Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   474 / 580
(#) stevepapa válasza Akos67 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Hajtó ic tápjait nézdát, illetve magát az ic-t.
(#) c_jani válasza mindenes hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Az zavar, hogy magát a hibakódot sem engedi törölni. Vagy pedig rögtön beveszi újra?
(#) botesz válasza c_jani hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Valószínűleg azért nem engedi törölni mert még mindig fennál a hiba.A legtöbb hiba ezeknél kikapcs után törlődik csak elő lehet hívni a szervízmenüből...
(#) c_jani válasza botesz hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Hát, lehet igazságod. A hibásnak tűnő alkatrészeket cseréltem, de ez még kevés.
(#) palko0125 hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Találkozott esetleg valaki olyan előltöltős géppel, amiben a külső csapágy 6206-os? Ariston hotpoint gép egyébként. Cak azért kérdezem, mert még nem szedtem szét. Hétvégén fogom tudni szétvágni és nem tudok hétvégén beszerezni csapágyat. Megvenném ma/holnap. Gyanúm szerint 6207-es lesz a belső, (mert általában egy mérettel nagyobb van belül) és a hozzá tartozó szimering? Az sem elképzelhetetlen, hogy 6206-os van belül is, viszont ahhoz van alkatrészem.
Ha esetleg valaki találkozott már hasonlóval, kérem segítsen.
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 31, 2017 / 1
 
Ami utoljára volt indesit abba a következő méretek voltak:
6206 6207 40.2x72x10/13.5
(#) teglascs válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
A Trabik kerékagyaiban is 6206-os csapágy volt.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Köszi szépen!
(#) Bakman hozzászólása Szept 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Rokon vett mosógépet, áthívott, hogy magyarázzam el, hogyan működik. Techwood WB 91042 Y. A meglepetés akkor ért mikor kiderült, se magyar se angol nyelvű használati utasítása nincs. Valamelyikkel tud szolgálni valaki? Karikásak a szemeim az eredmény nélküli netes bányászattól.
(#) még1MbR válasza Bakman hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Igaz német, de google első találat:
https://www.manualscat.com/en/techwood-wb-91042-y-manual

A legfontosabb dolgokat ki lehet azért bogarászni belőle...
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017
(#) Bakman válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Ezt én is megtaláltam, de azért köszönöm. Azóta a Google fordítót fárasztom. Kíváncsi vagyok, meddig fogja bírni a masina, nem tűnik tartós darabnak.
(#) botesz válasza Bakman hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Energomat 1012.5 néven keresd.
(#) kisskarex hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Sziasztok.Kis segitség kellene.Indesit mosógépem még nincs egy éves de sajna párom melltartójának acél tartója kilyukasztotta az ürtöt.A lyuk az alján van a fűtő betéttől nem messze.Szerencsére a betétet nem bántotta az azél de az üst nem birta.Mit ajánlotok rá mivel érdemes megragasztani ami birja a mosólúgot illetve a 90-95 fokot.A lyuk egyébként hangyányi méretű de spriccel ha beereszti a vizet.
(#) Dino71 válasza kisskarex hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
FBS szilikon ragasztó
(#) botesz válasza kisskarex hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Műanyaghegesztő behegeszti.
(#) tibec válasza kisskarex hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Szia! Fogj egy forrasztópákát és egy darabka hasonló műanyagot, mint az üst anyaga. A forrasztóval óvatosan olvaszd meg az üst anyagát és olvassz hozzá egy kevés műanyagot a darabból. Nem lesz valami szép az biztos, de a célnak tökéletesen meg fog felelni. Természetesen arra vigyázz, nehogy nagyobb kárt csinálj, nehogy kiolvaszd az üstöt! Egyébként, ahogy Dino71 is írta, mivel nincs nyomás az üstben, ezért az FBS is tökéletesen megfelel és talán egyszerűbb is.
(#) kisskarex hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Sziasztok.Köszönöm a segitséget először is!Dino71 ahogy irta próbáltam FBS-sel de úgy nézem ledobja gondolom a formaleválasztó miatt.Lehet meg kellett volna csiszolnom hogy porózusabb legyen?
Egyenlőre nem folyik áll benne a viz de kérdés mi lesz vele mosás közben.Ha folyni fog próbálkozom az olvasztással de ahogy irjátok az elég gány munka lesz ráadásul nem lesz szép,pláne hogy rendesen hozzá sem férni.
(#) tibec válasza kisskarex hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Hát igen, azt nem tudtam, hogy nem vetted ki az üstöt. Egyébként nem kell nagyon megolvasztani, csak a felületét és a hozzá adott műanyagot azzal olvasztod egybe. Elég vastag anyag, nem "szalad bele" a forrasztó olyan könnyen. Ha tényleg csak hangyányi a lyuk, akkor akár plusz anyag nélkül, csak a saját anyag összeolvasztása is elég. Csak a felületet kell összeolvasztani, nem teljes mélységben! Nincs nyomás, így nem is fog folyni! Természetesen nem nagy teljesítményű forrasztó kell a legnagyobb fokozaton! Én már számtalan lyukat tüntettem így el, mindig bevált. Sőt, repedéseket is javítok így, azzal sem volt még baj utána. Ha elsimítod a forrasztóval a felületet, akkor még annyira csúnya sem lesz. Egyébként pedig senki nem fogja azt nézegetni, a lényeg az, hogy ne maradjon lyukas.
(#) yulo5310 válasza kisskarex hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nem is értem,hogy mit problémáztok ilyen piti dolgon! Én ilyen kis lyukaknál először belehajtok egy megfelelő alátétfejes lemezcsavart(rövidet),majd kihajtom,lereszelem a hegyét méretre,majd ragasztózva behajtom(jó a pill.ragasztó is),örökös,mint a szegénység!
(#) Dino71 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Na pont ilyesmit akartam most javasolni. Kifúr zárt popszegecs bemárt FBS be és belehúzza. Na az is kb örökös.
(#) zolesz hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Üdv!
Ha már üst javítás a téma megkérdezném, hogy rozsdamentes fém üst befoltozásában van-e valakinek valami jó ötlete?
(#) yulo5310 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Hát ez az,én még amikor a szakmát kezdtem,még ragasztó se nagyon volt,különböző megoldásokat kellett gyorsan,olcsón kitalálnunk. A mesterem szokta volt mondani,gondolkozz,gondolkozz,az a gombóc nem azért van a nyakadon,hogy a nyakkendőd le ne csússzon!
(#) yulo5310 válasza zolesz hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Van!,mekkora a lyuk,és hol helyezkedik el az üstön?
(#) zolesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Elöltöltős INDESIT betöltőnyílás felőli oldalán az ajtózár mellett egy kb 30-40 mm hosszú 3-4 mm széles lyuk. Gyakorlatilag dob pereme koptatta ki.
(#) Dino71 válasza zolesz hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Én simán beragasztottam már FBS el és bírta, bírja már évek óta. Ragasztás előtt zsírtalanítottam.
Ugyan így beragasztottam FBS el már ékszíj lecsúszásából adódó vágást a tárcsa vonalában hátul az üstön. Az is bírja.
(#) yulo5310 válasza zolesz hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
A legrosszabb helyen van! Csak azt tudom javasolni,CO-val befoltozni,igaz ott nem lesz rozsdamentes,de hegeszteni lehet,de előtte a rés két végébe 3-as kobaltfúróval lyukat fúrni,az megakadályozza a továbbrepedést!
(#) Dino71 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Műanyagot co val??? De egyébként van rozsdamentes co huzal is. OK OK elnéztem hogy írta hogy rozsdamentes az üst
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) yulo5310 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Heló,olvasd el a kérdést,inox üstről van szó! Igazad van,tényleg van rozsdamentes huzal is,de nem mindegyik műhelyben.
(#) Dino71 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Igen. Már javítottam.
(#) tibec válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Miután leírtad ezt az egyszerű megoldást, már én sem értem, miért problémáztam annyit!
Következő: »»   474 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem