Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1963 / 2208
(#) joco63 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 10, 2017
Nem szerelek panelre. Az egész légszerelés vagy minek mondják. A csőlábak és a testvezeték a fix. Az erősítő rész árnyékolva van teljesen a táprésztől. Már tettem fel képeket régebben de majd nézek egy párat.
(#) FordPrefect válasza joco63 hozzászólására (») Szept 10, 2017
Gyönge a design.. De akár jó is lehet..
(#) joco63 válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 11, 2017
Köszi! Minimalista egyébként, és fura mert a csövek félig rejtve vannak, de nekem tetszik. A kék gomb háttér világítás azért jó nem?
(#) joco63 hozzászólása Szept 11, 2017
Még néhány kép. A szerelésnél van némi kifogásolni való szakmailag, de ez annak is a következménye, hogy több átalakításon is átesett mielőtt kialakult a végleges kivitel. A légszerelés előnye, pl. hogy könnyen lehet változtatni ha szükséges.
(#) joco63 válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 11, 2017
Van más desing-em is ha ez jobban teszik.
Csak egy kicsit poros.
(#) FordPrefect hozzászólása Szept 11, 2017
Ez már szép!
(#) bta válasza joco63 hozzászólására (») Szept 12, 2017
Az egyenirányító körüli tetőkivágást én a jó légáramlás miatt nagyobb øjűre venném ill. a belső szerelőlemezen sem látok szellőzőlyukakat a foglalatok körül...
(#) djhans hozzászólása Szept 12, 2017
Sziasztok. 6P3SZ SE triódában mennyit tud? Én 4W-ot gondolok.
(#) joco63 válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 13, 2017
Köszi!
(#) joco63 válasza bta hozzászólására (») Szept 13, 2017
Az egyenirányító csővel nincs gond. A végfokcső köruli lukak valóban hiányoznak. De most már
nem fúrom meg. Inkább valamilyen hőterelő lemezt alkalmazok majd. pl vékony réz lemezt belső borításként. Az még szép is lenne
(#) wir12 hozzászólása Szept 14, 2017
Sziasztok. Most fejeztem be az 50W PP erősítőm. Az első ilyen nagyobb teljesítményű erősítőm. A felhasznált cső az orosz 6P3S-E jelölésű. A kérdésem az lenne olyantól aki már dolgozott ilyen csövekkel hogy természetes hogy olyan forró a cső hogy befűti a szobát? Mekkora ezeknek a maximális hőmérséklete ami üzemszerűnek számít? A hőkamerám csak 150,2°C-ig mér és kiakadt mikor ránéztem vele.
(#) djcaveman válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
Szia. Mennyi az andófeszültséged, segédrácsfeszültséged, nyugalmi áram? A 6P3S-E nem rossz szerkezet, de azért 50W eléggé határadat annak a csőnek PP-ben.
(#) Orbán József válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
Szia! Ha nincs ellenedre, szívesen megnézném az elvi és gyakorlati részt, gondolom mást is érdekelhet...
(#) wir12 válasza djcaveman hozzászólására (») Szept 14, 2017
Pontosan nemtudom egy Marshall JCM 900 kapcsolást építettem meg és csak az előfokot moddoltam. Egy orosz csővel foglalkozó külföldi oldalon olvastam hogy az EL34 orosz megfelelője a 6P3S. A trafókat a Classic Tone álltal gyártott utángyártott trafók adatai alapján készítettem. A szekunder 332V magyarán az anódfesz 468V egyenfeszültség. Egy kapcsolóval lehet a segédrácsot kapcsolni vagy az Anódokra egy 2k2 5W ellenállason keresztül ez az alacsony üzemmód. Vagy a 468V-ra egy 100R ellenálláson és a 2k2 5W ellenállason keresztül ez a magas üzemmód. A JCM 900 PA Rajz
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) wir12 válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
Ui. Edig csak alacsony fokozaton járattam
(#) CIROKL válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
Nyugalmi àram?
(#) wir12 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 14, 2017
Passz a munkapontott - 40Vra állítottam rajz szerint
(#) cua válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
Semmikepp nem nevezheto megfelelojenek.
Bizonyos korulmenyek kozott hasznalhato helyette de nem minden beallitasban es kapcsolasban.
Sokszor es sokan hangsolyoztak mar ebben a topikban, hogy minden helyettesitesnel korultekintoen kell eljarni, lasd pl anodfesz, munkapont.
(#) wir12 válasza cua hozzászólására (») Szept 14, 2017
Rendben ezek szerint jobb ha szerzek EL34-et. Szép rockos hangja van ahogy kell de nem szeretném hogy lerobbanjon a búra róla. Megmértem tapintó hőmérővel 172°C a hőmérséklete low fokozatban. Találtam orosz adatlapot a 6P3S-E 160°C a max hőmérséklete. A fene gondolta hogy így túlterhelem. Még jó hogy a másikat amit készítettem az 100W PPP még nem üzemeltem be. Ahhoz válogatott 6P3S van 4 DB de annak a max hőmérséklete 70°C. Valahol a fiókban van 4 db összeválogatott EL34 de azok már nagyon gázosak de mindenképp kipróbálom. Esetleg átépítem 6550re azok a csövek szebbek. Ismerősömnek az Ampeg fejébe 6 db 6550 van PPP kapcsolás és a szinuszos teljesítménye 350W.
(#) cua válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
Nem _kell_ feltetlenul cserelned, de csokkentsd az anodfeszt. Mar kerdezte CIROKL is, mennyi a nyugalmi aram?
(#) djcaveman válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
A két végcső katódjaiba tegyél egy-egy 1 Ohm-os ellenállást, és mérj azon feszültséget, miután bemelegdtek.
(#) FordPrefect válasza wir12 hozzászólására (») Szept 14, 2017
A gitárerősítővel, de inkább a gitárerősítősökkel az a baj, hogy alapvető tudás nélkül építkeznek. Más az elvárás ("rockosabb hang"), ÉS általában a csőcserében keresik a megoldást.
Ha van egy EL34-re alapuló kapcsolás, azt EL34-el kell megépíteni, és ki kell próbálni különböző gyártmányú EL34-el. Ötletelni, cserélgetni lehet más csövekkel, de lutri a teljesítmény/torzítás/élettartam!!
EL34 helyett ugyanabba az áramkörbe, új munkaponti beállítás nélkül a 6L6 család és társai (KT sorozat) alkalmatlan.
De van gitárerősítős rovat is..
(#) wir12 válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 15, 2017
Nem tudtam hogy van gitárerősítős rovat.Tény a csöves teknikáról a tudásom nem teljes de ezért vágtam bele ebbe a projectbe hogy megtanuljam. Tavaly egy PP 18W erősítőt készítettem 6P14P-vel. Mai napig használom de a zenekarunkban ahogy fejlődünk igény van már a hangerőre. Amúgy a gyári rajz utánépítésében anyagi megfontolásból választottam a 6P3S-t mert ilyet kaptam ingyen az öreg szakiktól. Mindenben követtem a gyári rajzot ebben az egyben nem és nem jött össze. Csöves hangszererősítőben bevált Tungsol gyártmányú EL34-et néztem ki.
(#) CIROKL válasza wir12 hozzászólására (») Szept 15, 2017
Nagyra becsülöm aki igy bele mer vàgni a csöves épitésbe de ehhez azért némi tudàs is kell,
Nem elég a dokumentàció lemàsolàsa ,minimàlisan kellene azért tudni mi hogyan miért van.
Értem pl-ul az erősitő beüzemeĺését , beàllitàsàt.
Itt most neked szinte semmi gondod nincs csupàn be kellene àllitani a nyugalmi àramot .
Nem összekeverve a.negativ feszültséggel még akkor.sem ha ez szorosan ahhoz tartozik.
A Laci előzőleg mà leirta hogyan.
(#) jani1987 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 15, 2017
Én a rácsterheléssel vagyok így vagy mondjuk egy trióda anód ellenállásával hogy nem tudom mikor mekkorát kell betenni.
(#) wir12 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 15, 2017
De ha nincs kitől tanulnom így a saját hibáimból tanulok na meg a könyvekből. De ha jól értelmezem amit írsz az EL34 helyett használhatom a 6P3S-t még úgy is hogy 50W-on szeretném járatni? Csak be kell állítanom a nyugalmi áramot. Ezzel van némi gondom honnan tudhatom hogy mennyinek kellene lennie a nyugalmi áramnak?
(#) CIROKL válasza wir12 hozzászólására (») Szept 15, 2017
Az adott cső adatlapja ...
Kicsit tévúton jàrsz a teljesitmény nem a nyugalmi àramtól lesz annyi emennyi , ettől azért összetettebb.
(#) wir12 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 15, 2017
A cső adatlapja szerint az anódáram 73+-13 mA. Szóval ha megmérem az anódkörben az átfolyó áramot az 73+-13 mA kellene lennie?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) wir12 válasza wir12 hozzászólására (») Szept 15, 2017
Olvasgattam kicsit ez a kapcsolás Fix nyugalmi áramos és minden Marshall ilyen és EL34 van benne. Jó akkor segítséget kérnék hogy tudnám beállítani a nyugalmi áramot. A cső adatlapja szerint a katódáram nem kevesebb mint 275mA. Ez mit jelent?
(#) Longa György válasza wir12 hozzászólására (») Szept 15, 2017
Írták: katódba 1 ohmos ellenállás.A katód és a test közé.Azon mérni a feszültség esést.Az meg annyi millivolt amennyi milliamper.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
Következő: »»   1963 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem