Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   270 / 373
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Jó!..
(#) guliver83 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Igen szerintem is!
(#) Mzolee hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Nagy dillema van. Nem tudom hogy keressem ebay-en a képen látható munkaasztalt. Minden kis részegységet lehet külön venni náluk, nemhiszem el hogy ezt nem. Magyarba biztos méregdrága. Valakinek van ötlete angolul hogy lehet? (amiket kipróbáltam: VT table, cnc plate, V groove table, working table.)
(#) Petyaa válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Szia! Így keres rá: European Standard V-Slot Linear Rail Aluminum Profile Extrusion
(#) kameleon2 válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
ebay barátunk és "T-Slot Table alu" valamint a méret amit keresel. Esetleg gugli.
(#) Petyaa válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
De neki V profilú kell
(#) kameleon2 válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Hát ez tényleg komoly probléma!
(#) Firefighter1 hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Lakásba kifejezetten előnyős ez a konstrukcio!
Nem röpköd a forgács mindenfelé! Nem fejez le az asszony ha a lakásba mar az ember!
(#) l48 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Az igénytelen látványért lefejez. Ha van egy kis müszaki érzéke és miért ne lenne levágja a másik fejedet is
( Ez a kis gép nem termel forgácsot csak port és az ellen nem véd ez a konstrukció sem. Valamint minden anyagnak van saját szaga amihez legalább 7 fejednek kéne lennie)
Végig játszottam! csoda, hogy van fejem
(#) Firefighter1 válasza l48 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
(#) borvendeg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ez milyen marómotor?
üdv.
(#) Firefighter1 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
A leirás alapján egy Makita RT0700C.
Elég jokat olvasok rola!
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
A Makita nekem is tetszett, csak az nem, hogy nem tudtam összekombinálni az ER11-es patronokkal.
(#) Mzolee válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Köszi a válaszokat, de konkrétan még hasonlót se találtam mint az eredeti képemen van. Csak max ilyesmiket talál. Az eredeti valahogy sokkal szellősebb ebből kifolyólag olcsóbb is lehet amúgy is legalább 400x600-as kellene.
(#) kameleon2 válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Hogy őszinte legyek - az általad előzőleg írt és keresett változat nekem silányabbnak is tűnik, ami könnyen hajlik a Z szerkezete miatt. Az utóbb linkeltek legalább zárt kamrásak. Igen több anyag van benne, ergo stabilabb. De ez a magánvéleményem. Ezek pedig nem tűnnek árban vészesnek.
(#) Firefighter1 hozzászólása Aug 3, 2017 /
 
Egy kis segitséget szeretnek kerni!
Ment a harc itthon és végül az asszony rabolintott hogy hozhatok / épithetek/ egy cnc-t a lakásba!
Egy kikötés van!
Vagy zárt szekrényesnek kell lennie, olyasmi mint amit feltöltöttem képet, vagy lehet "hagyományos" kivitel, de akkor meg kell oldanom teljesen a porelszivást, illetve nem szemetelhet a gép!

Meg lehet oldani kefés elszivofejekkel vagy valahogy hogy ne szemeteljen a gép?
Javarészt 2-8 mm réteglemez és plexi lenne marva vele

Elöre is köszönöm a házasságmentő tanácsokat!
(#) borvendeg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Szia!
Én martam lakásban, tapasztalat:
Bármit követsz el még a hálóban is lesz szemét.

Ha mégis megpróbálnám:
A kefés elszívó nem rossz, azt mindenképp használnék, márcsak azért is mert a forgácsot el kell távolítani. Ezt kombinálnám zárt géppel. Ezen felül egy a gépnél nagyobb asztal ahol egy tálcán van a gép, hogy amikor kiveszem a munkadarabot se szórjam a forgácsot.
Valami bika ipari porszívó is kéne.

u.i.: Én a 3d printerrel is komoly koszt tudok előállítani az irodában pedig az egy tisztább technológia.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2017
(#) Firefighter1 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Egyre jobban érik bennem a gondolat hogy ebből zárt dobozos gép lesz!

De akkor ha lud akkor legyen kövér! hosszhidas lesz!
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Szia! A por és a kosz csak az egyik fele. De zaja is lesz.
(#) gerleimarci válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Egy vízhűtéses főorsóval valamelyest csökkenthető a zaj.
(#) kameleon2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Biztosan, de hangja mindig lesz. Nekem is van gépem. Próbáltam én is csökkenteni - de marad a pincében.
(#) Firefighter1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
A dobozolas gondolom fogja a hangot is valamennyire plána ha 2 centis armaflex-el leburkolom, akkor csak a kémlelőablakon a plexinel jön hang!
Nekem is opcio lenne pince mer van... száraz..... nagy... de nincs lent konnektor, tarsasház réven pedig fejvesztés terhe mellett lehetne csak a lámpát megcsapolni.

Ugyhogy marad a lakás
(#) Firefighter1 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Csak a dobozolás meg akkora helyet vesz el... majdnem 2 akkora lessz a gép tőle! Jo mondjuk alapbol nem lessz nagy mert kb A/3 munkafelületet szeretnék
(#) Firefighter1 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Amugy meg a konnektorhiánynál felmerült az akku-s üzemmod... de ekkora léptékben szerintem nem életszerű
(#) borvendeg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Én kipéítenék egy konnektort, vannak dugitális fogyasztásmérők, az alapján el tudsz számolni a lakókkal.
(#) pjg hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy 3-4mm vastag rétegelt lemez vágásához mekkora lézer teljesítmény szükséges. Milyen típust ajánlotok hozzá?
(#) Firefighter1 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Az a baj hogy a pincében sehol sincsen konektor, plussz bérlakas, nem saját, plussz svájcba lakom nem magyarba, és itt nagyon brutálisan vaskalaposak!
(#) pjg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Ha csinálsz mindenkinek egy kis ajándékot, pl. névtáblát, talán elfogadnak.
(#) l48 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Egy irásos ötletelés a részemről minden konkrétum nélkül.
Ha ilyen helyzetbe kerülnék akkor körülnéznék egy üvegajtós 150l ürtartalmú italhütő leselejtezésénél. A hütő doboza adna a megjelenésnek. A továbbiakban csak a gépre kellene koncentrálni.
A konstrukciót úgy alakitanám, hogy a gép néhány perces munkával kivehető vagy még jobb ha kihúzható lenne. Az alsó részében kaphatna helyet egy nagyobb forgácstér.
Már egy hasonló gépet (cnc esztergát) készitettem igaz nem hütőbe hanem egy üvegajtós rittal kapcsoló szekrénybe. Tokkal-vonóval komplett.
Bár nem szoritottak olyan feltételek amit leirtál.
Sok sikert kivánok mert nem egyszerű ezt véghezvinni!
(#) Thowra válasza l48 hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Én szobába kezdtem a kis gépemet kitapasztalni .
Nem volt marószáram, sima csigafúróval mentem neki a fának.
Égett fa szag és por lett bőven, de olyan arckép marás is, hogy ritkaság .
Azóta a műhelybe került, ott max engem zavar a hang és szag hatás (persze már normális szerszámmal dolgozik).
Következő: »»   270 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem