Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   22 / 50
(#) tomat5 válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Esetleg egy ilyet tudnál próbálni, hogy nálad hogy néz ki?: Bővebben: Link
Köszi.
(#) tomat5 válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Régebbi projektből átemelt, elvileg ugyanilyen betütípussal működik rendesen. Jók a betűk és a távolság sem vészes. Fura.
(#) Elektro.on válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Hát nálam is igy néz ki.
(#) Elektro.on válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Van egy ilyenem is. Hátha hasznos lehet neked vagy bárkinek.

nextion.pdf
    
(#) tomat5 válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A régebbi projektet még egy régebbi IDE verzióval kezdtem, a fontokat is abban generáltam. Lehet, hogy el van rontva a frissítésben a fontgenerátor?
(#) Elektro.on válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Benne van a pakliban...
(#) d-istvan hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
Szeretném kérdezni, elolvastam párszor szinte mindent, úgy láttam van itt aki profi.
Vásáróltam egy 3.2 es ehanced nextiont.
Elsőre működött egyszer próbáltam ki.
Majd pár napja elővettem miután megjött a külső portokra csatlakoztatható egység. az ITEAD honlapjárol letöltöttem a demót, azt mondta hogy frissíteni kell a kijezőt és elkezdett számolni a képernyőn, írta hogy 100% és újraindult, de semmi sem jelenik meg rajta azóta, sem a soros portról sem a kártyáról nem lehet letölteni semmit sem! Azt írja "invalid devicenul"
Kérem a segítségüket hogy lehet újra működésre bírni.
Normál kijelzőt is vettem azzal minden rendben van.
Tisztelettel: István
(#) Lamprologus válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
ESP wifi modullal jártam úgy frissítés után, hogy többet nem indult ...
Akkor EEPROM kiforraszt, egy másik jó modulból szintén kiforraszt, tartalom átmásol, visszaforraszt ... és működik! Talán itt is működhet ... esetleg valahonnan megszerezni az EEPROM tartalmat ... akkor kicsit kevesebb forrasztás.
(#) kapu48 válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Lehet, hogy csak megváltozott a soros port sebessége?
Nextion Update
(#) Lamprologus válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Jogos, az is lehet ... akkor egy logikai analizátorral meg kéne nézni induláskor mit küld ki a vonalra... vagy próbálgatni a sebességeket valami terminálprogramból.
(#) kapu48 válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
The Nextion Instruction Set:
6 – System Variables?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) d-istvan hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Sajna egyálltalán semmit sem csinál, bármit szeretnék beletölteni vagy csak csaklakoztatni szeretném. Kiirja "invalid devicenul".
Természetesen minden sebességen próbáltam, mármint a soros portról.
Tisztelt kapu48, nem értem, nem tudok angolul, lehet valahogyan Update-elni?
(#) Elektro.on válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Memória kártya nélkül probálod indítani?
(#) wbt válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
"connect"-re sem ad választ?
(#) d-istvan hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Igen memória kártya nélkül is a nextion editorból. De 2gb os kártyáról is felírva a kártyára a demót.
De ad választ a connectre azt amit írtam.....
(#) Elektro.on válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
korábban csak a gyári demoval phóbáltad?
A mostani file-t (.tft) próbáltad?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) d-istvan hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Igen csak demóval próbáltam úgy emlékszem.
"A mostani file-t (.tft) ezt nem értem?
(#) Bakman válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
tft kiterjesztésű az a fájl, amit a kijelzőre kell tölteni az SD kártya segítségével. Maga a kijelzőre szánt program.
(#) d-istvan hozzászólása Szept 2, 2017 /
 
Igen próbáltam TFT is illethe a HMI is rajta volt a kártyán. Egy másik nem Ehanced kijelzőm is van azzal simán rá lehet tölteni arra a kijelzőre a demo fájt is illetve azt is amit szerkesztettem. Ez az ehanced cisekedett így hogy kiakadt benne valami..
(#) _BiG_ válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
A "Válasz" gombot használd kérlek, hogy lássuk, kivel is beszélsz. Köszi
(#) wbt válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Ehhez kapcsolódó, de buta kérdés: az SD-re felpakolt file az tartalmaz (-hatja) az esetleges upgrade-hez szükséges bináris állományt? Csak azért esedezek ezzel a kérdéssel a nagyérdemű (mindent tudok, én soha nem felejtek el egy eljárás nevét, Te nem értesz hozzá szólamú tökéletes emberhez is) közönséghez, mert ha a belső FW hibás, akkor tehetsz Te fel bármilyen file-t. Nekem 2 tégla kijelzőm is van, ami upgrade után csak az áramot fagyasztja. Tehát lehet, van valami kis huncutság, ami miatt tégla lett a kijelződ. (a FW persze nem publikus még BIN-ben sem, így is másolják). Másik dolog, a gyártó is hibázhat, szerintem fordulj a gyártóhoz, lehet, hogy egy folttal kisegít, hogy a "gyári" feltöltő rutin helyrerázódjon.
(már hogy a TFT a FLAHS-be megy, de az értelmező meg ugye a uC-be, és ha a uC elkolbászol, akkor tégla) Elnézést kérek a beleszólásomért a TőkéletesEmbertől is! Ezért kérdeztem a "connect" választ, mert akkor a feltöltő elméletileg még megy...hát nem.
(#) d-istvan válasza wbt hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Köszöm szépen a hozzászólást Nagyon.
Nekem is ez jutott eszembe... de sajna sehol sem találtam az FW-t nem is írnak róla. Egyébként válaszolt a gyártó. Belinkelhetem a válaszát dehát azzal sem mentem sokra.
Nagy vonalakban az írja hogy én ronthattam el, meg hogy tegyek fel egy színes képen a kártyára.
Igen értettem a kérdésed, de semmit sem reagál csak azt "invalid devicenul"
Próbáltam rákeresni az ITEAD fórumon is de semmi eddig!
Tisztelettel köszönöm a válaszod!
(#) wbt válasza d-istvan hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Erre egy válasz van: hát igen. Majd egyszer összegyűjtjük a téglákat és visszaküldjük, hogy töltsék már újra (feltörés elég ciki, igen jó védelme van az ARM-eknek, főleg a koppintott, dupla sebességű "másolatoknak" amiket az enhanced verziók tartalmaznak. Pedig, ha egyszer meglenne az alap FW...vagy csak a bootloader
Én már csak méregből is TJC-ket használok
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Látom ismét nem unatkoztál. Nagyon jó lett mind a vezérlés rész mind pedig a kijelző.
Gratulálok és egyben köszönet a sok ötletért amit ebből meríthetek.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Hajrá! Sajna a karakterek megjelenítésében nincs élsímítás, csak így lehet szépre megcsinálni. Ha belefér a memóriájába, miért ne?
(#) frob hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok
Keresnék jól látható fontokat, mert a fontgenerátor ami a szerkesztőben van egy rémálom, szóval ha valakinek van bevált fontja, és lenne kedves megosztani a nagyérdeművel, vagy csak magánba, nekem az is jó, legyen kedves ossza meg..

Előre is köszönöm!
(#) frob válasza frob hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Közben megtaláltam hogy egy kedves honfitársunk csinált egy fontgenerátort, ettől függetlenül bevált jól kinéző fontokra vágyom
(#) Bakman válasza frob hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Nincs ilyen. Az alapvető probléma, hogy nincs élsimítás. Minél kisebb a betű, annál csúnyább, nincs mit tenni.
(#) Elektro.on válasza frob hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Esetleg, ha előre deffiniált szöveget képként jelenítessz meg.
(#) frob válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Phu, köszönöm mindkettőtöknek, reméltem hogy nem ezt a választ kapom...
de akkor kénytelen leszek rajzolgatni...
Következő: »»   22 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem