelix 25c kondenzációs kazánomhoz a szobatermosztátot (Ferroli Romeo w ) és a külső hőmérséklet érzékelőt ( Sonda esterna) , de nem tudom hogy milyen kábelt vegyek hozzá. Tudnátok nekem segíteni, hogy a boltban hogyan kérjem? És hogy milyen a tökéletes hely számukra? Köszi előre is.
(#) timarcell hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Sziasztok!

Ariston clas premium + Honeywell lyric t5 vagy round működhet?

round

t5
(#) Norbis hozzászólása Szept 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
A napokban kicseréltem az MMG 5013-0-005-0 termosztátot egy computherm q7-re. (Nem rádiós, csak a sima programozható.) Működik is a fűtés, le is kapcsol, viszont a kazán szivattyúja (régi FÉG) folyamatosan megy azóta. A régi termosztátnál lekapcsolás után még kb 1 percig keringetett, aztán megállt. Ez most nincs, folyamatosan megy, ha csak őrláng megy, akkor is.

Ha van tipp, azt megköszönném!

Üdv Mindenkinek!
(#) uniman válasza Norbis hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Tipp No.1: A "régi FÉG" pontosítása...
(#) Gafly válasza Norbis hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Benne maradt az utánkeringetés.
Ha régi fajta,(nagy zöld ellenállással, fekete dobozban), akkor a hiba hamarosan megszűnik magától, mert szét fog égni.

Én, ezt a ZC18-re gondolva írtam, egyben reagálva és igazat is adva uniman mester hozzászólására.
(#) dhjoco hozzászólása Szept 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Lakás bővítés miatt vettem egy használt Ariston Clas Premium kombi gázkazánt. Fél van rakva, be van kötve már, jövőhéten hozzák a gázórát hozzá
Akkor lesz beüzemelve.
Vettem hozzá egy vezeték nélküli termosztátot.
Ami egy Computerm q3rf.
A vevő egység már fent van, kábelezés tiszta volt.
Na most a két szálat kellene már csak bekötnöm a gázkészülékbe. Csak az a problémám hogy nem igazodok el a kapcsolási rajzán. Mellékelek róla képeket hátha tud valaki segíteni.
(#) dhjoco válasza dhjoco hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
A panel lemaradt.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2017
(#) Taki33 válasza dhjoco hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Szerintem a környezeti termosztáthoz.
(#) dhjoco válasza Taki33 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Köszönöm Taki.
Szerintem is ő lesz az.
Igazából ez a két üres hely van.
Gondolom a külső az pedig egy a házon kívüli termosztát lehet.
(#) Juszty hozzászólása Okt 6, 2017 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni hogy adott egy saunier duval thema c 23 e típusú kombi kazán. Érdekelne hogy hova kell kötni mégis a termosztátot. Mert ami leírást találtam nem tudtuk elindítani. (Átfolyó melegvíz van)
(#) Fredo hozzászólása Okt 7, 2017 /
 
Sziasztok! Buderus kazán Buderus termosztátját (T6651E) szeretném lecserélni mert nagyon gyakran kapcsolgat de úgy hogy kb 5 percenként 1 percet megy a kazán.
Van egy Computherm q7-esem arra cserélném. Nem vagyok nagy elektromos ember de ezt azért vállalnám. A gond az hogy kibontva a Buderust 4 eres a kábel. Barna és fekete be van kötve, a kék meg a sárga nincs.
Jól gondolom hogy a Q7-es 1-es portjára a barnát a 2-esre a feketét kössem? Ha esetleg mégis fordítva kéne nem csinálok nagy bajt?
Link
Itt a Buderus van egy kis kapcsolási rajz is az egyik fényképen
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2017
(#) Blackmate hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Sziasztok!

Computherm Q7 termosztáthoz nincs valakinek kapcsolási rajza? Nem bekötési rajzra gondolok!
Ugyanis szeretném valahogy távolról (pl. számítógépről soros portjáról) vezérelni a termosztátot.
Esetleg foglalkozott már valaki ezzel?
Következő: »»   63 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem