Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   275 / 371
(#) neogeo2 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Az AutoCAD nem tud gcode-ot közvetlenül exportálni? Csak mert mintha valamikor régen egy ismerősöm abból csinálta volna. Mondjuk lehet rosszul emlékszem. Régen volt. Vagy esetleg valami plugin vagy valami is lehetett.
(#) bbatka válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Talán kiegészítővel. A FreeCAD viszont tud.
Lásd
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2017
(#) kameleon2 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ismerem az autocad-et, rajzoltam is vele eleget, igazad van, hogy macerásabb egy-egy alakzat létrehozása. Sok ilyen feladatot gyorsabban oldottam úgy meg, hogy Openoffice-ban rajzoltam meg, mert nagyon hatékony, aztán dobtam át Inkscape-be. Ott már csak finomítani kellett. A Corellel én sem kínlódom, mert nekem épp elég a free szoftverek által nyújtott teljesítmény. Autocad helyett is sokszor openoffice és maximum Google sketchup. Ezek nagyon gyorsak és hatékonyak - még az autocadhez mérten is, nem beszélve az autocad áráról. Köszönöm, az infót, kipróbálom, mennyire használható ez a plugin. Ott a cnc, lehet tesztelni.
(#) solowing válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
JediCut-ot próbáltad? Én azt használom és tud mindent amit kell. Ráadásul ingyenes!
(#) guliver83 válasza Mc Elek hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
A sárga fórumon lehet erről a vezérlőről olvasni wgyébbként!
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Szia! Most töltöttem le - ismerkedem vele. Köszönöm!
(#) solowing válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 / 1
 
Ha kell segítség, írj be bátran. Ha tudok segítek...
(#) emmzolee hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Valaki használ Mach1 Filter -t?
Régóta megoldottam vele a cncvel készített nyákjaimat. (kb 2 éve nem volt rá szükségem.)
Azóta a gépek is frissítve lettek...
Most viszont nem tudom miért, de nem működik. Azt írja MFC Application leállt.
Lehet erre megoldás, vagy az is érdekel, hogy Ki mit használ Gerber vagy PLT file átalakításra G-kóddá.
(#) guliver83 válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Tölts le egy másikat!
(#) nyekk hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Üdv.
Véleményeteket kérném ,az ebay -ről rendelhető ,LPT csatoló kártyákkal kapcsolatban .Mennyire megbízhatóak,megéri foglalkozni velük,vagy alapból keressek valami komolyabbat?Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) mutatvanyos válasza nyekk hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szia! Én inkább ezt javaslom, ez bevált, dokumentált, nálam az elődje jól teljesít!
illesztőkártya
(#) nyekk válasza mutatvanyos hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Kösz,motor vezérlést mivel oldottad meg?Mert, a kínaiak kínálnak erre is megoldást pl.TB 6600 ,de nem szeretnék feleslegesen vásárolni.
(#) mutatvanyos válasza nyekk hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
2M542 a motorvezérlő tipusa, motoronként 1 db, nagyon megbízható!
2m542
(#) dara válasza nyekk hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
A kinai kártya is ua,miért adnál több pénz ki érte?A motor vezérlő is 1500Ft darabja,ha beütöd hogy Tb6600.
Ha nem kinai,nem is eredeti.Magyarul,ua árulják csak sokkal drágábban.
(#) nyekk válasza dara hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Egyetértek,vannak eltérő vélemények a leválasztó kártyát,illetve a motor vezérlőt illetően.Azért kértem véleményt,van aki dicséri,van aki nem,így látatlanból ,meg nehéz megitélni.
(#) dara válasza nyekk hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Nekem amit likeltél az van és remekül működik,plussz az 1500 pénzes TB6600.Évekkel ez előtt vett komplett kártyám nem tud annyit ami majd tízszer annyiba került.
(#) nyekk válasza dara hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Értem,kösz!
(#) gerleimarci válasza nyekk hozzászólására (») Szept 25, 2017 / 1
 
Csak nehogy valaki a fekete dobozos TB6600 utánzatot rendelje, mert azzal megszívtam rendesen. A sima nyák+alu bordás jó, azt lehet venni.
(#) mutatvanyos válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Anno a fekete dobozos TB6600 nálam is gyorsan bekrepált, és csak 2000mm/min sebességet tudott a gépemen, a 2m542 4000mm/min-nel is képes haladni.
(#) nyekk válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Nagyon hasznos infó,jó hogy megosztottad,már meg akartam rendelni !
(#) gerleimarci válasza nyekk hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Ilyet rendelhetsz nyugodtan, nekem 40V-on max árammal megy, de ilyenkor persze kell rájuk ventilátor, mert akkor már fűtenek rendesen.

s-l500.jpg
    
(#) nyekk válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Ilyet rendeltem ma.
(#) Mc Elek válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Az istenért sem találom. Melyik topikban? Adsz egy linket?
(#) guliver83 válasza Mc Elek hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Megy egy levél .
(#) SALáta válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
A solid edge 2d draft ingyenes ha jól tudom.
(#) kameleon2 válasza SALáta hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Igen, én is használtam régebben, de nehézkesnek találtam. A Solidedge 3D sem könnyen használható, de gyártásorientált és hatékony, ha valaki megtanulja használni. Egy darabig próbálkoztam vele is, de az már fizetős és rengeteg helyet zabál fel a gépen. A Google Sketchup gyorsabban elsajátítható és könnyen települ. Igaz nem tud olyan bonyolult transzformációkat. Használ itt valaki Solidedget még?
(#) benko_balazs hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Meg szeretnémkérdezni a tisztelt fórumtársakat, használ-e valaki enkóderes léptetőmotort + visszacsatolásos motormeghajtó, és ha igen, leírnátok a tapasztalataitokat vele, az előnyeit meg a hátrányait.
(#) guliver83 válasza benko_balazs hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Ha az a hátránya, hogy drága akkor csak ennyi!
(#) SALáta válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Pedig könnyű, csak hagyományos modellezésre használom egy egy alkatrészre melóhelyen. Az a jó mikor a szinkronmodellek rosszak. Nyilván hagyományos része egyszerűbb, szinkron se túl bonyolult.
(#) benko_balazs válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Ezt én is tudom, de a kérdés műszaki szempontból érdekes. (Az árakat én is láttam ) Inkáb az érdekel, hogy tud-e annyit plusszban (szerintem tud), hogy érdemes legyen lehetőségként számításba venni, akár úgy, hogy enkódert szerelni egy léptetőmotorra, és vezérlőt tervezni neki.
Következő: »»   275 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem