Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   272 / 374
(#) guliver83 válasza solowing hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Megy egy levél.
(#) tiggersoft válasza solowing hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Az enable bemenetet is be kéne kötni. Addig ne is várd, hogy megmoccan...
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
A Robotron sokszor szervót használt. Biztos, hogy léptetőmotorjaid vannak?
(#) solowing hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat! Én tudom azt,hogy lehet kapni nagyon jó motorokat meg minden mást is, de itt most adva van ez a gép:
https://www.youtube.com/watch?v=ouP_GCrAwTk
Eredetileg ehhez szerettem volna egy tartalék vezérlőt, mert ami most van benne az egy kiváló minőségű vezérlő de nem fog örökké tartani gondolom. Na most... az egyik ismerősöm tanácsára vettem meg ezeket a vezérlőket de az az igazság, hogy nem nagyon figyeltem technika órán és fogalmam sincs, hogy hogyan kell bekötni ezeket az áramköröket. Aki összerakta nekem eddig a fázisig ő pedig már nem elérhető... Tehát felajánlom bárkinek ezt a vezérlést aki készít nekem akár egy ugyanolyat mint ami most van benne. Sajnos nem értek a lovakhoz
(#) Firefighter1 válasza solowing hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Ha jól látom akkor fioksines..... Pedig nagyon szépen dolgozik, szerintem a fioksinhez képest pontosan is!

Egy picit más, lerendeltem a neten az alkatrészeket, ugyhogy kb 2-3hét és belekezdhetek énis az epítésbe.... de addig is nagyon töröm a fejem egy NYÁK marón!
De ennek nagyon fiokprojektnek kell lennie!
Szerintetek nyomtató illetve scanner csúszótengelyéből lehet olyan mechanikát csinálni ami elég pontos?
120x120 mm re gondoltam, mozgó asztallal fix maróval!
Így talán stabilabb és pontosabb lenne!
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Ha pontosan kérdezel, pontos válaszokat kapsz. Például ha fotót teszel fel és megkérdezed: "Hogyan kell bekötni ezt a motort?" Ha például bipoláris léptetőmotorod van, akkor úgy lehet a megfelelő vezetékpárakat megtalálni, hogy miközben összeérintesz 2 kivezetést, megpróbálod megtekerni kézzel a tengelyt. Ha párt találsz - nagyon nehezen fogod tudni csak tekerni. Amint szétválasztod - könnyen kell forogjon. Ha megvannak a vezetékpárak, megvan hány kivezetéses, milyen bekötésű a motorod, ahhoz már lehet vezérlést választani. Persze sokkal több kérdés és válasz merülhet fel, De eljuthatsz A pontból B-be így.
(#) solowing hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Csak a függőleges tengely fiók sínes, a vízszintes még viccesebb megoldás lett az simán műanyag csúszkából van és sínből... Ennek ellenére valóban nagyon pontos de itt nincs is szükség a tized milliméteres pontosságra mert a huzal úgyis kb 1mm-es nyomvonalat éget. Vágtam már repcsiket is vele és eddig jól teljesített...
(#) solowing válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Addig eljutottam, hogy megtaláltam a párokat úgy, hogy ellenállást mértem és így derült ki, hogy ki kivel van együtt... De kérlek nézzétek el nekem a dilettantizmusomat mert tényleg csak sarlatán vagyok a professzorok között... Kerestem azóta is dokumentációkat erről a motorról és erről a vezérlésről is. Mindenhol a mach3-at emlegetik, de nekem sajnos csak a JediCut van meg és mivel habvágáshoz kell ezért ez a leg kézenfekvőbb. Ha nem jutok vele dűlőre akkor felkeresem az apróhirdetés topikot és remélem majd, hogy egy olyan elektro mágushoz kerül aki tudja használni.
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Ha nem vagyok indiszkrét és már kimérted... Nem tudnál feltenni egy képet? Abból kiderülne pár dolog, illetve hány kivezetésed van összesen? Az átlag bipoláris vezérlések4 kivezetésű motorokra vannak építve. A+ A- , B+ B-. Abből az "A" és a "B" párokat hajtja meg. Ha félpárokat cserélsz - kinyírod a vezérlőt. Ha párt cserélsz, akkor maximum a forgásirányt cseréled fel. Nem hiszem, hogy ne lehetne beüzemelni, de jó lenne pár kép - akár telefonról is.
(#) solowing válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Helló!

Nem vagy indiszkrét! Köszönöm, hogy próbálsz segíteni! Teszek fel néhány képet.
(#) tiggersoft válasza solowing hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Az engedélyező bemenete (EN) még mindig üresen hagyva. Amíg az nincs bekötve semmit sem fog csinálni!
(#) solowing válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Komolyan mondom, hogy már nekem kellemetlen, hogy mennyire nem értek hozzá
Szóval kifejtenéd nekem, hogy melyik az az "engedélyező bemenet"? És mit kössek rá?
Elnézést... gondolom unjátok már... Hamarosan feladom és békén hagylak titeket...
Most már értem milyen lehet amikor egy kezdő modellező beír az R/C modellfórumra és mi csak nézünk bután, hogy ezt se tudja? Hát ez van! Jó pap is holtig tanul...
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Akkor kezdjük elölről. Egyetlen motort ha bekötsz és tuti megvannak a párjaid - akkor már működnie kellene. Ha Jedicuttal- akkor azzal. Sokan azért javasolják a Mach3-at, mert azzal egyértelműen kézzel is könnyedén vezérled az X, Y Z motorokat, de szerintem erre a Jedicutnak is van valami opciója. Ha jól látom van egy PC-s stepdir vezérlőkártyád és 4db stepdir végrehajtó, motormeghajtó kártyád. Ha a motort és a motormeghajtó kártyák közül egyet bekötsz, Az a következő jeleket várja: Enable - ezzel engedélyezed, hogy elindulhat a motor. Step - lépések , Dir - forgásirány. Ezt a PC-s kártya nélkül, sima nyomógombbal is kell tudnod vezérelni, tesztelni. Nyilván táplálásra szükség van ilyenkor is. Úgy látom a kártyáid 24V-osak, azaz egy labortápról is tudsz tesztelni, de nem árt vigyázni, mert a motorok szép áramokat képesek felvenni. Az ilyen tesztekhez nagyon sok video fent van a youtube-on is. Léptető motor alapok, Kis puska, a bekötésekkel
(#) tiggersoft válasza solowing hozzászólására (») Aug 30, 2017 / 1
 
A képen ugyan olyan vezérlő van, mint a tied.
Mindössze 2db vezeték hiány van a tieden ehhez képest...
Amíg azt nem kötöd be a motor árama nincs engedélyezve, tehát tartóáram sincs.

6560.jpg
    
(#) solowing válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Köszönöm a hasznos linkeket! Megnéztem őket de ebben az esetben arduino-ra van kötve az enable vezeték ezért nem derül ki, hogy az én vezérlőm hol adja ki ezt a jelet. Utána olvasok! Köszönöm!
(#) solowing válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Köszönöm a jelmagyarázatot! Így már tiszta minden csak azt nem tudtam megfejteni, hogy honnan kapja a jelet az enable +
(#) solowing hozzászólása Aug 30, 2017 /
 
Közbe találtam egy enable portot, be is kötöttem de ugyan az a helyzet! Ezt az üzenetet írja ki a Jedi:Time out: -1
Lehet inkább keresek egy szakembert mielőtt haza vágom az egész vezérlést

Névtelen.jpg
    
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Például egy programozható kimenetről. Az LPT portos vezérlők és a mach3 tud ilyet is kezelni, be tudod állítani, melyik programozható kimenet legyen az enable. Azt kell először megnézni a leírásban, hogy 0V vagy 5V az engedélyezés? A saját vezérlőmön tudom, de a tiédet nem ismerem. Ebből a leírásból úgy tűnik, mindkettőt tudja. Egyenlőre kösd fel egy kapcsolóra, amíg tesztelsz.
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Ez az Enable kimeneted! Ezt kellene összekötnöd a motordriver Enable pontjával. De lehet, hogy negálnod(invertálnod) kell - és ez lehet a gond. Nekem is volt ilyen problémám egy vezérlővel. rátettem egy sima TTL inverter egy csatornájára. De egy tranzisztor is megteszi invertáló bekötéssel, vagy az enable - ra kell tenned.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) gerleimarci válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2017 / 1
 
Szoftveresen is lehet invertálni...
(#) solowing válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Köszönöm, megpróbálom...
(#) Temela válasza solowing hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szia!

Bocs, de szerintem ez nem vezérlő, csatolókártya. A vezérlő szoftveredet kell a ltp porttal "összehangolni". Mindenkitől bocs, ha hülyeséget mondtam.
(#) kameleon2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Igazad van. De nem mindegy miről fogja használni. Nekem azért kellett inverter, mert én építettem a vezérlőt is, ami SD kártyáról, vagy terminálról direktben vezérelte a motormeghajtókat. Egyszerűbb és gyorsabb volt beépíteni egy invertert, mint átírni az egész szoftvert a prototípusnál. Így univerzálisabb, mert mehet mindkét vezérlőjellel. Gondolom így gondolkodott, aki megcsinálta ezeket a motormeghajtókat is. Főleg, hogy sokan arduinós vezérlést is használnak, amihez csak letöltik a mintaprogramot, de belenyúlni nem nagyon tudnak.
(#) gerleimarci válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 31, 2017 / 1
 
OK, én nem ilyen speciális esetre gondoltam, hanem az LPT portos progikra(Mach3, UCCNC, stb) és GRBL-re, mert ezeknél egyszerűen lehet állítani a step és dir jelek invertálás.
(#) remiasa hozzászólása Szept 1, 2017 / 1
 
Üdv mindenkinek,

Nemrég hozzáfogtam egy géphez amit lézerhez szeretnék majd használni, itt tartok vele.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) dara válasza remiasa hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
OK és mi a kérdés.
(#) remiasa válasza dara hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Nincs kérdés csak gondoltam megosztom, hátha valakinek támpontnak jó.
(#) Bagodi válasza remiasa hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Saját tervezésű?
Szíj rögzítés, hogy van megoldva?
(#) remiasa válasza Bagodi hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Ez még nem saját tervezés ennél Y tengelybe is 8-as lin csapágy megy, én ezt gyemgének tartom ezért az én tervembe ide 12-es lessz, de már készülnek a rajzok / egy része már kész a szij rögzitést délután le fotozom és felrakom.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017

Untitled.jpg
    
(#) dara válasza remiasa hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Ha nem saját tervezés akkor valamiből bontottad?Lézerhez elég a 8-as tengely,csak nem akarsz kilós dolgokat égetni.
Következő: »»   272 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem