Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   475 / 580
(#) zolesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Szia köszönöm a válaszodat. Sajnos a környezetemben nem tudok olyanról, aki co hegesztővel dolgozik. Esetleg valami ragasztási ötleted nincs véletlen? Én valami epoxi alapú ragasztóra gondoltam volna, esetleg üvegszál erösítéssel növelve a ragaszási felületet. Csak nem tudom, hogy milyen ragasztó lenne jó a rozsdamentes felületre.
(#) yulo5310 válasza zolesz hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Lehet kapni két komponensű,kimondottan erős fémragasztót,de a két furat pláne kell,és felcsiszolni rendesen! Rakhatod bőven,dudorosra,majd 4 óra múlva faraghatod,csiszolhatod. A kikeményedés 20 óra.
(#) zolesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Köszi. Utánna nézek, hogy milyen ragasztó lenne a legalkalmasabb.
(#) vargaf válasza zolesz hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Megoldódott a probléma szivattyú cserével, és a Rotovillnél sikerül kb. 2eFt-ért beszerezni
Azért beírom, hátha valakinek jól jön: Az eredeti szivattyú típusa:Askoll M109 (bajonettes, 25W)
A Rotovillnél adott, csereszabatos típusa: Askoll M114. Picit más a lapát, de kompatibilis.

Kipróbáltam a régit, belement a víz a forgórésznél, kopott volt a tengelye és minden 20. indításkor nem indult, csak rezgett.

Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!
(#) franky710 hozzászólása Szept 6, 2017 /
 
Szevasztok!

Van egy WAA2016Kby típusú Bosch mosógép, ami mosás után a ruhák csíkosak maradnak, miért?

Mi lehet a hiba?

Hol keressem. Sziasztok, Köszi a választ. Feri
(#) Dino71 válasza franky710 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Milyen színű a csík? Esetleg nem hangosabb a megszokottnál a mosógép?
(#) kisskarex hozzászólása Szept 6, 2017 /
 
Sziasztok.
köszönöm mindenkinek a segitséget!Fúrógéppel sajna nem férek hozzá mert elég macerás helyen van,hogy szegecset nyomjak bele de a csavaros megoldás jónak tűnik és a pákás megoldás is.Ma mostam vele úgy néz ki az FBS birja még zsirtalanitás nélkül is igaz ez még csak az első mosás volt.
Fél év múlva kiderül hogy sikerült.Végül is mindegy hogyan fog kinézni a lényeg hogy betömjem és ne eressze el a vizet.
Köszönöm az ötleteket!
(#) még1MbR hozzászólása Szept 6, 2017 /
 
Olyannal találkoztatok már, hogy a mosógép valamiért kilyukasztja a vékonyabb ingeket, ruhákat?
Ismerősöm ezért akarja lecserélni, mert állítólag kb. pont a dob perforáció méretű kör alakú lukat csinál a ruhára időnként. Mitől lehet ez? Sosem tapasztaltam hasonlót...
(#) botesz válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Ha belül valamilyen mechanikai sérülés van a dobon az okozhat ilyet,il. ha becsípődik valahova az anyag.Pl gumi és a dob közé.
(#) még1MbR válasza botesz hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Műszaki ember, tüzetesen megvizsgálta a dobot állítólag, nem talált hibát rajta. Mindegy, van pénze, majd vesz másikat
(#) Dino71 válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Elöltöltős vagy felül? Ha felül akkor okozhatja az ajtó szerkezet ha már ki van kopva. rugó törött zsanér vetemedett. Beleakad a ruha forgás közben. Végig kell nézni a dobot nincs e megsérülve . lehet a lyukakban szeg gombostű melltartó tű. vagy laza a dobborda és oda tud becsípődni a ruha.
(#) még1MbR válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Elöltöltős rémlik, a tegnapi szivattyúcserém után jött szóba a dolog, de márkát nem kérdeztem tőle. Azért köszi a segítséget, megemlítem neki holnap...
(#) Gafly válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Idézet:
„lehet a lyukakban szeg gombostű melltartó tű.”

Cicifix az nagyon gonosz ruhadarab.
Nem csak arról van szó, hogy amikor próbálja levenni az ember, kiveri a szemét.
De képes kinyitni az Energomat ajtaját is, és utána szedheted szét a gépet...
(#) Dino71 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
(#) franky710 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
A mosógépünk nem lett, hangosabb, a csík fehér színű, mint ha a mosószer csíkokban rajta maradna a ruhán.

Várom a válaszod. Köszi Feri
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Szia!
Valószínűleg por alakú mosóport használsz. A mai mosóporok némelyike olyan, mint a gipsz. Használj folyékony mosószert.
Üdv, Palkó.
(#) még1MbR válasza franky710 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
A fűtőszál melegíti a vizet? Lehet hideg marad a víz és nem oldódik fel a por.
(#) Dino71 válasza franky710 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Igen ha fehér akkor valószínű mosószer maradék. Azért ha port használsz azt is illene feloldania.
vagy nagyon megvan tömve a gép és nem tud mozogni a ruha és marad benne mosószer mert nem éri a víz rendesen. Vagy tényleg mint előttem is írták meg kellene figyelni, hogy felmelegíti e a vizet.mert a hideg vízben nem mindig oldódik ki a mosószer.Főleg nem 15 perces mosásnál.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Sziasztok, Van egy Hotpoint WMBF742G mosógép, a probléma, / már csak/ annyi, hogy a mosás végén nem nyitja ki az ajtót. Az előzmények: Ajtókapcsoló kiégett annyira hogy, a 2 barna vezeték a saruból szintén, egy piros megmaradt. A panelon Z00607MA, 2db SMD dióda "SM" a kódja, a TVR04471 lerobbant, valamint a BTB10 triac is zárlatos lett.Ezeket kicseréltem, illetve SMD nem volt itthon 1N4007-et tettem bele, a gép elindult. Start gomb megnyomására szépen magára zárja az ajtót, s elindul a beállított program, de mikor megjelenik az END felírat a piros lakat nem alszik el, ajtó nem nyílik. Később gondolkoztam rajta, mert em értettem az elején, hogyan éghetett ki ennyire a doorlock, s szerintem ez lehetett az eredeti hibája, a mosás lejárt, a gép esetleg egész éjjelre, vagy többre is úgy maradhatott, majd a tulaj az ajtót feltépte.
(#) Frankye válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Az ajtó reteszelő mechanikai megakadása is okozhatja. Nálam ugyan ez volt. Megoldás 1.: "Érintésdinamikus" javítás (jól oldalba kell vágni), ettől rendszerint helyrerázódik. Megoldás 2.: Kenés, vagy csere. (Ez utóbbi - nyilván - a végleges megoldás, az első arra jó, hogy ki lehessen nyitni az ajtót.)
(#) Chipmunk1960 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Szia, Vadi új van benne, mint írtam. Ha a konnektorból kihúzom, kb 2 perc múlva simán, akadás nélkül ki lehet nyitni, ezért gondolom, hogy az elektronika nem enged el, s ezért égett szét az előző ajtókapcsoló is.
(#) franky710 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szevasztok!

Bocsánat csak most tudtam elolvasni a válaszokat, a fűtőszál jó, melegít, 30 fokos mosásnál csinálja ezt csak! Korábban újkorában nem csinálta. A mosószer folyékony és Perwol márka.
köszönöm a további ötleteket.

UI: Nem lehet, hogy a hőfok érzékelője rossz, ami a fűtőszál mellet van?!

Köszönöm a segítséget.
M.Feri
(#) kisskarex hozzászólása Szept 16, 2017 /
 
Sziasztok.Használt mosógép alkatrészeladással foglalkozik itt valaki?Már mindenhol keresek egy felültöltős géphez alkatrészt de eddig még nem találtam.Hátha tud valaki segiteni!
Előre is köszönöm!
(#) Dino71 válasza franky710 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Persze lehet az NTC(hőérzékelő) rossz. De ha 30c fokos mosásnál melegíti a vizet és épp nem forralja akkor nem valószínű, hogy rossz. Meg kell figyelni hogy öblít e a mosás után. Lehet nagyon megvan tömve ruhával.
(#) botesz válasza franky710 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
30 fokon eleve nem szabad mosni...
(#) botesz válasza kisskarex hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Írd le mi kell hátha van valakinek.
(#) Gafly válasza botesz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Úgy könnyű
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Én mindig ezt szoktam tanácsolni.El kell felejteni a 30 perces 30 fokos programokat.fél óra alatt nem lehet tisztára mosni a ruhát.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok! Whirpool mosógépünk nem teszi a dolgát,2perc után a kulcs jelzés vilog mintha nem volna be csukva az ajtó. Ki vettem az ajtónál lévö végálást, a 3 érintkezönél, be nyomva semelyiken keresztül ,bármelyikhez mérve nincs záró kontaktus,két szélsön mérhetö igen nagy elenálás,gondolom ez az elelektromos zár volna. Ez a kapcsoló volna a hibás ?
Következő: »»   475 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem